Hiç Peşinatsız Banka Kredisiz Ev Nasıl Alınır ?

Hiç Peşinatsız Banka Kredisiz Ev Nasıl Alınır ?
18 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 1.561 kez okundu.
Peşinat için elinde hiç birikmiş parası olmayan vatandaşlarımız aylık taksit taksit ev almanın yollarını aramaktadır. Artık kiradan bunalan insanlar kira yerine biraz fazla öderim kendi evim olsun. Diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Size bahsedeceğimiz yollarla sermayeniz olmadan banka kredisiz ev sahibi olabilirsiniz. Geçtiğimiz aylarda konut kredisi nasıl alınır? Sizlere anlatmıştık şimdi de farklı olarak hiç peşinatsız ev nasıl alınır? Açıklayacağız. Hiç birikimim yok artık ev almak bizden geçti diye umudu kesmişseniz sizi ev sahibi yapacak püf noktalar yazımızda. Makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Hiç Peşinatsız Ev Nasıl Alınır

Hiç Peşinatsız Ev Nasıl Alınır

Hiç Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

Senelerdir hayalini kurduğunuz bir ev mutlaka vardır. Maddi yetersizlikler hep ertelemenize yıllarca kira da oturmanıza mı neden oldu. Artık sizde dilediğiniz yerden aylık ödemeler halinde ev sahibi olabilirsiniz. Bu durumda olan birçok vatandaşımız faizsiz taksitli ödemelerle konut sahibi olmuştur. Nasıl mı? Tabi ki Emin Evim sistemiyle  Emin Evim çok eski geleneklerimize uyarak imece usulü herkesi ev sahibi yapmaktadır. Hem de faizsiz hem de sizin istediğiniz yerden evinizi almanızı sağlayarak. Bu sisteme göre el birliği ile birleşip aralarından bir kişiye dilediği evi almak kuraldır. Yani siz ev almaya karar verdiniz. Almak istediğiniz ev 120 bin civarı fakat bu miktarı aylık bin liralık vadeler halinde ödemek istiyorsunuz. Sistem kurallarına göre 120 ay taksit seçeneğini istemeniz halinde dahil olduğunuz grubu da belirlemiş olursunuz. Her ay ödenen taksitlerin toplamı o ayda 120 kişiden birini ev sahibi yapar. Bu sıralama noter huzurunda yapılan kura çekilişiyle gerçekleşir. Bu yöntem tıpkı annelerimizin altın gününe benzeyip yardımlaşarak herkesi konut sahibi yapmaya yarar.

Emin Evim Sisteminde Ev Sahibi Olmanın Yolları

Emin Evim Sisteminde Ev Sahibi Olmanın Yolları

Emin Evim Sisteminde Ev Sahibi Olmanın Yolları

Çoğunlukla İslami kurallara dikkat eden birçok vatandaşımız, Faizli bir alım satım olmamasından dolayı Emin evimi tercih etmektedirler. Bu aşamaları sıralamak gerekirse şöyledir;

 • Her ay bir üyeye taksitler toplanarak ev alınır. Yardımlaşarak herkes ev sahibi olur.
 •  İlk kura da çıkıp ev alınan kimseler kira ödemesinden kurtuldukları için ödemeleri bir miktar fazla yaparlar. Çünkü diğer taksit ödeyenler hala kirada oturmaktadırlar. Sıra bekleyenler ise taksit de ödediğinden daha az ödeme yaparlar.
 • 120 Ay vadeli beklemede olanlara kura da 60 ay geçmiş hala sıra gelmemişse 60 ayın sonunda dilediği evi alabilir.Emin evim tarafından ödenek sağlanır.
 • 120 Ay vadeyi doldurmak diye bir şey yoktur. Siz taksitlerinizi 120 ay boyunca ödersiniz ama 120 ay bekletilmekzsiniz.
 • Evine geçen müşteri geride kalan taksitleri aynı planda ki gibi ödemeye devam eder.
 • Tespit edilen ücretin dışında başka bir ücret ödemezsiniz.
 • Taksitler ödenmediğinde teslim tarihi daha uzun bir zamana atılır. Yada gecikme bedeli ödetilir.
 • Bu sistemde dileyen müşteriler borcunu toplu olarak kapatabilir. Ayriyeten ek bir ücret ödetilmez.
 • Ödemeler bitene kadar ev devredilemez, satılamaz.
 • Ancak tasarruf etmek amacıyla aldığınız konutu kiraya verebilirsiniz.
 • Ödemesi bitmemiş bir emin evim konutu gayrimenkul ipoteği olamaz.
 • Her bütçeye göre imkan sunması sizin hiç zorlanmadan ödemeniz demektir.
Emin Evime Başvuru Şartları Neler

Emin Evime Başvuru Şartları Neler

Emin Evime Başvuru Şartları Neler?

 1. 18 yaşını doldurmuş olan her birey başvurabilir.
 2. Bankacılık geçmişinde olumsuzluk taşımaması gereklidir.
 3. Düzenli bir gelire sahip olmak gerekir.
 4. Ödeme planı ve çekilişlerin kura olması şartını kabul etmesi gerekir.
 5. Bunun yanı sıra ödemelerin aksatılmaması ile birlikte çekilen kur’aya saygı duymalıdır.
 6. Evinizin borç bitimine kadar ipotekli olma şartı göz ardı edilmemelidir.

Emin Evim Başvuru İçin İstenen Belgeler

 1. Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanı fotokopisi yada ehliyet pasaport fotokopisi de olabilir.
 2. 3 aydır aynı adreste oturduğunuza dair elektrik,su,doğal gaz faturası
 3. Düzenli gelir olduğuna dair maaş bordrosu
 4. Kredi notunuz da bir ihtimal sorgulanabilir. Kredi puanınız 1000 puanın altında değilse problem olacağını sanmıyoruz.
Hiç Peşinatınız Olmadan Bankalardan Nasıl Ev Kredisi Alınır


Hiç Peşinatınız Olmadan Bankalardan Nasıl Ev Kredisi Alınır

Hiç Peşinatınız Olmadan Bankalardan Nasıl Ev Kredisi Alınır?

Bildiğiniz gibi bankaların yeni bir çok kampanyası bulunmaktadır. Müşteri sayısını yüksek tutmak adına birçok fırsat paketi bulunmaktadır. Bu imkanlara göre hiç birikimi olmayan vatandaşlarımıza bazı şartlar dahilinde tamamına kredi verilebiliyor. Ancak dediğimiz gibi bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Bu koşullara bakacak olursak;

 1. Satın almak istediğiniz evin üzerinde ipotek bulunmamalıdır.
 2. Çekilecek kredinin tamamını almak için bankalar gayrimenkul teminatı isterler. Bu gayrimenkul değeri yüksek ev, arsa, konut olması gerekir. Aksi halde kredinin tamamını talep edemezsiniz. Bunun dışında eksper şirketiyle anlaşarak evin değerini olduğundan fazla göstererek tamamına yakın bir kredi alabilir. Geri kalan tutarı da ihtiyaç kredisi alarak tamamlayabilirsiniz. Örneğin; alacağınız evin bedeli 100 bin ise 75 ini banka eksper şirketi onayıyla verir. Kalan 25 bini de ipotek ettirebileceğiniz araç, ev, arsa ipoteğiyle ihtiyaç kredisi olarak çekebilir açığı kapatabilirsiniz. Görüldüğü üzere birikimsiz ev almak biraz zor ancak imkansız değil. Bizim sizlere önerimiz şöyle bankalarla faiz yağmuruna tutulmaktansa kira öder gibi taksit ödeyerek emin evime başvurmanız sizin için daha doğru ve karlı bir yatırım olacaktır. Tek olumsuz yönü biraz beklemeniz gereken bir süre önünüzde olsa da bu imkan mutlaka değerlendirilecek bir fırsattır. Bol kazançlı günler dileriz.
Bir önceki yazımız olan Kredi Notum Kaç Olursa Bankalardan Kredi Çekebilirim ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git