Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Emekliler Bankalardan En Fazla Kaç Lira Kredi Çekebilir?

Emekli maaşınız Devlete ait 3 banka olan Ziraat, Vakıf yada Halk Banka üzerinden alanlar. Almış olduğunuz emekli maaşına göre bu yada diğer özel bankalardan kaç lira kredi çekebilirsiniz? Bunun hesaplamasını sizler için hem bireysel ihtiyaç kredisi için yaptım. Hem de kendi evini satın almak için konut kredisi çekecek olan emeklilerimiz için hesapladım. Maaşınıza göre ne kadar kredi çekebilme limitini hesaplaması işlemleri için de size en düşük faizli kredi veren bankayı baz aldım. Böylece hem emekliye 2022 yılında bu ay en düşük faizli kredi veren banka hangisi olduğunu görmüş olacaksınız.

Emekliler Bankalardan En Fazla Kaç Lira Kredi Çekebilir?

Böylelikle de en düşük faizli kredi veren bankadan kaç lira kredi çekebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Maaşınıza göre yapmış olduğum hesaplama haricinde isteyenler bizlere yorumlarda aylıklarını iletirler se özel olarak onlar içinde yeninden hesaplama yapacağımızı da bilmenizi ayrıca isterim.

Neler Var?

2.500 3.000 3.500 4.000 TL Emekli Maaşı Alanlar Bankalardan Ne Kadar Kredi Çekebilir?

2023 yılında SGK ve BAĞKUR emeklileri için en düşük maaşı oranı 2.500 TL ila 3.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Memur emekli vatandaşlarımızın almış oldukları en düşük maaş miktarı bu yıl için  4.000 TL ve üzerinden başlamaktadır. Bu şartlar altındaki vatandaşlarımızı düşünerekten en düşük miktar emekli maaşı alanlar için ne kadar kredi çekebileceğine dair hesaplamasını yaptık. Ayrıca sadece bununla kalmayıp emekli vatandaşlarımız için yine kullanabilecekleri,

  • Bireysel ihtiyaç kredisi
  • Konut kredisini de

ele almış olduk. Emekli maaşınız ile kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredisinin en üst vade üzerinden 36 ay olarak hesaplamasını yaptık. Konut kredisinde ise yine en üst vade üzerinden 120 ay olarak hesaplamalarını sizler için aşağıda yaptık. Bu yıl bankalar arasında emekli vatandaşlarımıza en düşük faiz imkanının sağlayan banka Ziraat bankası olduğundan dolayı bizde sizlere hesaplamaları ziraat bankası üzerinden yaptık.

Tercih Edilen Banka 2023 yılı ŞUBAT ayı İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2023 yılı ŞUBAT ayı Emekli Maaş Müşterisine Konut Kredisi Faiz Oranı
Ziraat Bankası %1.89 %1.69

Bu faiz oranlarına göre çekeceğiniz ihtiyaç kredisindeki hesaplama almış olduğunuz maaşın %50’i baz alınarak hesaplanmaktadır. Konut kredisi için de yine almış olduğunuz maaşın %70 baz alınarak hesaplanmaktadır. Buna göre en çok çekebileceğiniz kredi tutarı ise almış olduğunuz maaşlara göre hesaplaması şu şekilde olmaktadır.

Almış Olduğunuz Maaş Miktarı (TL) 36 Ay Vadeli En Çok Çekebileceğiniz İhtiyaç Kredisi Miktarı (Maaşın %50) 120 Ay Vadeli En Fazla Çekebileceğiniz Konut Kredisi Miktarı (Maaşın %70)
2.000 TL 28.000 TL 80.000 TL
2.500 TL 32.000 TL 95.000 TL
3.000 TL 38.000 TL 112.000 TL
3.500 TL 45.000 TL 136.000 TL
4.000 TL 53.000 TL 152.000 TL
4.500 TL 58.000 TL  172.000 TL
5.000 TL 65.000 TL 190.000 TL

En düşük maaş olarak 2.000 TL’den başlayarak 5.000 TL’ye kadar almış olduğunuz maaşlarla çekebileceğiniz, en yüksek kredi tutarları bu şekilde olmaktadır. Peki ya buna göre şimdi gelelim emeklilerin en fazla çekebileceği konut kredisi için ödemeniz gereken hesaplama tablosunu görmeye.

Bildiğiniz üzere emekli vatandaşlarımıza bankalar bir çok fırsatlar sunmaktadır. Bunların en başında geleni ise faizsiz kredi imkanı olmaktadır. Şayet koşullara sizlerde uyum sağlıyor iseniz. Bankaların sunmuş olduğu faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bunu da en doğru ve güncel bilgiler ile Emekliye Faizsiz Kredi Müjdesi (Maaşın 15 Katına Kadar Veren Bankalar)

Önemli bir bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra emekli maaşlarını alt ve üst düzeyde olan vatandaşlarımız için en fazla kullanabileceği kredi imkanları ve ödeme şekillerine geçebiliriz.

Emekliler Konut Kredisini En Fazla Ne Kadar Çekebilir?

Emekli olan vatandaşlarımızın bir çoğu maaşlarını Halkbank, Ziraat bankası veya Vakıfbank tarafından almaktadır. Tabi bu bankalar haricinde yine tercih edilen Akbank ve Denizbank ‘ta emekli maaş alımı bakımından tercih edilmektedir. Genel olarak yapılan bu tercihlerin sebebi bankanın sağlamış olduğu düşük faiz imkanları olduğu kadar. Onları tercih eden müşterilerine sunulan promosyon paraları olmaktadır. Fakat bu durum haricinde zannetmeyin ki bankadan bankaya kullanabileceğiniz üst limit kredi imkanı değişmekte olduğunu. Böyle bir durum söz konusu olmamaktadır.

  • Ziraat bankasından bahsetmişken, önemli bir bilgiyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. En düşük faiz oranları ile emekli vatandaşlarımıza kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi yine en doğru ve güncel haberler ile bize ait olan sayfamızdan gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sizler emekli maaşınız ile hangi bankadan konut yada ihtiyaç kredisi çekmiş olursanız olun, kullanabileceğiniz kredi miktarı aynı olmaktadır. Sebebi ise bu durumu belirleyen bankanın ismi yada hangisi olduğu değildir. Burada asıl önemli olan sizlerin almış olduğu maaş miktarınız, kullanabileceğiniz kredinin faiz oranı ve geri ödemeyi nasıl yapabileceğiniz olmaktadır.

blank

2.500-3.000-3.500-4.000-TL-Emekli-Maaşı-Alanlar-Bankalardan-Ne-Kadar-Kredi-Çekebilir

Emekli vatandaşlarımıza en fazla ne kadar konut kredisi kullanabileceğini belirleyen faktörlerden bir tanesi, kanun kapsamında belirlenmiş olan alınacak konutun ekspertiz değerinin %90 kadar bankanın kredi imkanı verebilmesidir. Emeklilerinin en fazla ne kadar konut kredisi kullanabileceğini belirleyen tüm etkenleri göz önünde bulundurarak bir hesaplama tablosu oluşturalım. Ne dersiniz?

Emekli Vatandaşlarımız Almış Oldukları Maaşlara Göre En Fazla Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir? Ziraat Bankası %1.69 Faiz Oranına Göre Hesaplama Tablosu
Almış Olduğunuz Maaş Miktar En Çok Ödeyebileceğiniz Taksit Tutarı Sizlere En Fazla Çıkacak Kredi Miktarı
5.000 TL 3.500 TL 190.000.00 TL
6.000 TL 4.200 TL 240.000.00 TL
7.000 TL 4.900 TL 280.000.00 TL
8.000 TL 5.600 TL 320.000.00 TL
9.000 TL 6.300 TL 360.000.00 TL
10.000 TL 7.000 TL 400.000.00 TL

Emekli vatandaşlarımızın en fazla ne kadar miktarda konut kredisi kullanabileceğini belirleyen bir kaç faktör bulunmaktadır. Birincisi herkesin de bildiği üzere aylık olarak almış oldukları maaş miktarı olmaktadır. Aylık ödeme tutarlarınızın, almış olduğunuz maaş miktarınızın %70’ini geçmemiş olmasıdır. Diğer faktör olan ikincisi ise konut kredilerinin faiz oranları ve geri ödeme sürelerinizin ne kadar olduğudur. Ayrıca sizleri bir konuda daha bilgilendirmek istiyorum. Hangi bankadan kredi kullanırsanız kullanın sizleri muhakkak bireysel emeklilik sistemine dahil tutuyorlar. Biz ziraat bankasını baz alarak hesaplama yaptığımızdan dolayı BESS iptalinizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi de Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır? sayfamızda sizler için yer verdik. Muhakkak bilgi almanızı tavsiye ederim.

blank

Emekliler-Konut-Kredisini-En-Fazla-Ne-Kadar-Çekebilir

2023 yılının ŞUBAT ayındaki almış olduğunuz emekli maaşınıza göre Ziraat bankası konut kredisinin güncel faiz oranları ile kullanabileceğiniz en yüksek limitleri yukarıda hazırlamış olduğumuz tablo üzerinde gösterdik. Ayrıca tüm bunlara ilave olarak bir daha özellikle belirtmem gereken bir konu! Kanun gereği almış olduğunuz konutun durumuna göre ekspertiz değerinin en fazla %90 kadar kredi çıkma imkanı bulunmaktadır. Bunu baz alarak sizlere bir örnek vermem gerekir ise,

  • Alacağınız konutun bilir kişi değeri 500.000 TL olarak hesaplarsak, buna göre en fazla 450.000 TL si kadar sizlere kredi çıkmaktadır. Fakat tablo dada görmüş olduğunuz üzere bu miktardaki bir evi alabilmek için 10.000 TL emekli maaşı alsanız dahi, tamamını kredi kullanamayacağınızı unutmayın derim.

Almış olduğunuz emekli maaşınıza göre en fazla ne kadar konut kredisi çekebileceğinizi hazırlamış olduğumuz tabloda hep beraber görmüş olduk. Şimdi ise bireysel ihtiyaç kredisi olarak en fazla ne kadar çekebileceğinize geçelim.

Emekliler İhtiyaç Kredisini En Fazla Ne Kadar Çekebilir?

Genel olarak gerçekten paraya ihtiyaç duyduğumuz bir çok an geliyor. Gerek hayat şartlarından dolayı gerekse de yaşamımız için alacağımız araç ve gereçler sayesinde ihtiyacımız oluyor. Eskisi gibi yakınlarımızdan, kolu, komşudan borç alma devri bitti. Kimsenin kimseye yardım edecek yada borç para verecek güveni ve durumu kalmadı. Bu sebeplerden dolayı ne yapıyoruz. Gidip bizler için en uygun bankayı araştırarak kredi imkanlarından yararlanıyoruz. Sizce de öyle değil mi?

blank

Emekliler-İhtiyaç-Kredisini-En-Fazla-Ne-Kadar-Çekebilir

Emeklisiniz bir ihtiyacınızı karşılamak için toplu para gerekiyor. Kıyıda köşede o paranız da yok. Mecbur bireysel ihtiyaç kredisine başvuracaksınız. Peki ya emekli vatandaşlarımız bireysel ihtiyaç kredisini en fazla ne kadar çekebilir? Bu sorunuzun cevabını hep birlikte görelim. Yukarıda bunun hesaplamasını en az emekli maaşı alan SGK, BAĞ-KUR’ular için yapmıştık, hatırlarsanız. 2.000 TL ila 5.000 TL arasında emekli maaşı alan vatandaşlarımız en yüksek ne kadar bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilir. Yukarıda ki tabloda cevapları bulabilirler. Şimdi burada 5.000 TL ila 10.000 TL arasında bir emekli maaşına sahip olan vatandaşlarımız için hesaplama yapalım. Bu hesaplamayı yaparken aşağıda bulunan kategorileri göz önünde bulundurduk.

  • Emekli vatandaşımıza en düşük faizli ihtiyaç kredisi veren Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank olmaktadır. Bizlerde bu bankalardan bir tanesini baz alarak hesaplama tablosu oluşturduk.
  • Diğer bir konu ise yasa kapsamında kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisinin aylık ödemesi emekli maaşınızın %50 oranını geçmeyecek şekilde hesaplamasını yapmış bulunmaktayız.
  • Ayrıca bankalar en fazla ihtiyaç kredisini 36 ay vadeli imkanı verdikleri için 36 ay vadeyi baz alarak oluşturduk.

Bizler şimdi yine sizin için Ziraat bankasını baz alarak, emekli maaşınıza göre ne kadar bireysel ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bunun için tablomuzu oluşturduk.

2023 yılı ŞUBAT ayı için Ziraat bankası bireysel ihtiyaç kredi oranı %1.89 olmaktadır. Maaşınıza ve bu orana göre kullanabileceğiniz en yüksek limitler aşağıda oluşturduğumuz tabloda mevcuttur.

Emekli Vatandaşlarımız Almış Oldukları Maaşlara Göre En Fazla Ne Kadar Bireysel İhtiyaç Kredisi Çekebilir? Ziraat Bankası %1.79 Faiz Oranına Göre Hesaplama Tablosu
Almış Olduğunuz Maaş Miktar En Çok Ödeyebileceğiniz Taksit Tutarı Sizlere En Fazla Çıkacak Kredi Miktarı
5.000 2.500 65.000
6.000 3.000 80.000
7.000 3.500 90.000
8.000 4.000 105.000
9.000 4.500 115.000
10.000 5.000 125.000

Kullanabileceğiniz kredi miktarları en fazla bu şekilde olmaktadır. Fakat Ziraat bankasının uygulamış olduğu bu imkanlarından yararlana bilmeniz için bazı şartlara uyum sağlamanızda gerekmektedir. Bu şartlar ise,

  • Emekli maaşınızı ziraat bankasından almanız gerekmektedir. Şayet başka bir bankadan alıyorsanız da hemen kolayca taşımanız gerekecektir. Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma Nasıl Yapılır? (e-DEVLET) üzerinden dahi kolayca yapabilirsiniz.
  • Emekli maaşınızı ziraat bankasına taşımanız halinde sizlerin adına otomatik olarak bir mevduat hesabınız oluşmuş olur. Kullanmış olduğunuz telefonunuza, Ziraat mobil yani internet bankacılığı hesabı da oluşturursanız kredi çekebilmek için başvurunuzu oradan kolayca yapabilirsiniz. Bunu da nasıl yapacağınızı Ziraat Mobil Kredi Başvurusu Yapma! (Hızlı Başvuru YOLU) sayfamızda sizler için paylaştık.

görmüş olduğunuz üzere bankaya dahi gitmeden bir çok işleminizi ziraat mobil üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede saatlerde sıra kuyruğu da beklemenize gerek kalmamış olur. Sizin hala bir mobil internet bankacılığınız yoksa sadece 5 dakikanızı ayırarak Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi için sizlerde farklı tutarlarda hesaplama yaptırmak isterseniz. Aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın