Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Engellilere Düşük Faizli Kredi Veren 5 Banka Hangisi?

Yaşamış oldukları fiziksel veya zihinsel sağlık problemlerinden ötürü 2023 de engelli maaşı alanlar bankalardan kredi kullanmak için ayrıcalığa sahiplerdir. Özellik ile devlete ait bankalar olan Ziraat bankası ile Vakıfbank engellilere bireysel ve konut kredileri için ciddi indirimler sağlamaktadır.

Engellilere Düşük Faizli Kredi Veren 5 Banka Hangisi?

Şayet engelli aylığı olarak bilinen 2023 almaya hak sahibi iseniz, sizlere de bu ayrıcalıklı faiz oranları tablosundaki verilerden yararlana bilirsiniz. Birde bu müjdeli habere ilaveten engellinin ne kadar konut veya bireysel ihtiyaç kredisi kullana bileceğini sizler için hesapladık.

Neler Var?

Engellilere Düşük Faizli Kredi Müjdesi 2023

Siz değerli engelli kardeş ve ağabeylerimize daha önce 60 bin TL KOSGEB İŞKUR engelli iş yeri açma devlet desteği nasıl alınır? da tüm detayları samimi bir şekilde anlatmıştım. Şimdi ise aynı samimiyet ile engelliler nasıl bankalardan 2023 maaşları ile kredi kullanabilir bundan bahsedeceğim. Eğer ki Engelli Emeklilik Hesaplama Robotu da yer alan prim ve engel oranına sahip iseniz nerede ise almış olduğunu maaş ile bütün bankalardan kredi kullana bilirsiniz. Bu müjdeli haberimiz ile birlikte kullana bileceğiniz kredi türleri

 • Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için ”Tüketici Kredisi”
 • Kendi evinizi satın alabilmek için ”Konut Kredisi”
 • Engelli aracı araç indirimlerinden de yararlanarak ”Taşıt Kredisi”

başlıca sizlere sağlanan finansman olanaklardır. Tüm bu finansal imkanlardan 2023 maaşı almaya hak sahibi bütün engelliler yararlanabilir. Ancak, başvuru işlemleri için sadece 2023 maaşı almanız yeterli olmadığını belirtmek isterim. Esnaf ve bütün bireyseller için kredi başvuruların ilk şartı olan KKB tarafından tutulan sicil notunuz çok önemlidir. Eğer, kredi notunuz en az 1500 puan ve üzerinde ise o zaman sizlere aşağıda sunmuş olduğumuz bankaların olanaklarına kolaylık ile müracaat edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2023 Fırsatları Nelerdir?

İlk olarak siz engelli vatandaşlara Ziraat bankasının engellilere yönelik olanaklarından bahsedeceğim. Ziraat bankasının engellilere yönelik tek ayrıcalıklı kredisi ”Engelleri Kaldıran Kredi Paketi” olmaktadır. Peki bu paket ile sizlere banka neyi vermektedir? Hemen cevap verelim, bu paket engelli vatandaşların kendi işlerini kurmaları halinde bankadan kredi alabilmektedirler. Hatta bu paketten engelli çalıştıran iş yeri sahipleri dahi yararlana bilmektedir. Kredinin imkanları ve şartları ise kısaca şu şekildedir.

 1. Ziraat İnternet Bankacılığı şubesi sahibi olunması
 2. En az 2 tane otomatik ödeme talimatı verilmesi
 3. Engelli çalıştıran yada engelli işletme sahibi veya engelli işçi çalıştırılması
 4. 60 aya varan geri ödeme planı
 5. Bütün bankacılık işlemleri için indirimli kulanım imkanı
 6. Eş, çocuk ve size özel bireysel emeklilik fırsatları
 7. Avantajlı hayat ve iş yeri sigortası

fırsatları sunulmaktadır. Peki, bu teklife sıcak bakmıyor iseniz, bireysel bir engelli olup Ziraat Bankasından düşük faizli kredi nasıl kullana bilirsiniz? Bunu da en hızlı ve zahmetsiz yoldan şartları ile anlatalım.

Ziraat Bankası Engelli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası sadece indirimli kredi imkanları maaşını kendinden alanlara sağlamaktadır. Bu indirim oranı ise en fazla %0.10 olmaktadır. Şayet 2023 diye bilinen engelli maaşınızı Ziraat bankasına taşırsanız bu indirimden herkes gibi sizlerde yararlana bilirsiniz. Kredi başvurusu işlemlerine gelince, benim sizlere tavsiyem kesinlik ile başvuru işlemini Ziraat Mobil uygulaması üzerinden yapmanız olacaktır. Şayet Ziraat bankası müşterisi dahi olmasanız.! İyi bir kredi notuna sahip iseniz kesinlik ile Ziraat mobil üzerinden yapacağınız kredi başvurusu onay alacaktır.! Bu işlemi nasıl yapabilirsiniz. Gelin hep birlikte şimdi yapalım.

 1. İlk olarak mutlaka bankaya ait bir bireysel vadesiz mevduat hesabınızın olması şarttır.! Bunu banka şubelerine giderek ücretsiz bir şekilde açtırabilirsiniz.
 2. Hazır gitmişken banka yetkilisinden mutlaka Ziraat İnternet Bankacılığı için bir tek kullanımlık şifre alınız.
 3. Daha sonra ise; Ziraat Mobil uygulamanız bulunmuyor ise buradaki bağlantıya giriniz.!
 4. Sizi karşılayan alandaki boşluğa T.C kimlik numaranızı ve bir altına da size banka şubesi görevlileri tarafından verilen şifreyi giriniz. Ardından ”DEVAM” deyiniz.
 5. Karşınıza bütün İnternet Bankacılığı işlemlerini yapabileceğiniz bir menü çıkacaktır.
 6. Bu menüde aşağıdaki resimde olduğu gibi ilk olarak ”KREDİLER” ardından  açılan  sayfada  ”Tüketici  Kredisi ” alanına  giriniz.blank
 7. Arkasından yine sizlere bir başvuru bilgilendirme sayfası çıkacak, burada ”BAŞVUR” demeniz yeterli olacak.
 8. Daha sonra kredi ihtiyacınızın girmeniz gereken bilgilerin alanı çıkacak. Sizlerde aşağıdaki olduğu gibi bu bilgileri girebilirsiniz. Çoğu zaman en fazla 30.000 TL kadar kullanım imkanı sağladığını lütfen unutmayınız.blank
 9. Bu işlem sonrasında başvurunuz alınacak ve en kısa sürede sizlere SMS olarak cevap gelecektir.

Bütün işlemler bu kadar basit. Bu şekilde şayet kredi notu skorunuz yüksek ise bırak 2023 maaş ile gelir belgesiz ve kefilsiz kredinizi Ziraat bankasından alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Engelli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Daha öncede belirtmiş olduğum gibi şayet 2023 yada herhangi bir emekli maaşınızı ziraat bankasından almıyor iseniz normal şartlarda oluşan faizler ile kredi kullanırsınız. Eğer ki maaşınızı Ziraat bankasından alıyor iseniz en az %0.06 daha düşük faizler ile dijital kredi dahi kullana bilirsiniz. Dijital kredi nedir? bunu merak eden takipçilerimiz için daha önce açıklamıştık. Eğer ki emekli maaşınızı Ziraat bankasından almıyorsanız ise aşağıdaki faiz oranları ile kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası 12 Ay 24 Ay 36 Ay
20 Bin 36 Ay => %1.55 40 Bin 36 Ay %1.69
 • ŞUBAT ayında engelli emekli maaşını kendilerinden alması halinde %1.69 yerine %1.65 oranındadır.
16.500 TL Engelli Kredisi Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 1.558,32 TL 18.699,82 TL
15 1.282,20 TL 19.233,01 TL
20 1.007,14 TL 20.142,77 TL
24 870,40 TL 20.889,56 TL
29 753,33 TL 21.846,44 TL
33 685,78 TL 22.630,56 TL
35 657,97 TL 23.028,95 TL
36 645,26 TL  23.229,61 TL

İçeriğin başında da belirtmiş olduğumuz gibi en fazla 2023 maaşı 750 TL alan birisinin aylık taksit ödemesi 400 TL geçmemesi gerekmektedir! Buna göre 10 bin ile 15 bin gibi rakamları en uzun vade olan 36 ay ile kullana bilirsiniz.

Vakıfbank Engelli Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Vakıfbank üzerinden emekli maaşınızı almıyor iseniz engelli dahi olsanız normal kredi faiz oranlarından yararlanırsınız. Ama, 2023 dahi herhangi bir maaş müşteri iseniz o zaman iş değişmektedir. Faiz oranları normal şartlara göre en az %0.10 kadar düşük seviyelerde sizlere verilmektedir. Ayrıca, maaş müşterisi iseniz satın alınacak olan konut için herhangi bir gelir beyanı yada kimlik ibrazı etmenize gerek kalmaz. Başvuru işlemleriniz diğer müşterilere göre çok daha hızlı bir şekilde ilerler. Maaş müşterilerine sağlanan en önemli diğer hizmet ise 1 Dk’da Vakıfbank İpotekli Kredi Alabilirsiniz. Yüksek miktarda sadece bireysel kredi kullanacaklar için bu olanak gerçekten harikadır. Peki, ev alımları için Vakıfbank sizlere güncel olarak sağlanan kredi faiz oranları ne kadar? biliyor musunuz?

 • ŞUBAT ayı için bankanın konut kredisi faiz oranı %1.29 oranındadır. Maaşınızın aylık ödemesinin %75 kadar 120 ay vadeli olarak konut kredisi kullana bilirsiniz. (Örnek: 200.000 TL ekspertiz raporuna göre 150.000 TL kadar kredi çekebilirsiniz.)
150.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
60 3.856,17 TL 231.370,28 TL
120 2.758,65 TL  331.037,33 TL

150.000 TL değerinde bir konut kredisi kullanacak olanların sadece 2023 maaşlarını göstermelerinin yetmeyeceğini belirtmek isterim. Haneniz de başka bir gelire sahip bireyler varsa mu miktardaki kredi başvurusunun ön onayını İnternet üzerinden de yapabilirsiniz.

Bu önemli bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra PTT engelli vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlıyor mu? Gelin şimdi hep birlikte bu sorunuza yanıt bulalım.

PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu?

PTT doğrudan yapılan başvurular için engelli kredisi vermez! Ancak maaşını PTT den alanlar için AKTİF BANK üzerinden kredi kullandırmaktadır. Maaşınızı PTT den alır, yada taşır iseniz böylece 83 yaşa kadar dahi kredi kullana bilirsiniz. Aktif Bank ŞUBAT ayı için belirlemiş olduğu 36 aya kadar bütün vadelerin faiz oranları ise şu şekildedir.

AKTİFBANK NKOLAY 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%3.19

Aktif bank gelir belgesiz olarak da kredi başvurularımıza cevap vereceğini lütfen unutmayın. Tabi başvurular ilgili banka için mevduat hesabı açıldıktan sonra İnternet bankacılığı üzerinden yapılan başvurular için geçerlidir! Doğrudan yapılan başvurular için maaş müşterisi değilseniz sizden gelir beyanı mutlaka kabul talep edeceklerdir. Aktif bank tarafından sağlanan kredinin detaylarını İcralık Hacizli Emekliye PTT’den Kredi Müjdesi sayfamızda yer

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 2]
Ziyaretçi Yorumları - 32 Yorum
 1. Fatih dedi ki:

  Ben %92 engelli raporum var otomobil alacağım aylık 900tl alıyorum ne kadar kredi verirler? daha önce hiç kredi kartı kullanmadım.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   İhtiyaç kredisi olarak aylık taksit ödemeniz 450 TL geçmeyecek şekilde kredi alabilirsiniz. Araç kredisi olarak ise aracın %90 kadar ne fazla geliriniz göz önünde bulundurarak kredi çekebilirsiniz.

 2. ibrahim dedi ki:

  ben %45 engelliyim . özel bir şirkette calsııyorum. askerı ucret alıyorum. ıkıncı el araba almak ıstıyorum. oyuzden kredı almak istiyorum benım içinde engelli indirimi oluyomu acaba ? ve olursa faizi ne kadar oluyo ?

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Ne yazık ki bu şartlarda normal faizlerle kredi kullana bilirsiniz.

 3. NİHAT dedi ki:

  BEN YÜZDE 72 ENGELLİYİM 10 BİN TL KRADİ ÇEKMEK İSTİYORUM EN UYGUN HANGİ BANKA BANA KREDİ VERİR AYLIK TAKSİDİ KAÇ TLDİR

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Aylık 401,71 TL taksitle Ziraat bankası vermektedir.

 4. buse dedi ki:

  babam &95 engelli konut kredisi kullanmak istiyoruz 400,000 bin için faizi ne kadar olur aylık ödemesi falan

Bir Yorum Yazın