Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

İnternet Üzerinden Trafik Cezası Ödeme İşlemi (İndirimli İşlem)

İnternet Üzerinden Trafik Cezası Ödeme İşlemi (İndirimli İşlem)

Radar yada park yasağından ötürü trafik cezası yediyseniz en azından bu kötü durumu biraz olsun iyiye çevirmek elinizde. Nasıl mı ? plakaya kesilmiş olan trafik cezasını İnternet üzerinden zaman kaybetmeden dörtte bir indirimli olarak ödeyerek iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Üstelik hiç bir işlem ücreti ödemeden ve vergi dairelerinde saatlerce beklemek zorunda kalmadan bu işlemi kolaylık ile gerçekleştirebilirsiniz. Peki bu işlem 2 dakika gibi kısa bir süre zarfında nasıl yapılmaktadır.

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir ?

Daha önceleri trafik cezalarının ödenmesi için sadece alternatifsiz tek bir merci olan vergi dairelerine artık bir çok alternatif vardır. Üstelik hiç bir işlem ücreti ödemeden ve evinizin konforunda! Yeter ki elinizin altında bir İnternet’e bağlı bilgisayar yada akıllı cep telefonu olsun. Geri kalanını yapmak ise tamamen sizin elinizde. İnternet üzerinden yemiş olduğum 108 liralık park cezasını ben ödenmesini bizzat bu şekilde yaptım. Sizinde trafik cezası ödeme işlemelerini sağlaya bilmeniz için ihtiyaç duyacağınız tek şey,

  1. İnternet’e bağlı bir bilgisayar ve
  2. Herhangi bankaya ait İnternet bankacılığı hesabı

bu ikisi şayet mevcutsa her neden trafik cezası yemiş olursanız olun devlete olan ödemenizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz..

İnternet bankacılığı hesabınıza giriş yapınız

İlk olarak İnternet bankacılık hesabına giriş yapmanız gerekmektedir. Ben Akbank kredi kartı ve vadesiz hesap kullandığım için bu bankaya ait uygulama üzerinden sizlere trafik cezası ödeme yönteminden bahsedeceğim. Ama izlenmesi yol tüm bankaların İnternet bankacılığı ile çoğunluk ile aynıdır. Üstelik şayet herhangi bir bankada açılmış bir mevduat hesabınız varsa elinizde sisteme giriş şifreniz bile olmasa anında artık tek kullanımlık şifrenizi banka şubesine gitmeden de alabilirsiniz.

Şimdi işlemlerini akbank üzerinden yapmak isteyenler https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx bu adrese doğrudan girebilirler. Diğer bankalardan işlem yapmak isteyenler ise;

İnternetten ceza öderken dikkat edilmesi gerekenler

İnternet’ten ceza öderken dikkat edilmesi gerekenler

adreslerinden giriş işlemlerini sağlaya bilirler. Giriş işlemini sağladığınız zaman ana menüde, ÖDEMELER alınını bulunuz. Bu menünün altında ise TRAFİK CEZALARI kısımı yada PARA CEZALARI alanı bulunacaktır. Bu alanı bulduktan sonra ise karşınıza cezası olan araca ait plaka numarası istenilecek tir. Cezalı olan araca ait plakayı girdikten sonra lütfen diğer alanları doldurmak için ilerleyin yada talep edilen diğer bölümler aynı sayfada ise o alanları da doldurunuz. Sizden talep edilecek olan bilgilerin biride yan taraftaki ceza pusulasında da görüldüğü gibi seri ve sıra numarasıdır. Bunlar evinize posta aracılığı ile gönderilen ceza pusulasında yer almaktadır. Ben altlarını sizin için belirttiğim gibi kelime ve rakamdan oluşan bu bilgileri de mutlaka İnternet bankacılığından girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise ödemenizi mevduat hesabından yapmanız yeterli olacaktır.

Şunu yeri gelmişken belirtmekte de fayda görüyorum. İnternet üzerinden yada vergi dairesinden ödenen trafik cezalarında e-devlet girişi yapıp https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-arac-plakasina-yazilan-ceza-sorgulama adresine girdiğiniz vakit halen gözüküyor olacaktır. Bu gayet normal bir durumdur. Birde merak edenler için trafik cezalarını İnternet üzerinden ödeyeceklere tüm anlaşmalı bankaların listesini aşağıda yer verdik.

Trafik cezalarını ödemek için anlaşmalı bankaların listesi

Trafik cezalarını ödemek için anlaşmalı bankaların listesi

Yine Akbank İnternet bankacılığı ile trafik cezası ödeyecekler içinde bir de işlemlerin nasıl yapılacağına dahil video ekledik..

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın