DEVLET Kredi

Denizbank Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? (Şartları, Faiz Oranları Nedir?)

Denizbank Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? (Şartları, Faiz Oranları Nedir?)

Her ne kadarda Ziraat bankası ile tarımsal kredi faiz oranları ile rekabet edemezse’de Denizbank devlet bankalarına en büyük alternatiftir. Çiftçilik faaliyeti gösterenler için oluşturmuş olduğu kredi paketi ile bir çok alanda finansman sağlayan bankanın faiz oranları kadar geri ödeme koşulları’da bir çok bankaya göre bizden 10 puan 👍 almıştır. Traktör alımları ile arazi alımları için sağladığı kredi olanakları ile göz dolduran bankanın şartları devlete ait bankalara göre çok daha esnektir. Şayet canlı hayvan alımları için Ziraat bankası ile herhangi bir mutabakata varamadı iseniz sizin için en iyi banka kesinlik ile Denizbank olacaktır.!

Denizbank Tarımsal Kredi İmkanları Nelerdir?

Tarımsal alanda yatırım yapacak olan çiftçilere bir kaç bankamız gerçekten güzel imkanlar sağlamaktadır. Tarım Kredi Kooperatifi Çiftçi Borç Yapılandırma (Fırsat) kadar belki olmasa da özel bir bankaya göre Denizbank ciddi anlamda çiftçilerimize nakit akışı sağlamaktadır. Ziraat bankasından sonra bizim yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde Şekerbank ile aynı hatta bir tık daha üstünde Denizbank çiftçilerimizin yanında yer almaktadır. Nerede ise çiftçinin bütün tarımsal giderleri için kredi paketi sağlayan Denizbank’ın var etmiş olduğu kredi paketleri şunlardır.

✅ Traktör ve Ekipmanların Alınması İçin Sunulan Kredi

✅ Arazi Alımlar İçin Sağlanan Kredi İmkanları

✅ Sera Yapımı ve Modernize Edilmesi İçin Sağlanan Krediler

✅ Meyve Tesis Kredileri

✅ Canlı Hayvan Alım Kredileri

✅ Damlama Sulama Kredisi

✅ İyi Tarım Uygulama Kredileri

Sizinde görmüş olduğunuz ve bizimde dediğimiz gibi Denizbank çiftçi kredileri nerede ise her ihtiyacınızı karşılıyor. 7 başlık altında çiftçilerimize sunulan Denizbank kredilerinde en çok merak ettiğiniz konulara netlik getirdik.

Denizbank Traktör Kredisi Hesaplaması (Faiz Oranları)

Çiftçimizin traktör alımları için ihtiyaç duymuş olduğu krediyi 60 ay vadeli olarak Denizbank tarafından sağlanmaktadır. Sıfır, yada ikinci el olarak alınacak olan traktörler için kasko yada fatura bedelinin %75 oranına kredi çıkartılmaktadır. Ayriyeten traktör ekipmanları için de yine KDV içinde fatura bedelinin %75 kadar bu kredi imkanlarından istifade etmiş olursunuz. Oranlara göre ne kadar adınıza kredi çıkar, gelin ilk olarak hesaplama işlemine geçmeden önce buna bir göz atalım.

 • 100.000 TL traktör alımları için en fazla 75.000 TL kadar kredi çıkmaktadır.
 • 150.000 TL için ise en fazla kullanabileceğiniz kredi miktarı 112.500 TL olacaktır.
 • 200.000 TL bir traktör için 150.000 TL kadar kredi kullana bilirsiniz
 • 250.000 TL fatura yada kasko bedelinde bir traktör almak için Denizbank size tam 187.500 TL kadar kredi çıkmaktadır.

Oranları gördüğümüze göre şimdi bu miktarlarda kredi kullanacak olan çiftçilerimize ne kadar kredi çıkacağına bir göz atalım.

Denizbank MAYIS ayı için belirlemiş olduğu MOTORLU TAŞITLAR kredinin faiz oranı aylık %1.21 olmaktadır. En fazla 48 ay vadeli olarak kredi kullanımları için yukarıdaki limitler için geri ödemeniz şu şekilde olacaktır.

 • 75.000 TL de aylık ödemeniz 2.180,62 TL olur, toplamda ise geri ödeme miktarınız 104.669,62 TL olacaktır.
 • 112.500 TL için geri ödemeniz aylık 3.270,92 TL toplam geri ödeme miktarı 157.004,43 TL olacaktır.
 • 150.000 TL de aylık taksit ödemeniz 4.361,23 TL olacaktır. Toplamda ise size maliyeti 209.339,06 TL olur.
 • 187.500 TL için aylık ödemeniz 5.451,54 TL olur, toplam geri ödemeniz 261.673,81 TL olacaktır.

Daha fazla vadeler ile traktör almak isteyenler için => Traktör Kredisi 72 Ay Vadeli Nasıl Alınır?

Denizbank Arazi Alım (Tarla Kredisi)

Denizbank’ın çiftçilerimize sağlamış olduğu bir diğer kredi imkanı’da arazi yani tarla alımları için vermiş olduğu finansman olanaklarıdır. Şayet alacağınız tarla için tapu mevcut ise Denizbank sizlere 60 aya varan vadeler ile kredi imkanı sağlamaktadır. Denizbank her ne kadarda arazı alımları için çiftçimize ihtiyaç kredisi üzerinden kredi imkanı sağlamış olsa’da kredinin üst limiti oldukça fazladır. Yapılan bilir kişinin vermiş olduğu rapora göre tarla bedelinin %50 kadar tarla kredisi kullana bilirsiniz. Buda demek oluyor ki banka normalde en fazla 50.000 TL kadar ihtiyaç kredisi verir iken sizin alacağınız tarla bedeli.

 • 100.000 TL olursa en az 50.000 TL
 • 150.000 TL ise en az 75.000 TL
 • 200.000 TL olursa ise 100.000 TL kadar

rahatlık ile kredi kullana bilirsiniz. Denizbank tarafından Arsa Kredisi Hesaplama İşlemlerini Sizler İçin Yaptık. İşte, en güncel şekilde faiz oranları ve hesaplama geri ödeme takvimi.

📊 Denizbank tarla, arsa alacaklar için BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ kullandırmaktadır. En fazla 60 ay olarak geri ödeme imkanı sunulan kredinin faiz oranı MAYIS AYI İÇİN AYLIK %1.74 olmaktadır.

 • 50.000 TL olarak arsa kredisi kullanacak olan çiftçimiz aylık olarak 1.469,21 TL olur, toplamda geri ödeme ise 88.152,54 TL olacaktır.
 • 75.000 TL için ise geri ödemeniz aylık 2.203,81 TL olacaktır. Toplamda geri ödeme miktarınız 132.228,99 TL olacaktır.
 • 100.000 TL için ise aylık olarak geri ödeme miktarınız 2.938,42 TL olacak ve toplamda cebinizden çıkacak para 176.304,90 TL olacaktır.

Denizbank Hayvan Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Canlı hayvan için kredi veren ender bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır. Her ne kadarda 100 Bin TL Ziraat Bankası Çiftçilere Faizsiz Kredi Veriyor denilse de ne yazık ki her üreticimiz bu olanaklardan istifade edememektedir. Dolayısı ile alternatif banka olan Denizbank en çok tercih edilen canlı hayvan alım için bankalar arasından ilk sırayı almaktadır. Denizbank canlı hayvan alımları için çiftçilerimize 3 kredi paketi ile karşılamaktadır. Başlatmış olduğu bu kredi kampanyasına da ”Mööö’kembel Bir Fırsat” adını koymuştur. Denizbank tarafından canlı hayvan alımları için başlattığı bu kredi paketleri ise faiz ve vade oranları ile şunlardır.

Süt Hayvan Alım Kredisi: Süt hayvanı alacak olan çiftçilerimize yönelik bir kredi paketidir. Kredinin vadesi en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredinin miktarı ise alınacak olan canlı hayvanın ”Proforma Fatura” bedeline göre belirlenmektedir. Bu oran ise en az %75 olarak belirlenir. Yani 100.000 TL canlı süt hayvan alımınız için 75.000 TL kadar kredi adınıza Denizbank’dan çıkmaktadır.

Besi Hayvan Alım Kredisi: Besicilik için sığır alımları için Denizbank 12 ay vadeli olarak kredi imkanı sağlamaktadır. İsteyen çiftçimiz bu krediyi 6 ayda bir olacak şekilde geri ödeye bilmektedir.

Hayvancılık Ekipman Alımları İçin Kredi: Hayvancılık yapanların en çok ihtiyacı olan süt sağım ile soğutma tankları için yine Denizbank’dan kredi kullana bilirsiniz. Canlı hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi için verilen bu kredinin vade oranı en fazla 60 aydır. Kullana bileceğiniz kredi miktarı ise almış olduğunuz makinenin %75 kadar belirlenmektedir.

Denizbank Tarım Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarımsal kredi başvuruların için Denizbank sizden kefil istemez. Hatta evrak dahi istemez.! Başvuru yapmak için Denizbank şubesine dahi gitmenize gerek yoktur.! Yerinizden hiç kalkmadan Denizbank tarımsal kredi başvurusunu yapabilirsiniz. 50.000 TL kadar tarımsal ihtiyaçlarınız için kredinizi isterseniz.

 1. 12 Ayda bir ödemeli
 2. 6 Ayda bir geri ödemeli
 3. Aylık sizin belirleyeceğiniz tarihlerde geri ödemeli olarak

geri ödeme yapabilirsiniz. Başvuru işlemlerini cep telefonlarınız üzerinden yapmak için ise şu adımları sırası ile yapmanız yeterlidir.

👉 Kısa mesaj yerine ”T.C Kimlik Numaranızı” boşluk ”SMS Tarım” yazıp ”3280” numaraya mesajınızı gönderiniz.

Şayet başvurunuz onaylı ise Denizbank tarafından adınıza tanımlı kredi miktarı sizlere kısa mesaj ile bildirilecektir. Kredinizi evraksız, kefilsiz kullanmak için tek yapmanız gereken artık sizin size en yakın Denizbank şubesine gidip sözleşmenizi imzalamanız olacaktır.

Denizbank Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? (Şartları, Faiz Oranları Nedir?) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. blank Feyzi dedi ki:

  100000 tl kıredi cekmek istiyorum 24 ay vadeli 12 ayda bir ödeme net ödememiz ne kadar olur

  1. blank Admin dedi ki:

   En son tarımsal kredi faiz oranı senelik %12 oranındaydı. Buda aylık yüzde 12/12=%1.00 oranına denk gelir. Bu faiz oranına göre 100.000 TL aylık ödemesi 4.820,21 TL olacaktır. Senelik ise 4.820,21 TL*12= 57.840 TL denk gelir.

 2. blank Necdet dedi ki:

  Ciftci kiredi başvuru

 3. blank Veysel türk dedi ki:

  Denizbanktan üretici kartı ve çiftçi kredisi nasıl alabilirim

 4. blank Can dedi ki:

  100.000 tl hayvan alım kredisi 12 ay sonraki toplam faizi ne kadardır. Hipotek şart mı

  1. blank Admin dedi ki:

   Miktar çok fazla olduğu için ipotek kesinlik ile şarttır. Ayrıca, rehin yanı sıra banka sizden en az bir tanede kefil talep edebilir.

DEVLETKredi.Com