Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Devlet Destekli Projeler (2022 YILINA AİT ÖRNEK YATIRIMLAR )

Devlet Destekli Projeler (2022 YILINA AİT ÖRNEK YATIRIMLAR )

Hep merak konusu olan devlet tarafından sağlanan hibe imkanları ile yapılan teşvik proje örneklerini sizlere sayfamızda tanıtacağız. TKDK tarafından sağlanan başta her türlü kırsal alanda kurulan hayvan çiftliklerinin öyküleri olmak üzere, bitkisel ve turizm yatırımlarını da bulacaksınız. Tabi bunların yanı sıra KOSGEB gibi dev bir kurumu es geçmeyip kendi işini kuracak olanlar içinde daha önce devlet destekli projeler ile ne tür işler kurulduğunu da değinmeden geçmeyeceğiz.

Neler Var?

Devlet Teşvikli Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Günümüzde artık iyi bir projeniz yok ise devletten her türlü hibe almak için yapacağınız başvurular ne yazık ki olumsuz cevaplar ile geri dönecektir. Bu durum aslında danışmanlık firmalarının oluşmasına da neden olmuştur. Kurmuş oldukları firmalar ile uzman ekipleri ile devletten her türlü hibe alabilmek adına bir çok garantili proje desteği sağlamaktadırlar. Tabi bu işlemleri belli bir bedel karşılığında yapmaktadırlar. Ücretler genelde başvuru yapılacak projeye göre belirlenmektedir. Ama yine merak edenler için bir fiyat söylemem gerekir ise;

 • KOSGEB den Girişimcilik Destek Programı için hazırlatılan bir iş planı projeleri 1.000 ile 1.500 TL arasında geçmektedir.
 • Diğer program proje hazırlamaları ise 5.000 TL kadar çıkmaktadır.

Bunun sonunda en az 60.000 TL hibe alınacağı göz önünde bulundurur ise verilen bu paralar çok da fazla değil bence. Yine de bu paraları danışmanlık firmalarına vermek istemeyenler kendi projeleri de çok rahat hazırlayabilirler aslında. Zaten boş olarak sizlere verilen projeler de kuracağız işletme için iş fikrinizi soran sekmeler mevcuttur. Sizin üzerinize düşen sadece bu alanları gerçek niyetinizi yansıtacak bir şekilde doldurmanız dır.

Bu konu hakkında sizlere ufak ip uçlarını verdikten sonra artık TKDK ve KOSGEB tarafından hibe almış örnek devlet destekli projeler konusuna geçebiliriz.

TKDK Tarafından Hibe Almış Proje 2022 Örnekleri

Avrupa Birliği Uyum kapsamında kurulan TKDK IPARD programları ile bir çok proje hibe vermektedir. Hibe miktarları %70 kadar çıkmaktadır. Çıkan bu hibe oranları projenize göre değişiklik göstermiş olsa da en az kurumdan %50 olarak kurduğunuz işletme için hibe alabilirsiniz. Peki, hangi iş fikir projelerine kurumdan hibe alabilirsiniz.? İşte TKDK ile kurulmuş ve hibe almış proje örnekleri

 • Kırsal turizm tedbir kodundan yararlanarak kurulmuş olan örnek güzel bir proje. Yine sizlere başka bir kırsal alanda turizm alanında yapılan yatırım projesini aşağıda tanıtmak istiyorum. Karşınızda OBASYA!
blank

TKDK-destekleri-ile-kurulmuş-oba-turizm-merkezi

%50 hibe destekleri ile kurulan bu tesis Manisa/Yunus emre/Ortaköy de yer almaktadır. Butik otel kapsamında yine TKDK tarafından Kırsal Turizm Tedbir kodu ile kurulmuş olan bir tesisidir.

 • Süt üretimi tarımsal işletmeler tedbir kodu ile kurulan bir diğer güzel yatırım projesi de büyükbaş hayvancılık alanında Çanakkale ilimizde Mehmet SEVİM tarafından kurulan tesistir. Yenice/Torhasan köyünde kurulan bu güzel tesis de süt üretimi için büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. İlgili yatırıma ait resim aşağıda yer almaktadır.
blank

TKDK-hibe-hayvan-projesi-örneği

TKDK bu yatırım için yapılan harcamalara %60 oranında hibe imkanları sağlamıştır. Mehmet bey tarafından sizlere verilen güzel bir metni aşağıda yer vermek istedik.

blank

 • Kemal BOZKURT isimli vatandaşımızın Ardahan ilimizdeki 100 kovanlık arıcılık projesi. Yatırım kapsamında almış olduğu traktör ve kapalı römork sayesinde gelirini 3 katına çıkaran çiftçimizin açıklamalarını buradan sizlerde okuya bilirsiniz.
blank

TKDK-Arıcılık-hibesi-alan-çiftçimizin-projesi

 • Bursa / Mudanya ilçemizde kendi bahçesinin mahsulünü işleyerek pazarlayan bir girişimcimizin projesi.
blank

TKDK-Bitki-Örtüsü-hibe-proje-örneği

Bu proje ile çiftçimiz kendi ürettiği zeytinleri ambalajlayarak güzel bir ticarethane kurmuştur. 5 ay yatırım süresi olarak ise devletimizden %50 olarak hibe almıştır. Projenin detaylarını buradan sizlerde görebilirsiniz.

Şayet TKDK tarafından desteklenen iller içerisinde yer alıp aşağıda yer alan TEDBİR kodları içerisinde proje hazırlayıp TKDK hibe almak istiyorsanız burada yer alan başvuru hazırlama paketinden yararlana bilirsiniz. Emin olun vermiş olduğumuz adreste ihtiyacınız olan bütün evraklar ve dokümanlar yer almaktadır.

101 ANA TEDBİR KODU
101-1 SÜT ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
101-2 KIRMIZI ET ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
101-3 KANATLI ETİ ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
101-4 YUMURTA ÜRETEN TARIMSAL İŞLETMELER
103 ANA TEDBİR KODU
103-1 SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİN İŞLENMESİ VE PAZARLANMASI
103-2 KIRMIZI ET VE ET ÜRÜNLERİN İŞLENMESİ PAZARLANMASI
103-3 KANATLI ET VE ET ÜRÜNLERİN İŞLENİP PAZARLANMASI
103-4 SU ÜRÜNLERİN İŞLENİP PAZARLANMASI
201 ANA TEDBİR KODU
201-1 TOPRAK ÖRTÜSÜ YÖNETİMİ VE KONTROLÜ
302 ANA TEDBİR KODU
302-1 BİTKİSEL ÜRETİM ÇEŞİTLENDİRİLMESİ
302-2 ARICILIK VE ARICILIK ÜRÜNLERİ
302-3 ZANATKARLIK VE YEREL ÜRÜN ÜRETİMİ
302-4 KIRSAL TURİZM

KOSGEB Desteği İle Açılmış İş Yeri Projeleri Nelerdir?

2009 Yılı sonrasında KOSGEB nerede ise bütün yeni iş yeri kuracaklar için hibe verdi. KOSGEB ile o kadar çok proje hayat buldu ki saymak ile bitmez. Ama ne tür işler KOSGEB ile kuruldu diyorsanız yine sizler için TKDK gibi bir rapor hazırladık. İşte KOSGEB ile onay alan projeler.

 1. KOSGEB ile bakkal yada market açabilirsiniz. Bir çok yeni açılan marketin camlarında bu iş yeri KOSGEB destekleri ile açıldı ibaresini bu neden ile göre bilirsiniz.

  blank

  KOSGEB-Market-İş-Fikri-Projesi

 2. KOSGEB destekleri ile bay, bayan lazer epilasyon merkezi kurabilirsiniz. En yakın arkadaşım bu destek ile harika bir lazer epilasyon merkezi kurdu. Çok da güzel gelir elde ediyor 😉

  blank

  Lazer-epilasyon-merkezi-projesi

 3. KOSGEB destekleri ile kasap dükkanı yada şarküteri açabileceğinizi biliyor musunuz ? Evet, kurum bu sektörü’de desteklemektedir.blank
 4. Son yılların düşük sermayeli ama yüksek gelirli işi olan çiğ köfte evini yine KOSGEB destekleri ile açabilirsiniz.blank
 5. Yine düşük sermayeli ile açık parfüm satmak için kuracağınız işletmeler için KOSGEB den destek rahatlık ile alabilirsiniz.

blank

Çok değerli arkadaşlar her iki kurum tarafından destek almış proje örneklerinin bir kısmını sizler ile paylaştım. Şayet aklınızda buna rağmen acaba bu proje destek alımı sorusu varsa lütfen bize sorunuz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 23 Yorum
 1. Süleyman dedi ki:

  Mardinde yaşıyorum fıstık işletme temzileme kavlatma tarzı bir tesis açmak istiyorum devlet desteği ne kadar

Bir Yorum Yazın