Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Devlet Geri Ödemesiz Kredi (2022 Fırsatları Devam Ediyor)

Devlet Geri Ödemesiz Kredi (2022 Fırsatları Devam Ediyor)

Yeni girişimci kadın ve erkekler. Yada çiftçilerimiz ile esnaflık ile geçimini idam ettiren değerli tüccarlarımız. Devlet sizlere geri ödemesiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bir diğer adı ile hibe olarak verilen bu destekler sektörünüze kadar 500.000 TL kadar çıkmaktadır. KOSGEB, TKDK, KKYDP ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile sizlere verilen bu geri ödemesiz paraları alabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz yeterlidir. 2022 ile 2023  yıllarında da devam  eden bu imkanları kaçırmamak için başvurunuzu lütfen hemen dediğimiz şekilde yapınız.

Neler Var?

Geri Ödemesiz Hibe Nasıl Alınır?

Türkiye’de HİBE yani geri ödemesiz para bir çok kesime verilmektedir. Bu kesimde ye alan bütün vatandaşlar bu imkanlardan yararlana bilmektedir. HİBE olarak ödenen bu paralar genelde şu kesimdeki vatandaşlara verilmektedir.

 1. İş fikrine sahip erkek, kadın girişimciler
 2. Çiftçilerimiz
 3. Proje sahibi esnaflarımız
 4. Bir kaç kişi ile bir araya gelen kadınlar (MİKRO KREDİ)

Bu 3 kesimde yer alan vatandaşlara sağlanan geri ödemesiz kredi ise genelde aşağıdaki kurumlar üzerinden verilmektedir.

 1. KOSGEB
 2. TKDK, KKYDP
 3. Tarım İl/İlçe Müdürlükleri
 4. Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Bunların yanı sıra bazı vakıflarda sizlere hibe verebilmektedir. Lakin bun vakıflar çok nadiren ve belli tarihlerde bu olanakları sağlamaktadır. Şimdi gelin tüm bu 4 alandaki hibelerin neler olduğunu ve nereye başvuru yapılacağından bahsedelim.

Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Devlet hibe kredisi için nereye başvuru yapılacağının aslında isimlerini az önce verdik. Ama, bu isimde yer alan kurumların başvuru şartlarına değinmedik. Şimdi hem bu kurumları bir kere daha belirtelim hem de sizlere sağlamış olduğu olanakları kısaca bir bahsedelim.

 1. KOSGEB: Hem yeni işletme kuracak olan girişimcilere hem de işletme sahibi KOBİ’lere çok ciddi anlamda geri ödemesiz kredi olanakları sağlamaktadır. Yeni işletme kuracak olan erkek, kadın girişimcilere bu imkanları ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” adı altında sağlamaktadır. Program dahilinde sizlere geri ödemesiz olarak 40.000 TL ile 60.000 TL hibe imkanı sağlamaktadır. Programın detaylarını buradan öğrene bilirsiniz. Bu programdan yararlanmak için 18 yaşından büyük olmanız ve ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” almanız yeterlidir. KOBİ iseniz yine sizler için kurum bir çok geri ödemesiz kredi imkanları sağlamaktadır. Sizler için oluşturulan bütün destek programlarını yine bu bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz. Başvuru yapmanız için ise tek yapmanız gereken KOSGEB kayıt işlemini sağlamanızdır. Şayet devletimize herhangi bir vergi borcunuz yok ise ve daha öncede geri ödemesiz kredi almadı iseniz bu programlardan yararlana bilirsiniz.
 2. TKDK: Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak bilinen kurum 2022 senesine kadar yapmış olduğunuz bir çok yatırıma %70 varan hibe ( geri ödemesiz kredi imkanları sağlar ) Sizlere sağlanan bu imkanlar ile canlı hayvan ve kırsal alandaki turizm dahil olmak üzere bir çok toprak altı ve üstü yatırımlar yapabilirsiniz. Bu imkanlardan yararlana bilmeniz için mutlaka TKDK tarafından desteklenen iller içerisinde yatırım yapmanız şarttır. Başvuru istasyon adresleri burada yer almaktadır.
 3. Tarım İl / İlçe Müdürlükleri: Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görev yapan bu kurum adını sıkça ”Genç Çiftçi Projesi” ile duyurmaktadır. Her yıl 30.000 TL ile 50.000 TL arasından geri ödemesiz kredi imkanlarını sadece bu proje kapsamında vermektedir. Şayet kırsal bir yerde ( köy ) yaşıyorsanız ve büyük yada küçükbaş veya kanatlı sektöründe bir hayvancılık yapmak istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyem bu siteye kayıt olup takip etmenizdir.
 4. Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlı: Bu bakanlığımız ise ”MİKRO KREDİ” ile ev hanımlarına geri ödemesiz kredi olanağı sağlamaktadır. Türkiye ”Grameen Mikrofinasn Programı” adı ile 3 – 5 ev bayanının bir araya gelip üretim yapmalarına destek sağlanmaktadır. Sağlanan destek miktarı 1.000 liradır. Başvuru şubeleri burada.

Devletten Kadınlara Geri Ödemesiz Kredi 2022 İmkanları

Bu saymış olduğumuz nerede ise bütün projelerde devlete kadınlara ciddi anlamda pozitif ayrıcalık sağlamaktadır. Genç Çiftçi Projelerin de bu ayrıcalık kontenjan önceliği olmaktadır. KOSGEB’de ise bu pozitiflik daha çok destek miktarı ile kendini ön plana çıkarır. Şayet normal bir erkek girişimci olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz şekilde ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” başvurusu yaptığınızda ”Gerçek Kişi Statüsünde Kurulmuş Olan” bir işletme sahibi iseniz 40.000 TL geri ödemesiz kredi alırken. Kadın girişimci olmanız durumunda bu destek unsuru her bir performans döneminde ilaveten sizlere 5.000 lira daha geri ödemesiz kredi imkanları sağlanmaktadır.

blank

Sizlerde KOSGEB tarafından bahsi geçen destek programını ve size özel + 5.000 TL geri ödemesiz krediyi yukarıdaki tabloda görebilirsiniz.!

5 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Var Mıdır?

5 yıl geri ödemesiz kredi ile alakalı olarak sıklık ile bu soru bizlere sorulduğu için sizlere cevap vermeyi bir görev bildik. Üzülerek sizlere 5 yıl geri ödemesiz kredi imkanlarının bir şehir efsanesi olduğunu söylemek istiyorum. 5 sene olarak geri ödemesiz kredi ancak çok özel durumlar ile devlet tarafından verilmektedir. Biz bunları ancak TV yada gazetelerden genelge okumaktayız.

blank

Benim bildiğim zamanının Cumhur Başkanı Sn. Süleyman DEMİREL tarafından bazı holdinglere verilen destekleme kredileridir. Şayet olur da onun haricinde bir kurum sizlere 5 yıl geri ödemesiz kredi imkanı sağlar ise emin olun ki bunu ilk olarak bu başlık altında sizler ile paylaşacağım.

Geri Ödemesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yine bir yalan haber olan geri ödemesiz kredi veren bankalar tır. Nasıl ise 5 yıl geri ödemesiz kredi bankalar yada herhangi bir kurum vermiyor ise geri ödemesiz kredi imkanlarını da ne özel nede devlete ait hiç bir banka sizlere vermeyecektir. Soruyorum sizlere geri ödemesiz kredi ne demek? Bilmeyenler için hemen cevap vereyim ” hibe edilen para ” demek. Yani daha da fazla açarsam banklar tarafından sizlere geri almamak kaydı ile verilen para demek. Hiç aklınız kesiyor mu herhangi bir banka sizlere geri ödemesiz para versin. Bırakın geri ödemesiz şuan için hiç bir banka faizsiz bile kredi vermemektedir. Bu neden ile değerli arkadaşlarım geri ödemesiz kredi veren bankalar diye bir şey yoktur. Ah keşke verse de bizde hayallerimizi gerçekleştirsek. 🙂

15.000 TL Geri Ödemesiz  Hibe Nereden Alabilirim?

15.000 TL geri ödemesiz krediyi almanın en kolay yolu KOSGEB’den geçmektedir. Ancak, bu kurumdan bu miktardaki bir krediyi yeni bir yatırım yapmadan alamazsınız. Daha açıkçası kurum yaptığınız yatırıma geri ödemesiz olarak kredi vermektedir. Peki bu yatırımlar neler olmalıdır.

 1. ister KOBİ olun ister yeni bir girişimci yeni alacağınız bir teknolojik alet.
 2. İşletmenin kira giderleri
 3. İşletmenizde çalıştıracağınız nitelik elemanın maaşı
 4. Tanıtım gibi yapacağınız harcamalar
 5. İşletmenizi büyütmek adına yapacağınız ataklar.

Tüm bunlar için şayet size 15.000 TL ihtiyacınız bulunuyor ise o zaman hemen yukarıda yer alan KOSGEB başlığımızı bir kez daha inceleyin.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalamamız: 2.5]
Ziyaretçi Yorumları - 24 Yorum
 1. Cemre dedi ki:

  Evimin bir odasını müzik stüdyosuna çevirmek istiyorum. Bunun için hibe şansım var mı?

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Üzgünüm ama ne yazık ki o şekilde bir faaliyet için destek alamazsınız.

 2. Mustafa berat saykin dedi ki:

  Mobilya mazası kurmak istiyorum bunun icin devletin verdigi gen girisimci detek kirsdisi alabiliyormuyum

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Girişimcilik kredilerini HALKBANK sağlamaktadır. Hibe imkanlarını ise KOSGEB işletme kurulduktan sonra vermektedir. Sektör KOSGEB tarafından desteklendiğini belirtmek isterim.

 3. osman üçler 0532 6235003 dedi ki:

  ankaraya bağlı Kızılcahamam ilçesi berçin çatak köyünde 300 m2 lik tapulu arazimize kozalak reçeli imalathanesi kurmak istiyorum. astım-broşit- nefes darlığına iyi gelmektedir. 50.000 tl imalat için gerekmektedir. 3 personel sigortalı çalıştıracağım. ürettiğimi ihracaata göndermek ve ülke ekonomisine karınca misali destek olmak istiyorum. bu konuyla ilgili tamam dendiği takdirde fizibilite raporlarını güncelliyeceğim. saygılarımla.

 4. Tuğba türk dedi ki:

  Merhaba Cafe açmak istiyorum hibeli kredi alma şansım varmı ve ne kadar alabilirim.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Evet var, ilk etapda bayan olduğunuz için 10 bin TL hibe alabilirsiniz. Sonrasında ise ödediğiniz pirime göre 50 bin TL daha alabilirsiniz.

 5. Tugba dedi ki:

  Şimdi benim köyde üstüme kayıtlı bir yerim yok fakat hayvancılık yapmayı düşünüyorum belgem var ne yapmam gerekiyor . Nasıl bir yol izlemem gerekiyo

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Kiralama olarak da desteklerden yararlana bilirsiniz.

 6. Eda Erim dedi ki:

  Bayan giyim mağazası açmak istiyorum kredi alma şansım var mıdır acaba?

  1. Emre ADIN dedi ki:

   HALKBANK Genç girişimcişilik kredilerini öneririm.

Bir Yorum Yazın