Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

İş Bankası Yıllık Kredi Kart Aidat Ücreti Nasıl 3 Yöntemle Alınır?

Türkiye'nin belki de en eski bankalarından biri Türkiye İş Bankasıdır. Bu köklü bankamızın bir zamanlar maaş müşterisi olmamdan ötürü vermiş olduğu Maximum kredi kartını severek kullanmaktayım. Taki ne zaman maaş müşterisi sözleşmemiz bitti o zaman işin rengi bir anda da değişti. Önceden alınmayan para transfer işlem ücretleri ile kredi kartına ait yıllık aidat ücretleri devreye girdi. Hadi para transferi neyse de en son sizin de resimde de göreceğiniz gibi 2020 yılı şubat ayına ait kart aidatını geri alma hepsinden çok daha kolay oldu.

İş Bankası Yıllık Kredi Kart Aidat Ücreti Nasıl 3 Yöntemle Alınır?

Şimdi sizlere 3 yıldan beri Türkiye İş Bankasına ait olan kart aidatımı nasıl geri aldığımı resimli ve kanıtlı olarak anlatacağım. Sizlerde bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak ister paylaşmış olduğum dilekçe örneği ile isterseniz de çok daha hızlı olan diğer yollardan birisi ile 2022 yılında anında kart aidatını geri alabileceksiniz.

Neler Var?

Türkiye İş Bankası Yıllık Kredi Kart Aidatı Ücreti 2022

Belki de Türkiye’de en çok müşteri kesimine sahip olan bir kredi kartı olan Maximum bir çok kişi gibi bende kullanmaktayım. Sizlere bu harika kartın aidatını nasıl geri aldığımı bahsetmeden evvel 2022 yılı ücretlerine değinmek istiyorum. 12 ayda bir yani senede bir defa kesilen Türkiye İş Bankası kart aidatı kulanmış olduğunuz kredi kartının özelliğine göre değişmektedir. Benim kullanmış olduğum kredi kartı sizin de aşağıda resmini görmüş olduğunuz gibi düz Maximum kredi kartıdır.

blank

Yine aşağılardaki resimler de görmüş olduğunuz gibi İş Bankası tarafından klasik olarak verilen bu kredi kartı için 2022 yılı kesilen aidat tutarı 99.50 TL + 4.98‘de BSMV ücreti olmak üzere toplamda 104.45 TL’dir. Yapmış olduğum ufak bir araştırma sonrasında diğer Maximiles olarak verilen kredi kartının da senelik aidatı vergiler dahil 167.00 TL olduğu verisini elde ettim. Peki, şimdi Türkiye İş Bankası tarafından verilen bu kredi kartların aidatlarının ne kadar olduğu öğrendiğimize göre  Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği İle Başvuru ve diğer 2 yöntem ile geri alma işlemi nasıl yapılır? İşte, resimli bir şekilde kanıtları ile anında Türkiye İş Bankası kredi kart aidatını anında nasıl aldığımın yolu.

İş Bankası Kredi Kart Aidatı Yıllık Ücret İadesi Dilekçe Örneği

Geçtiğimiz yıl Türkiye İş Bankası tarafından kesilen kredi kart aidatımı dilekçe ile geri almıştım. O zaman tam olarak hatırlamıyorum ama yanılmıyorsam 60 TL civarlarında bir kart aidat kesintisi olmuştu. İş bankası kredi kartı aidatımı dilekçe ile alma işlemini ben doğrudan banka bireysel şubesinden hallettim. Bu ise şu şekilde adımlar halinde gerçekleştirdim.

 1. İlk olarak Türkiye İş Bankası Bilecik/Bozüyük şubesine gittim.
 2. Buradan girişte ”Bireysel Müşteriler” departmanına sıramı aldım.
 3. Sıram geldiği zaman ise kullanmış olduğum Maximum Klasik kredi kartı aidat kesintisini geri iade edilmesini istediğimi belirttim.
 4. Bireysel müşteri departmanındaki hanım efendi hemen bana hazır format halindeki kredi kartı iadesi dilekçe örneğini ilgili yerleri kendi doldurduktan sonra imzalamamı istedi.
 5. Dilekçeyi imzaladıktan sonra kredi kart aidatının yaklaşık 15 gün içerisinde iade edildiğini gördüm.

 Sizlerde isterseniz bu şekilde isterseniz de aşağıdaki örnek olarak paylaştığım şekildeki dilekçe örneği ile kredi kartı aidatınızı geri alabilirsiniz. Kredi Kartım Nerede (KURYE SORGULAMA ADRESLERİ) olduğu gibi lütfen bu dilekçeyi doğrudan Türkiye İş Bankasının Genel Müdürlük adresine göndermeniz gerektiğini unutmayınız.

Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü’ne

Halen kullanmakta olduğum  ……/……/……/…… numaralı Maximum kredi kartıma …../…./…. tarihinde kart aidatı kesintisi uygulanmıştır. 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 esas 2011/115 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı alınan karar ile tarafıma iade edilmesini rica ederim.

……./…../……. (Tarih)

İsim Soy İsim

İmza

Diyelim ve bu dilekçemizi mümkünse iadeli taahhütlü olarak aşağıdaki adrese gönderelim.

 • Gönderilecek Adres: Büyükdere Cad. No:106 Şerbetçi İş Merkezi Esentepe Şişli/İstanbul

Bu yöntem dilekçe ile kart aidatını geri alma yöntemidir. Ben bu yöntem ile Türkiye İş Bankası kredi kartı aidatımı geri aldım. Geçen sene bu yöntem ile geri aldığım için elimde bunun kanıtlayacak herhangi bir veri ne yazık ki yok. Ama, bu yıl için aldığım diğer yöntem ile her türlü kanıta sahibim. Eğer hiç beklemeden hızlı bir şekilde Türkiye İş Bankası kredi kartı aidatınızı geri almak istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyem aşağıdaki yöntemi uygulamanızdır.

İş Bankası Yıllık Kredi Kart Ücreti Hızlı Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz sene Türkiye İş Bankası tarafından kesilen kredi kartı aidatımı dilekçe ile geri almıştım. Aslında bu işin çok daha hızlı bir yolu olduğunu 2020 yılında tesadüfen öğrendim. Bu yöntemin ne olduğunu söylemeden önce En Avantajlı 5 Kredi Kartı Hangi Bankalara Ait? diye merak ediyorsanız Maximum Klasik kartın bu listede yer alanlar içerisinde olduğunu belirtmek isterim. İş bankası tarafından sizin de aşağıda almış olduğum ekstrada 17/02/2020 tarihinde ”KREDİ KARTI YILLIK ÜCRETİ” adı altında bir kesinti uyguladığını göreceksiniz. Bu benim 2020 yılına ait olan bir ekstram. Aşağıda belirtmiş olduğumuz rakamlar bu yıl yani 2022 yılı için geçerli olan rakamlardır.

blank

Yapılan bu kesinti miktarı yukarıda da belirtmiş olduğum gibi 104.45 TL civarındaydı. Vergiler dahil kesilen bu kart ücretin aidatını ise geri almak için ben bu yöntemi kullandım. Kullandığım bu yöntem ile İş bankasına ait kredi kartı aidatımı diğer resimlerde de göreceğiniz gibi 24 saatte geri aldım.

Bu ilk resimde İŞCEP uygulaması üzerinden sizlere kesilen kredi kartı aidatımı göstermek istiyorum. Bu işlemleri ben 2020 yılında yaptım. Fakat sizler aynı yolu devam ederek bu yıl yani 2022 yılı içerisinde de yapabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kart aidat ücretleri bu yıl için geçerli olmaktadır.

blank

Aşağıdaki resimde ise yaptığım başvuru sonrasında 24 saat içinde İş bankası kredi kartı aidat miktarının geri ödendiğini göreceksiniz.

blank

Evet arkadaşlar, sizlere resimli bir şekilde banka tarafından kesilen kart aidatımı hemen geri aldığımı gösterdim. Peki, bu nasıl oldu? şimdi adımlar halinde size yaptıklarımı anlatıyorum.

 1. İlk olarak İŞCEP uygulaması üzerinden doğrudan Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerini aradım. Sizde sıra beklemek istemiyorsanız bu şekilde müşteri hizmetlerine bağlana bilirsiniz. Eğer sıra beklerim uygulamam yok diyorsanız 0-850-724-07-24 numarayı araya bilirsiniz.
 2. Karşınıza çıkan müşteri hizmetleri görevlisine direk benim yaptığım gibi kesilen kredi kartı aidatını geri almak istediğinizi söyleyin.
 3. İş şimdi başlıyor 😊 Müşteri hizmetleri memuru size kredi kartın aidatının geri iade olmadığını filan söyleyecek. Onun yerine faizsiz olarak 1.000 TL kredi verelim diyecek. Yada onu da kabul etmezseniz 100.00 TL değerinde çip para yani hediye para verelim diyecektir.
 4. Eğer ki sizde benim yaptığım gibi bu teklifleri kabul etmezseniz ve kart aidatını almak istiyorum yoksa kapatacağım kartımı derseniz bir anda her şeyin değiştiğini göreceksiniz.
 5. Bu şekilde kredi kartınızın aidatının geri ödendiğini sizlerde görmüş olacaksınız.

Tüm yapmanız gereken sadece bu kadar! Size en fazla 5 dk. zaman kaybına mahal olacaktır.

İş Bankası Kart Aidat İadesi E-Devlet Üzerinden Alma!

Yukarıda Türkiye İş Bankası kredi kart aidat geri alınmasının 2 en kolay yönteminden bahsettim. Bu bahsetmiş olduğum yöntemler ile dönem içinde kesilen kart aidatlarınızı kesin olarak geri alabilirsiniz. Neden kesin diyorum derseniz, ben ispatladığım gibi herhangi bir maaş müşterisi olmadığım halde aldı isem sizde alabilirsiniz demektir. Ancak, şunu belirtmek isterim ki geçmiş yıllara ait İş bankası kredi kartı aidatlarını bu 2 yöntem ile geri alamazsınız. Geçmiş dönemlere ait kart aidatlarınızı geri alabilmeniz için e-devlet üzerinden başvuruda bulunmanız gerekiyor. Böylece TBMM tarafından alınan kararlar doğrultusunda yayımlanan resmi gazete üzerindeki haklar doğrultusunda 10 yıl geçmişe dönük kredi kart aidatlarınızı geri alabilirsiniz. Düşünsenize ortalama olarak 70 TL bir kesinti olmuş olsa 70*10=700 TL yapar! Peki, 10 yıla kadar kredi kart aidatınızı geri almanız için nasıl bir yol izlemeniz gerekir?

 1. İlk olarak tüm geçmiş dönemlere ait kesilen kredi kart aidatlarınızı gösteren bir ekstraya sahip olmanız gerekir. Bunu ilgili bankanın müşteri hizmetler departmanına giderek temin edilirsiniz.
 2. Daha sonra ise burada sizler için hazırlamış olduğum dilekçe örneği ile Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü’ne kart aidat iadesi başvurusunda bulunmanız gerekmekte siniz.
 3. Başvurunuza 15 iş günü içinde olumlu yada olumsuz olarak cevap alacaksınız.
 4. Olum ise yapmanız gereken başka bir şey yoktur.
 5. Şayet olumsuz olarak cevap alırsanız bu kez iş e-devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvuru yapmaya dayanmaktadır.

Bunu yapmanız için ise PTT’den bir kendinize yada kart sahibi kim ise ona ait bir e-devlet şifresi almanız gerekmekte siniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

 1. https://www.turkiye.gov.tr/tbb-bireysel-musteri-hakem-heyeti adresine giriş yapalım
 2. Sağ üst köşeden ”YENİ BAŞVURU” diyelim
 3. Karşımıza 8 adımdan oluşan bir form çıkacaktır.
 4. Burada yer alan bilgilendirme yazılarını dikkatlice okuyalım. Okudum diyerek devam edelim
 5. Adres bilgilerimizin doğru olduğunu kontrol edelim ve devam edelim
 6. Daha sonra hakkında başvuru yapılan banka seçimini yapalım
 7. Başvuru tarihini ve ilgili itiraz alanlarını dolduralım.
 8. Dilekçe ile yapmış olduğumuz kart aidat iadesinin olumsuz gelen yazısını sisteme yükleyelim.
 9. Başvuru işlemimizi tamamlayalım.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık itirazımızın çözüme kavuşmasını beklememiz gerekmekte siniz. Konu ile ilgili bilgili almak için ayrıca isterseniz 0850 222 28 22 numarayı da araya bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın