Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Erikli Su Bayiliği Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Erikli su, suyunun lezzeti ile ülkemiz genelinde en çok tercih edilen suların arasında yer almaktadır. Üst üste 5. kez Türkiye'nin en sevilen suyu seçilerek bunu ispatlamış olmaktadır. Su firmaları içinde değişmeyen kalitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için talep gittikçe daha çok artış göstermektedir. Bununla birlikte su vücudumuzda genel bir ihtiyaç olduğundan dolayı, sağlığına önem veren vatandaşlarımız şebeke suyu değil hazır damacana sularını tercih etmektedir.

Erikli Su Bayiliği Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Erikli suda yüksek kalite standartları içinde  FSSSC 22000, TS 266 OHSAS 18001 ISO 9001:2015, ISO14001 kalitesi olan sistemleri uyguladığından dolayı bayilikler vererek ağını genişletmekledir. Sizlerde yoğun talep gören, kalite standartları içinde çalışan firmadan bayilik almak istiyorsanız. 2022 yılında belirlemiş olan şartlara uyum sağlamanız gerekmektedir. Bu şartların neler olduğunu Erikli bayisi nasıl olabileceğinizi iletişim adresleri ile birlikte yazımızın içeriğinde sizler için paylaşmış bulunmaktayız.

Neler Var?

Neden Erikli Su Bayisi Olmalısınız?

Erikli suyunun eşsiz lezzeti Uludağ’ın 2300 metre zirve noktasından gelen doğal kaynak sudan oluşmaktadır. Suyun oluşmuş olduğu yer, yerleşim birimlerinden oldukça uzak mesafede ve yüksektedir. Bu yüzden dışarıdan kaynaklanmış olan zirai, sanayi, endüstriyel ve evsel faaliyetlerinden oluşan hiç bir kötü atıktan etkilenmemektedir. Suyun kaynağının çıkış noktalarına kaptaj adı verilen yapılandırmalar ile hijyenin korunmasını sağlamaktadır.

blank

Neden-Erikli-Su-Bayisi-Olmalısınız

Kaynağından çıkan su Sağlık Bakanlığına uygun koşullar altında döşenmiş olan boru sistemiyle dolum tesislerinde gerçekleşmektedir. Daha sonrasında fabrikaya ulaşımı sağlanarak tamamen kapalı ve hijyenik koşullar altında kaynağından gelen berraklığı el değirmeden tüm saflığı ile tüketicilerine sunmaktadır. Türkiye’nin su sektöründeki en büyük tesisi olan erikli fabrikasında tüketicileri için özenle hazırlanmaktadır. Hazırlama aşaması ise şu şekildedir.

 • Suların koyulmuş olduğu şişeler ve  damacanalar sağlamlığı yönünden röntgen aşamasından geçmektedir.
 • Deforme olmuş ürünler ayrımı yapılarak temizlenmesi için PS şişeler ve damacanalar yıkama ünitesine gitmektedir.
 • 70 derece deterjanlı yıkama yapılır ve kapakları ozonlu su ile özenle yıkanarak bütün dezenfektan yapılmaktadır.
 • Bu aşama 2 buçuk bar bazında püskürtme yapılarak gerçekleştirilmektedir.
 • Temizlenmiş olan damacana ve şişeler dolum ünitesine giderek  hepafilitre altında pozitif basınç ile steril hava üflenerek el değmeden  gerçekleştirilmektedir.
 • Dolumu tamamlanan şişe ve damacanaların kapakları kapatılarak bilgisayar destekli kodlama makinası ile
  • üretim tarihi
  • son kullanma tarihi
  • parti yılın günü
  • seri saat numarası otomatik olarak yazılmaktadır.
 • Kodlaması tamamlanmış olan şişeler müşteri tarafından kolay açılması için üzerlerine otomatik olarak siliv takılmaktadır.

Üretim tesislerinin  içerisinde, kademeli filtrelerden geçirilmektedir. Steril hava uygulanan hijyenik ortamlarda, tam otomatik makinelerde, el değmeden hazırlanmaktadır. Hijyenik ortamda kaliteli ve sağlık koşullarına uygunluk sağlanarak hazırlanmaktadır. Bütün bu işlemler sonucunda erikli tırlarına yüklemesi yapılarak müşterilerine ulaşmak için yola çıkartılmaktadırlar.

blank

Neden-Erikli-Su-Bayisi-Olmalısınız-

Sizlerin de hazırlama aşamalarında görmüş olduğunuz üzere, güvenilir ve farklı ambalaj seçenekleriyle tüketicisinin her an  sağlıklı koşullarda yanında olmaktadır. Erikli, kalitesi ve tüketicisinin gönlünü kazanmış olan ambalajlı su sektöründeki lider konumunu uzun yıllardır sürdürmektedir. Hızlı  dağıtım ağına sahip, kaliteyi ön planda tutarak, hızlı servis hizmeti ile vatandaşlarımız tarafından güvenle tercih edilmektedir. Ayrıntılı bir şekilde nedenlerini anlattığımıza göre, eğer erikli su bayiliği almak istiyorsanız başvuruyu nasıl yapacağınızı sizlere yazımızın devamında anlatmış bulunmaktayız.

Sağlıklı bir kişinin günlük su tüketimi ne kadardır?
Alınması gerekli olan su miktarı günlük ortalama 2,5 litre civarında olmalıdır. Bunun bir kısmını almış olduğunuz yiyecekler tarafından karşılamış olursunuz. Diğer kısmı ise günde en az 1.5 litre su içmeniz gerekmektedir.
Sudaki pH ne anlama gelmektedir?
pH suyun asitlik veya bazlık durumunu gösteren logaritmik bir değerdir. yani üstel işlevlerin tersi olan bir matematiksel işlev anlamındadır. Çözeltide bulunan H+ iyonu konsantrasyonunu ölçer. pH, H+ iyonlarının elektrik potansiyellerine bağlı olarak ölçülebilmektedir. pH değeri daima 1 ve 14 arasında değişen bir sayıdır. Asidik sıvıların hidrojen iyon sayısı yüksektir ve pH değeri 7 den küçüktür.

Erikli  Su Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erikli tesislerinde tam donanıma sahip laboratuvar imkanları içinde doğal kaynak suyunu, kaynağından doluma kadar olan tüm üretim aşamalarında kimyasal ve fiziksel testlerden geçirmektedir. Bu sayede erikli su sağlamış olduğu kalite ve hijyen doğrultusunda vatandaşlarımız tarafından yoğun talep görmektedir. Bununla birlikte tercih edilen su markalarından biri haline gelmiştir. Türkiye’de Bursa ilimizin Kestel ilçesinde faaliyet gösteren marka bayilik vererek Türkiye’nin her bir şehrine ulaşmaktadır. Üstelik kendi markası ile sadece yurt içinde değil, yurt dışında da birden çok ülkeye bayilik sağlamaktadır. Sizlerde küçük sermayeler ile kar marjı yüksek gelirler elde etmek isterseniz erikli su bayiliğinde başvuru yapabilirsiniz. Başvuruyu https://www.erikli.com.tr/iletisim-formu adres üzerinden formu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Formda gerekli olan bilgiler

 • Adınız
 • Soyadınız
 • E-Posta adresiniz
 • Bulunmuş olduğunuz şehir
 • İl ve ilçeyi yazarak
 • Mesaj bölümüne vermek istediğiniz daha fazla bilgi veya neden başvuruda bulunmak istediğinizi yazarak

kullanım koşullarını kabul ediyorum demeniz ve ben robot değilim butonunu tıklayarak göndermeniz yeterli olacaktır. Kişisel bilgileriniz hiç bir şeklide sizin rızanız olmadan takip ve pazarlama sistemi için kullanılamaz. Sadece erikli su içerisinde bulunan şubeler, ticari ortaklar ve bağlı olmuş olduğu kuruluşlara iletilmektedir. Tabii ki bu kuruluşlar tarafından da bilgilerin gizliliği korunmaktadır.

blank

Erikli-Su-Bayiliği-İçin-Belirlenmiş-Olan-Şartlar-Nelerdir

Vermiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden, müşteri hizmetleri tarafından yada bağlı olduğunuz bölge müdürlüğü tarafından sizlere geri dönüş sağlanacaktır. Gerekli olan şart ve koşullar konuşulacaktır. Peki erikli bayiliğini almak için belirlenmiş şartların neler olduğunu öğrenmek isterseniz aşağıda paylaşmış bulunmaktayız.

Erikli Su Bayiliği İçin Belirlenmiş Olan Şartlar Nelerdir?

Erikli su Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği Yönetmeliği’ne uygunluğu belgelerinde onaylı bir şekilde gösterilmektedir. Ülke geneli ve yurt dışı olmak üzere birçok ödül almıştır. Hijyenik ortamda sağlık açısından yüksek değerde olan bu suyu bayilik sistemi ile bütün vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedeflemektedir. Erikli Su ürün grubunda on bir ayrı ürün çeşidiyle,

 • 0,225 litre
 • 0,33 litre
 • 0,5 litre
 • 0,75 litre
 • 1 litre
 • 1,5 litre
 • 5 litre
 • 8 litre
 • 10 litre
 • 15 litre
 • 19 litre

Türkiye genelindeki yüzlerce bayi ve on binlerce perakende noktasıyla, en üstün hizmeti sunmaktadır. Erikli su 19 litre damacana su bayisi olarak 400 tane şubesi bulunmaktadır.

blank

Erikli-Su-Bayiliği-İçin-Belirlenmiş-Olan-Şartlar-Nelerdir-2

Bayilik verecek olduğu girişimcilerini üzmemekte ve gerekli kolaylığı sağlamaktadır. Basit adımlarla bayilik alabileceğiniz şartlar şu şeklide hazırlanmıştır.

 • Almış olduğunuz bayiliği, nerede yapacaksanız o bölgeye dağıtım yapabilecek düzeyde kapalı kamyon veya kamyonet gibi aracınız olması gerekmektedir.
 • Bayi alacak kişiler yeterli sermayeye sahip olmaları gerekmektedir. (Net olmamak üzere 50.000 TL ila 100.000 TL arasında farklılık göstermektedir)
 • Müşteri odaklı olup müşterilerinin memnuniyetlerine önem verilmesi gerekmektedir.
 • Bayilik alacak kişiler işin başında olup işine sahip çıkmaları gerekmektedir.
 • Bayilik almış olduğunuz bölgede tüketicilerinize hızlı ulaşabilmek adına personel alımı yapmanız gerekmektedir.
 • Bayiliği aldığınızda işletme yapabilmek için ofis ve içerisinde size gerekli olan telefon, faks, bilgisayar gibi, ofis malzemeleri sağlamış olmanız gerekmektedir.
 • Erikli markası dışında başka bir firma aracılığı ile diğer markaların satışını ve dağıtımını yapmak yada sağlamak yasaktır.
 • Bulunmuş olduğunuz bölgedeki market, büfe, bakkal, kafeterya lokanta gibi toplu satış yapacağınız esnafa hızlı bir şekilde hizmet sunabilmek için, yeteri kadar depolama alınana sahip olmanız gerekmektedir.

Bu şartları karşıladığınız taktirde başvurunuz onaylanmış olacaktır. Bu işi yapmak istiyorsunuz, ama elinizde yeteri kadar sermayem yok diyorsanız. Sizler için devletimiz genç girişimcilere el uzatmaktadır. Gerekli olan tüm bilgilere Devlet Genç Girişimci Desteği Nelerdir? adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ambalajlanmış suyu neden tercih etmeliyim?
Çeşme suları içinde taşıdığı klor gibi dezenfektanların etkisiyle rahatsız edici bir koku ve lezzete sahiptirler. Şişeler halinde hazırlanmış sularda ise bunların hiç biri mevcut olmamaktadır. Ambalajlı sular, ilk çıkmış olduğu haliyle temiz ve sağlıklı olmak zorundadır. İlave bir işleme gerek kalmaksızın direkt olarak suyu kaynağından içmiş olmanız. Ambalajlı su, Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu hükümlerine göre ruhsat alınarak işleme geçmektedir. Bu yüzden sürekli denetim altında olduğu ve insan sağlığı açısından bir risk taşımadığı yönünde bir güvencenin var olduğuna gelmektedir.
Açılan bir şişe suyun tüketim ömrü nedir?
5 litre ve üzerindeki damacana ve şişelerin 3 veya 4 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Diğerleri ise özellikle ağız teması ile kullanıldığında açılmış olduğu gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir.

Erikli Su Bayiliği İletişim Bilgileri

Sizlerde Erikli su bayiliği girişiminde bulunmayı düşünüyorsanız. Yukarıda vermiş olduğumuz adres üzerinden gerekli olan tüm bilgileri doğru bir şekilde doldurduğunuz taktirde bu sektöre adım atmış olursunuz. Aklınıza takılan herhangi bir konu için aşağıda vermiş olduğumuz iletişim adreslerinden yaralanabilirsiniz. 7/24 hizmet sağlamaktadırlar. Formunuzu doldurmadan da bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Erikli Su Bayiliği Müşteri Hizmetleri:  444-02-22

TELEFON: 0-224-280-55-00

FAX: 0-224-280-55-10

ADRES: Dere Kızık Mahallesi Şelale Caddesi Erikli Su Fabrikası Apartman NO:61 KESTEL/BURSA

E-POSTA: musteri.hizmetleri@erikli.com.tr

Erikli Su Genel Müdürlüğü

TELEFON: 0-216-636-69-00 

FAX: 0-216-636-69-10

ADRES: Saray Mahallesi Doktor Adnan Büyük Deniz Caddesi Akkom 2. Blok Kat:9 ÜMRANİYE/İSTANBUL 

blank

Erikli-Su-Bayiliği-İletişim-Bilgileri

İstanbul Bölge Ofisleri
TELEFON: 0-212-329-60-00
FAX: 0-212-329-60-41
ADRES: Nurol Plaza A Blok Kat: 4 Büyükdere Caddesi No: 255 MASLAK-ŞİŞLİ/ İSTANBUL
TELEFON: 0-212-426-26-72
FAX: 0-212-426-26-78
ADRES: Tevfik bey Mahallesi Tahsin Tek oğlu Caddesi No:18 KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL
adreslerini kullanarak iletişim sağlayabilirsiniz.

Erikli Su Bayiliğindeki Avantajlarınız Neler Olacaktır?

Ülkemiz genelinde Erikli markası diğer markalara göre almış olduğu sertifikalardan yola çıkarsak daha kaliteli olmaktadır. Bu yüzdenden fiyat bakımından da anlaşılmak üzere diğer markalara göre oldukça pahalı olmaktadır. Çok fazla tüketicisi olup, talep gördüğü için bayilik almanız oldukça avantajlı gözükmektedir. Ve sizleri zorlayıcı çok fazla şartları olmamaktadır. Erikli su bayiliği aldığınız taktirde kar marjı yüksek oranlar kazanmanız oldukça mümkündür.

Bu iş için gerekli olan sermayeyi bulamadıysanız. Bankalardan da beklemiş olduğunuz cevabı alamadı iseniz  Bankalar Harici Bireysel Kredi Veren Özel Kuruluş Şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler sayesinde karar vermiş olduğunuz işi yapmanız oldukça yüksektir. Sizler için gerekli olan tüm bilgiler vermiş olduğumuz adres içinde bulunmaktadır. Umarım sizler için yardımımız birazda olsun olmuştur. Şimdiden sizlere hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
 1. Ramazan dedi ki:

  Bilginiz için çok teşekkür ederiz Allah razı olsun güzel fikirler her zaman hiç değerini kaybetmeyen tıpkı bir hazine gibidir güzel ve iş fikirleri çok hoşuma gitti

Bir Yorum Yazın