Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Finansbank Satılık İcralık 2. El Araçlar Evler Burada

QNB Finansbank'ta müşterilerine ev, araç ipotekli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Rehinli olarak vermiş olduğu krediler ödenmediği taktirde ise, avukatları üzerinden icra takibi başlatır. Böylelikle, el koymuş olduğu ev yada arabaları satılık yaparak nakit alacağını karşılamak için ihale düzenler.

Finansbank Satılık İcralık 2. El Araçlar Evler Burada

Çok uygun açılış fiyatlarıyla başlattığı ihaleler ile ev sahibi binlerce kişi günümüzde olmuştur. Yine düzenlenen bu ihaleler ile araç sahibi olan milyonlarca insan vardır. Sizlerde QNB Finansbank ihalelerine katılarak bu kitle içerisinde yer alabilirsiniz. Nasıl mı? 2023 yılında istenen tüm şartlarıyla, bunu da sayfamızda bulabilmektesiniz.

Neler Var?

QNB Finansbank İcradan Satılık Evler 2. El Arabalar

QNB Finansbank’ta diğer tüm bankalar gibi ipotekli ihtiyaç kredisi veren bir banka tır. İpotek olarak ise ekseri ev/işyeri gibi gayrimenkuller tercih eder. Araç ipotekli kredi ise belli dönemlerde müşterilerine kullandırır. Bu nedenle QNB Finansbank icralık satış sitesine baktığınız da çoğunlukla ihalede ev veya iş yerlerini göre bilirsiniz.

blank

QNB-Finansbank-İcradan-Satılık-Evler-2

Çok uygun fiyata satışa sunulan tüm QNB Finansbank icralık ihalelerine Türkiye genelinden istediğin yerden katılım göstere bilmektesiniz.

QNB Finansbank ev/dükkan yada araç ihalelerine nasıl katılabileceğinizi bilmiyorsanız, bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz. Ama bunun için ilk olarak ihalede yer alan tüm satılık ev, iş yeri yada araçları görmenizi öneririz. Böylelikle zaman kaybı yaşamazsınız. İcra kanallarıyla nasıl ev, araç alacağız diye merak edenler hazırsak, o zaman ilk olarak bu güncel ilanları hep birlikte görelim.

QNB Finansbank İcralık Ev, Araba, Arsa, Dükkanları Nasıl Göre Biliriz?

Enflasyonun hızla artması nedeni ile vatandaşlarımızın sıfır araba veya ev almaları artık hayal oldu. Sizce de bu doğru değil mi? Arkadaşlar. Eee bu durum sonucunda şahsen kendimizden de örnek verecek olursak. Vatandaşlarımız ne yapıyor? Tabi ki de daha uygun fiyatlarda kendimizi zorlamayacak şekilde olan 2. el ev ve arabalara yöneliyoruz. Bu yükseliş sadece sıfır araç ve evlerde geçerli değil, haliyle 2. ellerde de bir artış oluyor. Sonuç olarak şahıstan bir ev veya araç almaktansa, bankaların haciz koyup ihaleye sokmuş olduğu evlerden yada araçlardan yararlanmayı düşünüyoruz.

blank

QNB-Finansbank-İcralık-Araç,-Daire,-Dükkan-İhalesine-Nasıl-Katılırım

Konu hakkında yanılıyor olamam sanırım. Genel olarak herkesin düşüncesi bu yönde olmaktadır. Bu konuda QNB Finansbank tarafından icra koyulmuş satışa çıkan ev, arsa, araç yada dükkan gibi gayrimenkulleri nasıl görebiliriz? Sorusuna cevap verelim.

 • Yapmanız gereken ilk olarak site üzerinden yani buradan ilgilendiğiniz ilanı tercih etmelisiniz.
 • İlanın tüm detaylarını vermiş olduğumuz adres üzerinden inceleyebilirsiniz.
 • Sonrasında karar verdiniz. Evet bu dediğiniz gayrimenkulü daha detaylı incelemek için QNB Finansbank ile iletişime geçebilirsiniz. iletişim için 0-850-222-09-00 QNB Finansbank çağrı merkezini arayarak, tüm sorularınızı iletebilirsiniz.
 • İletişime geçtikten sonra görevli olan personeller sizler için gerekli olan organizasyonu yapar.
 • Son olarak yine görevli personeller tarafından saat ve tarih konusunda anlaşmaya varılarak, sizlere daha detaylı yer gösterimleri yapılmaktadır.

İcralık olan gayrimenkulleri görme imkanınız bu şekilde ilerlemektedir. Peki karar vermiş olduğunuz icralık konut, otomobil, iş yeri gibi ihalelerin şartları nelerdir? Kimler başvuruda bulunabilir görmek isterseniz. Bilgiler yazımızın devamındadır.

QNB Finansbank İcralık Konut, Otomobil, İş Yeri İhalesi Şartları Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir?

Hem bütçenize uygun olması, hem de sizlere karlı geldiği için icra koyulan gayrimenkullerden almak için ihaleye girmeye karar verdiniz. Bu kararınızı QNB Finansbank tarafından yaptınız. Yalnız bu konuda nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsunuz. Sizlere hemen yardımcı olalım. İlk olarak ihaleye girebilmek için aşağıda vermiş olduğumuz şartlara uyum sağlamış olmanız gerekmektedir.

 • QNB Finans bankasının icralık olarak vermiş olduğu gayrimenkullerin başvuru şartları aslında bakılırsa çokta afaki olmamaktadır.
 • Kredi borcunuz olsa da yada herhangi bir vergi borcunuz dahi olsa QNB Finans bankasının gayrimenkul  ihalesine katılabilirsiniz.
 • Sizlerden istenilen teminat bedeli yatırmanız gerekmektedir.
 • İhaleye girecek kişi 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
 • İhale sırasında vermiş olduğu parayı teslim tarihinde muhakkak tedarik etmiş olması gerekmektedir.

Yukarıda verilen şartlara uyum sağlamanız halinde karar vermiş olduğunuz icralık konut, araç, arsa, iş yeri herhangi bir gayrimenkulün ihalesine başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Şayet sizlerden istenilen teminat bedeli elinizde yoksa sizlere bu konuda da yardımcı olabilirim. Eğer ki  kredi notunuzun değeri 1300 puan ise gelir belgeniz olmasa dahi  5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Maaş Bordrosuz) bir şekilde kredi kullanma imkanınız da bulunmaktadır. Teminatı ödedikten sonra, diğer ödemeniz için yine aşağıda vermiş olduğumuz bilgiler ile sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Kimler başvuru yapabilir sorusuna geçecek olursak 18 yaşını doldurmuş, her birey başvuruda bulunabilir. QNB Finansbank icralık gayrimenkullerin ihalelerine nasıl katılacağınızın bilgisi yazımınız devamında bulunmaktadır.

QNB Finansbank İcralık Araç, Daire, Dükkan İhalesine Nasıl Katılırım?

Evet Arkadaşım şimdi geldik konunun en can alıcı bölümüne. QNB Finansbank’ın icralık olan, ev, arsa, araç, daire, dükkan, iş yeri gibi daha bir çok gayrimenkulün ihalelerine nasıl katılım sağlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri adım adım aşağıda paylaştık.

 • ilk olarak ilgilenmiş olduğunuz gayrimenkul sayfasına giriş yapmalısınız.
 • Bütün incelemelerini yaptıktan sonra karar vermiş olduğunuz gayrimenkulü seçmelisiniz.
 • Seçiminiz sırasında sayfanın yan tarafındaki TEKLİF VER butonuna tıklayın.

  blank

  TEKLİF-VER

 • Aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz üzere sizlerden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Sonrasında gerekli olan bilgileri GÖNDER butonuna basarak ileti.

  blank

  Bilgileri-Gönder

 • Ardından görevli olan personeller tarafından, satış ekipmanları sizlere geri dönüş sağlayacaktır.
 • Kaydınızın açılmasının ardından internet aracılığı ile e-posta adresinize iletilecek olan HİZMET SÖZLEŞMESİNİ yazıcıdan çıktısını almanız gerekmektedir.
 • Sözleşme örneğine buradan bakabilir, İçerisinde hangi maddelerin olduğunu görebilirsiniz.
 • Çıktısını almış olduğunuz sözleşmeyi imzalayıp, ihale katılım bedelini EFT yada HAVALE yolu ile ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Yapmanız gereken işlemler sadece bu kadardır. Teklif ver demişken Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi verdiğini biliyor muydunuz? Ayrıntıları buraya bıraktığımız link içeriğinde mevcut bulunmaktadır. Yalnız yukarı da vermiş olduğumuz yapmanız gerekenlerin yanında sizlerden istenilen bazı evrak ve belgeler de olacaktır. Onlar ise şu şekildedir.

QNB Finansbank İhalesine Katılım Sağlayabilmek İçin İstenilen Belge ve Evraklar

 1. Çıktısını almış olduğunuz hizmet sözleşmesi imzalı olarak,
 2. Yatırmış olduğunuz katılım bedelinin dekontu,
 3. Eğer ihaleye katılan gerçek kişi iseniz, nüfus cüzdanınızın fotokopisi,
 4. İhaleye katılan şahsen siz değil de tüzel kişi iseniz, Hizmet Sözleşmesini imzalayan kişinin, şirket yetkililerinden olduğunu gösteren, geçerli olan imza sirküleri, vergi levhası ve son olarak ticaret sicil gazetesinin fotokopisini

kargo zarfı içerisine eksiksiz bir şekilde hazırlayıp aşağıda vermiş olduğumuz adreslere iletilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Hazırlamış Olduğunuz Evrakları Kargo İle Göndereceğiniz Adres

İntengo Bilişim Teknolojileri Sanayi Ve Ticaret  Anonim Şirketi
Esentepe Mahallesi Müselles Sokak No: 1/1 Onur İş Merkezi Kat:3 34394 ŞİŞLİ/İSTANBUL

Tüm verilen bu işlemleri harfiyen yaptığınızda başvurunuz incelemeye alınacaktır. Gerekli kontroller yapılıp onay aldınız. Daha sonrasın da vermiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden, kayıtlı olan cep telefonunuza ve e-posta adresinize sisteme giriş sağlamanız adına gerekli olan şifre gönderilecektir. Sizlere gönderilen kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş sağlamış olacaksınız. Böylelikle aklınızdan ve gönlünüzden geçen teklifi sunabileceksiniz.

blank

QNB-Finansbank-İcralık-Ev,-Araba,-Arsa,-Dükkanları-Nasıl-Göre-Biliriz

Önemli Not: Kullanıcı adı dediğimizi eğer gerçek kişi iseniz, TC kimlik numaranız, Tüzel kişi iseniz vergi numaranız olmaktadır. Bu işlemleri yaptıktan sonra beklemeye geçeceksiniz. QFB gayrimenkul ihalesini aşağıdaki durumlar halinde gerçekleştirmektedir.

 • Ev, arsa, dükkan, iş yeri yada her hangi bir taşınmaz gayrimenkule teklif verdiğiniz zaman, o taşınmaz için QNB Finans bankası tarafından belirlenen ihale süresi işlemeye başlayacaktır.
 • Yapılan ihale için kalan süre ve o taşınmaz  gayrimenkule teklif geldiği, QNB Finansbank internet sayfası üzerinden tüm müşterilerin görebilme imkanı sağlanmaktadır.
 • İhale süresi içinde, yeni teklif vermek isteyen vatandaşlarımız, yukarıda belirttiğimiz başvuruları yaparak
  ihaleye katılabilme imkanları bulunmaktadır.
 • İhalede teklif sunan vatandaşlarımıza sistem üzerinden SMS yolu yada e-posta ile bilgilendirme sağlanmaktadır.
 • Yapılan ihalenin bitiş saatine 30 dakika yani yarım saat varken eğer, yeni bir teklif verilir ise yada mevcut olan verilen bir teklifin arttırılması halinde, ihale bitiş saati, otomatik olarak 30 dakika yani yarım saat daha uzatılmaktadır.
 • Eğer Son 30 dakika yarım saat içiresinde yeni bir teklif gelmedi ise ihale sona ermiş olacaktır.

Sonuç olarak ihalede en yüksek teklifi veren vatandaşımız, ihaleyi kazanmış ve o gayrimenkulün sahibi olmuş olacaktır. Sizleri bir konu hakkında daha bilgilendirmek istiyorum 1 Teklifle HALKBANK İcradan Hacizli Evleri Satın Alabileceğinizi biliyor muydunuz? Sizler için bu güzel bir fırsat olabilir. Kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bizden söylemesi!

Bir gayrimenkul için belirlenen bir fiyat bedelinin altında teklif verilebilir mi?
Maalesef ki belirlenmiş olan ihalenin başlangıç bedelinin altında teklif VERİLMEMEKTEDİR.
Yapılan ihalelerde taksitlendirme imkanı var mıdır?
Bu sorunun cevabı da maalesef ki HAYIR. Yapılan satışlar sadece peşin olarak yapılmaktadır. Müşteri dilerse eğer kendi sürekli kullanmış olduğu bankadan kredi kullanabilir. Bunun içinde size QNB Finansbank 'asının aşağıda örnek ödeme şekillerini vermiş bulunmaktayız

İcradan ihale sonrası kalan evi QNB Finansbank konut kredisi kullanarak da satın alabilirsiniz. Evin değerinin %80 kadar böylelikle taksitli sahip olabilirsiniz. Bankamızın bu ay konut alımları için sağladığı faiz oranı ise %2.71 olmaktadır. Aylık geri ödeme planı ise aşağıdaki tablomuzda yer aldığı gibidir.

250.000 TL QNB Finans Bankası ŞUBAT Ayı Konut Kredisi Hesaplama
Vade Taksit Maliyet
60 8.505,92 TL 510.355,78 TL
90 7.475,53 TL 672.798,42 TL
120 7.091,92 TL  851.034,73 TL

Tablo üzerinde de görmüş olduğunuz üzere QNB Finans Bankasından konut kredisi çektiğinizde ödemeleriniz bu şekilde olmaktadır. Yalnız sizler için önemli bir bilgi vermek istiyorum. İcradan ihale ile gayrimenkul aldığınızda özellikle dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Onların bilgisi ise ayrıntıları ile birlikte yazımızın devamındadır.

İcradan İhale İle Gayrimenkul Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak etrafımızda söylenen biz söz vardır? ”Ağlayanın malı gülene hayır etmez.” Peki bu sözden yola çıkarsak ağlayan kişi borç yaparken nasıl tahsil edeceğini düşünemedi mi? Borcunu ödeyemeyince alacaklı kişi ne yapmalı! Bence önce bu sorunun sorgulamasını yapmalıyız. Bu yüzden bu konu herkesin kendi düşüncesi ve kendi kararı olmalıdır. Etrafın sözü ile hiçbir zaman hareket edilmemektedir.

blank

QNB-Finansbank-İcralık-Konut,-Otomobil,-İş-Yeri-İhalesi-Şartları-Nedir

Eğer kafanıza, gönlünüze yatıyor ise adım atmaya devam etmelisin derim. Çünkü bu malları bir şekilde birileri alıyor öyle yada böyle. Siz almadınız diye satışı durdurulmuyor yani. Üstelik teknolojinin ilerlemesi ile internet yolu üzerinden çok daha çabuk ihaleye alınıp, satışları yapılmaktadır. Tabi ki bu benim kendi şahsi düşüncem. Konumuza dönecek olursak, İcradan ihale ile gayrimenkul alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir.

 • Karar verip, ihalesine girmiş olduğunuz konut veya aracın yada herhangi bir gayrimenkulün ilan detaylarını incelemeniz gerekmektedir.
 • İlan detayları içerisinde muhakkak bilir kişi raporu ve  satışı yapılan gayrimenkulle ilgili bazı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Ama tabi ki bütün bilgilere ulaşamıyorsunuz. Çünkü bazı bilgiler kısıtlı olabiliyor.
 • Bilgilerin daha fazlasını öğrenebilmek için icra dosyasına ulaşım sağlamanız gerekmektedir.
 • Dosyaya ulaştığınızda karar vermiş olduğunuz gayrimenkulün hangi amaçla satışa çıkarıldığı, hangi sebepten dolayı borcun ödenememesi ve tahsil edilmek zorunda kaldığı ve sonunda neden icraya çıkmak zorunda kaldığının bilgisi bulunmaktadır.
 • Alacaklı ile borçlu arasında geçen tüm süreç o dosyanın içerisinde bulunmaktadır.
 • Bu süreç içinde her iki tarafta yaşanmış problemler varsa eğer, siz gayrimenkulü aldığınızda aynı problemler devam edebilir.
 • Üstelik bu durumda devir alma süreci de uzayabilmektedir. Can sıkıcı sorunlar yasabilirsiniz.
 • Bu sebeplerden dolayı icra dosyasında bulunan bilgileri muhakkak incelemeniz gerekmektedir.
 • Bazı durumlarda satışın iptal olmasına kadar bile gelebilmektedir. İster teminat bedeli, isterse de parasını tamamen yatırmış olun, satışın iptali söz konusu olabilir.
 • İptalin en büyük sebebi ise usul olmaktadır. Her şey bütün ilerleme usulüne uygun olarak yapılmış mı?
 • Vermiş oldukları ilan dahi usulüne uygun olarak yayınlanmış mı?
 • Bilir kişi usulüne uygun olarak işlemleri başlatıp heyetle birlikte karar vermiş mi?
 • Gidişat aşamasında tebligatlarda çok önemli olmaktadır.
 • Tebligatlar usulüne uygun olarak yapılmış mı?
 • Tebligatların cevapları doya üzerine işlenmiş mi? Yani herkes durumdan haberdar olmuş mu? Bunların tüm bilgileri dosyada bulunması gerekmektedir.
 • Tüm bunlar usulüne uygun olarak gerçekleşmemiş ise, borçlu olan kişiye itiraz etme hakkı doğmaktadır.
 • Yani sonuç olarak, siz malı alsanız dahi borçlu tüm bu sebeplerden dolayı itirazda bulunabilir. Ve iptalini gerçekleştirebilir.
 • Bu durumlardan hariç yine bilmeniz gereken konu ise, ihaleyi kazandınız. Ama paranın geri kalan kısmını ödeme yapmasınız.
 • Bu durumda da sizden sonra ikinci teklif veren kişiye kapı açılmış oluyor.
 • O kişi almaya kabul ederse eğer, ve sizden düşük miktarda ihaleye girdi ise aradaki fark için size dava açılma ihtimali doğmaktadır.
 • Tüm bu sebeplerden dolayı, gerçek bir alıcı değil ve ciddi olarak düşünmüyorsanız. Bir ihaleye girmemeniz ve teklif vermemeniz gerekmektedir.

Kısaca özetleyecek olursak eğer, ihaleye girmiş olduğunuz gayrimenkulün icra dosyasını muhakkak incelemeniz gerekmektedir. Yukarıda açıklamaları ile anlattığımız üzere, sizlerde bu durumun ne kadar önemli olduğunu görmüş olduğunuzu düşünüyorum.

blank

İcradan-İhale-İle-Gayrimenkul-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

Umarım vermiş olduğumuz bilgilerden faydalanmışsınızdır. Konu hakkında bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer, aşağıda bulunan yorumlar kısmında iletebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içerisinde cevaplarımızla dönüş sağlamış oluruz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın