Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Devlet Destekli Projeler (2022 YILINA AİT ÖRNEK YATIRIMLAR )

Devlet Destekli Projeler (2022 YILINA AİT ÖRNEK YATIRIMLAR )

Hep merak konusu olan devlet tarafından sağlanan hibe imkanları ile yapılan teşvik proje örneklerini sizlere sayfamızda tanıtacağız. TKDK tarafından sağlanan başta her türlü kırsal alanda kurulan hayvan çiftliklerinin öyküleri olmak üzere, bitkisel ve turizm yatırımlarını da bulacaksınız. Tabi bunların yanı sıra KOSGEB gibi dev bir kurumu es geçmeyip kendi işini kuracak olanlar içinde daha önce devlet destekli projeler ile ne tür işler kurulduğunu da değinmeden geçmeyeceğiz.

Devlet Teşvikli Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Günümüzde artık iyi bir projeniz yok ise devletten her türlü hibe almak için yapacağınız başvurular ne yazık ki olumsuz cevaplar ile geri dönecektir. Bu durum aslında danışmanlık firmalarının oluşmasına da neden olmuştur. Kurmuş oldukları firmalar ile uzman ekipleri ile devletten her türlü hibe alabilmek adına bir çok garantili proje desteği sağlamaktadırlar. Tabi bu işlemleri belli bir bedel karşılığında yapmaktadırlar. Ücretler genelde başvuru yapılacak projeye göre belirlenmektedir. Ama yine merak edenler için bir fiyat söylemem gerekir ise;

 • KOSGEB den Girişimcilik Destek Programı için hazırlatılan bir iş planı projeleri 1.000 ile 1.500 TL arasında geçmektedir.
 • Diğer program proje hazırlamaları ise 5.000 TL kadar çıkmaktadır.

Bunun sonunda en az 60.000 TL hibe alınacağı göz önünde bulundurur ise verilen bu paralar çok da fazla değil bence. Yine de bu paraları danışmanlık firmalarına vermek istemeyenler kendi projeleri de çok rahat hazırlayabilirler aslında. Zaten boş olarak sizlere verilen projeler de kuracağız işletme için iş fikrinizi soran sekmeler mevcuttur. Sizin üzerinize düşen sadece bu alanları gerçek niyetinizi yansıtacak bir şekilde doldurmanız dır.

Bu konu hakkında sizlere ufak ip uçlarını verdikten sonra artık TKDK ve KOSGEB tarafından hibe almış örnek devlet destekli projeler konusuna geçebiliriz.

TKDK Tarafından Hibe Almış Proje 2022 Örnekleri

Avrupa Birliği Uyum kapsamında kurulan TKDK IPARD programları ile bir çok proje hibe vermektedir. Hibe miktarları %70 kadar çıkmaktadır. Çıkan bu hibe oranları projenize göre değişiklik göstermiş olsa da en az kurumdan %50 olarak kurduğunuz işletme için hibe alabilirsiniz. Peki, hangi iş fikir projelerine kurumdan hibe alabilirsiniz.? İşte TKDK ile kurulmuş ve hibe almış proje örnekleri

 • Kırsal turizm tedbir kodundan yararlanarak kurulmuş olan örnek güzel bir proje. Yine sizlere başka bir kırsal alanda turizm alanında yapılan yatırım projesini aşağıda tanıtmak istiyorum. Karşınızda OBASYA!
blank

TKDK-destekleri-ile-kurulmuş-oba-turizm-merkezi

%50 hibe destekleri ile kurulan bu tesis Manisa/Yunus emre/Ortaköy de yer almaktadır. Butik otel kapsamında yine TKDK tarafından Kırsal Turizm Tedbir kodu ile kurulmuş olan bir tesisidir.

 • Süt üretimi tarımsal işletmeler tedbir kodu ile kurulan bir diğer güzel yatırım projesi de büyükbaş hayvancılık alanında Çanakkale ilimizde Mehmet SEVİM tarafından kurulan tesistir. Yenice/Torhasan köyünde kurulan bu güzel tesis de süt üretimi için büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. İlgili yatırıma ait resim aşağıda yer almaktadır.
blank

TKDK-hibe-hayvan-projesi-örneği

TKDK bu yatırım için yapılan harcamalara %60 oranında hibe imkanları sağlamıştır. Mehmet bey tarafından sizlere verilen güzel bir metni aşağıda yer vermek istedik.

blank

 • Kemal BOZKURT isimli vatandaşımızın Ardahan ilimizdeki 100 kovanlık arıcılık projesi. Yatırım kapsamında almış olduğu traktör ve kapalı römork sayesinde gelirini 3 katına çıkaran çiftçimizin açıklamalarını buradan sizlerde okuya bilirsiniz.
blank

TKDK-Arıcılık-hibesi-alan-çiftçimizin-projesi

 • Bursa / Mudanya ilçemizde kendi bahçesinin mahsulünü işleyerek pazarlayan bir girişimcimizin projesi.
blank

TKDK-Bitki-Örtüsü-hibe-proje-örneği

Bu proje ile çiftçimiz kendi ürettiği zeytinleri ambalajlayarak güzel bir ticarethane kurmuştur. 5 ay yatırım süresi olarak ise devletimizden %50 olarak hibe almıştır. Projenin detaylarını buradan sizlerde görebilirsiniz.

Şayet TKDK tarafından desteklenen iller içerisinde yer alıp aşağıda yer alan TEDBİR kodları içerisinde proje hazırlayıp TKDK hibe almak istiyorsanız burada yer alan başvuru hazırlama paketinden yararlana bilirsiniz. Emin olun vermiş olduğumuz adreste ihtiyacınız olan bütün evraklar ve dokümanlar yer almaktadır.

101 ANA TEDBİR KODU
101-1 SÜT ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
101-2 KIRMIZI ET ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
101-3 KANATLI ETİ ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
101-4 YUMURTA ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
103 ANA TEDBİR KODU
103-1 SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİN İŞLENMESİ VE PAZARLANMASI
103-2 KIRMIZI ET VE ET ÜRÜNLERİN İŞLENMESİ PAZARLANMASI
103-3 KANATLI ET VE ET ÜRÜNLERİN İŞLENİP PAZARLANMASI
103-4 SU ÜRÜNLERİN İŞLENİP PAZARLANMASI
201 ANA TEDBİR KODU
201-1 TOPRAK ÖRTÜSÜ YÖNETİMİ VE KONTROLÜ
302 ANA TEDBİR KODU
302-1 BİTKİSEL ÜRETİM ÇEŞİTLENDİRİLMESİ
302-2 ARICILIK VE ARICILIK ÜRÜNLERİ
302-3 ZANATKARLIK VE YEREL ÜRÜN ÜRETİMİ
302-4 KIRSAL TURİZM

KOSGEB Desteği İle Açılmış İş Yeri Projeleri Nelerdir?

2009 Yılı sonrasında KOSGEB nerede ise bütün yeni iş yeri kuracaklar için hibe verdi. KOSGEB ile o kadar çok proje hayat buldu ki saymak ile bitmez. Ama ne tür işler KOSGEB ile kuruldu diyorsanız yine sizler için TKDK gibi bir rapor hazırladık. İşte KOSGEB ile onay alan projeler.

 1. KOSGEB ile bakkal yada market açabilirsiniz. Bir çok yeni açılan marketin camlarında bu iş yeri KOSGEB destekleri ile açıldı ibaresini bu neden ile göre bilirsiniz.

  blank

  KOSGEB-Market-İş-Fikri-Projesi

 2. KOSGEB destekleri ile bay, bayan lazer epilasyon merkezi kurabilirsiniz. En yakın arkadaşım bu destek ile harika bir lazer epilasyon merkezi kurdu. Çok da güzel gelir elde ediyor 😉

  blank

  Lazer-epilasyon-merkezi-projesi

 3. KOSGEB destekleri ile kasap dükkanı yada şarküteri açabileceğinizi biliyor musunuz ? Evet, kurum bu sektörü’de desteklemektedir.blank
 4. Son yılların düşük sermayeli ama yüksek gelirli işi olan çiğ köfte evini yine KOSGEB destekleri ile açabilirsiniz.blank
 5. Yine düşük sermayeli ile açık parfüm satmak için kuracağınız işletmeler için KOSGEB den destek rahatlık ile alabilirsiniz.

blank

Çok değerli arkadaşlar her iki kurum tarafından destek almış proje örneklerinin bir kısmını sizler ile paylaştım. Şayet aklınızda buna rağmen acaba bu proje destek alımı sorusu varsa lütfen bize sorunuz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 23 Yorum
 1. Özcan dedi ki:

  Merhaba ben özcan muğla milas ta yaşıyorum ve devletten destek alabilirmiyim halı yıkama fabrika si açmak istiyorum muğla milas bodrum çevresinde yapmak istiyorum teşvik alabilirmiyim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   KOSGEB üzerinden bütün illerimizde destek alabilirsiniz. Destek kodunuz ise 96.01.02 – Halı ve kilim yıkama hizmetleri olmaktadır. Lütfen işletmenizi kurmadan önce ”Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” almayı unutmayınız.

 2. Hasan dedi ki:

  Kolay gelsin ben egelliyim nargile ve tütün satışı için teşfik alabilirmiyim yada büfe gibi veya ağır iş olmayan bir iş yeri dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   İŞKUR şuan %40 ve üzeri engelliler için 65 bin TL kadar hibe vefmektedir. Temmuz ayı son başvuru tarihidir. BU desteklerden yararlanmanızı öneririm.

 3. Erhan Komurcu dedi ki:

  Merhaba. Kirsal Turizm destek kapsaminda cok ozellikli bir arazide yine benzersiz bir spor aktivitesi iceren ic ve dis turizm potensiyeli olan projem icin destek ariyorum. Proje aly yapi masrafi 350-400. 000 tl civarinda. Bilgi ve onerilerinizi en kisa zamanda almaktan mutluluk duyarim. Saygilar.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   TKDK desteklerinden yararlana bilmenin ilk şartı işletmenin kurulacağı yerin kurum tarafından desteklenen iller içerisinde yer alması gerekir. Diğer bir şart ise IPARD programları kapsamında yapılan çağrı ilanlarının takibidir. Hangi ilimizde bu tesisi kuracaksınız? Bize dönüş yaparsanız size il koordinatörlüğünüzün iletişim numarasını veririm.

 4. Melike dedi ki:

  Ankara’da yaşıyorum ve kadın giyim üzerine bir butik açmayı ve e ticaret yapmayı düşünüyorum devlet desteği alabilir miyim?

  1. Emre ADIN dedi ki:

   KOSGEB üzerinden Geleneksel Girişimcilik Destek Programı kapsamında 60 bin TL kadar hibe alabilirsiniz Melike hanım.

 5. Mehmet dedi ki:

  Slm Emre bey zeytin yağı fabrikası kurmak istiyorum devlet desteği ve hibe alabilmem için istenilen şartlar nelerdir ve nekadarlık bir arazi isteniliyor

  1. Emre ADIN dedi ki:

   KOSGEB imkanlarından yararlana bilirsiniz. İleri girişimcilik programı imkanların kapsamında 60 bin + 75 bin hibe alabilirsiniz. NACE kodunuz 10.41.07 Zeytinyağı imalatı (saf, sızma, rafine) ise

 6. Ersin dedi ki:

  Merhaba eşim adına tatlı ve hamur işleri dükkanı açmak istiyorum nasıl başvuru yapabilir nereye başvurulur proje sunmak nasıl oluyor bir örnekle açıklarsaniz çok sevinirim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Öncelikle sektörün desteklendiğini belirtmek isterim. Bu desteği alabilmeniz içinde uzaktan eğitim alarak girişimcilik belgesini ilk olarak almanız gerekir. Daha sonra işletme kurulup hibe desteği başvurusunda buluna bilirsiniz. o noktaya geldiğiniz de size yardımcı oluruz.

   1. Ebru dedi ki:

    Arıcılık için kosgeb hibe verir mi canlı hayvan desteği var mı ve işletmeyi kurup gider planını kosgeb verdikten sonra mı hibe veriyorlar yoksa proje hazırlandıktan sonra mı?

    1. Emre ADIN dedi ki:

     Arılık için KOSGEB canlı hayvan desteği vermez. Sadece satış üzerine işlem kurarsanız destek alabilirsiniz.

 7. sinan sami sipahioglu dedi ki:

  ankarada hayvancilik isletmem var su an pasif hibe ve kredi alabilmem icin ne yapmam gerekir

  1. Emre ADIN dedi ki:

   0312 438 35 00 bu numaradan TKDK destekleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, kefil ve ipotek teminatı ile de Ziraat bankasından faizsiz kredi kullana bilirsiniz.

 8. Burcu Ars dedi ki:

  mini market acmak istiyorum kosgeb geleneksel girişici belgesini aldım bayanım hibe konusunda bilgi almak istiyorum uşakda

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Geleneksel Girişimcilik Destek programından yararlana biliyorsunuz. İşletmenizi kurduktan sonra hibe başvursun da buluna bilirsiniz.

 9. İlyas dedi ki:

  Merhaba kırsal ormanlık bir alanda restoran açmak istiyorum bu konuda nasıl bir destek alabilirim şimdiden teşekkürler.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   TKDK destek veriyor. Ayrıca KOSGEB de verir. Hangi il de yaptığınız TKDK desteklerini alabilmek için çok önemli.

 10. Bulut dedi ki:

  Merhabalar ben teleferik kurmak istiyorum bunun için nerden destek almalıyım

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Bunun için herhangi bir destek olduğunu duymadık efendim.

Bir Yorum Yazın