Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi (Maaşın 15 Katına Kadar Veren Bankalar)

Emekliye faiz kredi müjdesi ARALIK 2022 de bankalardan geldi. Maaşlarının 5 ila 15 kadar 0 faizli olarak ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliye gün doğdu. Faizsiz olarak hangi bankalar bu kampanyayı düzenliyor? Aklınıza direk Ziraat, Vakıfbank gibi kamu bankaları mı geldi?

Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi (Maaşın 15 Katına Kadar Veren Bankalar)

Yada sonradan bankacılığa dahil olan PTT mi? Emin olun şuan en çok emeklilerin yanında olan Denizbank dahi değil! 5.000 TL kadar 12 ay vadeli faizsiz kredi veren 2 bankamız hangisi diyorsanız. Talep ettiği şartlarıyla birlikte aşağıda görecek, sonrasında bence çok da şaşıracaksınız. 😲😱

Neler Var?

Emekliye Faizsiz Kredi 2023’de Veren Bankalar Hangileri?

Kıdemli emeklilerimizi çok iyi hatırlarlar. Bankalar zamanında maaşlarınızın 15 katına kadar faizsiz kredi vermişti. Emekliye faizsiz kredi veren bu bankalar ise 3 kamu bankamızdı. Bu bankaların isimleri ise; Vakıfbank, Türkiye Halk Bankası ve Ziraat bankası idi. O günden beri yalnız bu 3 kamu bankamız emekliye özel faizsiz kredi hiç vermedi. Bırakın maaşın 15 katına 1 katına dahi ne yazık ki emekliye faizsiz kredi hakkı sağlamadı. Ama, şöyle bir durum oluştu ki bazız bankalar belli aralıklarda müşterilerine faizsiz kredi verdi. Bu içeriği kaleme aldığım tarih olan 11.01.2023 de faizsiz kredi veren bu bankalar hangileri derseniz.

 1. Akbank T.A.Ş
 2. ING

Emekliye faizsiz kredi veren bankalarımız şuan için ne yazık ki 2 tane. Keşke emeklilerimize 0 faizli kredi veren bankalarımızın listesi çok daha fazla olsa. Kim bilir, belki ilerleyen süreçte belki emekliye kredi veren bankalarımızın sayısı çok daha fazla artar. Bizler de emekliye faizsiz kredi veren bankalar listemize bu eklemeleri yaparız.

Emekliye şuan için faizsiz kredi veren bu 2 bankamızın peki şartları nedir? Kimlere nasıl başvuru yaparlarsa faizsiz olarak kredi vermektedir.

1- Akbank Emekliye 5.000 TL Faizsiz Kredi 12 Ay Ödemeli Veriyor

Akbank T.A.Ş bankalar için de en gözde olanımdır. Bunun sebebi ise kesinlikle müşteri odaklı çözümler üretiyor olmasıdır. Bu çözümlerin en önemlisi de banka kalırsa en önemlileri de şunlardır. 1- Faizsiz olarak emekli maaş müşterisi olanlara 5.000 TL kadar kredi veriyor olması. 2- Gelir belgesiz, kefilsiz ve evraksız ihtiyaç kredisi vermesidir. Ben bizzat gelir belgesiz vermiş olduğu krediden tam 2 kere yararlandım. İlk çektiğimin miktarı 40.000 TL 48 ay vadeliydi. 2. Kredim ise 36 ay vadeli 100.000 TL ihtiyaç kredisiydi.

Gelir belgesiz kredi benim ilgilimi şuan için çekmiyor. Ben 5.000 TL faizsiz olarak kredi kullanmak istiyorum diyorsanız, bunun ilk olarak şartlarına haiz olmalısınız. 12 ay geri ödeme planlı 0 faizli ihtiyaç kredisinin bu şartları neler derseniz.

 1. İlk defa Akbank T.A.Ş müşterisi olmalısınız.
 2. Başvurunuzu, uzaktan Akbank hesabı açarak yapmanız.
 3. Her türlü kredide aranan Findeks KKB skorunuzun olumlu olması.

Akbank 5.000 TL faizsiz kredi çekmek isteyen emekliler. Bu 3 şarta sahip olmanız halinde çekeceğiniz 0 faizli kredinin geri ödeme planı ise şu şekilde olacaktır.

Akbank Faizsiz 5.000 TL Kredi Ödeme Detayları
Miktar Faiz Vade Tahsis Ücreti Aylık Ödeme
5.000 TL %0 12 0 416 TL

Akbank 5.000 TL faizsiz kredi geri ödeme tablosunda siz de görüyorsunuz tahsis ücret kesintisi dahi yok! Peki, bu krediyi ben çekmek istiyorum diyenler uzaktan hesap açıp, nasıl başvuru yapabilirler.

 1. Akbank mobil uygulamasını cep telefonunuza google play üzerinden indirin. İndirme adresi ⇒ BURADA
 2. Uygulamayı çalıştır ve AKBANK MÜŞTERİ OLMAK İSTİYORUM düğmesine bas. blank
 3. Karşınıza KİMLİĞİN YANINDA MI? ve AZ SONRA SENİN GÖRÜNTÜLÜ ARAYACAĞIM diye bildiriler çıkacak. Bu bildirilere HAZIRIM deyip, geçelim. blank
 4. 11 HANELİ T.C. KİMLİK NUMARANI ve CEP TELEFON NUMARANI gir. blank
 5. 3 AŞAMALI KİMLİK DOĞRULAMA İŞLEMİNİ BAŞLAT. Bunun için DEVAM demen yeterli. blank
 6. KİMLİK ÖN VE ARKA RESMİNİ ÇEK. Bunun için kimlik belgenizin yeni nesil çipli olması, cep telefonunuzun NFC özelliğinin açık olması gerekir. blank
 7. Talimatlara göre YÜZ TANIMLAMA işlemini sağla. blank
 8. Yüz tarama sonrası 3 aşamalı kimlik doğrulama sona erecek. DEVAM ET diyelim. blank
 9. BAĞŞANGIÇ ÜRÜNLERİNİ SEÇ. Bu bölümde ne tür bankacılık ürünlerine ihtiyaç duyuyorsanız belirleyin. blank
 10. Başvuru sonuçlarını göreceksiniz. Muhtemelen burada krediniz de onay aldığı gözükecektir. Görünmese bile sabırlı olun. GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞMEYE BAĞLAN deyin, daha sonra 3 gün içinde faizsiz 5 bin TL kredi başvurusunu yapın. blank
 11. Görüntülü görüşme sürecinde SMS ile gönderilen ŞİFREYİ 180 saniye içinde GİR. blank
 12. Geçici şifreyi girdikten sonra sözleşmeleri OKU sonrasında ONAY ver. blank
 13. Onay alan kart ve HESAPLARIN AÇILIŞ TERCİHİNİ yap. blank
 14. Sonunda artık Akbank müşterisi oldunuz. Tebrik ederim 😉 blank

Artık Akbank 5.000 TL faizsiz kredi almanın 1. şartını sağladığınız. Şimdi iş 24 saat sonra 3 gün içinde faizsiz kredi başvurusunu yapmaya kaldı. Bunu da yine Akbank Mobil üzerinden yapmalısınız. Nasıl yapacağız diyorsanız. (Şayet buradan kredi onayı almadıysanız.)

 1. Akbank Mobil Uygulamanızı çalıştırın.
 2. Ana sayfanın en altın Başvurular ve Nakit İhtiyaçlara girin.
 3. Direkt Kredi Başvuru düşmesini tıklatın.
 4. Kredinin miktarını girin ve Hemen Başvurmak İstiyorum deyin.

Başvurunuz 10, 15 saniye içinde değerlendirilecek. Değerlendirme de 5.000 TL faizsiz kredi şartlarında bahsetmiş olduğum gibi Findeks KKB notunuza göre ele alınacak.

Faizsiz krediniz onay aldıysa ne mutlu bize size.

Faizsiz 5.000 TL Kredi İçin Her İki Banka Maaş Taşıma Şartı İstiyor Mu?
Hayır, sadece ilk defa müşterisi olmanız yeterlidir.

2- ING Emekliye Faizsiz 5 Bin TL 0 (Sıfır) Faizli Kredi Veriyor

Faizsiz kredi çekmek isteyenler için önereceğim 2. banka ING bankası tır. Neden 2. olarak 0 faizli 5.000 TL kullanmak isteyenlere ING tavsiyesinde bulundum diye soruyorsanız. 1. nedenim kredinin maliyetinde 25 TL işlem ücretinin kesiyor olmasıdır. 2. sebebim ise ING ilk 5.000 başvuru yapana faizsiz kredi veriyor olmasıdır. Başvuru şartlarına gelirsek. Bence sizin de az sonra göreceğiniz gibi çokta ağır değil.

