DEVLET Kredi

Devlet Destekli KOBİ Kredisi 2020 (300 Bin TL HİBE BURADA)

Devlet Destekli KOBİ Kredisi 2020 (300 Bin TL HİBE BURADA)

Devlet, KOBİ vasfında olan işletme sahiplerine ciddi destekler sağlamaktadır. Özellikle vergi borcu bulunmayan KOBİ’lere sağlanan bu desteklerin bir çoğu hibe olarak verilir. KOSGEB’de oluşturulmuş olan bir çok programla bu teşvikler işletme sahiplerine ulaştırılır. Bunun haricinde ise yine KOSGEB programlarında yer alan ‘Kredi Faiz Desteği’ sayesinde esnafa faizsiz olarak kredi imkanları da sağlanmaktadır. Sizlere sayamadığımız kadar çok olan, KOBİ için sağlanan tüm bu teşvikler peki nasıl alınır?

KOSGEB’in KOBİ’lere Sağladığı Desteklerin Şartları Nedir?

KOBİ olmanızın bir çok avantajı vardır. Bunlardan en mühim olanını ise hiç şüphesiz olarak KOSGEB tarafından sağlanan desteklerdir. Ancak, hayatımızın her şeyinde olduğu gibi KOSGEB bu destekleri sizlere sağlarken de bazı şartları ister. Aslına bakılırsa KOSGEB devletimizin aracılığıyla sizlere sağlamış olduğu desteklerin şartları çok da fazla ağır değildir. Aranan şartlar gerçekten işinizi dürüst bir şekilde icra eden KOBİ’ler de olması gereken şeylerdir. Peki, istenilen bu şartlar nedir?

 1. Mutlaka devlete hiç bir şekilde vergi borcunuzun olmaması gerekmektedir.
 2. Daha önce aynı programdan istifade etmemeniz olması.
 3. KOBİ olmalısınız. KOBİ Nedir? Kısaca Açılımı, Özellikleri Nelerdir?
 4. Kesinlik ile terör örgütü (PKK – FETÖ – PYD) ile bir bağlantınız olmaması.
 5. Kendi meslek odanıza kayıtlı olmanız.
 6. İşletmenizin NACE kodu kurum tarafından desteklenmesi gerekir. KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir?

aranan bellice şartlardır budur. Aranan bu şartlara uygun olarak mesleğinizi icra ediyorsanız KOSGEB tarafından sağlanan desteklere başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB KOBİ Destek Programları Nelerdir?

Kurum sizler adına gerçekten en ince noktasına kadar düşünülerek destek programları oluşturmuştur. Bu program sayısı yeni girişimciler için oluşturulan dahil olmaz ise toplamda 11 tanedir. Başlıklar ve kısaca özelliklerini belirtir isek şayet,

 1. İşletme Geliştirme, Büyüme ve Ulusallaştırma Desteği: Bu ana başlık altında tam 4 program ile siz KOBİ ‘lere destek sağlanmaktadır. Bu desteklerin hepsinin ayrı bir ismi ve içeriği mevcuttur. Kısaca başlıkları ve destek programının içeriği ise aşağıdaki tabloda yer aldığı gibidir.
  İşletme Geliştirme Destek Programı 290 Bin TL kadar işletmenizi geliştirmek adına verilen destek programıdır
  KOBİGEL 300 Bin TL hibe 1 milyon TL kadar faizsiz kredi desteğidir
  TEKNOPAZAR Yurt içi ve dışı tanıtımlar için verilen 150.000 TL destek programıdır
  İş Birliği Ortak sorunların çözünmesi adına 1 milyon TL
  Uluslararası Kuluçka 60.000 USD
 2. Laboratuvar Destek Programı: KOSGEB bünyesinde faaliyet gösteren 8 laboratuvardan %50 indirimli olarak hizmet alabilirsiniz
 3. ARGE: Araştırma ve geliştirme programlarınız için destek alabileceğiniz bir program
 4. KOBİ Finansman: 500.000 TL kadar faizsiz kredi sağlanan bir programdır. Türkiye Halk Bankasın’dan 500 bin TL kadar kredi kullanıp faizini KOSGEB’e ödete bilirsiniz.
 5. İŞGEM

Peki bu programlara nasıl başvuracaksınız ?

KOSGEB KOBİ Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru!

Şartlara uygun bir KOBİ iseniz ve yukarıda kısaca belirttiğimiz programlara ihtiyaç duyuyor iseniz bunlara başvurmanız hiç de zor değil. Başvuru işlemi iki adımdan oluşmaktadır. Bunlar ise,

 1. KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Olmanız (KBS)
 2. Sisteme giriş yaparak adreste yer alan bu yıla ait KOBİ Beyannamesinin Doldurulması gerekmektedir.
 3. Daha sonra e-Devlet üzerinden TÜM HİZMETLER bölümünden aktif olan destek başvurusunda bulan bilirsiniz.

Beyanname imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Beyannamenin yanı sıra ise KBS yazılımdan yer alan ”KOBİ Bilgi Dokümanı” da alınması gerekmektedir. Bunun yanı sıra yine işletmenin Ticari veya Esnaf Sicil Gazetesi aslı ve İmza Beyannamesi Sirküleri getirilmelidir.

Daha sonra KOSGEB giriş işlemi yapılarak, destek programı başvurusunda buluna bilirsiniz. Şayet destek programı aktif ise size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Ticaret Odası KOBİ Kredisi Başvurusu 2020

TOBB yani Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyelerine 2017 yılında bu yana DEĞER yada CAN SUYU veya NEFES kredisi adı altında destek finansmanları sağlanmaktadır. 2020 yılında da bu kredi imkanları yine gündeme gelerek sağlanmaya başlanmıştır. Bu yıl için özellik ile koronavirüs nedeni ile kredinin miktarı ve vadesi KOBİ’lerimiz için arttırılmıştır. Böylece küçük işletme sahibi KOBİ’lerimiz 50.000 TL ile 100.000 TL arasından kredilerini 7 ay ödemesiz tam 20 ay vadeli eşit taksitler ile sahip olabilmektedirler. Kredinin senelik faiz oranı %7.5 aylık ise %0.62 oranındadır. Başvuru işlemleri için bağlı olduğunuz odanızdan üye kayıt belgesi ile anlaşma sağlanan bankalara yapabilirsiniz. 2020 yılı için anlaşma sağlanan ilk banka Denizbank olmuştur. Devamında ise başka HALKBANK olmak üzere Ziraat bankası ve Vakıfbank’da bu kampanyaya dahil olacaktır. Nefes kredisi olarak KOBİ’lere verilecek olan 2020 devlet faiz destekli kredinin geri ödeme örnek planı ise şu şekilde yer alır.

Miktar Vade Aylık Toplam Maliyet
25.000 TL 20 1.349 TL 26.998 TL

 

Miktar Vade Aylık Toplam Maliyet
50.000 TL 20 2.699 TL 53.997 TL

 

Miktar Vade Aylık Toplam Maliyet
75.000 TL 20 4.049 TL 80.996 TL

 

Miktar Vade Aylık Toplam Maliyet
100.000 TL 20 5.399 TL 107.995 TL

HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu oranları kadar her ne kadarda düşük olmamış olsa da 7 ay ödemesiz olması oldukça güzel!

Bu Ay En Düşük KOBİ Kredisi Veren Banka Hangisi?

Ticari işletme sahiplerine bankalar aracılığıyla kredi olanağı sağlanır. Bankalarca sağlanan bu kredinin en büyük avantajı ise düşük faizli olmasıdır. Bunun haricinde ise 3 ayda bir olarak çekilen kredinin geri ödemesinin olması apayrı bir ayrıcalıktır. Siz KOBİ’lere ticari olarak kredi sağlayan bütün bankaların faiz oranlarını bu nedenle burada yer vermek istiyoruz. Ayrıca, bu ayın en düşük faizli olarak KOBİ kredisi veren bankanın da geri ödeme planını da güncel olarak paylaştığımızı belirtmek isterim. Son olarak da sizin için oluşturmuş olduğumu platformda meslektaşlarınızın deneyimlerini de bulabileceğinizi belirtmek isterim. Lütfen bunun için HALKBANK Esnaf Kredisi Alanların Yorumları ziyaret ediniz.

 • Bu ay KOBİ’kredisi veren bankaların vadelere göre güncel kredi faiz oran tablosu;
Ekim 2020 Esnaf Kredisi Faiz Oranı
BANKA 12 AY 24 AY 36 AYA KADAR VADELİ 48 AY 60 AY
ING %1.26
Türkiye İş Bankası %1.23 %1.26 %1.26
AKBANK %1.16 %1.18 %1.20 %1.23 %1.23
DENİZBANK %1.20
Fibabank %1.09
Garanti Bankası %1.49
QNB Finansbank %1.18 %1.20 %1.20 %1.22

İçlerinde en düşük faiz oranları ile KOBİ kredisi veren banka olan QNB Finansbank hesaplama tablosu;

Miktar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
200.000 TL 12 Ay 18.267,54 TL 219.210,45 TL
24 Ay 9.915,38 TL 237.969,19 TL
36 Ay 7.158,45 TL 257.704,10 TL

Hızlı bir şekilde başvuru işlemlerinizi buradan gerçekleştire bilirsiniz.

Devlet Destekli KOBİ Kredisi 2020 (300 Bin TL HİBE BURADA) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. blank Cem dedi ki:

  Limited şirketi olarak devlet destekli kredi nasıl alabilirim

  1. blank Emre ADIN dedi ki:

   KOBİ iseniz KOSGEB üzerinden e-Devlette gözüken aktif destek programlarına beyanname doldurarak başvuruda buluna bilirsiniz.

 2. blank Aslı dedi ki:

  Kobi olmak istiyorum nası olucak

  1. blank Emre ADIN dedi ki:

   50 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 125 milyon lirayı aşmayan ve yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birimler.” olarak tanımlamasına uyuyor musunuz?

 3. blank İdris saban dedi ki:

  İşmakinası ekskavatör alıp harfiyat işine girmek istiyorum bana kredi çıkarmı

  1. blank Emre ADIN dedi ki:

   Kredi notunuz nedir? Aylık gelir beyanınız kaç TL? Vergi borcunuz var mı? KOBİ misiniz?

DEVLETKredi.Com