Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Genç Çiftçi Sonuçları 2021 Açıklandı !

Genç Çiftçi Sonuçları 2021 Açıklandı !

Merakla beklenen genç çiftçi kapsamında 2021 yılında verilecek olan 30 bin TL hibe sonuçları nihayet açıklandı. 16 bin 733 kişinin başvuru yaptığı bu dev hibeden yararlanacak olanlar için yedek ve asıl liste 23 ile 29 mayıs 2019 tarihlerinde duyurulmaya başlandı. Başvuru yapıp hibe almaya kazananlar listesi dahilinde toplam 503 milyon TL hibe verilecek. Biliyoruz iyice artık sabırsızlandık bu neden ile sizlere kazananların neden zamanında açıklanmadı veya açıklanmıyor ? ve son olarak ise ne zaman açıklanacak ? gibi sorularının yanıtlarını da vereceğim.

( GÜNCELLENECEK!!! )

Neler Var?

Sonuçların Açıklanma Müjdesi Bakan FAKIBABA’dan Geldi!

Binlerce çiftçimizin merak ile beklediği 30 bin TL hibe ile canlı hayvan alımları için artık sona gelindi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı A. Eşref FAKIBABA yapmış olduğu yazılı açıklamasında illerde vali ve vali yardımcıları tarafından kurulan komisyonlarca kazananların listesinin belirlendiği belirtildi. Asil hak sahiplerine bu müjdeli haber 23 ile 29 mayıs 2019 tarihleri arasında bildirecektir. Denildi ama lakin hala kazananlar listesi açıklanmadı. Şayet sonuçlar belirtilen tarihte açıklanmış olsaydı, proje kapsamında kazananlar 30 mayıs ile 5 haziran arasında sözleşme imzalanacaktı. Hak sahipleri protokol imzalarından sonra bakanlık tarafından takip ve devamda ise kontrol edilecekti.

Hayvancılık Alanında Başvuru Yapanlar Çok Daha Şanslı

2019 yılında genç çiftçi kapsamında verilecek olan 30.000 TL hibe de %75 oranında ( 16 bin 605 )  hayvancılık alanında başvuru yapanlar öncelik hakkı kazanacak. Aldığımız duyuma göre geçen yıllara göre bu senede bayan çiftçilerimizin kazanma şansları erkeklere oran ile çok daha fazla olacaklardır. 2019 yılında genç çiftçi sonuçları kapsamında verilecek olan hibe ve kazanlar listesi sayısı şu alanları kapsamaktadır.

 1. Küçükbaş ve büyükbaş canlı hayvan alımları ( 8 bin 375 kişi )
 2. Arıcılık ( 2 bin 680 çiftçimiz )
 3. Salma tavukçuluk ( 513 başvuruda bulunan çiftçimize )
 4. İpek böcekçiliği ( 50 genç çiftçimiz )
 5. Süs bitkisi ve örtü altı sebze yetiştiriciliği ( 67 projeye )
 6. Aromotik bitki ( 92 genç çiftçi projesine )
 7. Bağ ve meyve yetiştiriciliği ( 359 vatandaşımıza )
 8. Kültür ve istiridye mantarcılığı ( 411 başvuru yapan ve kazanan listesinde yer alan çiftçilerimize )

Bu kapsamda genç çiftçi sertifikası sahipleri kazandıkları 30 bin TL hibelerini karşılında hak etikleri canlı hayvanları geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda TİGEM tarafından teslim edilecektir. İpek böceğinde hibe alacaklar için Koza Birlik, arı yetiştiriciliğin de ise canlı arı ile kovan ihtiyaçlarını TAB ( Türkiye Arı Birliği ) seferber olacaktır.

2019 Genç Çiftçi Projesinde Kazananların İzlemesi Gereken Yol Haritası Şu Şekildedir

23 mayıs 2019 tarihinde yayımlanan genç çiftçi kazananlar listesinde yer alan vatandaşlarımızın izlemesi gereken yol haritası şu şekildedir.

 1. 30 bin TL hibe almaya hak kazanan çiftçilerimiz ile 30 mayıs 5 haziran içinde sözleşme imzalanır.
 2. Asıl listenin yanı sıra yedek listede yer alan çiftçimiz ile de bu tarihlerde sözleşme imzalanması sağlanır.
 3. Başvur yaptıkları alana ait bu tarihler içerisinde genç çiftçimiz gider kalemi alanlarını belirler.

Bu zaman zarfında ola ki asıl listede yer alan kazanan çiftçimiz sözleşme imzalamaz yada daha sonradan projeye uygun olmadığı belirlenirse onun yerine yedek listede en üstte olan hak sahibi faydalanılacaktır.

Kazananlar Listesi e-Devlet Üzerinden Bildirilecektir

23 mayıs 2019 tarihinde itibaren genç çiftçi kazananlar listesi için e-Devlet üzerinden açılan bir sayfa üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Şayet sisteme giriş için bir e-Devlet şifreniz yoksa bunu size en yakın PTT den yaklaşık 2 TL karşılığında anında temin edebilirsiniz. Şayet elinizde bir e-devlet şifresi varsa projede kazananların listesini direk olarak https://www.turkiye.gov.tr/gtvh-genc-ciftci-projelerinin-basvuru-sonuclarini-sorgulama adresinden görebilirsiniz. Sizlere e-Devlet şifresi İnternet’ten ücretsiz alma yolunu daha önce bahsetmiştim, isterseniz o şekilde de şifrenizi bedavaya alabilirsiniz.

Şimdiden Türkiye’nin her ilinde başvuru yapan genç çiftçilerimize alacakları 30 bin TL karşılığında ki canlı hayvanların hayırlı olması dileriz. Kazanan arkadaşlarımız mutluluklarını bizler ile paylaşırlarsa bizi de onurlandırmış olacaklardır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 54 Yorum
 1. Gülistan çelik dedi ki:

  Ben diyarbakır bismilden gülistan çelik ben aylem sayın cumhurbaşkanı destek ledik atıştıra bilirisiniz ama ben aylem geçimimiz olmuyor magduruz devlet yetkililere sesleniyorum yardım bekliyoruz akp ilçe başkanınıza mehmet kızılkaya dan bilgi alabilirsiniz saygılar

 2. Bektaş dedi ki:

  Bizde baş vurduk ama çıkmadı nasıl olacak

  1. Admin dedi ki:

   Bektaş bey artık bir sonraki seneye diyelim. Ama belirtmiş olduğumuz öncelik haklarını dikkate alırsanız şansınız çok daha fazla artacaktır.

 3. osman dedi ki:

  yedek listeye nasıl bakabiliriz

  1. Admin dedi ki:

   Yedek liste il yada ilçe tarım müdürlüklerinde asılı Orman bey

 4. Ayşe dedi ki:

  Puan tablosuna göre 94puanım var ama yinede çıkmadı

  1. Admin dedi ki:

   Ayşe hanım sizden daha fazla puana sahip kadın çiftçilerimiz ola bilir.

 5. ilknur dedi ki:

  asil listeye giremediniz diyor kazanamadım mı yani ?

  1. Admin dedi ki:

   Yedek listede olabilirsiniz İlknur hanım

 6. ozan dedi ki:

  aksaray/ortaköy kümbet köyünde oturmaktayım ve 9 ay önce işten ayrıldım ve genç ciftci projesine başvurdum projenın adı bile genç 25 yaşındayım ve şehirden ayrılıp köye dönenlere diyorlar ama banada cıkmadı üstelik hepte bu işi yapanlara veriyorlar

 7. Hamza dedi ki:

  Slm. Ben sorgulama yaptım kayıt bulunmamaktadır diyor. Siteye yeni girdim bizi arayacaklar diye anladım. Kayıt falan yok o yüzden olabilir mi. Kaydımı haziranda tamamladım. Doğru mu? Tşkkrlr.

 8. isa dedi ki:

  Selam bana çıktı yer burdur bucak seydiköy nezaman verirler acaba koyun

  1. Admin dedi ki:

   Tebrikler İsa bey, bu müjdeli haberi bizler ile paylaştığınız içinde ayrıca teşekkür ederim…

 9. nursen dedi ki:

  bende iki yıl önce başvurmak istedim ordaki yetkili bana eşimin çalıştını bu durumda baş vuramıyacağımı söyledi ve aynı köyde eşi çalışanlara hayvan çıktı nasıl bir sistem anlayamadım resmen aldatıldım çalışanlar dürüst değil

Bir Yorum Yazın