 1. İlk defa ING müşterisi oluyor olmanız.
 2. Elbette Findeks KKB not sorgulamanız olumlu olmalı.
 3. Başvuru işlemini ING Mobil üzerinden yapmalısınız.

Bu 3 şarttı sağladığınız zaman, emeklilerimizin çekeceği faizsiz kredinin detayları öyledir.

ING Emekliye 5.000 TL Faizsiz Kredi Detayları
Miktar Vade Tahsis Ücreti Aylık Taksit
5.000 TL 12 25 416

ING emeklilerimiz için 5.000 TL kredinin başvurusu için ilk olarak kendilerinden hesap açmalarını istemektedir. Bu hesap açma işlemini de 2 şekilde yapa bilirsiniz.

 1. ING banka şubesine giderek hesap açabilirsiniz.
 2. Çipli kimlik ve NFC özellikli telefona sahip olmanız durumunda şubesiz olarak hesap açabilirsiniz.

Şubesi olarak nasıl hesap açabileceğinizi bilmiyorsanız bunu resimli bir şekilde anlattım.

Sonra ING bankasının arzu etmiş olduğu gibi dijital kanalları üzerinden faizsiz kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu kanallar ise şunlardır.

 1. https://internetsubesi.ing.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx buradaki İnternet sayfası
 2. ING mobil uygulaması.

Emeklilerimiz daha önce hesap açarken almış oldukları dijital bankacılık kanaldaki başvurularını ana menüde yer alan BAŞVURULAR bölümünde sağlaya bilirler.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 2023’de Veriyor Mu? (SGK BAĞKUR)

SGK & BAĞKUR üzerinden emekli olanların bir çoğu Ziraat bankası maaş müşterisidir. Dolayısıyla kredi çekmek için emekli maaş müşterisi olduğu bankayı tercih ederler. Tabi Ziraat bankasından kredi çekmelerinin tek nedeni bu değildir. Neler derseniz? 1- Maaşların 15 katına kadar belli dönemlerde faizsiz kredi vermesi. 2- Geçen yıl olduğu gibi 2023 de de faizsiz kredi vermese dahi emekliye özel faizlerle kredi sağlaması. Ziraat bankası üzerinden emeklilerin kredi kullanması için en geçerli 2 nedeni olmaktadır.

blank

Tabi şuan için emekliye Ziraat bankası faizsiz kredi vermiyor. Bunun müjdesini şayet sayfamızı yada YouTube kanalımızı takip ederseniz verdiği gibi duyuracağım. Ama halen emekliye özel düşük faizli kredi vermektedir. Normal maaş müşterilerine göre %0.5 kadar düşük faizlerle verdiği tüketici kredisinin güncel faizleri kaç? Geri ödeme planı ile birlikte de merak edenler için şöyledir.

 • Ziraat, emekli maaşını alanlara 2023 yılı ŞUBAT ayında %1.89 faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Maaşınıza göre 150.000 TL kadar tüketici kredisi kullana bilirsiniz. 2 Yöntemle Ne Kadar Kredi Alabilirim Sorunun Cevabı da bunun hesaplamasını yaptım. Kredi kullanım limitinize göre çekeceğiniz kredinin geri ödeme planı da şöyle olacaktır.
Ziraat Bankası Emekli Kredisi Hesaplama
Tutar Vade Aylık Ödeme (TL) Yıllık Maliyet (TL)
25.0000 12 2.368,06 TL 28.416,66 TL
24 1.325,97 TL 31.823,45 TL
28 1.179,01 TL 33.012,22 TL
30 1.120,55 TL 33.616,57 TL
34 1.024,84 TL 34.844,83 TL
36 985,24 TL 35.468,58 TL

Ziraat Mobil Kredi Başvurusu Yapma! da bu ve daha fazla ihtiyaç kredisinin müracaatını hafta sonu bile yapabilirsiniz. Nasıl yapacağız diyorsanız da bağlantımız da bunu anlattım.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın