Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Çalışmayan Geliri Olmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren 5 Banka

Çalışmayan, hiç bir geliri olmayan ev hanımlarına hangi bankalar kredi veriyor? Hemen cevaplayayım, en az 5 banka vermektedir. İsimleri nelerdir derseniz. 1. Sırada ENPARA, 2. olarak CEPTETEB diğerlerinin hangileri olduğu ise aşağıda yer almaktadır.

Çalışmayan Geliri Olmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren 5 Banka

Peki, bu özel bankaların yanı sıra ev kadınlarına Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası ihtiyaç kredisi veriyor mu? Yine işi yorgun yokuşa sürmeden cevaplayayım, şartlarına uygun sanız EVET! Siz sadece 1000 TL de başlayıp 5.000 hatta 10.000 ila 20.000 TL kredinin başvurusu nasıl yapılır? Bunu doğru yapın. Gerisi anında cebinizde.

12.01.2023 tarihinde faizsiz kredi almak isteyen ev hanımları için ilave duyuru ekledim. Şuan 2 banka 5.000 TL kadar 12 ay geri ödemeli ev hanımlarına dahi faizsiz kredi veriyor. Detaylar, en aşağıda!

Neler Var?

Ev Hanımları Bankalardan Nasıl Kredi Kullanabilir? Şartlar Ne?

Ev hanımların normal şartlarda bankalardan kredi kullanması nerede ise imkansızdır. Bu imkansızlığın en büyük nedeni ise hiç kuşkusuz ki bankalardan kredi kullanmanız için istenilen bazı belgelerdir. Bu belgelerin içinde en önem verdikleri ise ”Gelir Belgesi” gelmektedir. Ev hanımı olduğunuz için hali ile bu belgeye sahip değilsiniz. Dolayısı ile hiç bir bankadan kredi kullanamıyor dunuz. Fakat her şeyin bir yolu olduğu gibi bayanların bankalardan kredi almaları için bir çare vardır. Nedir peki bu çare? Ne yapmalısınız ki! yada ne şartı yerine getirmelisiniz ki çalışmayan geliri olmayan olsanız bile bankalardan kredi çeke bilesiniz.

Hiç bir yerde çalışmayan, hali ile geliri olmayan ev hanımların bankalardan kredi çekebilmesi için tek bir şarta sahip olmaları yeterlidir. Bu şart ise Findeks KKB Kredi Notu değeri olmaktadır. Bu son derece önemli şartın detaylarını Kredi Notu Nedir? (En Yüksek En Düşük Cetvel Puanı) sayfamda öğrene bilirsiniz.

Ev hanımları bankalardan geliri olmadan kredi çekebilmesi için bu şartı sağlaması durumunda, peki nasıl kredi çekebilirler.

 1. İlk olarak muhakkak gelir belgesiz olarak kredi veren bankaların hangileri olduğunu bilmeleri gerekir. Bu bankaların hangileri olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.
 2. Daha sonra belgesizi, kefilsiz kredi veren bankalara ait İnternet bankacılı hesaplarına sahip olmaları gerekir. Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? sayfamda bu işlemi hiç bankaya gitmeden nasıl yapılacağınızı anlattım.
 3. Son olarak yine açtıkları İnternet bankacılığı hesapları üzerinden kredi başvuruları doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekir. Bunu da yine bazı bankalara göre aşağıda resimli bir şekilde anlattım değerli ev hanımları.

Evet, hiç geliri olmayan, çalışmayan ev hanımı bankalardan nasıl kredi çekebilir, kısaca anlattık. Şimdi hangi bankalar ev hanımları nasıl başvuru yapılarak kredi verdiğine geçebiliriz.

1- ENPARA Ev Hanımlarına Evinden Çıkmadan Kredi Veriyor

Ben belki ev hanımı değilim. Ama, geliri olmayan hiç bir yerde çalışmayan biriyim. Hali ile herhangi bir ev hanımının içinde bulunduğu şartların aynısını taşımaktayım. Buna rağmen, ilk ihtiyaç kredimi QNB Finansbank’ın dijital bankacılık uygulaması ENPARA üzerinden sağladım. Şayet ben zamanında 40.000 TL kadar ihtiyaç kredimi bu uygulamadan çekebildi isem sizde bence çok rahat çekebilirsiniz. Tabi tek bir şartlar! Bu şartın ne olduğunu da zaten yukarıda sizlere bahsettim.

Bu şarta sahip olmanız durumunda ise ENPARA üzerinden nasıl kredi çekebileceğinizi de en baştan olarak şu şekilde anlatmak istiyorum.

 1. https://bit.ly/373a4As adresine giriş yapınız. Buraya girme sebebimiz ENPARA hesabı açmamızdır.
 2. Açılan pencereden ilk seçenek olan EFT, Havale İşlemlerini Masrafsız Yapma seçeneğini seçin. blank
 3. DEVAM ettikten sonra yeni açılan pencereye doğru olarak iletişim bilgilerimizi girelim. blank
 4. Cep telefonunuza bir doğrulama SMS kodu gelecek. 60 saniye içinde bu kodu ilgili alana girelim. blank
 5. Bu adım sonrası ben ENPARA sahibi olduğum için ne yazık ki resimli bir şekilde sistem ilerlememi bana izin vermiyor. Ama sizin yapmanız gerekenler sırası ile şu şekilde olacaktır. Kişisel bilgilerinizi gireceksiniz.
 6. Daha sonra ikametgah etmiş olduğunuz evin adresini girmeniz gerekiyor.

Bu basit 6 adımdan sonra sizi ENPARA görevlileri arayacak. Mevduat hesabınızı açmak için sizden gün alacaklardır. Randevu saatinde evinizde kadar gelecekler. ENPARA uygulamasına giriş için şifreniz dahil olmak üzere, para çekmek için ek kartınıza kadar evinizde teslim edilecektir. Kartınızı ve şifrenizi aldıktan sonra ENPARA uygulamasına giriş yaparak aşağıdaki adımları takip ederek anında kredi başvurusunda buluna bilirsiniz.

 1. https://play.google.com/store/apps/details?id=finansbank.enpara&hl=tr adresi üzerinden ENPARA uygulamasını indirelim.
 2. Cep şube giriş diyelim. blank
 3. T.C kimlik ve şifreniz ile giriş işlemini yapın. (İlk giriş için verilen şifre geçici şifre olduğu için yeni şifrenizi oluşturun)
 4. Sol üst taraftan menü den ‘Krediler‘ bölümüne girin. blank
 5. Alt tarafta kredi başvurusunu seçin. (Ben daha önce gelir belgesiz olarak 38.500 TL çektiğim için bende sizin de görmüş olduğunuz gibi Yeni İhtiyaç Kredisi butonu çıkıyor.)
 6. Kredi tutarını ekrana girin.
 7. Ödeme vadesini belirleyin.
 8. Sonra ”BAŞVUR” deyin.

Kredi başvurunuzun neticesi anında size bildirilecektir. Eğer talep ettiğiniz kredi miktarı onay almaz ise size mutlaka kullana bileceğiniz kredi miktarı ve vadesi ekranda gözükecektir. Şayet sizin için de uygun ise kredinizi hemen onay verir. QNB Finansbank bankamatikleri yada ATM üzerinden paranızı çekebilirsiniz.

ENPARA bu ay uyguladığı faiz oranları ise:

 • 2023 yılı ŞUBAT ayında 12 ay için %1.99 24 ay için %2.09 ve  36 aya kadar vadeler için % 2.39 oranında faiz uygulamaktadır. En üst vadeler için geri ödeme örnek tablomuz.
ENPARA İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı
Miktar Taksit Aylık Geri Ödeme Tutar
15.000 TL 30 683,46 TL
32 652,99 TL
34 626,23 TL
36 602,57 TL

ENPARA müşterisi olduktan sonra isterseniz ihtiyaç kredisi başvurunuzu farklı bir yolla da yapa bilirsiniz. Form doldurarak ön başvuru yapmak için başvuru yapacağınız adres ise → https://bit.ly/2EvXeAX bu bağlantıda tır.

2- Postaneden (PTT) Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

PTT yani Postane Posta Telefon Telgraf dan artık çok uzaklaşmıştır. Bunun sebebi ise kesinlikle gelişen teknolojidir. PTT mecbur ayakta durabilmek için de bu gelişmelere ayak uydurmuştur. Fiber İnternet, cep telefon şebekesi, Online alış veriş uygulaması ve bankacılık işlemleri bunların en başında gelenleridir. Bu alanlarda konumuz bankacılık olduğu içinde siz ev hanımları PTT kredisi imkanlarından bahsetmek istiyoruz. Ama ilk olarak şu soruyu doğru bir şekilde cevap vermem gerekiyor. PTT ev hanımlarına kredi veriyor mu? Yanıt: ne yazık ki hiç bir postane gelir belgesiz olarak ev hanımlarına kredi vermemektedir.

Bu doğru olarak vermiş olduğum cevap sizleri biraz üzmüş olabilir. Ama, sitemizin ilkeleri doğrultusunda sizleri kandırarak, yalan yanlış bilgi vermek istemiyoruz. Hazır söz açılmışken, peki, PTT bankacılık imkanlarını nasıl sağlıyor? Bunu PTT anlaşma yaptığı BURGANBANK üzerinden sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu imkanları başvuru yapacaklar için de aradığı şartlar ise şunlardır.

 • Emeklilere üst yaş sınırı olanaklarından yararlana bilmeleri için maaşlarını PTT şubesine taşımaları.
 • Başvurular PTT üzerinden olduğu için muhakkak gelir belgesine sahip bir birey olmanız.

Bu şartlara da ev hanımı olarak sahip olamadığınıza göre yine üzülerek belirtmem gerekir ki PTT’den ihtiyaç kredisi çekemezsiniz. Bu sebeple, lütfen kredi başvurusu için bir üstte bahsetmiş olduğum yöntemi deneyiniz.

3- Ziraat Halkbank Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank 3 kamu bankamızdır. Yani sizin anlayacağınız bu 3 bankamız devletin idaresi altında yer alan bankalardır.  Devlete ait bu 3 bankamız ev hanımlarına kredi veriyor mu? Diye çok araştırma yaptığınız için bizler de bu başlık altında bu konuya yer vermek istedik. Alacağınız cevap sizi yine mutlu etmeyecek. Fakat, bizim yine siz değerli ev kadınlarımıza doğru olarak bilgi verme politikamızı uygulamamız gerekiyor. Bu sebeple Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank ev hanımlarına kredi veriyor mu? Sorusunun yanıtı ne yazık ki HAYIR tır.

Sebebi ise bu bankaların dijital kredi uygulamasında gelir belgesiz olarak kredi başvurusu uygulamasının yer almıyor olmasıdır. Bundan dolayı değerli ev hanımları kredi başvurunuzun miktarı bırakın 15.000 TL, 10.000 TL’yi 5.000 TL dahi olmasa başvurunuzu benim naçizane önerim bir alt başlıkta yer alan banka üzerinden yapmanızdır.

4- Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Fırsatı Vermektedir!

Dijital bankacılık teknolojisini kullanan bir bankamız da Şekerbank olmaktadır. 3 Kamu bankası gibi ev kadınlarına kredi verme konusunda kesinlik ile Şekerbank sıkı tutum içerisinde yer almamaktadır. Tabi, Şekerbank bireysel kredi başvurusunda bulunacak olan ev kadınların bu müracaatları doğrudan banka şubelerine yapmaması halinde! Aksi taktir de bir takipçimizin yapmış olduğu ”Ne kadar bankaya gitti isem ev hanımı olduğum için bankalar bana kredi vermedi.” yorumunu sizler de yaparsınız! Bu nedenle, Şekerbank’tan kredi kullanmak istiyorsanız başvuru işleminizi aşağıdaki gibi sırası ile yapmanız yeterli olacaktır.

 1. Şekerbank şubelerinden herhangi birine giderek vadesiz bir mevduatsız bir hesap açınız.
 2. Hesap açım işlemleri sırasında Şekerbank İnternet şubesine giriş için şifre alınız.
 3. Almış olduğunuz şifre ile ”Müşteri Numarası” ve ”Şifreniz” ile https://bit.ly/2n8mrIL bu bağlantıyı kullanarak giriş yapınız.
 4. Giriş yaptıktan sonra ”KREDİ” menüsünden başvuru işleminizi gerçekleştirin.

Yapmış olduğunu başvuru işlemi şayet daha öncede belirtmiş olduğum gibi bir kredi notuna sahip iseniz mutlaka kabul edilecektir. Eğer ki kabul görmez ise 40.000 yada 50.000 gibi rakamlar yerine 10.000 TL gibi düşük rakamlar ve 36 ay vadeler ile yeniden başvurunuzu gerçekleştirmeyi deneyiniz. Sizler de göreceksiniz ki, az da olsa yapmış olduğunuz ihtiyaç kredisi başvurunuz ONAY alacaktır.

Çalışmayan Ev Hanımlarına En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar dan da kart ihtiyaçlarınızı karşıla bilirsiniz.

Şekerbank A.Ş haricinde kredi başvuru yapacaklar için önereceğim son bir banka dahi var. Bu bankadan bende hemen altında izleyeceğiniz videoda olduğu gibi gelir belgesiz olarak kredi başvurusunda bulundum. Sonuç olarak ise iki defa biri 40.000 TL bir diğeri de 100.000 TL olmak üzere kredi çekebildim arkadaşlar.

5- Akbank’tan Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi Alabilirler!

Gelir belgesiz olarak kaldığım zaman ilk bana Akbank ihtiyaç kredisi verdi. Hiç unutmam vermiş olduğu kredi miktarı ise 40.000 TL 60 ay vadeli geri ödeme planlıydı. Daha sonra yine Akbank acil nakit ihtiyacıma karşılık verdi. Bu sefer de tam ben bile inanmakta zorluk çekiyorum ama 100.000 TL idi. Bunların kanıtını ben bir çok videomda yer verdim. İnanmayanlar için mail adreslerini vermeleri durumunda atarımda. Bu durumdan o zaman şunu çıkara bilir miyiz? Gelir belgesiz olduğum halde Akbank bana ihtiyaç kredisi verdi ise, siz ev hanımlarına da verir? Bence çıkara biliriz. Sonuçta kredi başvurularında kadın & erkek ayrımı yok! Başvuru yapacaklar sadece Findeks KKB kredi notuna sahip olsunlar. İnanın ki! Biraz sonra göstereceğim başvuru yolu ile rahatlıkla ben gibi sizlerde Akbank’tan gelir belgesiz kredi böylelikle alabileceksiniz.

Akbank üzerinden ev hanımları gelir belgesiz kredi nasıl alabilir? İşte izlenmesi gerekilen yol haritası!

 1. Banka şubesine giderek yada gitmeyerek mutlaka bir vadesiz mevduat hesabı açtırın. (Şubeye gitmeden nasıl mevduat hesabı açılır, bağlantısını yukarıda yer verdim.)
 2. Şayet banka şubesine mevduat hesabı açtırmak için gidecekseniz, Akbank direkt giriş için şifre almayı ihmal etmeyin. Aksi halde https://bit.ly/3yq9Qj4 bu bağlantıdan banka kartınızın gelmesini bekleyerek şifre almanız gerekecektir.
 3. Akbank direkt uygulamasını cep telefonunuza daha hızlı bir başvuru için indirmenizi tavsiye ederim. İndirmek için ise bu bağlantımızı izleyin.
 4. Uygulamayı çalıştınız ve GİRİŞ diyelim. Sonra şifrenizi giriniz. blank
 5. Ana menünün altına doğru inerseniz Başvurular ve Nakit İhtiyaçlar diye bir buton göreceksiniz. Onu tıklatınız. blank
 6. En üstte yer alan Direkt Kredi Başvuru sekmesini tıklatalım. blank
 7. Çekmek istediğimiz kredi miktarını vadesi ile birlikte girelim. Sonra Hemen Başvur diyelim. blank

Yaptığınız başvuru hemen Akbank tarafından değerlendirilecektir. Findeks KKB kredi notu değerinize göre de onay alıp almayacağı belirlenecektir.

Başvurum Ret Aldı Ne Yapayım?
Daha düşük miktarlar ile uzun vadeli olarak yeniden başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

En hanımları için müjdeli bir haber aldım. Hemen onu da burada ekledim. 2 Banka şuan 5.000 TL kadar faizsiz 12 ay geri ödemeli geri vermektedir.

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar Şuan 2 Tane!

Ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar şuan tam 2 tane. Bu bankalar hangileri? Hemen söyleyeyim 1. Geliri olmayan ev kadınlarına kredi de veren Akbank T.A.Ş tır. Bir diğeri ise ING bankası olmaktadır. Her iki bankamız da ev hanımlarına tam 5.000 TL kadar 12 ay geri ödemeli kredi vermektedir. Bankaların ikisinde ortak istediği şartlar ise şunlardır.

 1. İlk defa müşterileri olmalarıdır.
 2. Findeks KKB not sorgulamaları sonucu olumlu olması gerekir.

Ev hanımlarına faizsiz olarak kredi veren Akbank ve ING tarafından talep edilen ortak 2 şart bu şekildedir. Diğer istedikleri farklı şartlar ise şu şekilde yer alır.

Akbank T.A.Ş:

 1. İlk defa hesap açılışlarını banka şubesiz olarak açmaları gerekmektedir. (Banka Şubesine Hiç Gitmeden Vadesiz Hesap Açılır Mı? İnternetten Nasıl? da bu işlemin nasıl yapacağınızı anlattık)
 2. Kredi başvurularını yukarıdaki başlıkta da bahsetmiş olduğumuz şekilde İnternet Mobil Bankacılık üzerinden gerçekleştirmeleri gerekir.

ING:

 1. İlk başvuru yapan 5000 kişi içinde yer almanız gerekir.
 2. Başvuruları dijital bankacılık üzerinden gerçekleştirmelisiniz.

ING & Akbank 5.000 TL faizsiz kredinin geri ödeme taksit tutarı 416 TL olmaktadır. Bu taksit için de 25 TL işlem ücreti bulunmaktadır. Her iki banka tarafından verilen faizsiz kredinin detaylarını https://www.youtube.com/watch?v=rOIcnzX_CFI&t=107s bu videomda sizler için anlattım.

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. nermin say dedi ki:

  ben ev hanımıyım ev tabum ve bakım parası alıyorum bana ihtiyaç kıredisi verilirmi lütfen bana yardımcı olun 20 tl

 2. Emine dedi ki:

  İhtiyac kredisi istiyorum 25 tl 3250tl gelirim eşim çalışıyor kaynanamdan kira gelirimiz var emekli annem var

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Geliriniz 25 bin TL kredi kullana bilmeniz için oldukça yeterlidir. Başvurunuzu hemen yapa bilirsiniz.

 3. murat musa dedi ki:

  Krediye mi ihtiyacınız var? Krediye ihtiyacınız varsa e-posta yoluyla bana ulaşın

Bir Yorum Yazın