Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Emekli Maaşına Haciz Konulabilir Mi? 5 Dakikada Haciz Nasıl Kalkar?

Bir çoğumuz yıllarca çalışıp, çabalayıp emekli hayali kurmaktayız. İleriki yaşantımızda, rahat edebilmemiz için, geçim kaynağımız emekli maaşımız olacaktır. Belli bir yaştan sonra bizler çalışmak istesek te bedenimiz çalışmayacaktır. Tam rahata erdim emekli oldum artık çalışmayacağım derken, bir de bakmışsın istekler çoğalıyor maaş yetmiyor. Bu durumda  genel olarak emeklilerimizin %90'nın bankalara kredi yada kredi kartı borçları bulunmaktadır. Yapmış oldukları bu borçları ödemekte de güçlük çekmektedirler.

Emekli Maaşına Haciz Konulabilir Mi? 5 Dakikada Haciz Nasıl Kalkar?

Eğer ödeyemedikleri taktirde emekli maaşlarına haciz veya bloke koyulur mu? diye soran emekli vatandaşlarımız için gerekli olan bilgiler yazımızda bulunmaktadır. Tabi ki bununla kalmayıp babadan kalan maaşa haciz gelir mi? SGK (prim) borcu, Nafaka, Gelir İdaresi Başkanlığı, Maliye gibi diğer kurumlarda vatandaşlarımızın almış oldukları emekli maaşlarına haciz koyabilir mi? sorularına da cevap vermiş bulunmaktayız. Ayrıca 2022 yılın ait olan emekli maaş haczi muvafakat iptali dilekçe örneğini de sizler için yazımızda paylaştık.

Neler Var?

Emekli Maaşına Haciz Gelir Mi? Yargıtay Kararı

Yılarca çalışan ve sonunda beklemiş oldukları emekli günleri gelen vatandaşlarımızın, geçim kaynağı olan emekli maaşlarına haciz gelir mi? Sorusuna cevap vermeden önce sizlere önemli bir konu hakkında bilgi vermek istiyorum. Emekli olmaya hak kazanmış iseniz, sizlere bir çok avantajlar sağlanmaktadır.

blank

Emekli-Maaşına-Haciz-Gelir-Mi-Yargıtay-Kararı

Bu avantajların en başında ise, bankaların sizlere sunmuş olduğu düşük faizli kredi teklifleri gelmektedir. Sonrasında emekli maaşınızı kullanmış olduğunuz bankadan başka bir bankaya aktardığınız taktirde sizlere verilen komisyonlar.

Emekli Maaşını Başka Bir Bankaya Hızlı Taşıma Nasıl Yapılır? (e-DEVLET)emeklilere sunulan imkanlardan vermiş olduğumuz adres üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Artı bunlarla kalmayıp aidat sız kredi kartı kullanımı. Gibi daha bir çok bankaların sizlere sunmuş olduğu bakıldığında cazip gözüken avantajlar bulunmaktadır. Eğer bankaların sizlere sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak isterseniz. Aşağıda vereceğimiz bilgileri de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 93. maddesine göre haciz gelme durumu

 1. Hak sahiplerinin ve sigortalıların gelirleri
 2. Aylık ve ödenekleri
 3. Sağlık hizmetleri
 4. Genel sağlık sigortası

hükümlerinin uygulanması sonucunda, alacaları devir ve temlik edilemez şeklinde belirlenmiştir. Yasalara göre kısacası emekli olan kişinin onayı alınmadan haczedilmesi yada emekli maaşına bloke koyulması mümkün olmamaktadır. Yalnız bankaların sizlere sunmuş olduğu imkanlardan yaralanmak istediğiniz taktirde ise izleyeceğiniz yollar aşağıda adım adım sizler için vermiş bulunmaktayız.

 • Bankanın sizlere sunmuş olduğu düşün faizli ihtiyaç kredi imkanından yararlandınız diyelim. Çekmiş olduğunuz kredinin ödemesinin 30 gün içinde ödemeniz gerekmektedir.
 • Eğer zamanında ödemediyseniz, ödeme gününüz geçti ise banka tarafından görevli kişiler sizleri arar. Gerekli olan bilgiyi sizlere verir. Yani kısacası sizlere tebligat vermiş olur.
 • Konuşma sırasında sizlerden ödemenizin geçtiğini ve ne zaman, hangi tarihte ödeme yapabileceğinize dair gün alır.
 • Daha sonrasında yine vermiş olduğunuz gün içerisinde ödemenizi gerçekleştiremedi iseniz, banka tarafından sizlere yine ulaşım sağlanır. Ödemediğiniz aylar için komisyon karşılığında sizlerden tekrar ödeme günü ister.
 • Bu teklifi kabul edip, yine vermiş olduğunuz gün içerisinde ödeme yapmazsanız eğer, bu saatten sonra olacakları iyi dinleyin,
 • İhtiyaç kredisini çekerken bankaya resmi bir belge ile izin verdi iseniz, muvafakat name gibi.
 • Almış olduğunuz emekli maaşınıza 91 gün haciz koyma hakları bulunmaktadır. Bu işlem kanunen yapılmaktadır.
 • Ayrıca banka tarafından almış olduğunuz emekli maaşınızın 4/1 kadarına bloke koyulmaktadır.

Bu işlem yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere muvafakat imzalandığında gerçekleşmektedir. Bu belge  nedir diye soracak olursanız? Kredi kullanmak istediğiniz banka tarafından haliyle sizlere bir sözleşme yapılmaktadır. Kimse babasının hayrına bu kredi imkanını kardeşi dahi olsa sunmaz. Maalesef ki devir böyle bir devir çünkü.

blank

Emekli-Maaşına-Haciz-Gelir-Mi

Sizlere sunmuş oldukları o sözleşmeden hariç yanında ayriyeten başka bir belgede bulunmaktadır. İşte ayrı hazırlanmış olan bu belgeye muvafakat name denilmektedir. Bu belgeyi imzaladığınız taktirde sizin rızanız alınmış olacaktır.

65 70 75 Yaş Üstü Yaşlılara Sicili Bozuk Emeklilere Kredi Veren Bankalarda bulunmaktadır. Sizlerde yararlanmak isterseniz  şartlarına göz atmanız gerekmektedir. Sizler için kaçırılmaz bir fırsat olabilir. Değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Peki bu belge ile bankanın yapılacağı işlem nedir? derseniz. Çekmiş olduğunuz kredi borcunuzun aylık taksitlendirme gününü geçirdiğiniz taktirde yukarıda da gidişat aşamalarını anlatmış olduğumuz üzere almış olduğunuz maaşa bloke yada haciz koyabilmektedirler. Muvafakat nameyi imzaladığınız halinde bu uygulama yapılmaktadır. Peki ya imzalamazsanız sizin izniniz olmadan bu işlem yapılırsa ne olacak şimdi onu görelim. Maaşınıza konulmuş olan bloke yani haciz işlemini kaldırtmak için yapmanız gereken sadece bir dilekçe yazmak olacaktır. Yazmanız gereken dilekçe örneğiniz aşağıda sizler için paylaşmış bulunmaktayız.

Hangi Durumlarda Haciz Gerçekleşir? SGK Vergi Borcundan Emekli Maaşına Haciz Konulur Mu?

Kanun ve yasalara göre emekli vatandaşın onayı alınmadan asla emekli maaşına haciz yada bloke koyulamaz. Almış olduğunuz emekli maaşına haciz gelmesi için 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanunun 88. maddesine göre,

 • Sosyal Güvenlik Kurumunun emekli vatandaşımızdan prim,
 • Sosyal Güvenlik destek pirimi

gibi alacakları varsa eğer haciz işlemi gerçekleşebilmektedir. Sosyal güvenlik kurumu borçlu olan vatandaştan alacaklarını düzenleyerek Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olan ve emekli aylığı bağlanmış vatandaşlarımızın maaşlarının 4/1’ini haczedebilmektedir. Eğer bu durum sizlere uyulandı ise almış olduğunuz emekli maaşınızın %25’ini geçmemesi gerekmektedir. Buna dikkat etmelisiniz.

Emekli maaşınızı almış olduğunuz bankadan başka bir bankaya taşıdığınız taktirde, En Çok Emekliye Promosyon Parası Veren Bankalar hangileridir. Buradan fikir alabilirsiniz.

SGK vergi borcundan dolayı emekli maaşına haciz konulduğunu öğrendiğimize göre, ödeyemediğiniz nafaka için icra yada haciz işlemi yapılır mı? Haydi şimdi gelin hep birlikte bunun cevabını görelim.

Nafakadan Dolayı Emekli Maaşına İcra, Haciz Gelir Mi?

Bu konu hakkında sizlere söylemem gereken kanunlarda yazan 88. maddeye göre, takip ve tahsili gereken alacaklar ile nafaka borçları dışında haczedilemez diye yazmaktadır. Yani emekli vatandaşlarımızın maaşlarına bir çok farklı nedenden dolayı haciz gelebilmektedir. Bununla kalmayıp icra takibi dahi yapılmaktadır. Yalnız hepsi muvafakat nameyi imzaladığınız taktirde gerçekleşmektedir.

blank

Hangi-Durumlarda-Haciz-Gerçekleşir-SGK-Vergi-Borcundan-Emekli-Maaşına-Haciz-Konulur-Mu

Yasaya göre haczi yasaklanan gelirin, vatandaşımızın almış olduğu emekli aylığının haczedilmesine ilişkin taleplerde kişinin muvafakati bulunmaması halinde icra müdürü tarafından reddedilmektedir. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere kanunlara göre emekli vatandaşımız izin vermediği taktirde sadece Nafaka ve SGK pirim ödemeleri uygulanmaktadır. Sizlerden yapılacak olan kesintiler ise, ödeyeceğiniz nafaka miktarının tamamı olmaktadır.

Eğer bir rahatsızlığınız var ve çalışamayacak durumda iseniz. Emekli olmayı düşünüyorsanız, Hangi Hastalıklardan Malulen Emekli Olabilirim? Şartları Nedir? adresinden tüm bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nafaka ödenmemesi halinde hangi hallerde emekli maaşına haciz uygulandığını öğrenmiş olduk. Şimdi gelelim emekli maaşınıza haciz koyduran yetkili kurumların neler olduğuna.

Emekli Maaşına Haciz Koyduran Yetkili Kurumlar Hangileridir?

Emekli maaşına haciz ve icranın hangi durumlarda konulduğunu öğrendiğimize göre sıra geldi. Haciz işlemini yapan kurumların neler olduğuna. Normal şartlarda resmi olarak sadece 2 kurum haciz işlemi yapmaktadır. Yaptıkları işlemlerde de sadece 2 tane neden bulunmaktadır. Bu kurumlar ise,

 • İlk olarak varsa SGK pirim borcunuzdan dolayı, kurumun sizlere karşı yapmış olduğu her hangi bir bankaya başvuru sonucunda gerçekleşir.
 • İkincisi ise Nafaka ödemeniz olduğu halinde ödemedi iseniz, Adalet Bakanlığına alacaklı kişi suç duyurusunda bulunmuş ise

bu nedenlerden dolayı sizin izniniz olmadan, haberiniz olmadan maaşınıza bloke koyulmaktadır. Bunlar resmi yapılan uygulamalardır. Resmi olmayan yapılan uygulama ise,

 • Sözleşme sonucunda vermiş olduğunuz izin ile yani muvafakat name sonucunda

farklı diğer kuruluşlarda emekli maaşınıza haciz koyabilmektedir. Sizlere konulan haciz yada bloke miktarı ise, ödeyecek olduğunuz nafakanın tamamı olmaktadır. Örnek olarak verecek olursak, sigorta pirim ödemelerinde maaşınızın 4/1 kadarında kesinti yapılmaktadır. Oda sizler için ne yapar 3.000.00 TL maaş alıyorsanız eğer, 750.00 TL kesinti yapılmaktadır. Nafaka ödemenizde ödeyeceğiniz miktar 1.000.00 TL  ise tamamını ödemek zorundasınız.

Hakkınızda icra takibi başlatıldı ne yapmanız gerekiyor. Sizlere önerebileceğimiz en mantıklı ve kısa yol İcralık Hacizli Emekliye PTT’den Kredi Müjdesi olmaktadır. PTT’nin vermiş olduğu imkanlardan yararlanıp icra ve blokenizi kaldırabilir ve kendinize göre yeni ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Bankaların hangi durumlar da emekli maaşınıza haciz veya bloke koyduğunu biliyor muydunuz? Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız gerekli bilgiler aşağıda sizler için mevcuttur.

Bankalar Emekli Maaşına Haciz, Bloke Koyabilir Mi?

Aslında bu sorunuzun cevabını sizlere yukarıda vermiş bulunmaktayız. Ayrıntılı bir şekilde net bir cevap verecek olursak, almış olduğunuz emekli maaşınıza normal şartlarda banka bloke koyamaz. Hatta haczedemez bile. Yalnız siz kredi kartı yada kredi başvurusunda bulunduğunuzda sözleşmenin içerisinde ayriyeten muvafakat name imzaladı iseniz.

blank

Bankalar-Emekli-Maaşına-Haciz-Bloke-Koyabilir-Mi-banka

Üzgünüm ki, işte o zaman banka maaşınıza haciz ve bloke koyabilir. Bu yüzden tek yapmanız gereken bankalara kredi kartı veya kredi için başvuruda bulunduğunuz zaman dikkat etmeniz gereken neye imza attığınıza bakmalısınız. Önünüze birçok evrakı koyup sizlerden 2 dakika içinde bir sürü imza talep etmektedirler. İmzalarınızı atmadan önce neyi imzaladığınızı muhakkak kontrol etmelisiniz. Aksi halde şartlar arasında taksitlerimi ödeyemezsem haciz uygulama işlemini yapabilirsiniz. Kelimesi bulunan bir belgeyi de imzalamış olabilirsiniz.

Kredi çekmeyi düşünüyor ve ödeme miktarını merak ediyorsanız HALKBANK Emekli Kredi Hesaplama (Faizsiz Veriyor Mu?)adresinden kolaylıkla hesaplama yapabilir. Bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı yada kredi çekmiş olduğunuz bankada tarafından bu belgeyi imzalamadınız. Muvafakat nameniz yok. Emin siniz. Ama banka tarafından sizlere ödenmemiş kredi borcu yüzünden maaşınıza icra veya bloke koydu. Bu durumda ne yapmalısınız? Ayrıntıları ile birlikte aşağıda vermiş olduğumuz dilekçe örneğinden yola çıkarak itirazda bulunabilirsiniz.

Emeklinin Evine Haciz, İcra Hangi Durumlarda Gelir?

Emekli oldunuz. Krediye veya kredi kartına ihtiyaç duydunuz. Herhangi bir bankanın sizlere sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlandınız. Peki ya zamanında ödeme yapamadınız. Ne olacak? Acaba evinize haciz yada icra gelir mi? Üzülerek bunun cevabını verecek olursak, EVET gelir.

blank

Emeklinin-Evine-Haciz-İcra-Hangi-Durumlarda-Gelir

Peki ya hangi durumlarda haczin geldiğini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunu öğrenirseniz tedbirinizi ona göre almış olur ve itirazda bulunma imkanınız olabilir. Hangi durumlar karşısında evinize haciz geldiğini öğrenecek olursak,

 • SGK, Vergi borcunuzu ödemediğiniz halinde
 • Yapmış olduğunuz alış verişlerde senet varsa, onları ödemediğiniz durumlarda muvafakat name vermeseniz dahi senet olduğu için, evinizi icra gelebilir.
 • Bankalardan kredi veya kredi kartı alırken yapmış olduğunuz taahhütnameye uymadığınızda, 91 gün içerisinde ödeme yapmadığınız halinde
 • Bağlanan nafaka ödemesini yapmadığınız taktirde mahkeme kararı ile evinize icra gelmektedir.

Evinizi icra gelme sebepleri bu nedenlerden kaynaklanmaktadır. Evime icra gelmesini engellemek için ne yapmalıyım derseniz eğer. Sizlere şu şekilde yardımcı olabiliriz.

 • SGK, Vergi borçlarından dolayı evinize gelen haczi durdurmak için yapılandırmaya başvuruda bulunabilirsiniz. Ticari Kredi Borçlarını 5 Dk da Yapılandırma Nasıl Olur? adresinden bilgi alabilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz senetleri ödeyemediğiniz taktirde eviniz icra gelmemesi için bankalardan kredi çekebilirsiniz. Kesin Onaylı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Hangi Bankalar Veriyor? sizlerde verilen bu imkandan yararlanabilirsiniz.
 • Bankalardan kredi veya kredi kartı aldınız ve 91 gün içinde hiç bir şekilde ödemede bulunmadınız. Haliyle evinize icra gelecektir. Bu durumda yapmanız gereken ise muvafakat name vermeden başka bankalardan kredi imkanından yaralanabilirsiniz. Bu konuda sizlerin yapması gereken ise Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi imkanı sağlamaktadır. Verilen bu imkandan sizlerde faydalanabilirsiniz.
 • Son olarak ise nafaka ödemeleriniz kanuna göre emekli maaşınızdan kesinti olacağı için. Sizlerin ödememe gibi bir lüksünüz olmayacaktır. Bu durumda tek yapmanız gereken emekli maaşınız sizlere yetersiz gelip ödeme yapamıyorsanız. Bunu mahkemeye kanıtlayıp sadece nafaka miktarında oynama yapabilirsiniz. Yani ödeyeceğiniz tutarın miktarını düşürebilirsiniz.

  blank

  Eve-İcra-Hangi-Durumlarda-Gelir

Hangi durumlar karşısında evinize icra geldiğinin bilgisini vermiş bulunmaktayız. Hatta sizlere yardımcı olmak adına icra gelmeden alabileceğiniz önlemleri de paylaştık. Sizler için faydası olacağını düşünüyorum.😉 Yanılıyor olamam sanırım. Şimdi sona yaklaşırken bir diğer konumuz varlık şirketleri emekli maaşına haciz koyabilir mi? Haydi gelin hep birlikte bu sorunun cevabı neymiş görelim.

Varlık Şirketleri Emekli Maaşına Haciz Koyabilir Mi?

Varlık şirketlerinin ne olduğunu bilmeyenler için bilgilendirme verecek olursak eğer, bankaların kişilerden alamadığı borcu almak için oluşturulan bir şirket olmaktadır. Yani ödenmemiş borçları devir almaktadır. Varlık şirketleri olarak adlandırılan bu şirketler çok daha düşük miktarlarda borçlarınızı bankalardan devir almaktadır. Ve sonrasında borçları tahsis etmek için sizlerle iletişim sağlamaktadırlar. Hatta direk avukatları ile birlikte pat diye birden ansızın kapınızı çalabilir. Ve borcunuzun karşılığında sizlere çeşitli yollar gösterebilir. İlk yol olarak borcunuzu ödemediğinizde,

 • Evinize icra gelmesi tehdidi ile sizlere muvafakat nama imzalatabilirler.
 • İkinci olarak ise borcunuzu peşin olarak bir kerede kapatırsanız, sizlere belli bir miktar indirimde bulunacaklarını söylerler.

  blank

  Bankalar-Emekli-Maaşına-Haciz-Bloke-Koyabilir-Mi

Sizlere sunulan bu imkanlar arasında belgeyi imzaladığınız taktirde eyvah halinize. Neden mi? Anlaşmaya uymadığınızda yani borcunuzu vermiş olduğunuz tarih içinde ödeyemezseniz evinize direkt olarak haciz gönderir ve işlemleri başlatabilirler. Bu durumda sizlere verebileceğimiz öneri ise Garanti Bankası Emekliye En Düşük Faizli Kredi Müjdesi ile kredi çekip, indirimden yararlanıp biran önce varlık şirketlerine olan borcunuzdan kurtulmak olmaktadır. Bence vermiş olduğumuz bu yolu izlemelisiniz. Sizlere son olarak verebileceğimiz bilgi ise haciz iptalinde bulunabilmek için verecek olduğunuz dilekçe örnekleridir.

Memurun maaşının ne kadarına haciz konulabilir?
İcra ve İflas Kanunu, borçlunun almış olduğu maaş ücretinin4/1 her durumda ne olursa olsun haczedebileceği belirlenmiştir. Yani işçi iseniz maaşınızın en fazla dörtte biri haczedilirken memur maaşlarının dörtte birinden fazlasına haciz koyulmaktadır.

Emekli Maaş Haczi Muvafakat İptali Dilekçesi, Haciz Konulamaz Dilekçe Örneği

Emekli maaş alıyorsunuz. Fakat bankalara borcunuz var. Normal şartlarda bankalar almış olduğunuz emekli maaşına dokunamaz. Yani hiç bir şekilde sizler izin vermediğiniz müddetçe bloke veya haciz koyamaz. Bununla birlikte yine aynı şekilde bankalar ödeyemediğiniz kredi kartınız ve kredi borcunuzdan dolayı maaşınıza asla bloke koyamaz. Bloke işlemini gerçekleştirebilmesi için sözleşme aşamasında sizlerden mutlaka muvafakat name alması gerekmektedir.

Düşük faizler ile emeklilerimizin yararlanabileceği kredi veren bankalar arasında Ziraat bankası da yer almaktadır. Ziraat Bankası Emekliye Kredi Müjdesi (Düşük Faiz Ayrıcalığı) bağlantıya erişim sağlayarak gerekli olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Alınan bu belgede muhakkak sizlerin ıslak imzası olması gerekmektedir. Buda ne demek oluyor çekmiş olduğum kredinin taksitlerini ödeyemediğim zaman, emekli maaşımın kanunda belirtilen şartların uygulanması ve maaşımın 4/1 oranını kesebilirsiniz anlamına gelmektedir.

Muvafakat iptali olur mu? Olursa nasıl olur?
EVET olabilir. Muvafakatin geri alınmasından ziyade önceden verilen muvafakatin geçersizliğine hükmedilmesini de talep edebilirsiniz. Verilen muvafakatin sonradan iptali de mümkün olmaktadır.
Tabi ki siz bu muvafakat nameyi imzaladıktan sonra, banka hiç vakit geçirmeden direkt olarak uygulamaya geçmiş olacaktır. Bu durum sonrasında normal şartlarda sizlerin yapacağı bir şey olmamaktadır. Sonuç olarak iş bundan sonra adli merci tarafından yürütülmekte olacaktır. Bunun haricinde taahhüt vermediğiniz halinde haciz geldi ise hakkınızı dilekçe yazarak resmi kurumlarda arayabilirsiniz. Başvuruda bulunabileceğiniz resmi kurumlar ise,
 • Birincisi İcra Müdürlüğü
 • İkincisi ise BDDK ( Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu

verilen bu kurumlara emekli maaşınıza izninizin olmadığı halinde banka haciz koyduğu için dilekçe yazarak şikâyette bulunabilirsiniz. Böylelikle bloke kaldırılma işlemi başlatılmış olur. Yazacağınız dilekçe örnekleriniz ise göndermeniz gerekilen kuruma göre aşağıda sizler için Word formatında yer almaktadır.

 • Emekli maaşınıza icra müdürlükleri haciz işlemini koyduğunda. Kanunda yer alan 2 neden harici (SGK prim ve nafaka) sizin izniniz olmadan icrayı uyguladı ise, itiraz etmek için göndermeniz gerekilen dilekçe örneği EMEKLİ MAAŞINA İTİRAZ DİLEKÇESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden dilekçeye ulaşım sağlayabilir. gerekirse çıktısını alıp gerekli olan bilgileri doldurabilirsiniz.

İtiraz başvurusunda bulunacağınız adres ise haciz koyan icra müdürlüğü olmaktadır.

Doldurmuş olduğunuz dilekçeyi iadeli taahhütlü olarak göndereceğiniz adres ise, Esentepe Şişli Büyükdere Caddesi No:106 34394 ŞİŞLİ/İSTANBUL olmaktadır.

Toplu Para Yatırarak Emekli Nasıl Olunur? (3 Şart Yeterli)emekli olabilirsiniz. Sizler için gerekli olan bilgiler vermiş olduğumuz bağlantıda bulunmaktadır.

Yukarıda vermiş olduğumuz iki itiraz sonrasında en kısa sürede emekli maaşınıza konulan haciz yada bloke kaldırılmak için işleme alınacaktır. Böylelikle itirazınızın sonucunun bilgilendirilmesi vermiş olduğunuz adresler üzerinden iletişim sağlanarak sizlere bilgileri verilmiş olacaktır.

Evet emekli arkadaşlarımız geldik konunun sonuna umarım sizler için faydalı bilgiler verebilmişizdir. Eğer konu hakkında sorularınız var ise aşağıdaki yorumlar kısmına yazarsanız gün içerisinde sizlere dönüş sağlayabiliriz.😉

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın