Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Genç Çiftçi Sonuçları 2021 Açıklandı !

Genç Çiftçi Sonuçları 2021 Açıklandı !

Merakla beklenen genç çiftçi kapsamında 2021 yılında verilecek olan 30 bin TL hibe sonuçları nihayet açıklandı. 16 bin 733 kişinin başvuru yaptığı bu dev hibeden yararlanacak olanlar için yedek ve asıl liste 23 ile 29 mayıs 2019 tarihlerinde duyurulmaya başlandı. Başvuru yapıp hibe almaya kazananlar listesi dahilinde toplam 503 milyon TL hibe verilecek. Biliyoruz iyice artık sabırsızlandık bu neden ile sizlere kazananların neden zamanında açıklanmadı veya açıklanmıyor ? ve son olarak ise ne zaman açıklanacak ? gibi sorularının yanıtlarını da vereceğim.

( GÜNCELLENECEK!!! )

Neler Var?

Sonuçların Açıklanma Müjdesi Bakan FAKIBABA’dan Geldi!

Binlerce çiftçimizin merak ile beklediği 30 bin TL hibe ile canlı hayvan alımları için artık sona gelindi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı A. Eşref FAKIBABA yapmış olduğu yazılı açıklamasında illerde vali ve vali yardımcıları tarafından kurulan komisyonlarca kazananların listesinin belirlendiği belirtildi. Asil hak sahiplerine bu müjdeli haber 23 ile 29 mayıs 2019 tarihleri arasında bildirecektir. Denildi ama lakin hala kazananlar listesi açıklanmadı. Şayet sonuçlar belirtilen tarihte açıklanmış olsaydı, proje kapsamında kazananlar 30 mayıs ile 5 haziran arasında sözleşme imzalanacaktı. Hak sahipleri protokol imzalarından sonra bakanlık tarafından takip ve devamda ise kontrol edilecekti.

Hayvancılık Alanında Başvuru Yapanlar Çok Daha Şanslı

2019 yılında genç çiftçi kapsamında verilecek olan 30.000 TL hibe de %75 oranında ( 16 bin 605 )  hayvancılık alanında başvuru yapanlar öncelik hakkı kazanacak. Aldığımız duyuma göre geçen yıllara göre bu senede bayan çiftçilerimizin kazanma şansları erkeklere oran ile çok daha fazla olacaklardır. 2019 yılında genç çiftçi sonuçları kapsamında verilecek olan hibe ve kazanlar listesi sayısı şu alanları kapsamaktadır.

 1. Küçükbaş ve büyükbaş canlı hayvan alımları ( 8 bin 375 kişi )
 2. Arıcılık ( 2 bin 680 çiftçimiz )
 3. Salma tavukçuluk ( 513 başvuruda bulunan çiftçimize )
 4. İpek böcekçiliği ( 50 genç çiftçimiz )
 5. Süs bitkisi ve örtü altı sebze yetiştiriciliği ( 67 projeye )
 6. Aromotik bitki ( 92 genç çiftçi projesine )
 7. Bağ ve meyve yetiştiriciliği ( 359 vatandaşımıza )
 8. Kültür ve istiridye mantarcılığı ( 411 başvuru yapan ve kazanan listesinde yer alan çiftçilerimize )

Bu kapsamda genç çiftçi sertifikası sahipleri kazandıkları 30 bin TL hibelerini karşılında hak etikleri canlı hayvanları geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda TİGEM tarafından teslim edilecektir. İpek böceğinde hibe alacaklar için Koza Birlik, arı yetiştiriciliğin de ise canlı arı ile kovan ihtiyaçlarını TAB ( Türkiye Arı Birliği ) seferber olacaktır.

2019 Genç Çiftçi Projesinde Kazananların İzlemesi Gereken Yol Haritası Şu Şekildedir

23 mayıs 2019 tarihinde yayımlanan genç çiftçi kazananlar listesinde yer alan vatandaşlarımızın izlemesi gereken yol haritası şu şekildedir.

 1. 30 bin TL hibe almaya hak kazanan çiftçilerimiz ile 30 mayıs 5 haziran içinde sözleşme imzalanır.
 2. Asıl listenin yanı sıra yedek listede yer alan çiftçimiz ile de bu tarihlerde sözleşme imzalanması sağlanır.
 3. Başvur yaptıkları alana ait bu tarihler içerisinde genç çiftçimiz gider kalemi alanlarını belirler.

Bu zaman zarfında ola ki asıl listede yer alan kazanan çiftçimiz sözleşme imzalamaz yada daha sonradan projeye uygun olmadığı belirlenirse onun yerine yedek listede en üstte olan hak sahibi faydalanılacaktır.

Kazananlar Listesi e-Devlet Üzerinden Bildirilecektir

23 mayıs 2019 tarihinde itibaren genç çiftçi kazananlar listesi için e-Devlet üzerinden açılan bir sayfa üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Şayet sisteme giriş için bir e-Devlet şifreniz yoksa bunu size en yakın PTT den yaklaşık 2 TL karşılığında anında temin edebilirsiniz. Şayet elinizde bir e-devlet şifresi varsa projede kazananların listesini direk olarak https://www.turkiye.gov.tr/gtvh-genc-ciftci-projelerinin-basvuru-sonuclarini-sorgulama adresinden görebilirsiniz. Sizlere e-Devlet şifresi İnternet’ten ücretsiz alma yolunu daha önce bahsetmiştim, isterseniz o şekilde de şifrenizi bedavaya alabilirsiniz.

Şimdiden Türkiye’nin her ilinde başvuru yapan genç çiftçilerimize alacakları 30 bin TL karşılığında ki canlı hayvanların hayırlı olması dileriz. Kazanan arkadaşlarımız mutluluklarını bizler ile paylaşırlarsa bizi de onurlandırmış olacaklardır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 54 Yorum
 1. Mine dedi ki:

  Tüm genç çiftçi 2018 sonuçları hayırlı olsun

  1. Admin dedi ki:

   Tüm genç çiftçilerimizin adına çok teşekkür ederim Mine hanım

   1. Hamdi dedi ki:

    Açıklandı diyorsunuz ama e-devlet üzerinde henüz bir bilgi yok bu konuda, sonuçlar açılmadı yazıyor ..

    1. Admin dedi ki:

     A.Eşref FAKIBABA bugünden itibaren açıklanacağını bildirdi. https://www.tarimtv.gov.tr/tr/video-detay/genc-ciftciye-503-milyon-lira-hibe-10071

 2. Ziya dedi ki:

  Bu projeye katilacak arkadaslara basarilar ekonominin can damari ciftcilik devletin verdigi hibe destegiyle kalkinacak ve hakkettigi yere ulasacak

  1. Admin dedi ki:

   Gerçekten gençlerimize verilmiş olan çok güzel bir proje kapsamında hibe ! Canlı hayvan alacaklar bu fırsatı kaçırmamalıdırlar. Allah herkesi kazananlardan eylesin..

 3. Elif dedi ki:

  Çok açıklayıcı olmuş, teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz Elif hanım, İnşallah proje kapsamında kazananlar dan olursunuz

 4. Çiğdem dedi ki:

  sonuçlar neden hala açıklanmadı:((

  1. Admin dedi ki:

   Çiğdem hanım muhtemelen canlı hayvancılık alanında başvuru yaptınız. O sektördekiler sanırım yarın yada ilerleyen günlerde açıklanacak. Takip ederseniz bizi detaylı bilgileri vereceğiz.

 5. Cemal ozzturk dedi ki:

  Bende cok yillik yonca icin basvuru yaptim merakla sonucu bekliyoruz

  1. Admin dedi ki:

   Cemal bey İnşallah sizin için hayırlısı olur… Sonuçları günlük olarak takip edebilirsiniz.

 6. Furkan dedi ki:

  Sonuçlar hâlâ açıklanmadı… Her yerde 23 mayıs diye ilan edip insanları heveslendirdiniz de ne oldu açıklanmadı işte. 23 Mayıs ve 29 Mayıs arasında açıklanacak. Nasıl sonuçsa bi açıklanamadı gitti.

  1. Admin dedi ki:

   Hepsi bugün açıklanmamaktadır. Örneğin bitki örtü için başvuru yapanlar bugün açıklandı. Yarın başka bir alandaki başvurular açıklanacaktır. Lütfen günlük olarak sayfamızı takip ediniz.

 7. resul dedi ki:

  Sistem hala neden açılmıyor…

  1. Admin dedi ki:

   Aşırı yoğunluk olabilir..

 8. Ahmet dedi ki:

  Sonuç gosterilmiyor

  1. Admin dedi ki:

   Genç çiftçi projesinin sonuçlarını 2018 yılında yoğun müracaat neticesinde aşırı bir yüklenme olduğundan giriş işlemlerini lütfen gece saatlerinde deneyiniz.

 9. ömer dedi ki:

  hala bi açıklama yok geçen sene 5 günde açıklandı bu sene bir ay oldu tabi yine alamayızda umut fakirin ekmegi adam kayırmadan bize sıra gelmiyor

  1. Admin dedi ki:

   Bizlere verilen genç çiftçi sonuçları 2018 açıklama tarihleri mayıs 23 den itibarendir.

 10. Murat dedi ki:

  Hemen hemen şartları taşıdıgım bütün hibelere başvuruda bulundum yanlız hiç hibe alamadım fakir yine fakir bırakın

  1. Admin dedi ki:

   Bayanlarda genç çiftçi projelerinde sadece değil devletin vermiş olduğu bir çok destekte çok daha şanslılar, yerinizde olsam o yolu denerdim..

  2. Admin dedi ki:

   Ayrıca bu dağılımın neye göre yapıldığını https://www.kosgebkredi.net/genc-ciftci-sonuclari-2018-neden-hala-aciklanmadi/ görebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın