Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Doğalgaz Fatura Yardım Desteği Ne Kadar? Başvuru Nasıl Yapılır?

Ne yazık ki ülkemizde milyonlarca insan zor durumda. Kimileri işsiz, kimileri sağlık yönünden çalışamıyor. Kimileri de çalışsa dahi bulunmuş olduğumuz şartlardan dolayı geçimini sağlamakta zorluk çekiyor. İşte tamda burada devletimiz ihtiyaç sahibi olanlara el uzatıyor. Gerek maddi destek vererek, gerekse de iş imkanı sağlayarak muhtaç ailelerimizin yanında olarak destek vermeye devam ediyor. Özellikle 2022 yılında vermiş oldukları karar sayesinde bir çok insanımızın yüzü gülecektir. Peki bu karar ne? Tabi ki de doğalgaz fatura yardımı yapmasıdır. Geçmiş dönemlerde ısınma yardımı olarak kömür vermekte olan devletimiz, şimdi ekstra olarak birde doğalgaz fatura yardımı yapacaktır. Fakat yapılan bu doğalgaz fatura yardımını hangi şartlarda kimlere verecektir?

Doğalgaz Fatura Yardım Desteği Ne Kadar? Başvuru Nasıl Yapılır?

Şayet sizlerde yapılan bu yardımdan yararlanmak istiyorsanız. Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacağını bilmeniz gerekecektir. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına e-devlet üzerinden yapılacak olan doğalgaz başvuru formunu yazımızda paylaştık. Bununla kalmayıp 2022 yılında yapılan doğalgaz fatura desteğinin miktarını ve ne zaman kimlere verileceğini de araştırdık. Sonuç sorgulama dahil olmak üzere tüm bilgiler yazımızın içeriğinde mevcuttur. Dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Neler Var?

Doğalgaz Yardım Desteği Hangi Şartlarda Kimlere Verilecek?

Günümüz şartlarında her şeye araka arakaya gelen zamlar sonrasında birçok vatandaşımız mağdur durumda kaldığı doğrudur. Özellikle de yapılan zamlar yüzünden faturalarını ödemekte zorluk çeken bir çok vatandaşımız bulunmaktadır. Bu konuda ödemekte zorlanan kişilere devletimiz ısınma yardımı olan doğalgaz yardım desteği verecektir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yapmış olduğu açıklamada ısınma yardımına dair planlar yapıldığını vatandaşlarımıza duyurdu. Bu sayede bir çok vatandaşımız bir nebze de olsun rahatladıkları için yüzü güldü. Peki ya şimdi kafalarda devletimizin yapmış olduğu doğalgaz yardım desteğini hangi şartlarda kimlere hangi şartlarda verecek? sorusu var. Bu sorunuza cevap olarak,

 • Araştırıldığında hane geliri yetersiz olan kişiler,
 • Hayat mücadelesinde zorlanan kişiler,
 • Durumu kötü, gerçekten muhtaç olanlar,
 • Daha önceki yıllarda verilmiş olan kömür yardımından yararlanan kişiler,
 • Üzerine kayıtlı ev, araba yada arsası olamayan kişiler,
 • Bir birikimi olmayanlar,
 • Hanede yaşayan başka birey varsa, hanedeki aylık gelir testine bakılacak olan kişiler,
 • Başvuru sahibinin hakkında yapılacak olan gelir testinin onaylanması gerekmektedir.
 • Diğer kurum ve kuruluşlardan yada farklı bir vakıftan yardım ve destek almamış olması gerekmektedir.

Belirlenmiş olan bu şartları taşıyan vatandaşlarımıza doğalgaz fatura yardım desteği yapılacaktır. Söylemiş olduğum üzere bir çok devlet yardımları bulunmaktadır. Bunların en başında geleni ise özellikle durumu kötü olup ta okumak isteyen öğrencilerimiz için yapılan yardımlar gelmektedir. Şayet sizin de okumak isteyen evlatlarınız var. Fakat durumuzun buna elverişli değilse devletimizin sağlamış olduğu SED yardımından yararlanabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gerekenler için buraya SED Yardımı MART 2022’de Ne Kadar? adresini bırakıyorum. Bu adrese girmeniz halinde sizlerde yapılan yardımlardan faydalanabilirsiniz. Tüm bilgiler içerikte mevcuttur. Bu önemli bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi. 2022 yılında yapılacak olan doğalgaz fatura yardımının miktarının ne kadar olduğuna. Haydi şimdi gelin hep birlikte ne zaman verileceğini de görelim.

Doğalgaz Fatura Yardımı Miktarı Ne Kadar? Ne Zaman Verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 ocak günü yapmış olduğu kabile toplantısı sonrasında doğalgaz desteği yapılacağı müjdesini vererek halkımızı sevindirmişti. Sonrasında ise bu konuyla ilişkin olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık açıklamalarda bulundu. Yapılan 2022 Devletten Yakacak Kömür Yardımı ile beraber doğalgaz fatura desteği de verileceğini söyleyerek konuya başlamıştı.

blank

Doğalgaz-Fatura-Yardım-Başvurusu-Ne-Zaman-Nasıl-Yapılacak

Arkasından ihtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesi amacı ile hem çevreye katkısı, hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğal gaz için de vereceklerini söyledi. Isınma yardımı yapılan bir gurup olduğunu ve her yerde kömür kullanımı olmadığını söyleyerek. Doğal gaz altyapısının oluştuğu, yardım alması gereken vatandaşlarımız oluyor. Dolayısı ile hem çevre temizliği açısından hem de vatandaşlarımıza katkısı açısından doğalgaz desteğimize,

 • 4 milyon haneye senede toplam 3 milyar lira yardım yapılacağının bilgisini verdi.
 • Bu yapılan desteğin illerin sıcaklık ihtiyaçlarına göre yıllık olarak 450 TL ile 1150 TL arasında destek sağlanacağını söyledi.
 • Yapılacak bu ödemeleri 2 çeşit taksitlerle yapılacağını söyleyerek. İlk ödemenin Mart ayında ikincisinin ise Ekim ayında olacağının bilgisini verdi.

Geçmiş yıllarda yapılan kömür yardımlarının da tarihleri hemen hemen buna benzer durumdaydı. Miktarın değişiklik göstermesinin sebebini ise “Erzurum’daki bir kişinin ısınma gideriyle Ege’deki bir kişinin ısınma ihtiyacı aynı değil” diyerek belitti. “Bu sebepten dolayı da görevli olan arkadaşlarımız bir ısıl harita oluşturduğunu. Bu çalışmanın tamamen teknik ve bilimsel bir çalışma olduğunu” belirtti. Buna göre hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında bir destek sağlanacağını söyleyerek halkımızı bilgilendirmiş oldu.

 • Yapılan bu yardımlardan faydalanan yada faydalanamayan vatandaşlarımız bulunmuş olduğunuz il veya ilçedeki kaymakamlık yardımlarına da başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan bu Kaymakamlık Yardımları Nelerdir? 2022 Sosyal Yardımlar adresimizden gerekli bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Vermiş olduğumuz linke tıklamanız halinde yardımların neler olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Doğalgaz fatura yardım desteğinin miktarını ve ne zaman verileceğini öğrendiğimize göre şimdi geçelim. Doğalgaz fatura yardım başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacağına.

Doğalgaz Fatura Yardım Başvurusu Ne Zaman Nasıl Yapılacak?

Yukarıda baktınız gördünüz ki şartları taşıyorsunuz. Alacağınız desteğin miktarını ve ne zaman alındığını da öğrendiğinize göre. Şimdi sıra başvurunun ne zaman olduğuna geldi. Öyle değil mi arkadaşlar. Doğalgaz faturası için yardım başvurularını Bakan Derya Yanık Şubat ayının ikini yarısından sonra yapabileceğini söyledi.

blank

Doğalgaz-Fatura-Yardımı-Miktarı-Ne-Kadar

Yapılan bu destek ödemeleri için hak sahibinin PTT kartına yatırılacağının da bilgisini verdi. Başvuruda bulunan kişiler, doğalgaz faturasını götürerek PTT’den gerekli ödemeyi alabilecektir. Hedeflenen hane sayısı 4 milyon hane olmaktadır. Öyle ki geçmiş dönemlerde yapılan kömür yardımının 2 katından fazla hane sayısı olmaktadır. Doğalgaz fatura yardım destek yardım başvuruları ise

Şahsen müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Müracaat esnasında yanınızda muhakkak kimlik kartınızın olması gerekir.

Siz değerli arkadaşlarım ile bu önemli bilgiyi de paylaştıktan sonra şimdi sıra geldi e-devlet üzerinden doğalgaz yardım başvurusunun nasıl yapılacağına.

e-Devlet Üzerinden Doğalgaz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji sayesinde bir çok işlemimizi e-devlet üzerinden rahatlıkla ve kolayca üstelik evimizden çıkmadan halledebiliyoruz. Etrafımızda halen e-devlet kullanmayan bir çok kişi var. Bizlere sunulan bu güzel fırsatlardan neden sizlerde yararlanmıyorsunuz ki. Saatlerce zamanınızı boşa geçirip, yaz, kış, soğuk, sıcak  deyip sıra bekleme derdine son verin. Bir çok işleminizi bu uygulama üzerinden sizlerde rahatlıkla yapın. Bu konuda tek yapmanız gereken PTT Gitmeden İnternet’ten Bedava İlk Defa e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? bilmeniz olacaktır. Düşünün bizim e-devlet şifresi aldığımız dönemlerde bu kolaylıklarda yoktu. Gidip PTT kuyruğunda saatlerce sıra bekleyerek, belli bir miktar karşılığında şifre alıyorduk. Sizler vermiş olduğumuz adres üzerinden evinizden çıkmadan üstelik bedavaya e-devlet şifresine sahip olabileceksiniz. Eğer sizlerin de artık bir e-devlet uygulamanız varsa, doğalgaz yardım başvurusunu nasıl yapacağınızı görelim.

 • Öncelikle uygulamaya https://www.turkiye.gov.tr/adres üzerinden giriş yapmanız gerekecektir.
 • Giriş yaparken uygulama sizlerden T.C Kimlik Numaranızı ve Şifrenizi” isteyecektir.

  blank

  doğalgaz-fatura-yardım-e-devlet-giriş

 • Sonrasında ise resimde görmüş olduğunuz sayfa karşınıza açılacaktır. Açılan sayfada arama butonu bulunmaktadır.

  blank

  Doğalgaz-Yardım-İçin-Arama-Butonu

 • O arama butonuna ”Sosyal Yardım” yazmanız halinde sekmeler açılmış olacaktır.
 • Menü içerisinde bulunan ”Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” seçeneğine giriş yapmalısınız.

  blank

  doğalgaz-fatura-sosyal-yardım

 • Karşınıza çıkan ekran üzerinde 2 tane seçenek bulunacaktır. Sizler 1. seçeneğe yani ”Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı/ Sosyal Yardım Başvuru Hizmetine” tıklamalısınız.

  blank

  Sosyal-yardım-başvurusu-aile-ve-sosyal-hizmetler

Vermiş olduğumuz bu yolu eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra ekranda sizler için hane hakkında bazı sorular açılmış olacaktır. İstemiş oldukları soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Sizlere yöneltilmiş olan sorular ise şu şekildedir.

 • Çalışıyor musunuz?
 • Aylık aldığınız ücret ne kadar?
 • Hanede bulunan başka biri var mı?
 • Kirada mısınız?
 • Kira bedeli ne kadar?
 • Çocuk sayısı

gibi sorulara cevap vermeniz gerekmektedir. Daha sonrasında sizlere sunulan formu okuyup onayladıktan sonra başvuru işlemini tamamlamış olacaksınız. e-devlet üzerinden bir çok yardım başvurusunda bulunabileceğini söylemiştim sizlere. Yine bu sistem üzerinden Çalışan, Çalışmayan Annelere Verilen Süt Doğum Yardım Parası Nasıl Alınır? başvurusunda da bulunabileceğinizi unutmayın.

Şayet devlet tarafından verilen bu yardımlardan yararlanamaz iseniz. Yani bir problem ile karşı karşıya kalmanız halinde hemen üzülmemenizi öneririz. Çünkü Kızılay’da bir çeşit yardımlar yapmaktadır. Bu yapılan yardımların arasında bulunan 400 500 TL Kızılay Yardım Kartı Parası Nasıl Alınır? Kimlere Verilir? sizler için tüm bilgileri paylaştık.

Önemli olan bu bilgileri de sizlerle paylaştıktan son şimdi son olarak geldik. Doğalgaz yardım başvurusunun sonucunun sorgulaması nasıl yapılacağına.

Doğalgaz Yardım Başvurusunun Sonuç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar geldik konumuzun sonuna umarım vermiş olduğumuz bilgilerden sizlerde yaralanabilirsiniz. Son olarak yapmış olduğunuz başvurunun sonucunu nasıl öğrenebileceğine gelelim. Yukarıda vermiş olduğumuz yolu izlemeniz halinde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında ise en geç 15 gün içerisinde sizlere yine e-devlet üzerinden geri dönüş sağlanmış olacaktır. Bunun içinde izlemiz gereken yol şu şekilde olmaktadır.

 • E-devlete giriş yaptınız.
 • Menü açıldı. Yukarıda göstermiş olduğumuz arama butonuna aynı şekilde ”Sosyal Yardım” yazmanız halinde açılacak menü üzerinde bulunan ”Sosyal Yardım Bilgilerini Sorgulama” butonuna tıklamalısınız.

  blank

  sosyal-yardım-sorgulama

 • Açılan sayfadaki ”Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal yardım Bilgilerini Sorgulama” menüsüne giriş yapın.

  blank

  Aile-ve-sosyal-yardım-sorgulama

Sonuç olarak başvurunuzun değerlendirmesi ekranda sizler için açılmış olacaktır. Bende yapılan b yardım için başvuruda bulundum ve aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz üzere benim yapmış olduğum başvuru süreci hala devam etmektedir.

blank

doğalgaz-fatura-yardım-sonuç-sorgulama

Sizlerde vermiş olduğumuz yolu takip ederek sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Konu hakkında bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer bizimle paylaşırsanız sizler en kısa süre içerisinde dönüş yapmış oluruz. Ayrıca gündemi takip edip ve son gelişmeleri sizin için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Sizler de en yeni duyurulardan haberdar olmak isterseniz. Bizleri takip etmeye devam edin. Son olarak sizler için aşağıya nasıl başvuruda bulunabileceğinize dair bir video bırakacağım muhakkak izlemenizi ve tüm bilgilere ulaşım sağlamanızı tavsiye ederim. İyi seyirler!!Devlet tarafından sosyal destekler verilmeye devam ettikçe, sizlerde güncel haberlerden bilgi sahibi olmak için sitemizin bildirimleri aktif etmenizi öneririm. Bununla birlikte https://www.youtube.com/kredim kanalına da abone olmanızı tavsiye ederim. En son 2022 yılında güncel tüm haberler kanalımızda mevcuttur.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın