Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

HALKBANK Emekli Kredisi Hesaplama (Faizsiz Veriyor Mu?)

Türkiye Halk Bankası emekli maaş müşterilerinin sıklıkla kredi kullanmak için tercih etmiş oldukları bir kamu bankamızdır. HALKBANK üzerinden emeklilerin kredi kullanmak için tercih etmelerin en büyük nedeni hepimizin de tahmin edebileceği gibi düşük faiz oranları sağlamasıdır. Bu cazip faiz oranlarından yararlanmak için bireysel tüketici destek kredilerini kullanacakların bilmeleri gerekilen bazı önemli hususların olduğunu söylemek istiyorum.

HALKBANK Emekli Kredisi Hesaplama (Faizsiz Veriyor Mu?)

Bunların en başında emeklilerin kredi kullana bilmek için en büyük yaşadıkları sorun olan HALKBANK sizlere kaç yaşına kadar kredi veriyor? İkinci olarak ise 2023 yılında Türkiye Halk Bankası siz değerli emeklilerimize ne kadar kredi veriyor? Acaba verilecek olan kredi miktarı yeterli gelecek mi? İşte bu en önemli iki hususa cevap verdikten sonra kullana bileceğiniz kredinin hesaplama işlemini de yaparak faizsiz kredi hakkında da son dakika gelişmesine de yer vererek konumuzu tamamlayacağız.

Neler Var?

HALK Bankası Emekliye Kaç Yaşına Kadar Kredi Veriyor?

İçeriğimizin girişinde de önemle bahsetmiş olduğum gibi Halk Bankası emeklilere kaç yaşına kadar kredi veriyor konusu çok mühimdir. Hali ile kredi almak için Türkiye Halk Bankası üst yaşına takılırsanız düşük faizler yada faizsiz olarak kredi bankanın vermesinin hiç bir önemi yoktur. Bu nedenle ilk olarak HALKBANK emekliye kaç yaşına kadar kredi veriyor sorusunu yanıtlamak istiyorum. Türkiye Halk Bankası diğer kamu bankaları olan Ziraat ve Vakıflar bankası gibi emekliye en fazla 68 yaşına kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Buda şua anlama gelmektedir.

  • 12 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi çekebilmek için en fazla 67 yaşında olmalısınız
  • 24 ay vadeli bireysel tüketici kredisi alabilmek için en fazla 66 yaşında olmanız gerekir
  • 36 ay vadeli olarak tüketici kredisi alabilmeniz için 65 yaşını geçmiyor olmanız aranız
  • 48 ay vade için de 64 yaşından büyük olmamanız gerekir
  • 60 ay geri ödeme vadeli kredi alabilmeniz içinde en çok 63 yaşında olmalısınız

HALK bankası tarafından aranan 68 üst yaş sınırı bazı hallerde 75 yaşa kadar çıkarıla bileceğinizi bilmenizi isterim. Bun hallerin en başında ise maaşını HALKBANK üzerinden alan bir kefil bulmanız durumundadır. Şayet emekli maaşını sizin gibi HALKBANK üzerinden alan bir kefil bulabilirseniz 75 yaşına kadar bankanın inisiyatifi göz önünde bulundurularak 75 yaşına kadar HALKBANK üzerinden tüketici kredisi kullana bilmektesiniz. Türkiye Halk Bankasına emekli maaşını taşımanız durumunda sadece 75 yaşına kadar düşük faizli olarak ihtiyaç kredisi kullanabilmekle kalmayacağınızı da bilmeniz istiyorum. Böylece En Çok Emekliye Promosyon Parası Veren Bankalar da bahsetmiş olduğum haklardan da yararlana bilirsiniz.

Halk Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Sadece Türkiye Halk Bankası değil tüm bankalar emekli dahil olmak üzere kredi miktarını belirlerken başvuru sahibinin aylık hane gelirini göz önünde bulundurur. Bunun haricinde ise birde ihtiyaç kredisi için üst limit miktarı belirler. Hane geliriniz her ne kadarda kullanacağınız kredinin aylık taksit ödemelerini karşılıyor olmuş olsa da belirlemiş olduğu üst miktardaki krediden fazla ne yazık ki size ihtiyaç kredisi kullandırmaz. Şimdi ilk olarak sizlere Halk Bankası tarafından emekliye ne kadar tanımlanmış olan ihtiyaç kredisi veriyor bu rakamı açıklayalım. Sonrasında ise hane gelirinize göre alabileceğiniz kredi miktarının hesaplamasının nasıl yapılacağına geçelim. Evet, değerli emekliler, Türkiye Halk Bankası tarafından belirlenen üst kredi limit miktarı 100.000 TL olmaktadır. Dolayısı ile hane geliriniz aylık 10.000 TL dahi olsa belirlenen bu miktar üzerinden ihtiyaç kredisi kullanamazsınız. Peki, 100.000 bin TL HALKBANK ihtiyaç kredisi kullana bilmeniz için kaç TL hane gelirine sahip olmanız gerekiyor?

  • Bunun hesaplamasının yapılmasında HALKBANK ihtiyaç kredisinin faiz oranı ve çekilecek kredinin vadesi çok önemlidir. Şuan ki faiz oranlarına ve en fazla vadeye göre bir hesaplama ama yaparsak şu verileri elde edebiliriz.
    • Mutlu emeklilik ihtiyaç kredisinin faiz oranı ŞUBAT ayında %1.55 olmaktadır. 50 bin TL 36 ay vadeli taksit ödemesi ise 1.970,47 TL olmaktadır. Bu kredi taksitlerini ödeye bilmeniz için de en az 1.970,47 TL*2= 3.940,94 TL hane gelirine sahip olmanız gerekir.

Sonuç olarak hane geliriniz çekeceğiniz kredinin taksit ödemesinin en az iki katı olması gerekmektedir. Halk Bankası emekliye ne kadar ihtiyaç kredisi veriyor sorusunu da hesaplama yaparak cevapladıktan sonra şimdi merak edilen diğer bir sorunuzun yanıtını vermeye geçebiliriz.

Halkbank Emeklilere Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Halkbank emeklilere faizsiz kredi başvuruları hakkında oldukça çok soru tarafımıza gelmektedir. Ancak üzülerek söylemem gerekir ki HALKBANK emeklilere faizsiz olarak kredi imkanı ne yazık ki sağlamamaktadır. Emekli yada herhangi bir yerde çalışanlara faizsiz kredi nasıl verildiğini merak ediyorsanız, lütfen 4 Bankadan Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? sayfamızı ziyaret etmenizi öneririm. HALKBANK üzerinden verilen emeklilere kredi ise sadece diğer müşterilere oranla daha düşük faizli kredilerden oluşmaktadır.

blank

Buna göre şuan için siz emekli maaşını HALKBANK üzerinden alanlara sağlanan kredinin içeriği ise şu şekilde yer almaktadır.

  • HALKBANK normal ihtiyaç kredisi başvursun da bulunanlara ŞUBAT ayı için aylık %1.89 faizli kredi sağlamaktadır. Emekli maaşını kendinden almaları durumda ise bu faiz oranı aylık %1.69 kadar düşmektedir. Böylelikle 100.000 TL üst limite kadar farklı vadelerde ödeyeceğiniz taksit tutarınız ise şu şekilde olmaktadır.
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 12 9.472,23 TL 113.666,72 TL
18 6.686,64 TL 120.359,62 TL
24 5.303,89 TL 127.293,52 TL
28 4.716,03 TL 132.048,83 TL
30 4.482,20 TL 134.466,05 TL
32 4.278,42 TL 136.909,48 TL
34 4.099,38 TL 139.378,76 TL
36 3.940,95 TL 141.874,20 TL

2 Yöntemle HALKBANK Kredi Başvurusu SORGULAMA da tabloda yer alan kredilerinin başvuruların nasıl yapılacağını ve neticesinin nasıl öğreneceğinizi bulabilirsiniz. Bu nedenle ayrıca buradan sizlere HALKBANK kredi başvurusunun nasıl yapılacağını değinmedim. HALKBANK Kredi Kartım Nerede? Kurye Sorgulama Adresleri de yine farklı bir sayfamızda yer verdiğim için şayet krediniz onaylanırsa verilecek olan özel avantajlı kredi kartınızın nerede olduğu da ilgili sayfamızda göre bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın