Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Genç Çiftçi Sonuçları 2021 Açıklandı !

Genç Çiftçi Sonuçları 2021 Açıklandı !

Merakla beklenen genç çiftçi kapsamında 2021 yılında verilecek olan 30 bin TL hibe sonuçları nihayet açıklandı. 16 bin 733 kişinin başvuru yaptığı bu dev hibeden yararlanacak olanlar için yedek ve asıl liste 23 ile 29 mayıs 2019 tarihlerinde duyurulmaya başlandı. Başvuru yapıp hibe almaya kazananlar listesi dahilinde toplam 503 milyon TL hibe verilecek. Biliyoruz iyice artık sabırsızlandık bu neden ile sizlere kazananların neden zamanında açıklanmadı veya açıklanmıyor ? ve son olarak ise ne zaman açıklanacak ? gibi sorularının yanıtlarını da vereceğim.

( GÜNCELLENECEK!!! )

Sonuçların Açıklanma Müjdesi Bakan FAKIBABA’dan Geldi!

Binlerce çiftçimizin merak ile beklediği 30 bin TL hibe ile canlı hayvan alımları için artık sona gelindi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı A. Eşref FAKIBABA yapmış olduğu yazılı açıklamasında illerde vali ve vali yardımcıları tarafından kurulan komisyonlarca kazananların listesinin belirlendiği belirtildi. Asil hak sahiplerine bu müjdeli haber 23 ile 29 mayıs 2019 tarihleri arasında bildirecektir. Denildi ama lakin hala kazananlar listesi açıklanmadı. Şayet sonuçlar belirtilen tarihte açıklanmış olsaydı, proje kapsamında kazananlar 30 mayıs ile 5 haziran arasında sözleşme imzalanacaktı. Hak sahipleri protokol imzalarından sonra bakanlık tarafından takip ve devamda ise kontrol edilecekti.

Hayvancılık Alanında Başvuru Yapanlar Çok Daha Şanslı

2019 yılında genç çiftçi kapsamında verilecek olan 30.000 TL hibe de %75 oranında ( 16 bin 605 )  hayvancılık alanında başvuru yapanlar öncelik hakkı kazanacak. Aldığımız duyuma göre geçen yıllara göre bu senede bayan çiftçilerimizin kazanma şansları erkeklere oran ile çok daha fazla olacaklardır. 2019 yılında genç çiftçi sonuçları kapsamında verilecek olan hibe ve kazanlar listesi sayısı şu alanları kapsamaktadır.

 1. Küçükbaş ve büyükbaş canlı hayvan alımları ( 8 bin 375 kişi )
 2. Arıcılık ( 2 bin 680 çiftçimiz )
 3. Salma tavukçuluk ( 513 başvuruda bulunan çiftçimize )
 4. İpek böcekçiliği ( 50 genç çiftçimiz )
 5. Süs bitkisi ve örtü altı sebze yetiştiriciliği ( 67 projeye )
 6. Aromotik bitki ( 92 genç çiftçi projesine )
 7. Bağ ve meyve yetiştiriciliği ( 359 vatandaşımıza )
 8. Kültür ve istiridye mantarcılığı ( 411 başvuru yapan ve kazanan listesinde yer alan çiftçilerimize )

Bu kapsamda genç çiftçi sertifikası sahipleri kazandıkları 30 bin TL hibelerini karşılında hak etikleri canlı hayvanları geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda TİGEM tarafından teslim edilecektir. İpek böceğinde hibe alacaklar için Koza Birlik, arı yetiştiriciliğin de ise canlı arı ile kovan ihtiyaçlarını TAB ( Türkiye Arı Birliği ) seferber olacaktır.

2019 Genç Çiftçi Projesinde Kazananların İzlemesi Gereken Yol Haritası Şu Şekildedir

23 mayıs 2019 tarihinde yayımlanan genç çiftçi kazananlar listesinde yer alan vatandaşlarımızın izlemesi gereken yol haritası şu şekildedir.

 1. 30 bin TL hibe almaya hak kazanan çiftçilerimiz ile 30 mayıs 5 haziran içinde sözleşme imzalanır.
 2. Asıl listenin yanı sıra yedek listede yer alan çiftçimiz ile de bu tarihlerde sözleşme imzalanması sağlanır.
 3. Başvur yaptıkları alana ait bu tarihler içerisinde genç çiftçimiz gider kalemi alanlarını belirler.

Bu zaman zarfında ola ki asıl listede yer alan kazanan çiftçimiz sözleşme imzalamaz yada daha sonradan projeye uygun olmadığı belirlenirse onun yerine yedek listede en üstte olan hak sahibi faydalanılacaktır.

Kazananlar Listesi e-Devlet Üzerinden Bildirilecektir

23 mayıs 2019 tarihinde itibaren genç çiftçi kazananlar listesi için e-Devlet üzerinden açılan bir sayfa üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Şayet sisteme giriş için bir e-Devlet şifreniz yoksa bunu size en yakın PTT den yaklaşık 2 TL karşılığında anında temin edebilirsiniz. Şayet elinizde bir e-devlet şifresi varsa projede kazananların listesini direk olarak https://www.turkiye.gov.tr/gtvh-genc-ciftci-projelerinin-basvuru-sonuclarini-sorgulama adresinden görebilirsiniz. Sizlere e-Devlet şifresi İnternet’ten ücretsiz alma yolunu daha önce bahsetmiştim, isterseniz o şekilde de şifrenizi bedavaya alabilirsiniz.

Şimdiden Türkiye’nin her ilinde başvuru yapan genç çiftçilerimize alacakları 30 bin TL karşılığında ki canlı hayvanların hayırlı olması dileriz. Kazanan arkadaşlarımız mutluluklarını bizler ile paylaşırlarsa bizi de onurlandırmış olacaklardır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 54 Yorum
 1. Herddm dedi ki:

  Millet kandiriliyor hani nerde sonuclar

  1. Admin dedi ki:

   En kısa sürede kazananlar sonuçları açıklanacaktır

 2. erdinç dedi ki:

  ne oldu sonuçlar bi haber yok ay çıktı daha bir haber yok. yıl mı çıkması bekleniyor herhangi bir açıklamada yok, yetkililerrr,nerdeler.

  1. Admin dedi ki:

   Bugün yarın neden açıklanmıyor soruları yanıt bulacaktır.

 3. Fatma dedi ki:

  Merakla bekliyoruz sonuçları Puanlamaya göre hemen hemen bütün şartları taşıyorum ama kısmet. hayırlısı olsun inşallah bütün şansını deneyenlere

  1. Admin dedi ki:

   Fatma hanım o zaman şimdiden hayırlı olsun diyorum size. 🙂

 4. Mine dedi ki:

  Açıklandı deniyor ama e-devlettenden neden göremiyoruz acaba

  1. Admin dedi ki:

   Mine hanım 60 iş günü içinde herhangi bir günde açıklanacak.. Resmi gazetede o şekilde bilgi verildi. Bizi lütfen takip ediniz.

 5. Fatma dedi ki:

  Teşekkür ederim. Yinede belli olmaz çıkmayada bilir ümitlenmek istemiyorum hayırlısı olsun

 6. Hulya dedi ki:

  Biz hep kaybettik genelde bir umut bakalım hayır lisi

  1. Admin dedi ki:

   Bence bu kez şansınız çok yüksek..

 7. Serkan PAKKAN dedi ki:

  Selamın aleyküm Değerli Büyüklerim Ben serkan pakkan %50 2022 engelli ve yeşil kartlı vatandaşım erzincan otlukbeli ilçesinde ikamet etmekteyim ben ömrümde ilk defa genç çiftçi düve projesine başvurdum fakat komisyondan nihayi karardan ismim çıkmadı yine belli başlı kişilere cıkmış buradan sormak istiyorum benim 2 çocuğum var ve devletin vermiş olduğu 3 aylıkla geçimimi yapmaktayım neden bu haktan beni mahrum ettiler sormak istiyorum ankarada dayım yok partide de adamım yok Allahtan gayri kimsesi olmayan bir vatandaşa verdiğiniz değerden dolayı teşekkür ediyorum yapılan bu haksızlığa tahammül etmek mümkün değildir hakkımı tüm adli makamlarda ve avrupa birliği insan hakları mahkemelerinde arayacagım gerekirse TV programları na sosyal medya sitelerinden bana karşı yapılan bu haksızlığın hesabını bir türk vatandaşı engelli olarak arayacagım yapılan ve verilen bu yanlış karardan bir an önce dönülmesini temenli ediyorum gerekenin yapılmasını arz ve rica ediyorum saygıyla muhabbetle sizleri selamlıyorum Allah Hepinizden razı olsun

 8. Ferhat dedi ki:

  4 ay önce işten çıkıp buna başvurdum çıkmadı şimdi iş arıyorum dışardaki pirinci alayım derken evdeki bulgurdan oldum benim mağduriyetimi kim destek çıkacak

 9. Ramazan yıldırım dedi ki:

  Sonuçlandı sanırım kazandımı acaba

  1. Admin dedi ki:

   Sorgulama işlemini yaptınız mı ?

 10. İza dedi ki:

  Bana cıkdı hayirli olsun

  1. Admin dedi ki:

   Tebrikler İza bey….

Bir Yorum Yazın