Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Ek Banka Para İle Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Size ait olan kredi yada para çekme kartlarınıza ilave olarak ek kart çıkarta bilirsiniz. 12 yaşından büyük çocuklarınıza yada eşinize ilave banka kartının nasıl çıkarta bileceğinizi sizler için açıkladım. Türkiye İş Bankası İnternet bankacılığı üzerinden yapmış olduğum başvuru işlemi sizler isterseniz aynı şekilde AKBANK, Garanti BBVA yada Ziraat veya HALKBANK ile Vakıfbank gibi kamu bankaları içinde uygulaya bilirsiniz.

Ek Banka Para İle Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Ücretsiz olarak limitini kendinizin belirleye bileceğiniz ek banka kartının hesap kesim hatta yurt içi veya dışı alış veriş ayarlarını bile kendiniz belirleye bilmektesiniz. Hadi şimdi 2022 yılında tek bir banka kartı aileme yetmiyor ilave lazım diyorsanız bu başvuruların nasıl yapılacağına geçelim.

Neler Var?

Ek Kredi Kartı Ne Demek? Ne İşe Yarar?

Bankalardan ek kredi kartı nasıl çıkartılır sorunuzun yanıtına geçmeden önce bunun ne demek olduğunu ve ne işe yaradığını sizlere açıklamam gerekiyor. İlk olarak ek kredi kartı ne demek? bu sorunun yanıtını verelim. Değerli arkadaşlar, ek kredi kartı yada para kartı demek, mevcut bulunan kredi yada para kartınıza ilaveten bir kart daha çıkartılmasıdır. Aynı hesap numaralarına sahip olan bu ek kredi kartının şifresini ve kullanıcısının ismini sizler belirleye bilirsiniz. Böylece, ailenize ait olan kredi kartını eşiniz ve çocuklarınız arasında paylaşmak zorunda kalmadan her kese tek hesap numarası üzerinden aynı kartın kopyasını oluştura bilmektesiniz. Ek kredi kartı ne demek sorusunun yanıtı tam olarak bu şekildedir. Şimdi ek kredi yada para kartları ne işe yarar? bunun yanıtı verebiliriz. Bu sorunun yanıtı çok net bir şekilde şöyle cevaplaya biliriz aslında cebiniz de bulunan kredi kartı ne işe yarıyor ise tam olarak çıkartacağınız ek kartta o işe yaramaktadır. Maddeler isek;

 • Siz onay vermeniz durumunda yurt içi ve dışı İnternet siteleri üzerinden alış veriş yapma.
 • Taksitli olarak mağazalardan alış veriş yapma imkanı
 • Nakit avans çekme
 • Otomatik fatura ödeme talimatı verme
 • Bütün pos cihazı olan yerlerden alış veriş yapma

gibi işlere çıkartacağınız ek kredi kartı yaramaktadır. Ek kredi kartı kaç yaşında alınır? kimlere verilir sorusunun yanıtına geçmeden ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Eğer ki! bu kartı okuyan çocuğunuz için çıkartmayı düşünüyorsanız ve ek kart olarak istemiyorsanız mutlaka Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar konusuna bir göz gezdirin derim.

Ek Kredi Kartı Kaç Yaşında Alınır? Kimlere Verilir?

Ek kredi kartının ne demek olduğundan bahsettikten sonra şimdi sizlere bu kartlar kaç yaşında alınır ve kimlere verilir sorusunun yanıtını vereceğim. Bu her iki sorunun cevabı için 11 Yaşındaki kızım için Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerine ek kart için başvuru yaptım. Hepimizin de tahmin edeceği gibi müşteri hizmetlerine bağlanmak için en az 10 dakika telefon ile cebelleştim. Nihayet bu mücadelelerim sonucunda banka temsilcisine bağlandım. Kızım için ek kredi yada para kartı çıkartmak istediğimi söyledim. Banka müşteri temsilcisi kızımın T.C kimlik numarasını, ismini ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini benden talep etti. Müşteri temsilcisinin bu taleplerini yerine getirdikten sonra sistemin başvurumuzu kabul etmediğini söyledi. Nedenini sorduğumda ise başvuru sahibi kızınızın 11 yaşında olduğu ne ek kredi kartlarının en az 12 yaşındaki çocuklara verildiğini bana söyledi. Dolayısı ile ek kredi kartı kaç yaşında alınır sorusunun yanıtını en az 12 yaşında olarak öğrenmiş oldum. Bu yaş sınırı BBDK aldığı için sadece Türkiye İş Bankası için geçerli olmadığını sizlere söylemek isterim. AKBANK, Garanti BBVA yada HALKBANK ile Ziraat bankası gibi kamu bankaları içinde geçerli olduğunu söylemek isterim. Ek kredi kartı kaç yaşında alınır? sorusunun yanıtını verdikten sonra kimlere verilir? sorunun cevabına aşağıdaki maddeler ile geçebiliriz.

 1. Bakmakla yükümlü olduğunuz 12 yaşından büyük kız yada erkek çocuklarınıza
 2. Resmi olarak nikahlı eşinize

çıkarta bilirsiniz. Şayet bu içeriği okuyan bir çalışmayan bayan iseniz Çalışmayan Ev Hanımlarına En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar hangilerine bakmanızı öneririm. Çünkü, bankaların çoğu çalışmayan özellikle ev hanımlarına kredi kartı vermemektedir.

Ek Kredi Kartı Nasıl Çıkarılır? İş Bankası, Akbank, Vakıfbank ve HALKBANK

Türkiye İş Bankası üzerinden ek kredi kartı nasıl çıkartılır sorununu videolu olarak aşağıda sizler için anlattım. Ek kredi kartı nasıl çıkartılır için yapmış olduğum bu işlemlerin aynılarını Akbank, Vakıfbank, Türkiye Halk Bankası hatta Ziraat Bankası içinde uygulaya bilirsiniz. Ek kredi kartını nasıl alabilmeniz için yapmanız gereken işlemleri birde resimli olarak burada anlatmak istiyorum. Ama önce ek kart çıkarttırmak isteyenlere şunu hatırlatmak istiyorum. Ek kart çıkartmak için üç şekilde yol izleye bilirsiniz. Bunlar;

 1. Ek kart çıkartmak istediğiniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak
 2. Ek kart çıkartmak istediğiniz banka şubesine giderek
 3. Yada hiç zaman kaybetmeden benim gibi ek kart çıkaracağınız bankaya ait olan İnternet bankacılığına başvuru yaparak

Ben burada sizlere ek kredi kartı çıkartmak için İnternet bankacılığından nasıl işlemler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim. Ama bu başvuru işlemlerinin sizin de yapa bilmeniz için bir İnternet bankacılığı hesabına sahip olmanız gerektiğini bilmenizi istiyorum. Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma yöntemini yine aynı şekilde uygulayarak farklı bankalardan da bu hesabı oluştura bilirsiniz. İnternet bankacılık hesabına sahip olanlar için yapmaları gereken adımlar ise şu şekildedir.

 1. İlk olarak ek kredi kartı başvurusunda bulunacağınız bankanın İnternet bankacılığına giriş yapınız
 2. Daha sonra menüden Başvurular> Kredi Kartı> Ek Kart seçeneğini resimde de görmüş olduğunuz gibi seçiniz blank
 3. Bu seçimi yaptıktan sonra ek kart talep formu karşınıza çıkacaktır. Bu formu isteğe bağlı olacak şekilde doldurun. Ben örnek olarak resimde doldurdum. blank
 4. İletişim bilgilerinizi ve almak istediğiniz ek kredi kartı için gerekli limit ile alış veriş ayarlarını yaptıktan sonra ‘DEVAM’ demeniz gerekir.
 5. Devam ettikten sonra ise karşınıza şayet başvuru yapmak için uygun iseniz bir ‘ONAY’ butonu gelir. İşleme onay verdikten sonra ise kartınız basılarak size ulaştırılmak için başvuru sonucu olarak bildirim kanalı olarak seçmiş olduğunuz adres üzerinden bilgi verilir.

Daha öncede belirtmiş olduğum gibi ben sizlere her ne kadarda Türkiye İş Bankası ek kredi kartı başvurusunu anlatmış olsam da bu işlemleri farklı bankalar içinde aynı şekilde uygulaya bilirsiniz. Kredi Kartım Nerede (KURYE SORGULAMA ADRESLERİ) den onay alan kartınızı ayrıca takip de edebileceğinizi bilmenizi isterim. Ek kredi kartının başvurusunun nasıl yapılacağını ve sonucunun takibinin de nasıl yapmanız gerektiğine bahsettikten sonra şimdi en çok merak edilen soruları yanıtlayarak konumuzu tamamlaya biliriz.

Ek Kart Sahibinin Sorumluluğu Kime Aittir?

Çıkartacağınız en kart sahibinin sorumluğu kime ait olduğunu bilseniz çok iyi olur. Böylece, çalıntı yada ekstra ödemelerinde yaşanan sorunlara karşı hazırlıklı olmuş olursunuz. Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım ? CEVAP da bu nedenle okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü muhtemelen kredi kartınızın limiti bir hayli fazla olacaktır. Bunun için çıkartacağınız ek karta limit uygulamanızı öneririm. Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra çıkartacağınız ek kart sahibinin sorumluluğunun kime ait olduğunu söyleye biliriz. Çıkartılan ek kartın sorumluluğu bağlı bulunan hesap sahibine aittir. Yani, ana kredi kartı kime ait ise kopya olarak çıkartılan ek kartların sorumluluğu da o kişiye aittir.

Ek Kart Limit Ayrımı Yapılır Mı?

Güvenlik amaçlı olarak ek kart limit ayrımı yapılır mı soru bir hayli önemlidir. Özellikle çocuklarınıza ek kart çıkartacaksanız muhakkak bu sorunun yanıtı bilmeniz gerekir. Ek kart limit ayrımı yapılır mı sorusunun yanıtı evettir. Sizlerin de videomda görmüş olduğunuz gibi kızım için çıkartmak istediğim ek kartta 200 TL bir limit ayrımı yaptım. Sizde ek kredi kartı başvursun da bulunurken benim gibi limit ayarında buluna bilirsiniz. Böylece olası istenmeyen kötü sürprizler ile karşılaşmak zorunda kalmazsınız 😉

Konumuzu sonlandırman önce ek kart çıkartmak için banka tercihinde bulunamayanlara da ufak bir yardımcı olmak istiyorum. Harcadıkça En Çok Puan Veren 5 Kredi Kartı Hangisi? sayfama bakarak bu konuda en iyi seçimi yapabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın