Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Hayvan Kredisi Veren En İyi Bankalar’dan 5 Tanesi!

Bankalar sadece müşterilerine tüketici veya konut kredisi vermekle kalmamaktadır. Bununla birlikte tarımsal ve hayvansal olarak kredi olanağı da sağlamaktadır. Bu imkanı sağlamasının en büyük nedeniyse sektöre olan aşırı ilgilin olmasıdır. Bu denli büyük bir pazarı elinde tutmak isteyen bankalar belli zamanlarda çiftçilerimize ciddi promosyonlar dahi düzenlemektedir. Sadece hayvan kredisi veren bankalar tarafından düzenlenen bu promosyonlar çoğunlukla çiftçinin kullanacakları krediye istinaden verilen kredi kartlarındaki bedava paralardan oluşmaktadır.

Hayvan Kredisi Veren En İyi Bankalar’dan 5 Tanesi!

Bankalar ayrıca hayvan kredilerini 3 kısma ayrılır. Bunlardan bir tanesi küçükbaş sınıfı olan koyun, kuzu ve keçi türlerinden oluşur. Bir diğeri ise büyükbaş olarak sınıflandırılan inek, dana, düve gibi sığır alımlarına hitap eder. Son olarak ise kanatlı sektörü için yarka, etlik veya yumurta tavukçuluğu ile hindi yada arıcılık gibi canlı hayvanlardan oluşmaktadır. Bütün bu saymış olduğumuz alandaki hayvan alımları için kredi veren bankaların faiz oranları farklılık göstere bilir. Ayrıca, 2023 yılında bankalara göre kullanılacak olan kredinin geri ödeme vadelerinde de farklılıklar olabilmektedir. Peki, hayvan kredisi veren bütün Türkiye’deki bankaların sağlamış olduğu olanakları nelerdir?

Neler Var?

En İyi Hayvan Kredisi Veren Bankaların Faiz Oranları

Senelerdir finansman sektörüne dahil içerik üretmekteyiz. Ne yalan söyleyeyim bana en iyi hayvan kredisi veren banka hangisi derseniz. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Ziraat Bankasını kesinlikle tek geçerim. Bunun sebebi ise hayvansal alanda sağlamış olduğu kredinin faiz oranların hem düşük olması hem de geri ödeme vadesinin çok uzun olmasıdır. Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranlarına bir göz atıp daha sonra aşağıdaki diğer bankaların kredi faiz oranlarına bakarsanız bunu anlamak çokta zor olmaması gerek. 2023 yılı ŞUBAT ayı için uygulanan faiz oranları ise aşağıdaki tablo üzerinde mevcuttur.

Hayvan Kredisi Veren Banka Bireysel Kredi Faiz Oranı (3 Yıl) En Az %0.10 Faiz İndirimi Sonrası Faiz Oranı
Türkiye İş Bankası %1.95 %1.85
Şekerbank %2.57 %2.47
Denizbank %2.82 %2.72
QNB Finansbank %1.99 %1.89

Ziraat bankası haricinde ismini saymış olduğum bu 4 hayvan kredisi veren bankanın ortak bir özelliği var. O da her ne hikmetse hiç bir İnternet sitelerinde vermiş oldukları hayvan kredisinin faiz oranlarını bizlerle paylaşmıyor olmasıdır. Bu nedenle hayvan kredisi veren bütün bu bankaları sizler için dolaştığımda yine ortak bir bulguya rastladım. O da vermiş oldukları hayvan kredisinin faiz oranların tüketici kredilerinden %0.10 daha düşük olmasıdır. Hayvan kredisi veren bankaların faiz oranlarında hesaplarken hali ile aylık olarak bu verileri ele aldığımı bu nedenle bilmenizi isterim. Şimdi bu veriler ile hayvan kredisi veren bankaların şartlarını belirterek hesaplama işlemini geçiyoruz.

Koyun Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Küçükbaş hayvancılık denildiği zaman aklımıza doğrudan koyunculuk gelmektedir. Türkiye’nin her bölgesinde koyunculuğun yapıldığını bilmeyenimiz yoktur sanırım. Süt den daha çok eti için tercih edilen koyun besiciliğine bankaların kredi olanakları ile dahil olabilirsiniz. Şayet, koyunculuğu faal bir şekilde yapıyor iseniz de yine sürünüzü büyütmek için bankalardan koyun kredisi kullana bilirsiniz! Aşağıda listemizde yer verdiğimiz koyun kredisi veren bankaların hangileri olduğuna geçmeden önce bir konuyu sizlere açıklık getirmem gerekiyor. Koyun kredisi veren bankalar listemizde Ziraat bankasında özellikle yer vermedik. Bunun nedeni ise Ziraat bankası resmi gazete yer alan faiz indirim desteği ile çiftçilerimize en düşük faizli olarak koyun kredisi veren banka olduğu içindir. Dolayısıyla sırama da bu neden ile yer almamıştır. Ziraat Bankası Koyun Kredisi Faiz Oranları ne kadar da bankanın sağlamış olduğu dev avantajları arzu ederseniz sizlerde göre bilirsiniz. Şimdi Ziraat harici diğer koyun kredisi veren bankaların hangileri olduğunu listelemek istiyorum.

 1. Şekerbank
 2. Türkiye İş Bankası
 3. QNB Finansbank
 4. Denizbank
 5. Garanti BBVA

Listemizde yer alan bu 5 bankamız koyun kredisi kullanacak olan çiftçilerimize en iyi olanaklar ile kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bu bankalar içerisinde sizlere Türkiye İş Bankasının koyun kredisi faiz oranlarının ne kadar olduğunu hesaplamasıyla birlikte yapacağım.

 • Yukarıda yer alan tablomuzda da belirtmiş olduğum gibi Türkiye İş Bankası koyun kredisini aylık %1.85 faiz oranlarıyla kredi imkanı sağlamaktadır. Banka bütün küçükbaş hayvancılık için uyguladığı en fazla vade 24 ay ile sınırlıdır.
50.000 Türkiye İş Bankası Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
24 2.709,89 TL 65.037,50 TL

Koyun kredisi veren bankaların hangileri olduğunu gördüğümüze göre artık inek, dana veya düve gibi büyükbaş hayvancılık için kredi veren bankalara geçebiliriz.

İnek, Dana, Düve Kredisi Veren Bankalar Hangisidir?

Büyükbaş sınıfında yer alan inek, dana, düve ve manda cinsi hayvan alımları için bankalardan kredi kullana bilirsiniz. Süt veya et besiciliği yapmak için kredi veren bu bankalar çoğunlukla 60 ay ile sınırlı vadeler ile çiftçilerimize nakit olanağı sağlamaktadırlar. İşletme belgeniz olması durumunda TÜRKVET kayıtlı alacağınız inek, dana, düve veya manda için aşağıdaki bankalarımızdan kredi kullana bilirsiniz.

 1. Şerkerbank
 2. Türkiye İş Bankası
 3. QNB Finansbank
 4. Denizbank
 5. Garanti BBVA

Büyükbaş olarak inek, dana yada düve almak için bankalardan kredi kullanmak isteyenlere ise QNB Finansbank imkanlarından yararlanmalarını tavsiye ederiz. QNB Finansbank üretim maliyetinizin %85 kadar siz çiftçilerimize kredi olanağı sağlamaktadır. Ayrıca 24 ay vadeli olarak sağlamış olduğu büyükbaş hayvan kredilerinin geri ödemelerini de arzu ederseniz 12 ayda bir geri ödemeli olarak kullana bilirsiniz. Bankanın ortalama olarak kullandırdığı büyükbaş hayvan kredisinin faiz ve geri ödeme hesaplaması şu şekildedir.

 • Yine yukarıda yer vermiş olduğumuz tablomuzda olduğu gibi QNB Finansbank bankamız normal bireysel kredilerine göre yaklaşık %10 daha düşük seviyelerde hayvan kredisi kullandırmaktadır. Böylece bankanın sizlere sağlamış olduğu hayvan kredisinin 2023 yılı ŞUBAT ayı için  faiz oranı aylık %1.89 kadar düşmektedir. 24 ay vadeli olarak aylık ödeme miktarınız ise 40.000 TL için şu şekilde olur.
40.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 3.844,91 TL 46.138,98 TL
14 3.366,72 TL 47.134,08 TL
18 2.731,36 TL 49.164,52 TL
20 2.509,99 TL  50.199,89 TL
24  2.179,59 TL 52.310,21 TL


QNB Finansbank büyükbaş hayvan kredisinin başvurularını isterseniz İnternet üzerinden
buradaki forum doldurarak gerçekleştire bilirsiniz.

Tavuk Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Yarka alarak etçi veya yumurta üzerine tavuk üretimi yapmak gerçekten çok kazançlı bir sektördür. Bu sektöre kredi olanağı sağlayan bankalarla arzu ederseniz dahil olabilirsiniz. Böylece sadece bir kaç dönüm araziniz olsa dahi bu bankalardan alacağınız kredi ile en basitinden çadır tavuk çiftliği kurabilirsiniz. İster gezer yani salma tavukçuluk ister ise kapalı olarak tavuk besiciliği yapabilirsiniz. Bu arada Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır? Maliyeti Ne Kadar? da tüm merak edilen soruları yanıtladığımı da bilmenizi isterim. Bahsi geçen sayfadaki maliyetleri karşılamak için tavuk kredisi veren bankalar hangileri diyorsanız da aşağıdaki sıralamamız da bula bilirsiniz.

 1. Ziraat Bankası Tavuk Kredisi
 2. Türkiye İş Bankası
 3. Denizbank
 4. QNB Finansbank
 5. Garanti BBVA
 6. Şekerbank

Tavuk kredisi veren bankalar listemizde ilk sıraya sizin de görmüş olduğunuz gibi Ziraat bankasını yerleştirdik. Bunun en büyük nedeni ise devletin resmi gazete ile tavuk çiftliği kuracaklar için sağlamış olduğu ciddi faiz indirim desteğidir. Ziraat bankasının tavuk çiftliği kuracak veya var olan çiftliklerini büyütecekler için sağlamış olduğu bu olanakların neler olduğunu merak ediyorsanız Ziraat Bankası Tavuk Kredisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Denizbank Hayvan Kredisi Faiz, Vade Oranları

Özel bankalar içerisinde hayvan kredisi veren en iyi bankalardan bir tanesi de şüphesiz ki Denizbank olmaktadır. Denizbank hayvan kredisinin faiz oranı bir çok vermiş olduğu kredilerin oranından çok daha düşüktür. Hayvan kredisi için uyguladığı vade ise en fazla 60 ay ile sınırlı olmaktadır. Tarımsal Yatırım Kredileri adı altında Denizbank çiftçilere hayvancılık alanında 3 ayrı kredi paketi uygulamaktadır. Bunlar ise şunlardır.

 1. Hayvancılık Ekipman Alımları İçin Verilen Krediler: Süt üretimi üzerinde hayvancılık yapan çiftçilerimizin en çok ihtiyaç duydukları ekipmanların alımları için verilen kredi türüdür. Bu kredi paketi ile 60 ay vadeli olarak ihtiyaç duyduğunuz süt sağım ve soğutma sistemlerine yönelik makine alımlarını sağlaya bilirsiniz. Sıfır olarak alacağınız ekipman yada makine alımları için fatura bedelinin %75 oranına kredi kullana bilmektesiniz.
 2. Süt Hayvanı Alım Kredisi: Ziraat Bankası İnek Kredisi fırsatları kadar olmasa da özel bir bankanın suna bileceği en büyük olanakları Denizbank bu kredi paketi ile sizlere sağlamaktadır. 60 ay vadeye kadar damızlık olarak süt sığır alımı için bu kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz.
 3. Besi Hayvanı Alım Kredisi: 12 ay vadeli ve 6 ay da bir defa ödemeli olarak besi hayvanı almak istiyorsanız bu kredi tamda size göre. 10 ile 50 Büyükbaş Besi Hayvan Çiftliği Kurma gibi kafanızda proje var ise Denizbank tarafından sunulan bu imkan kesinlik ile kaçmaz!

Denizbank tarafından hayvancılık alanında sunulan imkanlar bunlardır. Bu imkanlardan yararlana bilmek için ÇKS belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile size en yakın Denizbank şubesine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi Şartları, Faiz Oranları

Şekerbank özel bankalar içinde hayvancılığa kesinlikle en kapsamlı olarak kredi imkanı sağlayan en iyi özel bankadır. Nerede ise bütün hayvancılık alımları ve yatırımları için çiftçilerimize uygun faiz oranları ve şartlar ile kredi imkanı sağlamaktadır. Şekerbank tarafından hayvancılık alanına verilen kredi paketi 5 başlıktan oluşmaktadır. Oluşan bu 5 başlık ve hayvan cinslerine göre Şekerbank tarafından sağlanan imkan ve istenilen şartlar ise şöyledir.

 1. Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi: Besi sığırı alacakların alınacak olan hayvanların mutlaka Türkvet kayıt sistemine dahil olması veya damızlık belgesinin olması gerekir. Besi hayvan alımları için 18 ay vadeli olarak kredi kullana bilirsiniz. Süt hayvancılığı için kredi kullanacakların en az kapasitesini 5 besicilik için ise 10 baş yada üzerine çıkarma şartı aranmaktadır. 60 aya varan vade imkanları ile ihtiyaç duyacağınız süt ve besi sığırcılığı tarım alet yada makinelerini yine bu kredi paketi ile satın alabilirsiniz.
 2. Küçükbaş Süt Hayvancılık ve Besicilik Kredisi: Tarım il/ilçe Müdürlükleri tarafından tutulan koyun/keçi sistemine kayıtlı olan küçükbaş hayvan alımları için bu krediden istifade edebilirsiniz. En az 3 ay bu sistemde küpe numaraları ile yer alan küçükbaş hayvan alımları için Şekerbank çiftçilerimize 12 vadeli olarak kredi sağlanmaktadır. İhtiyaç duyulan yatırım harcamaları için ise 60 vadeli olarak verilen Şekerbank küçükbaş hayvan kredisi olanağından yararlanmak için en az 2 yıl boyunca hayvancılık yapıyor olmanız aranız. Koyun için en az 50 keçi için ise 25 alım yada kapasitenizi bu sayının üzerine çıkarmak için kredi başvurusunu doğrudan Şekerbank şubelerine yapabilirsiniz.
 3. Tavukçuluk Kredisi: Şekerbank tavukçuluk kredisini kanatlı hayvan kredisi adı altında vermektedir. Böylece sadece yarka alımları için değil hindi alımları için de Şekerbank kredilerinden yararlana bilirsiniz Sektörde en az 2 sene deneyime sahip olanlar için verilen bu kredinin alım şartları ise şu şekildedir.
  1. Et tavukçuluğu için en az 10.000 adet
  2. Yumurta tavukçuluğu için 5.000 adet
  3. Hindi yetiştiriciliği 2.500 adet
 4. Su Ürünleri: Banka su ürünleri avcılık ve yetiştiriciliği için 60 ay vadeli olarak kredi sağlanmaktadır. Bu kredi ile Ziraat Bankası Balıkçılık Teknesi Kredisini olanaklarına yakın seviyelerde kredi kullanarak ihtiyaç duyduğunuz tekneyi alabilirsiniz. Teknenin yanı sıra yine su ürünleri üzerine ihtiyaç duyduğunuz bir çok alet/edevatın değerinin %75 varına kredi kullana bilmektesiniz.
 5. Arıcılık Kredisi: Türkiye Arı Yetiştiriciliği Merkez Birliği yada bu kuruma bağlı olarak faaliyet gösteren İl Arı Yetiştiriciliği Birliklerine üye olan çiftçilere verilen kredidir. 36 ay vadeli ve senede 1 defa ödemeli olarak bu kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz.

0-850-222-78-78 çağrı merkezini arayarak Şekerbank hayvan kredisi faiz oranlarının ne kadar olduğunu güncel olarak isterseniz öğrene bilirsiniz.

QNB Finansbank Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Bireysel krediler ile de devlete ait bankalardan ile yarışan QNB Finansbank tarımsal alanda da iddiasını sürdürmektedir. QNB Finansbank tarımsal alanda çiftçilere bende varım demek adına 2 şekilde finansman olanağı sağlamaktadır. ”Tarım ve Çiftçi Kredileri” olarak vermiş olduğu bu krediyi ”İŞLETME” ve ”YATIRIM” olarak 2 ayrı şekilde sağlamaktadır. Bu iki dönem için hayvancılık alanında sağlamış olduğu kredinin vade ve faiz oranları ise şu şekilde yer alır.

 1. İŞLETME KREDİLERİ:
  1. Besicilik Kredisi: Nakit ihtiyaçlarınız için 24 ay vadeli olarak verilen kredidir. 1, 3, 6 yada 12 ay geri ödemeli vadeli olarak bu imkanlardan besicilik işletme sahipleri yararlana bilir.
  2. Kanatlı Kümes Hayvancılığı Kredisi: Yumurta üretimi ile beyaz et üzerinde üretim yapanlar için oluşturulmuş olan bir kredi paketidir. 12 ayda bir olarak üretim maliyet oranının %85 oranına kadar bu krediden yararlana bilirsiniz.
  3. Süt Hayvancılık Kredisi: 24 ay vadeli olarak en fazla 6 ayda bir ödemeli verilir.
  4. Arıcılık Kredisi: 12 ayda bir olarak 2 seneye kadar taksitli olarak bu krediden yararlanabilirsiniz. Ana arı alımı dahil bütün arıcılık ihtiyaçlarınızı bu paket ile karşılaya bilirsiniz.
 2. YATIRIM KREDİSİ:
  1. Besicilik Yatırım Kredisi: Besi hayvan alımları dahil olmak üzere ihtiyaç duyacağınız bütün ekipmanların alımlarını bu kredi ile karşılaya bilirsiniz. İpotekli olarak 120 ay vadeli verilen kredinin geri ödeme seçeneği ise en fazla 12 ayda bir ödemelidir.
  2. Kümes Hayvancılığı Yatırım Kredisi: Tavuk, hindi gibi kümes hayvan alımları için 10 yıl vadeli 12 ayda bir geri ödemeli olarak verilen kredidir.
  3. Süt Hayvancılığı Yatırım Kredisi: Sıfırdan süt hayvancılığı yapmak isteyenler çiftçilerimiz için hazırlanmış kredi paketidir.
  4. Arıcılık Yatırım Kredisi: 48 ay vadeli senede 1 defa ödemeli olarak verilen kredidir.

blank

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi imkanları kadar düşük faizli olarak QNB Finansbank hayvansal alanda kredi sağlamış olmasa da ipotek karşılığında 120 ay vadeli olarak en uzun süreli hayvan kredisi veren banka olarak ülkemizde yer almaktadır. Detaylı bilgi almak için 0-850-222-09-00 numarayı araya bilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Hayvan Kredisi Hesaplama İşlemi

Türkiye İş Bankası ”Tarım ve Hayvancılık Kredileri” ile çiftçimizin senelerdir yanında durmaktadır. Canlı hayvan alacaklar ve işletme sahipleri için Türkiye İş Bankasının kredi faiz oranları bir çok özel bankaya göre daha avantajlıdır. Banka hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimize 7 başlık altında kredi paketi hazırlamıştır. Başvuru yapacağınız kredi paketine göre vade süresi 36 aya kadar çıkmaktadır. En az 24 ay vadeli olarak verilen Türkiye İş Bankası hayvan kredilerindeki paketleri şunlardır.

 1. Büyükbaş Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi: En fazla 24 ay vadeli olarak verilmektedir. Süt üretimi yapan çiftçilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile oluşturulmuştur.
 2. Büyükbaş Besi Hayvancılığı İşletme Kredisi: 18 ay vadeli olarak büyükbaş hayvancılık yapan çiftçilerimizin veteriner hizmetleri, yem, makine ve teçhizat alımları için verilen bir kredidir.
 3. Arıcılık İşletme Kredisi: 24 ay vadeler ile arıcıların ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile verilen kredidir.
 4. Et Tavukçuluğu İşletme Kredisi: 2 sene geri ödeme vadeli olarak verilir.
 5. Damızlık Koyun İşletme Kredisi: İşletme sermaye ihtiyaçlarınızın karşılanması amacı ile 2 yıl geri ödemeli olarak verilmektedir.
 6. Büyükbaş Süt hayvancılığı Alım Kredisi: 1,5 ile 2 yaş arası kültür ırkı büyükbaş hayvan alımları için 36 ay vadeli olarak verilen kredidir.
 7. Büyükbaş Süt Hayvancılığı Makine Alım Kredisi: 36 aya varan vadeler ile büyükbaş hayvancılık için ihtiyaç duyacağınız süt soğutma ve saklama tankı gibi giderler için verilen kredilerdir.

Türkiye İş Bankası tarafından ”Süt Hayvancılığı Alım Kredisi” faiz oranları dahil olmak üzere sormak istediğiniz tüm soruları ücretsiz olarak 0-850-724-07-24 numaradan öğrenebilirsiniz.

Son olarak sizlere harika bir sayfa daha oluşturduk. Bu sayfamızda en çok ihtiyacınız olan ucuz maliyetli çoban ihtiyacınızı karşılayabileceğinizi düşünüyorum. Sayfamızın bağlantısı Afgan Özbek Suriyeli Çoban Arıyorum Diyenlere İlanlar! da yer almaktadır. Gerekli bilgilere vermiş olduğumuz linge girerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Emre ADIN dedi ki:

  Hayvan kredisi veren bütün bankalar hakkında merak ettiklerinizi bize buradan sora bilirsiniz.

Bir Yorum Yazın