En Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

En Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?
5 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 575 kez okundu.
Herhangi bir alımınız için acil krediye başvurmanız gerekebilir. Bu durumlarda bankadan kredi almak için birkaç hususa dikkat etmeniz şarttır. Çünkü bu detaylara dikkat etmediğiniz taktirde uzun vadelere yüksek faizli destek alırsınız. Buda sizin çok para ödemenize, zarar etmenize neden olur. 30.000 TL hatta KKB değerimize göre 40.000 TL kadar olan ödemeler için bankalar ihtiyaç kredisi verebiliyor. Sizler de hem sıkıntınızı gidermek hem de az ödeme yapmak istiyorsanız. En uygun faizli ihtiyaç kredisi nasıl alınır  mutlaka inceleyin. En ucuz krediyi siz alın.

Konu videomuz

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi, harcamalarınız için verilen düşük miktarlı, kısa vadeli olarak kullandığımız kredi türüdür. İhtiyaç kredisi de kredi içinde çeşitlere ayrılmaktadır. Özellikle belirli günlere özel kredi fırsatları sağlanır. Örneğin; Anneler günü, sevgililer günü, bayramlar, yılbaşı gibi günlere özel ihtiyaç kredisi paketleri hazırlanmaktadır. Diğer ihtiyaç kredisi türlerinden bahsetmek gerekirse başlıca ihtiyaç kredileri şunlardır;

 • Eğitim kredisi; Okuyan bir kimsenin eğitim giderlerini karşılamak için verilen kredi çeşididir.
 • Konut geliştirme kredisi; Ev veya bahçe tarzı gayri menkullerinizin tadilatı, bakımı, dekorasyonu için banka tarafından kullandırılan kredi türüdür.
 • Evlilik kredisi; Evlenmek isteyen çiftlerimize destek amaçlı, düğün esnasında ki masrafları karşılaması için verilen ihtiyaç kredisidir.
 • Nakit kredi; Herhangi bir nakit sıkıntısı için 30 bine kadar verilen kredi çeşididir.
 • İş geliştirme  kredisi; Bazı serbest meslekte çalışan kimselerin ya da esnafların iş yerlerinin iyileştirilmesi için kullandırılan ihtiyaç kredisi türüdür.

İhtiyaç Kredisi Bankalardan Nasıl Alınır?

2019 Yılı şartlarında hemen her bankanın ihtiyaç kredisi için kampanyaları bulunmaktadır. Öyle ki bankalar müşteri yarışı içerisindeyken telefonla bile ihtiyaç kredisi artık verebilmektedir. Eğer telefondan yapılan işlemlere güvenemiyorsanız, bizzat kendiniz şubeye giderek nüfus kağıdınız ile 10 dakikada başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi vermek için bankanın istediği şartları sağlıyorsanız. Kredinizi bir iki gün içerisinde bankanızdan alabilirsiniz. Şayet biraz İnternet bilginiz varsa hiç bunlara da gerek kalmadan mevduat hesabınızın olduğu bankanın İnternet bankacılığından anında da ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. Tabi şu şartlara haizseniz..

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Aranan Koşullar Neler?

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir.
 • Kredi alabilmek için düzenli bir işte 6 aydır çalışıyor olmanız gereklidir. Örneğin; kira kontratı nafaka belgesi
 • Kredi notunuzun istenilen düzeyde olması gereklidir.
 • Borç geçmişiniz de kırmızı kalem yememiş olmanız şartlar arasındadır.
 • Kredi notunuz düşük ise kefil veya teminat (ipotek ) de istenebilir.
 • Teminatsız ihtiyaç kredileri için 60 aya kadar kredi verilebilir. Ancak ipotekli kredi çekenler için vade süresi 120 aya kadar uzatılabilir.
Başvuru Esnasında Gerekli Görülen Belgeler

Bu belgeleri az çok hepimiz biliyoruz fakat kısaca sizler için istenen belgeleri özetlemek istedik. Kısaca bu belgeler;

 • TC Kimlik belgesi, ehliyet, pasaport da olabilir.
 •  Oturduğunuz yere ait ikametgah adresiniz veya orada oturduğunuzu tasdikleyen son 3 aya ait fatura belgesi.
 • Düzenli olarak son 6 aydır çalıştığınıza dair maaş bordrosu gereklidir. Fakat esnaf iseniz vergi levhası, ya da hangi odaya kayıtlı iseniz kaydınız olduğuna dair belge gerekmektedir. Başvuru sırasında kefil şartı istenir ise bu koşullar kefil içinde geçerlidir.

Bütçeme En Uygun Krediyi Nasıl Belirlerim?

Eskiden nakit paramız olmadığında sıkıntımızı gidermek için eş, dost bize borç verirdi. Tabi ki bu borç verildiğinde faizsiz verilir. Senet sepet yapılmazdı. Artık o günler geride kaldı. İhtiyaç sahiplerinin tek kapısı bu nedenle kredi veren bankalar oldu. Haliyle bu imkanı sağlayan bankaların da bundan bir karı olmalıydı. İşte bu kar olayına biz faiz diyoruz. Kimi banka müşterinin çektiği miktara göre faizini artırırken. Kimi bankalar da fırsat paketleriyle bu işi sürdürmektedir. İşte bu nokta da uygun faizle kredi çekmek vatandaşa düşüyor. Çünkü bankaların tercihi size kalmış. Kredi niyetine girdiğiniz andan itibaren bankaların İnternet sitelerine girerek başvuru yapılmalıdır. Diğer bir seçenekte boş vakti olan birisi iseniz bankaları tek tek gezerek, çekeceğiniz miktara göre faiz ve geri ödeme planı isteyebilirsiniz. Ancak bu şekilde düşük faizli krediye ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç Kredilerinde KKDF ve BSMV Ne Kadardır

İhtiyaç Kredilerinde KKDF ve BSMV Ne Kadardır

İhtiyaç Kredilerinde KKDF ve BSMV Ne Kadardır?

Kredi alımında dosya masraflarının yanı sıra KKDF (Kaynak kullanımı destekleme fonu) BSMV (Banka  sigorta muameleleri vergisi) de müşterilerin ödemiş olduğu ücretten tahsil edilmektedir. Bu ücretler faiz ana para üzerinden hesaplanarak masraflara eklenir. KKDF yüzdesi olarak 2010 yılından bu yana  %15 BSMV oranı ise  %5 olarak hesaplanmaktadır. Yani bu oranlar da  çekmiş olduğunuz faiz oranına eklenir.

Örneğin; %1.15 ile kredi çekmişseniz 1.15+0.20=1.35 olarak taksitlendirmeniz yapılacaktır. Bu nedenle en uygun krediyi bulmak sizin için önemlidir.

Çok sıkışmadığınız sürece kredilerin faizlerinin düştüğü zamanları bekleyebilir. Bu süreçte ödemelerini ciddi anlamda az ödeyebilir. Hem kredi kullanıp hem de faizi az ödeyerek kısa zamanda kar etmiş olursunuz. Sizlere faiz konusunda vereceğimiz bir iki tüyo da şöyle; devlet destekli bankaların vermiş olduğu krediler her zaman daha uygun faizli ‘tir. Diğer faizlere göre düşük olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Özel bankalardan kredi çekmeniz durumunda ise mutlaka araştırma yapmalı faiz detayını atlamadan karşılaştırmalısınız. Bol kazançlı günler dileriz.

 • NİSAN 2019 da size en uygun ihtiyaç kredisi veren banka %1,53 faiz oranı ile Ziraat bankasıdır. Banka 60 ay vadeli olarak 40.000 lirayı aylık sadece 1.023,59 TL taksitle vermektedir.

Bu faiz oranları ve ödeme koşulları size uygun ise İnternet üzerinden müracaat formunu doldura bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ölen Bir Kişinin Kredi Borçları Ne Olur ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git