Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Devlet Hastaneleri Diş Telini Karşılıyor Mu? (2021 Fiyatları)

Devlet Hastaneleri Diş Telini Karşılıyor Mu? (2021 Fiyatları)

Bir çok nedenden ötürü diş yapınız bozulmuş olabilir. Eğer ki bu sorunu zamanında diş teli takarak müdahil olmazsanız gelecekte sizi ciddi ağız sağlığı sorunları karşılayabilir. Devlet hastaneleri bu sağlık sorunlarından ötürü zorda kalan SGK yada BAĞKUR gibi prim ödemesine sahip olan vatandaşların ücretlerini peki karşılıyor mu? Ayrıca bünyesinde ortodonti merkezini barındırarak diş teli takan devlete ait hastaneler hangileridir? İşte 2021 senesine ait güncel devlet hastanelerine ait her yaş için dış teli fiyat listesi!

Diş Telini Devlet Karşılıyor Mu? 2021 Desteği Ne Kadar?

Çene yapısının doğuştan yada sonradan talihsizlik nedenler ile geçilen kazalar neticesinde bozulması özellik ile dış dizilişini ciddi şekilde bozmaktadır. Diş yapınız doğuşta doğru dahi çıkmış olsa bile yaşanan bu talihsizlikler sizin elinizde genellik ile olmayan faktörlerdir. Bu sebep ile diş teli takılmasını devlet hastaneleri karşılıyor mu? sorusunun yanıtını sizlere ”EVET” diyerek cevap verebilirim. Ancak, ortodonti bölümü doktorları tarafından uygulanan bu operasyonu devlet hastanelerinden bedavaya karşılatmak için bazı şartlara uygun olmanız gerekir elbette! Sizlere SGK kapsamında bedavaya tamamen ücretsiz olarak dış telini devlet hastanelerinden taktırmak için istenilen bu şartların neler olduğunu aşağıda belirttik.

Bedavaya Diş Teli Devlet Hastanelerinden Taktırma Şartları Nedir?

SSK yani Sosyal Sigortalar Kurumu bir çok sağlık giderimizin tamamını karşılamaktadır. Ayrıca, bu giderlerin karşılanmasının yanı sıra doğum yardım parası dahil prim ödemesi aktif olanlara vermektedir. SSK Doğum Yardım Parası Nasıl Alınır? da bu ücretin nasıl alınacağını şartları ile sizlere açıklamıştım. Şimdi ise bir çok vatandaşımızın çeşitli sebeplerden dolayı dış teli taktırmak için devlet hastaneleri tarafından aranan şartların neler olduğuna değineceğiz.

 1. 18 yaşından küçük olması gerekmektedir.
 2. Diş teli taktıracak olan hastanın velisinin 4A, 4B, 4C sigorta ödemesinin devam ediyor olması gerekir.
 3. Sigorta pirim ödemleri devam etmiyor ise de 18 yaşından küçük bireyin velisinin ”EMEKLİ” olması gerekmektedir.

Ayrıca, velinizin işten çıkarılması durumunda dahi işsizlik maaşı alması halinde bile bedavaya devlet hastanelerinden diş teli taktırmak için randevu alabilirsiniz.

Devlet Hastanesi Diş Teli Randevu Alma!

Dış teli çocuğunuza taktırmak için devlet hastanelerinden randevu almanız şarttır. Randevu almadan kesinlik ile dış teli takımı için herhangi bir devlet hastanesinde faaliyet gösteren ortodonti bölümüne başvuruda bulunamazsınız. Devlet hastanesinden dış teli taktırmak için randevu alma işlemini ise iki şekilde yapabilirsiniz. Bunlar;

 1. ALO 182 aranarak canlı sekreter üzerinden T.C. kimlik no ile randevu alabilirsiniz.
 2. T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) İnternet sitesi üzerinden randevunuzu oluştura bilirsiniz.

Ancak hem ALO 182 hem ise İnternet sitesi üzerinden Ortodonti bölümü için randevu oluşturmadan önce yapmanız gereken bir adım vardır. Buda, Ortodonti bölümleri tıp da ”İleri Uzmanlık Gerektiren Poliklinik” olduğu için muayene olacak olan 18 yaşında küçük bireyin diş hekimlerine gözükmesi gerekmektedir. Dış hekimi tarafından kontrol sonrasında sisteme ”Takip Gerektiren Hasta” olarak giriş yaptıktan sonra MHRS yada ALO 182 üzerinden Ortodonti bölümleri için randevu oluştura bilirsiniz. Bu işlemi yaptıranlar İnternet üzerinden dış teli taktırmak için randevu nasıl alınır sizlere hem videolu hemde resimli olarak anlatmak istiyorum. Böylece ontadonti bölümleri için boş olan tarihleri görerek çok daha kolay randevunuzu oluştura bilirsiniz.

 1. İlk olarak https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapalım
 2. Sağ menüde yer alan ”RANDEVU AL” butonuna tıklatalım.
 3. Giriş yapmak için şayet daha önce oluşturduğunuz bir şifreniz var ise onun ile giriş işlemini yapalım. Yok ise de ”e-Devlet İle Giriş” diyelim.
 4. Hastane Randevu arama bölümünden ”Tarih” ve ”İl” seçimini yapalım.
 5. ”Klinik” bölümüne ”Ortodonti” yazalım.
 6. Otomatik olarak bizi yönlendirecek olan hastaneyi seçelim
 7. ”Muayene Yeri” ve ”Hekim Seçimi” işlemini yaparak ”RANDEVU ARA” diyelim

Sistem bize doğrudan seçmiş olduğumuz hekim için boş olan tarihleri gösterecektir. Bu tarihlerden herhangi birini seçerek randevu işleminizi tamamlaya bilirsiniz.

Diş Teli Takan Ortodonti Bölümü Olan Devlet Hastaneleri Hangileridir?

Artık diş teli takmak için şartların neler olduğunu öğrendik. Ayrıca 2 yöntem ile nasıl randevu alınır bunu da biliyoruz. Peki ya hangi devlet hastaneleri diş teli takıyor biliyor muyuz? İstanbul, Ankara ve İzmir ile Bursa gibi büyük illerimizde ortodonti bölümü var olan devlet hastanelerimizin hangileri olduğunu adresleri ile birlikte sizler ile paylaştım. Ayrıca, bunun yanı sıra Adana, Konya veya diğer büyük ve küçük illerimizin hangilerinde ortodonti hastanesinin olduğunu nasıl öğreneceğimizi de sizlere videomuz da yer verdim. İşte T.C. Sağlık Bakanlığı Bünyesinde faaliyet gösteren bedava olarak dış teli taktırmak için faaliyet gösteren içesinde ”Ortodonti” bölümü mevcut olan bu hastanelerimizin isimleri ve iletişim bilgileri.

İstanbul Dış Teli Takan Devlet Hastaneleri (Ortodonti)

İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında devlete ait hastanelerde faaliyet gösteren toplam 10 tane ortodonti merkezi bulunmaktadır. Bedava olarak İstanbul ilimizde diş teli taktırmak isteyenler bu polikliniklere başvuruda buluna bilirler. İstanbul ilimizde halen güncel olarak faaliyet devlet hastanelerimize ait bu polikliniklerin iletişim adres bilgileri ise şunlardır.

Anadolu Yakası:

 • ATAŞEHİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ (ATAŞEHİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ)
 • BEYKOZ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ (BEYKOZ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ)
 • KADIKÖY- GÖZTEPE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ (GÖZTEPE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ)
 • KARTAL AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ (KARTAL AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ)
 • PENDİK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ (PENDİK ADSHPENDİK DİŞ HASTANESİ)

Avrupa Yakası:

 • BAĞCILAR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ (AVRUPA YAKASI GÖZTEPE – BAĞCILAR AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ)
 • EYÜP AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ (EYÜPSULTAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ)
 • KAĞITHANE- OKMEYDANI AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ (OKMEYDANI AĞIZ DİŞ)
 • KÜÇÜKÇEKMECE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ (KÜÇÜKÇEKMECE ADSM)
 • T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI BÜYÜKÇEKMECE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ (BÜYÜKÇEKMECE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ)

İstanbul ve Avrupa yakasında 5 Anadolu yakasında 5 toplamda 10 tane olan diş teli takan devlet hastanelerinin isimleri yukarıda yer aldığı gibi. 1 Saatte İstanbul’da Senetle Kredi Veren Yerler için paylaştığımız adresleri bedava olarak ortodonti bölümlerinden sağlamak isteyenler için de söz verdiğimiz gibi paylaştık.

Devlet Hastaneleri Diş Teli Fiyatları 2021’de Ne Kadar?

Devlet hastaneleri bahsetmiş olduğumuz gibi diş teli takımları için sizlerden herhangi bir ücret talep etmemektedirler. Yani bedavaya ortodonti polikliniklerinden 18 yaş altı çocuğunuz için diş teli takımı için randevu oluştura bilirsiniz. Özellik ile İstanbul, Ankara ve Bursa gibi illerimizde aşırı yoğunluktan ötürü bedava diş teli taktırmak için devlet hastaneleri vatandaşlarımıza oldukça geç tarihlere randevu vermektedir. Bu yada başka nedenlerden ötürü özel hastaneler için diş teli taktırma için başvuruda bulunacakların belli bir fiyatı gözden çıkarmaları gerekir. Özel hastanelerin diş teli takım fiyatları ise 2021 yılında her ne kadarda hastanesine göre değişiklik göstermiş olsa da 4.000 TL ile 7.000 TL arasından değişiklik göstermektedir. Acıbadem hastanesi dahil olmak üzere en fazla 1 gün içerisinde diş teli takımı uygulanır ve taburcu işlemi sağlanmaktadır. Şayet nakit olarak 7.000 TL gibi bir maddiyata sahip değilseniz bunu gelir belgesiz kredi veren bankalar ile anında sağlaya bilirsiniz.

 • Eğer ki bu ay için 7.000 TL 36 ay olarak geri ödeme olanağını sağlayan en iyi banka olarak ENPARA uygulamasını tavsiye ederim. %1.79 faiz oranı ile çekeceğiniz 7 bin TL 3 yıl boyunca geri ödemesi aylık olarak 281,20 TL olacaktır.
 • Biraz daha erken ödemem bitsin ve 24 ay geri ödeme planlar iseniz de bu kez aylık taksit ödemeniz sadece 376,33 TL olacaktır.

Başvuru yapmak için ENPARA hesabınız var ise doğrudan bunu Google Play üzerinden uygulamasını cep telefonunuza indirerek yapabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın