İlksan ikraz kefilsiz kredi hesaplama ödeme tablosu

İlksan ikraz kefilsiz kredi hesaplama ödeme tablosu
8 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 158 kez okundu.
ilksan ilkokul öğretmenlerimizin sosyal yardımlaşma platformu olarak kurulan bir vakıftır. Her meslek grubundan kişinin olduğu gibi öğretmenlerimizin de bazen toplu ödemeler için ihtiyaçları oluyor. İşte bu gereken finansman desteği bir sandıktan ödeme yapılarak maaştan ufak kesintilerle vermek birçok hocamızı rahatlatmıştır. Sistem tamamen bu şekildedir. Düğün, doğum, hastalık, gayrimenkul alımı gibi birçok alanda acil ödemeleriniz için ilksan dan ikraz alabilir. Taksit taksit ödeyebilirsiniz. Üstelik bankalara oranla daha düşük faiz oranı ve masraflarla. Kuruluşun uyguladığı bu sisteme göre ödeme tabloları sürekli enflasyon zamları ve nemalara göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple bugün sizlere ilksan ın kefilsiz ikraz kredisi hakkında bilinmeyenler ve hesaplama ödeme tablosuna yazımızda yer verdik. 2018-2019 ödeme tablosu hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlksan hangi koşullarda kimlere kredi veriyor

İlksan hangi koşullarda kimlere kredi veriyor

İlksan hangi koşullarda kimlere kredi veriyor?

1943 yılında kuruluşu sağlanmış olan bu sandık, öğretmenlerimize rahat nefes aldırmak için el birliği ile kurulmuştur. Bu sandığa üye olmuş kişilere nakit sorununu gidermek amacıyla ikraz sağlanmaktadır. Öyle ki açılımı ilkokul öğretmenleri sağlık ve sosyal yardım vakfı olan bu kurum birçok alanda ikraz imkanını sunmaktadır. Koşul olarak Milli eğitim bakanlığında görev alan ve stajyer öğretmenlerimiz de dahil olmak üzere tüm öğretmenler, denetimle sorumlu müfettişler, okulda görevli memurlar, İlk öğretimde görevli müdür ve müdür yardımcılar, çocuk yetiştirme yurtlarında sorumlu olan öğretmen ve yardımcıları bu sandığa başvurabilirler. Sicilinin bozuk olmaması, daha önce bu kurumdan kredi alıp sorun yaşamamış olması aranılan şartlar arasında. Sizin ikraz onayınızla birlikte bir sözleşme yapılır aylık ödeme tablosuna göre her bir miktar maaşınızdan kesinti yapılarak ödemeleriniz sorunsuz gerçekleştirilir. Sistem tamda bu şekilde işlemektedir.

İlksan kefilsiz ikraz kredi imkanı hangi alanlarda veriliyor

İlksan kefilsiz ikraz kredi imkanı hangi alanlarda veriliyor

İlksan kefilsiz ikraz kredi imkanı hangi alanlarda veriliyor?

Kurum ilk etapta yola çıktığı üyeleriyle en genel harcamalar için ikraz sağlamayı planlamıştı. Ancak gelişen ihtiyaçların çokluğu ve çeşitleri arttıkça şimdilerde birçok alanda ikraz verilmektedir. Bunları hangi alanlarda ne kadar miktarlarda veriliyor belirtmek gerekirse;

  1.  Genel ikraz:  Başvuru yapan kimsenin mazeretinin genel kapsamlı olduğu, kısaca her alanda verildiği bir kredi çeşididir. Her acil ihtiyacınız için İlksan a genel ikraz adı altında başvuru yapabilirsiniz. Ödeme planı sizin isteğiniz doğrultusunda minimum 12 aydan başlayarak 48 aya kadar çıkmaktadır. En alt limit 5 bin maksimum 50 bin için ikraz olanağı tanınmaktadır.
  2. Sağlık ikrazı:  Üyenin birinci dereceden yakınları (annesi, babası, eşi ve çocukları) ve kendisinin sağlık sorunu yaşaması halinde sağlık ikrazı için başvuru yapabilir. 24 aya kadar vade olanağı verilirken, doktor raporuna göre ödeme için hareket edilmektedir.

    İkraz Hesaplama Cetveli Nasıl Belirlenir

    İkraz Hesaplama Cetveli Nasıl Belirlenir

  3. Doğum ikrazı: Nasıl ki her kişinin ayrı bir masrafı mutlaka oluyorsa, dünyaya yeni gelecek her bireyinde bir takım masrafları oluyor. Hele ki günümüzde ki yeni doğan masraflarını düşünürsek hastane masrafları ve bez mama giderleri külfetli olacaktır. Bu nedenle ebeveyn olacak üyelerimiz başvuruda bulunarak 5 bin lira doğum ikrazı alabilir. Geri ödemeyi 2 sene içerisinde maaşlarından kesintilerle sağlayabilirler.
  4. Tüp bebek ikrazı: Son yıllarda gündeme gelmiş çoğu kişinin belini büken bu durum epey maliyetlidir, birikim ister. Düşünülünce bankadan bu durum için kredi çekmek yerine sandıktan faydalanmak daha doğrudur. 10 Bin civarı olan tüp bebek masrafı için ilk ödeme olarak 5 bin ikraz verilmektedir. Doktor raporunuz ile yetersizlik ödemesi de talep edebilirsiniz.24 ay vade ile geri ödeme gerçekleştirmelisiniz.
  5. Evlilik ve sünnet ikrazı: Yapılan her merasimin masraflı olduğunu hepimiz biliyoruz. Sünnet düğünleri evlenme kadar masraflı değildir ancak yine de birikim ister. Bunun için yine vakıf sizin yanınızda sünnet düğününüz için 5 bin lira ödeme yapmaktadır. Sünnet raporunuzu kuruma sunmanız yeterli olacaktır. Evlenme ikrazı içinde ödeme planı için evlenme cüzdanınızın fotokopisi için 5 liralık ikraz kredisi alabilirsiniz. En az 1 yıl en çok 2 sene içerisinde 5 bini geri ödemeniz gereklidir.
  6. Doğal afet ikrazı: İlksan a kaydı olan üyelerin yaşanmış olan doğal afetlere (sel, yangın, deprem, yağış, terör gibi) maruz kalması halinde ikraz kredisi alabilirler. Minimum 5 bin kredi imkanı verilmektedir. Ancak doğal afetten oluşan zararın kaydının tutulması ve rapor halinde kuruma sunulması gereklidir. Belediye ve yetki verdiği görevlilerce bu rapor tutulabilmektedir. Yine aynı şekilde kesintiler maaşınızdan olacaktır. Kredi hesaplama ödeme tablosu, aylık değişen nema değerleriyle birlikte pazartesi ve çarşamba günleri belirlenir ve işleme alınır.

 

Bir önceki yazımız olan Teknokredi Öğrenci Başvuru SMS Numaraları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Teknokredi Öğrenci Başvuru SMS Numaraları
Teknokredi Öğrenci Başvuru SMS Numaraları

Teknosa'dan öğrenciler dahil olmak üzere taksitli olarak cep telefonunu veya leptop gibi elektronik aletleri almanın belkide en kolay yolu Teknokredi...

Kapat