Genç Çiftçilere Devletten 30 Bin TL Hibe Kredi 2019

Genç Çiftçilere Devletten 30 Bin TL Hibe Kredi 2019
17 Mart 2017 tarihinde eklendi, 3.115 kez okundu.
40 yaşından gün almamış başvuru şartlarını sağlayan bir çok çiftçimiz geçtiğimiz yıllarda devletten 30 bin TL hibe kredi almıştı. Geçen sene başlatılan ve 2019 yılına kadar her yıl verilecek olan Genç çiftçilerimize 30 bin TL hibe devlet desteği ile hayvancılık dan tarım alanına ve hatta tıbbı bitkisel alanında ki yatırımları dahil geri ödemesiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Kimler nasıl başvuru yapacakları, ne zaman desteklerinin başlayacağına kadar tüm bilmeniz gereken soruların cevaplarını, sizler için yayımladık.

Genç Çiftçilere Devletten 2019 Senesinde 30 Bin TL Hibe!!

2016 yılında başlatılan ve hak eden 15 bin genç çiftçimize de devlet tarafından verilen 30 bin TL hibe 2019 yılında da verilecektir. İlk olarak başlatıldığı zaman ilgili makamlarca yapılan açıklama ile desteklerin 2019 yılına kadar devam edeceği söylenmişti. Kulağımıza gelen bilgiler doğrultusunda 2019 yılında ise muhtemelen desteklerin Nisan ayı içinde veya hemen sonrasından verileceği gelmektedir. Şayet sizden istenilen şartlara uygun iseniz, sistemde yoğunluk yaşamadan en azından kaydınızı şimdiden oluşturmanızı tavsiye ederim. Şimdi gelin hep beraber genç çiftçilerimize 30 bin TL hibe başvuru şartlarının neler olduğunu, kayıt işlemlerinin tarım gov tr üzerinden nasıl yapılacağını hep beraber inceleyelim.

Genç Çiftçi 30 Bin TL Hibe Başvuru Şartları Neydi?

Genç Çiftçilerimiz Hibe Teşvik Kredileri

Genç Çiftçilerimiz Hibe Teşvik Kredileri

Daha henüz 2019 yılında kaç çiftçimize bu desteğin verileceği rakamı açıklanmasa da şartların geçen senelerden farkının olmadığı kanaatindeyiz. Geçen yılda esnaflarımıza verilen KOSGEB faizsiz krediden sonra artık sıranın çiftçilerimize geldiğini düşünüyoruz. Her iddiamız da haklı çıktığımız gibi bu konuda da yani çiftçilerimize devlet tarafından verilecek olan hibe desteğinin de 2019 yılının Nisan ayında verileceğini düşünüyoruz. Devletin sunmuş olduğu bu imkanlardan sadece şartlara uygun ve başvuru yapmış olan çiftçilerimiz istifade edecektir. Peki genç çiftçilerimize verilecek olan desteğin başvuru şartları neydi.?

 • 18 ile 40 yaşından gün almamış ÇKS belgeli bir çiftimiz olmanız.
 • Herhangi bir yerde çalışıyor olmamanız.
 • Yapacağınız yatırımların bakanlıkça belirlenen 3 ana alan altında yer alan bölümlerde yapmanız.
 • Sisteme kayıt olmanız, başvurunuzu sistem üzerinden sağlayarak ilgili evraklara ilaveten diğer talep edilen gerekli evrakları da il / ilçe Tarım Müdürlüklerine teslim etmeniz.
 • Daha önce devletten bu alanda hiç bir şekilde destek almamış olmanız.
 • T.C. vatandaşı ve okur yazar olmanız.
 • Herhangi bir ticari işletme sahibi olmamanız gerekmektedir.
Bu şartlara uygun bir çiftçimiz iseniz, Türkiye’nin her neresinden başvuru yaparsanız yapın devletten 2019 yılında 30 bin TL geri ödemesiz destek alabilirsiniz. Ama başvuru şartlarında da sizinde gördüğünüz gibi ilk olarak sisteme kayıt olmanız ve ardından çıktısını aldığınız evraklara ilaveten belgeler ile Tarım il / ilçe Müdürlüklerine şahsen yapmanız gerekmektedir. Şimdi kayıt işlemini hep beraber yapalım ve İnternet üzerinden alınması gereken evrakı oluşturalım.

Genç Çiftçi Kayıt İşlemin Yapılması Nasıl Oluyor ?

Genç çiftçi kaydı için bakanlık bir web sitesi oluşturmuştur. Bu web sitenin adı gencciftci.tarim.gov.tr’ dir. Bu adreste hem bilgi sahibi olabilir hemde kayıt işlemleri ile başvuru çıktılarını alabilirsiniz. Sizler için biz bu site üzerinden rehber olarak işlemlerin nasıl sağlamanız gerektiğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Adım adım kayıt ve başvuru işlemini gelin hep beraber yapalım.

 • Genç çiftçi kayıt işlemi için lütfen ilk olarak lütfen BURAYI tıklayınız. Açılan sayfadaki alana kimlik bilgileriniz ile iletişim bilgilerinizi giriniz.
 • Daha sonra BURAYI tıklayarak kayıt işleminde oluşturduğunuz T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
 • Açılan DUYURU LİSTESİ penceresinin üstünde yer alan BAŞVURU İŞLEMLERİ sekmesinin altında YENİ BAŞVURU sekmesini tıklayınız.
 • Açılan alandaki ÇİFTÇİ BİLGİLERİ formunu doldurunuz. Daha sonra aşağıdaki ileri butonuna basınız.
 • PROJE BİLGİLERİ alanına giriş yaparak projenizin yapılacak yer bilgilerini giriniz. Yine tüm bilgiler girildikten sonra ileri diyelim.
 • GİDER KALEMİ bölümünde başvuru yapılacak hibe desteği seçiniz. İleri diyelim.
 • ARAZİ BİLGİLERİ alanına varsa araziniz ona ait bilgileri giriniz. İleri diyerek son alana geliniz.
 • TESLİM EDİLECEK EVRAKLAR bölümüne geldiğiniz de girmiş olduğunuz bilgileri kayıt ediniz ve arkasından çıktısını alınız.
Genç çiftçilerimize devletten 30 bin TL hibe verilmeye 2019 da devam ediyor

Genç çiftçilerimize devletten 30 bin TL hibe verilmeye 2019 da devam ediyor

Kayıt işlemleri için İnternet üzerinden yapılacak adımlar bu şekildeydi. Ama daha henüz işlerimiz bitmedi. Yukarıda da belirtiğimiz gibi çıktısını aldığımız evraklara ilaveten belgeleri de tanzim ederek Tarım Müdürlüğüne götürmemiz gerekmektedir. Bu belgeler nedir.?

 1. Genç çiftçi hibe desteği projesine başvuru formu
 2. Projenizi tanıttığınız form
 3. Taahhütname
 4. Nüfus cüzdanı hürriyetinizin bir adet fotokopisi
 5. Diplomanızın yine bir adet fotokopisi
 6. Gelir tespit ile ikametgah adresinizin teyit edildiği belgeler.

Konu hakkında detaylı bilgilerin içerdiği YARDIMCI DOKÜMANLAR sayfasını göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mantar Yetiştiriciliği Hibe Teşvik Kredileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genç Çiftçilere Devletten 30 Bin TL Hibe Kredi 2019 Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Nazinarsalan dedi ki:

  Slm hindicilik yapacamyardimedermisin hibeparasinasilalinircom

 2. mehmet garan dedi ki:

  Genç cıftci destegını çks olmadanda alabılırmıyız

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki alamazsınız..

Sayfa başına git