Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Enerji Isı Yalıtım Mantolama Kredisi Ay Vade %0.99 Faiz (LPG Dönüşün Dahil)

2022 yılında enerji maliyetleri nerede ise 3 kat arttı. Sadece artan enerji maliyetleri doğalgaz ve elektrikle kalmadı. Mazot ve benzin gibi araçların tüketim yakıtlarında da kendini bir hayli gösterdi. Açıkçası artan bu fiyatları yeniden düşürmek elimizde değil. Ama alacağımız tedbirlerle çok daha düşük maliyetlerle ısına bilir, elektrik tüketimine sahip olabiliriz, hatta araçlarımızın yakıt giderlerini düşürebiliriz. Alınacak bu tedbirlerin başında ise binalarda ısı yalıtım mantolama, pencere ve iç cephe kaplamaları, eskimiş beyaz eşyaları A+++ elektrik tüketimine sahip olanlarla değiştirme, benzinli araçların ise LPG dönüşümüyle olmaktadır. Tabi tüm bu dönüşüm için ise belli bir miktarda birikime sahip olunması gerekilir. Eğer bu birikime sahip değilseniz de sıkı durun! Çünkü size harika bir müjdeli haberimiz var.

Enerji Isı Yalıtım Mantolama Kredisi Ay Vade %0.99 Faiz (LPG Dönüşün Dahil)

Bu müjdeli haberimizin en başında ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN bey efendi tarafından bizlere paylaşın haber gelmektedir. Aşağıda videoda sizlerin de izleyeceğiniz gibi başlatılan kampanya ile bina ısı yalıtımı yaptıracak her daireye 50 bin TL 60 ay geri ödemeli %0.99 faizli olarak kredi verilecektir. Bunun yanı sıra bir çok banka tarafından yine başlatılan kampanya ile evinizin pencere, tavan gibi iç cephe yalıtımları, eskimiş yüksek elektrik tüketimine sahip beyaz eşyaların A+++ dönüşümü hatta benzinli araçların LPG dönüşümüne kadar kredi sağlanmaktadır. Tüm bu kredileri peki bireysel ve ticarilere hangi banlar vermektedir? Başvuru yapacaklardan ne tür şartlar aranmaktadır?

60 Ay Vadeli %0.99 Faizli 50 Bin TL Isı Yalıtım Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi Banka Veriyor?

Cumhurbaşkanımız 06.06.2022 tarihinde çok fazla müjdeli haber vererek bir çoğumuzun yüzünü güldürdü. Yüzümüzü güldüren bu müjdeli haberlerden bir tanesi de ”Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmaya Yönelik Çalışmalar Kapsamında Bina Yalıtım Kredisi Desteği” olmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilen bu müjdeli haber ile her daire başına bu kapsam da 50.bin TL kredi imkanı sağlanması ön görülmüş olmaktadır.

 • Yalıtım kredisi olarak daire başına 50.000 TL verilecek olan kredinin geri ödeme vadesi ise 60 ay olarak uygulanacağının haberini de vermiş bulunmakta.
 • Faiz oranına gelecek olursak  5 yıla kadar tüm vadeler için aylık %0.99 şeklinde olacaktır.

Şu bilgiyi de vermek istiyorum. Tabi bu miktara bankalar tarafından uygulanacak olan işlem ve sigorta maliyetleri dahil olmamaktadır. Peki ya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından müjdesi verilen 50.000 TL ısı yalıtım kredisini hangi bankalar verecek? Sağlanan bu imkana başvuru yapacak olan kişilerden hangi şartlar aranacaktır? Öncelikle bu son dakika gelişmesi olduğu için bu sorularınızı şimdi cevaplayalım. Daha sonra bu kampanya harici hangi bankalar ısı yalıtım kredisi veriyor? Hep birlikte bu bankaların hangileri olduğunu görelim.

Devletimiz muhtaç ve dar gelirli ailelere bir çok yardım ve desteklerde bulunmaktadır. Bunların en başında da  Dar Gelirli Ailelere 80 TL Elektrik Devlet Desteği  bulunmaktadır. Vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız halinde gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Emin olabilirsiniz bir çok kişi bu destek paralarından yararlanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 60 ay vadeli aylık %0.99 faizli ısı yalıtım kredisi için yapmış olduğu paylaşılanlara göre;

 • İlk olarak yalıtımın kredisinin %60 ödemesi yalıtımın firmayla sözleşmenin ibrazıyla birlikte verilecek olması. Sonuç olarak bu da şuan ki şartlarda 30 bin TL yapmaktadır.
 • Geriye kalan 20 bin TL ise yalıtım projesinin bitmesiyle, Enerji Kimlik Belgesi alınmasıyla birlikte verilecektir.
 • Ödemeler ise doğrudan sözleşme yapılan ısı yalıtım firmasının hesabına yapılacak olmasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda %0.99 devlet faiz destekli ısı yalıtım kredisinin detayları aynen bu şekilde olmaktadır. Şimdi sıra geldi bu kredi imkanı sağlanırken medyada yer alamayan diğer merak edilen soruların cevaplarını vermeye. Bu soruların içinde ise en çok merak edileni hangi bankaların verecek olmasıdır. Bana kalırsa şahsi fikrimi söyleyecek olursam kesinlikle 3 kamu bankası tarafından verileceğini düşünüyorum. Peki ya bu 3 kamu bankası hangisi diyorsanız. İşte;

 1. T.C. Ziraat Bankası
 2. Halk Bankası
 3. Vakıfbank

olmaktadır. Bu imkandan yararlanmak için başvuru şartlarının neler oluğu ise

 1. Tabi ki öncelik ile Findeks KKB notunuzun sorunsuz olması olacaktır.
 2. İkincisi ise kredi kullanım limitine takılmıyor olmanız olacaktır.

Bu 2 şarta hemen kısaca sizler için açıklık getirelim.

 1. Findeks KKB Notu Nedir? Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından takip edilen not ortalamasının ortalama olarak en az 1.300 puan ve üzeri olması gerekmektedir. Bu konu hakkında hiç bir bilginiz yoksa eğer Findeks KKB Kredi Notunu Neler Düşürür? İşte Sebepler! buradan gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 2. Kredi Kullanım Limiti Nedir? Çekilecek olan 50 bin TL kredinin aylık taksit ödemesi eğer ki varsa mevcut kredilenizle birlikte hane gelirinizin %50 miktarını geçmiyor olması gerekmektedir.

Sizler için 50 bin TL 60 ay geri ödemeli %0.99 faizli ısı yalıtım kredisi için tüm bilinmesi gerekilenleri bana kalırsa verdiğimi düşünüyorum. Sadece tek bir şey dışında! Oda geri ödeme planının kaç lira olacağıdır. Bunu da yine sizler için hazırladım. Aşağıda işlem ücretleri hariç gerekli bilgiler tablo üzerinde mevcuttur.

KULLANILACAK TUTAR GERİ ÖDEME VADESİ  0.99 FAİZ İLE AYLIK GERİ ÖDEMESİ TOPLAM MALİYET TUTARI
50.000 TL 60 Ay 1.170,06 TL 70.203,60 TL

Evet değerli arkadaşlarım görmüş olduğunuz üzere Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılmış olan ”Enerjide Dışa Bağımlığı Azaltma” kapsamında verilen ısı yalıtım kredisinin detayları bu şekilde olmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Tarafından Isı Yalıtım Kredisi İçin Yapılan Paylaşım Görseli

blank

Cumhurbaşkanımız-Tarafından-Isı-Yalıtım-Kredisi-İçin-Yapılan-Paylaşım

Sizler belki de bu haberi geç yakalamış olabilirsiniz. Bu kampanyayı da bu sebepten dolayı kaçırmış olabilirsiniz. BU sizleri hayal kırıklığına uğratmasın sakın. Üzülmeyin derim. Çünkü emin olun aşağıda sizler de göreceksiniz bir çok banka sadece ısı yalıtımı için değil, bir çok enerji verimliliği için kredi imkanı sağlamaktadır. Hatta sizlere yılın 365 günü sağlayacağının haberini de verebilirim. Şimdi acaba bu bankalar hangileri diye düşünüyorsanız. Hemen cevaplayalım.

 1. T.C. Ziraat Bankası
 2. Halkbank
 3. Şekerbank

Haydi simdi gelin hep birlikte enerji verimliliğine yönelik bu bankaların vermiş olduğu kredilerin neler olduğu da görelim. Ne dersiniz? İlk olarak kamu bankalarından başlayalım.

Ziraat Bankası Güneş Enerjisi Kredisi (Yenilebilir Enerji Dönüşümü)

Belki biliyorsunuz ama bilmeyenler için ben yine de bir bilgilendirme yapayım. Ziraat bankası devlet faiz destekleri vermektedir. Tabi birde bunun haricinde yılın 365 günü enerji verimliliğine kredi veren bankalarımızdan biri olmaktadır. Bankamız özellikle yenilebilir enerjinin başında gelen güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi sistemlerinin kurulumlarına kredi imkanları sağlamaktadır. Enerji verimliliğine yönelik vermiş olduğu kredinin miktarı 500 bin TL kadar yükselmektedir. Geri ödeme vadelerine bakacak olursak eğer  50 bin TL kadar olanlar için 36 ay vade uygulamaktadır. Miktarı 50.001 TL ve üzeri olan tutarlar için ise 24 ay vadeli oranı uygulamaktadır. Ziraat bankası sadece güneş enerjisi kredisi vermekle de kalmadığını sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bunun beraberinde birde yalıtım ve mantolama ile bir çok farklı alanda enerji tasarruflarına yönelik ihtiyaç duyulan yatırımlara kredi imkanı da sağlamaktadır. Şimdi sizlere sağlamış olduğu bu kredilerin faiz oranlarını ve başvuru şartlarının kaç olduğunu paylaşacağım. Fakat tüm bunlara geçmeden isterseniz, gelin hep birlikte tam olarak hangi enerji verimliliklerine kredi imkanı sağlıyor. Bunları yakından görmeye ne dersiniz?

 1. Dış cephe mantolama işlemlerine
 2. Çatı, pencere, iç ve dış kapı değişimlerine
 3. Tamiratını yapmak istediğiniz konutun tavan, zemin, duvar ve tavanın ses ile ısı yalıtımlarına
 4. Eşyalarınız arasında A sınıfı enerji tüketimine sahip olan
  • Buzdolabı,
  • Çamaşır
  • Bulaşık makinesi
  • Fırın
  • Klima
  • Kazan
  • Kurutma makineleri gibi ihtiyaçlarınızda
 5. Konutun doğalgaz tesisatı üzerine yapılacak olan yatırımlarda  yani;
  • Doğalgaz tesisatı çekilmesi
  • Kombi alımları
  • Petek dönüşümleri gibi..
 6. Verimli aydınlatma adına konutun ışık veya LED sistemlerinin kurulmasında
 7. Konutunuzun güneş enerjisi üzerinden sıcak su sistemlerinin kurulmasında

Ziraat bankası güneş enerjisi kredisine dahil olan tüm bu enerji verimliliğine ati kredi için istenilen şartlar ve evrakların neler olduğunu ise şu şekilde olmaktadır.

Ziraat Bankası Güneş Enerjisi Kredisi İçin Başvuru Şartları:

 • Tercihen en az 1300 puan ve üzeri Findeks kredi puanınız olması gerekmektedir. Bu konu hakkında gerekli bilgiler ise Hangi Durumlarda Bankalar Kredi Vermez? Kimler Çekemez? adresimizden bilgi alabilirsiniz.
 • Mevcutta eğer ki taksit ödemeniz varsa kullanılacak bu kredinin aylık taksit ödemleri de eklendiğinde hane gelirinin %50 üstüne çıkmamış olması gerekmektedir.

Şayet sizlerde istenilen bu şartları taşıyor iseniz şimdi gelelim kredi başvurusunda istenilen evrakların neler olduğuna.

Ziraat Bankası Güneş Enerjisi Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar:

 1. Gelir belgesi
 2. Nüfus cüzdan sureti ve fotokopisi
 3. Konuta ait olan ödenmiş fatura
 4. İkametgah belgesi
 5. Banka tarafından verilen başvuru formunu doldurmanız gerekecektir.
 6. Yatırım konutuna yönelin olan fatura

Sadece bu vermiş olduğumuz 6 tane evraka sahip olmanız gerekmektedir. Başvuru şartlarını ve istenilen evrakları gördünüz. Şimdi ise Ziraat bankasının 2022 yılının ARALIK ayında uygulamış olduğu faiz oranları ve geri ödemelerine.

Kredinin Faiz Oranları:

ZİRAAT BANKASI 12 Ay 24 Ay 36 Ay
%1.89

Aylık Taksi Örnek Ödeme Tablosu:

Miktar (TL) Vade Aylık Ödeme TOPLAM MALİYET
80.000 18 5.405,86 TL 97.305,44 TL
20 4.962,69 TL 99.253,95 TL
22 4.601,19 TL 101.226,23 TL
24 4.300,93 TL 103.222,46 TL

Evet arkadaşlar görmüş olduğunuz üzere ziraat bankasının güneş enerji desteği için sağlamış olduğu imkanlar bu şekilde olmaktadır. Başvuruyu buradan yapabilirsiniz arkadaşlar. Şimdi diğer bir bankamızın olan Hlakbankasının sunmuş olduğu imkanlara geçebiliriz.

Halkbank Bireysel Enerji Destek Kredisi Nedir?

Tercihinizi Halk bank tarafından yapmayı düşünürseniz eğer bir bilgiyi de sizlere aktarmadan geçmek istemiyorum. özellikle kadın girişimcilerimiz için vermiş olduğu Halkbank Kadın Girişimci Kredisi bulunmaktadır. Bu kredi imkanından yararlanmak isterseniz vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Şimdi Halkbank bireysel enerji destek kredisinin neler olduğuna geçebiliriz. Halkbank bu kapsamında bir çok enerji verimliliğini arttırıcı yatırımlara kredi imkanı sağlamaktadır. Bunların en başında ise yenilebilir enerji yatırımları gelmektedir. Ben bu konuya şöyle bir baktığımda kullandırmış olduğu kredinin faiz oranı diğer bankalardan ayırt edici bir özelliğe sahip olduğunu fark ettim. Bu farklı özelliği ise diğer bankalar enerji verimliliğine yönelik yatırımlarda ”Tüketici Kredisi Faiz Oranı” uygularken, Halkbank bireysel enerji destek kredisine özel düşük faiz uygulamaktadır. Şimdi Halk bankasının uygulamış olduğu bu faiz oranı ne kadar olduğuna ve nasıl başvurulacağına gelmeden önce Halkbank enerji verimliliği üzerine nelere kredi imkanı sağlıyor bunlara bir bakalım.

 1. A+++ Kadar Beyaz Eşya Alımları İçin
  • Buzdolabı
  • Derin dondurucu
  • Kurutma makinası
  • Çamaşır makinası
  • Bulaşık makinası
  • Fırın
 2. Doğalgaz için
  • Doğal göz dönüşümü
  • Kombi
  • Tesisat
  • Petek, Radyatör
  • Isı paylaşımı sistemleri
 3. Mantolama İşlemleri İçin
  • İç cephe
  • Dış cephe
 4. Konut Yalıtım Sistemleri İçin
  • Ses yalıtımı
  • Isı yalıtımı
  • Su yalıtımı
  • Yangın
 5. Güneş Enerjisi Sistemleri
  • Isıtma
  • Sıcak su sağlayan sistemler
 6. Konut Tadilat Malzemeleri
 7. Verimli Aydınlatma Sistemleri
 8. Otomobil LPG dönüşümleri

Halkbank bireysel enerji destek kredisi sizin de görmüş olduğunuz gibi araç LGP dönüşümlerine kadar sizlere kredili olanağı sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu kredi paketinin faiz oranları ve ödemeniz gereken geri ödemeler ise şu şekilde olmaktadır.

Halkbank Enerji Destek Kredisi
Kredi Tutarınız  Vadeniz Faiz Oranınız (%) Taksit Tutarınız Yıllık Maliyetiniz
50 bin TL 36 Ay 1,63 1.947,81 TL 26,1692 TL
100 bin TL 24 Ay 1,63 5.260,79 TL 26,1692 TL
Halkbank Enerji Destek Kredisinin ayrıca tahsis ücretinin olmadığını da bilmenizi isterim. Bu hesaplamaya ek olarak sadece zorunlu olan hayat sigortası ilave edilmektedir. Buda 35 yaşına kadar erkek müşterileri için 366.74 TL olarak belirlenmiştir. Biz sizler için her ne kadarda kredinin faiz oranlarını aylık olarak güncellesek de dönem için de de değişiklikler olabiliyor. Siz anlık görmek isterseniz eğer https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredileri/enerji-destek.html bu bağlantıyı üzerinden takibini yapabilirsiniz.
Halkbank bireysel enerji destek kredisi başvurularını sadece banka şubeleri üzerinden bizzat kendiniz başvuruda bulunarak yapabilirsiniz. Haricen başka türlü bir imkan bulunmamaktadır. Size en yakın Türkiye Halk Bankası şubelerini görmek istiyorsanız da buradan erişim sağlayabilirsiniz.
Halk bankası tarafından önemli olan tüm bilgileri sizler için paylaştık arkadaşlar. Şimdi  sıra geldi son olarak Şekerbank EKOkredi desteğinin ne olduğuna. Haydi gelin birde Şekerbank incelemesi yapalım.

Şekerbank EKOkredi Desteği Nedir? (Buz Dolabı, Asansör)

Şekerbank EKOKredi desteği nedir? Bu sorunuzu hemen sizler için kısa ve özel olarak cevaplamak istiyorum. Binalarda ve dairenizde enerji verimliliğini artırmak adına verilen bir kredi imkanı olmaktadır. Bu kapsamda banka apartman enerji verimliliği için 60 ay vade daire verimliliğine ise 36 ay vadeli olarak kredi imkanı sağlamaktadır. Kredinin faiz oranı ise kredi türüne göre faizsiz (%0) yada Şekerbank tarafından belirlenmiş olan çok düşük faiz oranlarıyla verildiğini söyleyebilirim.

Ticari ve bireysel müşterilerine Şekerbank tarafından verilen enerji verimliliğine yönelik kredinin başvurularını internet üzerinden dahi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden nasıl başvuru yapabileceğinizi %0 faiz haricinde uygulanan enerji verimliği kredisinin faiz ve geri ödeme planı sizler için aşağıda paylaşacağım. Fakat ne kadar olduğuna geçmeden önce diğer bankalarda da olduğu gibi banka nelere bu imkanlar kapsamında kredi imkanı sağlamaktadır. Gelin hep birlikte inceleyelim.

 1. Yalıtım Kredi Olanağı:
  • Kapı ve pencere dahil olmak üzere, duvar ve çatı için ısı yalıtımıma verilen kredi türü olmaktadır. Tüm bunların beraberinde birde ses, su ve yangın yalıtımları içinde bu finansman kullanılmaktadır.
 2. A Sınıfı Verimli Elektrikli Cihazların Kredi Olanağı:
  • Enerji verimliliği düşük olan beyaz eşyalar.
  • Buzdolabı
  • Derin dondurucu
  • Bulaşık makinası
  • Çamaşır makinası
  • Kurutma
  • Fırın gibi ev için gerekli olan beyaz elektrikli eşyaların yenilenmesi için verilen kredi paketi olmaktadır.
 3. Isıtma/Soğutma Kredi Olanağı:
  • Kombi
  • Klima
  • Kazan
  • Radyatör
  • Tesisat çekimleri
  • Isı paylaşım sistemleri
  • Doğal gaz aboneliklerine kadar verilen kredi türü olmaktadır.
 4. Asansör Kredi Olanağı:
  • Eskimiş, enerji tüketimi yüksek asansörlerin daha düşük enerji tüketimine sahip asansörlerle revize edilmesi amacı ile verilen kredi türü olmaktadır.
 5. Güneş Enerjisi Kredi Olanağı:
  • Güneş enerjisinden istifade edilerek ısıtma ve aydınlatma üzerine yapılacak olan yatırımlara verilen kredi imkanı olmaktadır.
 6. Verimli Aydınlatma Kredi Olanağı:
  • LED (Tasarruflu) aydınlatma sistemlerin kurulmasına yönelik yatırımlara uygulanan kredi türüdür.

Şekerbank EKOKredi paketlerini kapsayan 6 enerji verimliliğine yönelik kredi türü bu şekilde olmaktır arkadaşlar. Şimdi kredinin faiz oranlarının kaç olduğuna geçebiliriz.

 • Yalıtım Kredisi; anlaşmalı bayilerden yapılması durumunda 12 ay vadeli olarak faizsiz (%0) olarak imkan sağlanmaktadır.
 • Diğer krediler için uygulanan faiz oranını aşağıda tablo üzerinde göstermek istiyorum.
12 AY VADE 24 AY VADE 36 AY VADE
%3.00 %3.07

Şekerbank’ın belirlemiş olduğu bu faiz oranlarına göre geri ödeme planınız da farklı vadelere göre şu şekilde olmaktadır.

Miktar Tutar Vade Oranı Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 12 AY 5.204,70 TL 62.456,33 TL
24 AY 3.146,43 TL 75.514,28 TL
36 AY 3.174,11 TL 76.178,66 TL

Şekerbank enerji verimliliği kredisinin diğer masraflarını sizlere şu şekilde açıklayabilirim.

 • Banka Tarafından Alınan Kredi Tahsis Miktarı: Bir defaya mahsus olmak adına 10 bin TL için 52.5 TL alınmaktadır. Bunun hesaplaması ise
  • 20.000 TL ⇒ 105 TL
  • 30.000 TL ⇒ 157.5 TL
  • 40.000 TL ⇒ 210 TL
  • 50.000 TL ⇒ 262.5 TL
 • Hayat Sigortası: 35 yaşa kadar 10.000 TL için senelik 197 TL uygulanmaktadır.

Şekerbank müşterisi olarak bireysel başvuru yapmak isteyen arkadaşlarımız başvuru formunu https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/ekokrediyalitim/bireysel-ekokredi-basvurbu adres üzerinden gerçekleştirebilirler.

Evet arkadaşlar enerji verimliliğine bireyseller için bankalar tarafından sağlanan tüm imkanlar bu şekilde olmaktadır. Tabi ama şimdilik. İlerleyen zaman içerisinde olası destek veya banka imkanları sağlandığı anda sizleri hemen bilgilendireceğim. Bu içeriği takip etmeniz halinde öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Çünkü en son dakika haberleri ile yazımızı güncellemiş olacağız. Ayrıca birde videolu olarak ta anlatacağımızı bilmenizi isterim. Sizlerin yapması gereken sadece gelişmelerden anında haberdar olmak adına kanalımızın bildirimleri aktif etmeniz olacaktır. https://www.youtube.com/kredim kanalına abone olmayı da unutmayın değerli arkadaşlarım.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın