Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Damar Tıkanıklığı 1 Bakışta Nasıl Anlaşılır? Tedavisine Ne İyi Gelir?

Damar tıkanıklığı çoğunlukla bacak ve kolda görülmektedir. Çok nadir olsa da beyine giden damarlarda da tıkanıklar oluşa bilinmektedir. Vücudumuzun 3 farklı bölgesinde oluşan bu damar tıkanıklığını nasıl anlaşılacağını sizlere sizlere göstermiş oldukları belirtilerle yaşayan biri olarak anlattım. Damar tıkanıklığı belirtilerinin neler olduğunu sadece burada yer vermekle de kalmadım. Bunla birlikte bacağımda yaşadığım damar tıkanıklığı için doktorumun bana vermiş olduğu ilaçların isimlerinin de neler olduğuna yer verdim.

Damar Tıkanıklığı 1 Bakışta Nasıl Anlaşılır? Tedavisine Ne İyi Gelir?

Damar tıkanıklığı tedavisi için şahsen ben sadece doktorumun bana yazmış olduğu ilaçları kullanmakla yetinmedim. Bunla birlikte takviye olarak şifalı bitki ve kürler de kendimde uyguladım. Merak edenler için damar tıkanıklığına faydalı gelen bu bitki ve kürleri de yine sizin için burada yer verdim.

Neler Var?

Kol Bacak Beyin Damar Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir?

Kol, bacak, beyin damar tıkanıklığına neden olanları ve belirtilerinin neler olduğunu tıp diline göre açıklamasını sizlere yapmayacağım arkadaşlar. Çünkü şahsen kendimde anlamadığım gibi sizlerde tıp dilinde anlamayacağınız düşünüyorum. Bu sebepten dolayı da kol, bacak, beyin damar tıkanıklığının belirtilerini şahsen kendimin yaşamış olduğum bacaktaki damar tıkanıklığını rahatsızlığım üzerinden yola çıkarak sizlere açıklama yapmak istiyorum. Maalesef ki bende bir 6 ay önce damar tıkanıklığı yaşadım Bu içeriği de o yüzden yazmak istedim.

Daha öncesinden bu konuyla alakalı hiç bir bilgim yoktu. Hayatımda ilk defa bu rahatsızlıkla baş başa kaldığımdan dolayı sadece bir gün ne olduğunu bilmediğimden dolayı hiç umursamadım. Fakat rahatsızlığım nedeni ile hastaneye başvurduğumda aslında ne kadar zor bir badire atlatmışım işte o zaman farkına vardım. İlk olarak ultrason yardımı ile bacağımdaki damar tıkanığının tespitini yaptılar. İşte o zaman neredeyse tüm hastane bana seferber oldu diyebilirim. Neden mi? Sebebi ise tekrarlamasıydı. Yani kalpten atan pıhtının, yeniden kalbe veya sonrasında beyin yada karaciğere sıçrama olasılığıymış. Doktorun bana yapmış olduğu açıklamaya göre bu durum tekrar yaşandığında insanın başına neler geliyormuş kısaca bizim anlayacağımız dilde şu şekilde açıkladı.

 1. Kalbe sıçraması halinde:  Kalp krizi geçirme olasılığı yaşayarak sonucu ölüme kadar gidebildiğidir.
 2. Beyine sıçraması halinde:  Beyin kanaması geçirilerek sonrasında felç kalma yada ölüm ile sonuçlanması.
 3. Karaciğere sıçraması halinde: Hiç farkına varmadan ani bir ölüm söz konusu olabilirmiş.

Tüm bu olasılıkları bana doktor kendi bizzat söyledi arkadaşlar. Tabi ki ben bu olasılıkları duyunca epey bir tırstım. Hemen beni orada tekerlekli sandalyeye aldılar. Hiç vakit kaybetmeden bir an önce tedaviye başladılar. Tedavi sürecine geçmeden önce paylaşmak istediğim konu bu süreçte ilk yaşamış olduğum belirtiyi sizler ile paylaşmak istiyorum.

 • Bacağımda oluşan damar tıkanıklığının belirtisini ilk başta tam bacak dirseğimin arkasındaki damarların şişmesi ile birlikte hissetmeye başladım. Beraberinde ayağa kalkıp bacağımın üstüne basınç uyguladığımda yani ayakta kaldığımda tam dirseğimin altında ciddi bir basınca dayalı olan ağrı ile karşı kaşıya kalıyordum. Fakat bu ağrı öyle böyle değil inanılmaz derecede canımı yakan cinstendi.

İşte arkadaşalar bacağımdaki damar tıkanıklığının belirtisi bende bu şekilde oldu. Sanırım koldaki yaşanan damar tıkanıklığında da aynı belirtiler ile kendini göstermiş olacağını düşünüyorum. İlave olarak ise etrafımdaki damar tıkanıklığı yaşayan kişilerde bir de tıkanan bölgede morarmalar olduğunu duydum. Son olarak ise beyinde yaşanan damar tıkanıklığı belirtisine geçecek olursak.

 • Özellikle sigara kullanan arkadaşlarımız için Akciğeri Ne Nasıl Temizler? Faydalı 6 Gıda araştırıp. Başka bir içeriğimizde açıkladık. Buraya bırakmış olduğumuz bağlantıya tıklayarak mutlaka bilgi alın derim.

Doktorun bizzat bana söylediklerini yukarıda da paylaşmıştım. Muhtemelen beyindeki damar tıkanıklığının belirtisi felç yada inme sonrası anlaşılmaktadır. Rabbim kimseyi bu duruma düşürmesin. Düşen varsa da şayet olanlara da Allah yardımcısı olsun diyorum. Çevremde gördüğüm ve bizzat kendimin yaşamış olduğu damar tıkanıklığı belirtilerini sizler için paylaştım. Bunlar haricinde birde Medicalpark hastanesi doktorları tarafından paylaşılan damar tıkanıklığı belirtilerinin neler olduğunu da gelin şimdi hep beraber görelim.

Bacak Damar Tıkanıklığının Belirtileri:

 1. Özellikle ayağa kalktığınız anda bacakta yaşanan basınç şeklindeki ağrı durumda
 2. İlerleyen zamanlarda ise aynı ağrının yatarken dahi yaşanması halinde
 3. Ayağınızın iç ve dış kısımlarında morarma olması halinde
 4. Kangren olması durumda belirtilerini göstermektedir.

Şah Damarı ve Bayin Damar Tıkanıklığının Belirtileri:

 1. Görmenizde bulanıklaşma, etrafınızı bulanık bir şekilde görülebilmesi
 2. Birden ani şekilde görme kaybının yaşanabilmesi
 3. Konuşma esnasında zorluk çekmeniz, konuşurken zorlanılması halinde
 4. Vücudunun yarısında olacak şekilde kuvvet kaybı yaşanılması
 5. Yine vücutta uyuşma yada karıncalanma olması halinde
 6. Yürüme güçlüğü ve denge bozukluğu yaşanılması halinde
 7. Hafıza ve bilinç kaybı durumunda
 8. Yutkunma esnasında zorlanmanız halinde
 9. Baş ağrısı ve dönme durumunda belirtiler gözlemlenmektedir.

Toplar Damar Tıkanıklığında Görülen Belirtiler:

 1. Bacağınızda fazla denecek şeklide ısı artışının yaşanması halinde
 2. Yine bacağınızda şişlik ve kızarıklık olması durumunda
 3. Kıllarınızda dökülmeler yaşamanız halinde
 4. Özellikle ayak bileklerinizde morarma   ve mavi varisler oluşması halinde
 5. Cildiniz renginde koyulaşma olması halinde
 6. Ayak bileğinde yaralar meydana gelmesi halinde belirtiler oluşmaktadır.

Bacak, damar tıkanıklığı, şah damarı ve beyin damar tıkanıklığı ve son olarak ise toplar damar dahil olmak üzere tüm damar tıkanıklığı belirtilerini paylaştım. Bu paylaşımı sizlere kendi ve çevremde yaşayanlar ile birlikte Medicalpark hastanesinin paylaşımlarına göre yer verdiğimi de yeniden hatırlatmak istiyorum.

 • Sağlıkla ilgili tüm merak ettiğiniz konuları ve daha fazlasına https://www.devletkredi.com/ bu adresimiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Şimdi damar tıkanıklığı nedenlerine ve sebeplerine geçebiliriz. Tabi yine bunu sizlere kendi doktorumum bana şahsen yapmış olduğu açıklamaya ve yine Medicalpark hastanesinin doktorları tarafından yapılan paylaşımları ele alarak yazımızın devamında açıklayacağım.

Damar Tıkanıkları Neden Olur? Sebepleri Neler?

Damar tıkanıkları neden olur? Sebepleri neler? Damar tıkanıklığını kendim bizzat yaşadığımı yukarıda sizlere söylemiştim. Bu sebepten dolayı da bacağında damar tıkanıklığını şahsen yaşayan biri olarak kendi doktoruma bu soruyu sordum. Doktorumun bana yapmış olduğu açıklamaya göre ilk olarak damar tıkanıklığı neden olduğunu sizlere açıklamak istiyorum. Daha sonra ise yine Türkiye’nin önde gelen doktorlarının paylaşımlarını ele alarak damar tıkanıkları neden olur? Sebepleri nelerdir? hepsini sırasıyla görelim.

Kendi Doktorumun Bana Yapmış Olduğu Açıklamaya Göre:

 • İlk olarak tabi ki kullanılan sigara
 • İkinci ise ani bir şekilde yaşanan üzücü bir durum ve sonrasında ki stres

Sanırım ben yaşamış olduğum ani bir üzüntü sonrasında kalbimin pıhtı artmasını yaşadım diye düşünüyorum. Sonrasında kendimde bu rahatsızlığı yaşadım. Doktorların genel olarak damar tıkanıklığı neden olmasının sebepleri ise

 1. En başta stres ve üzüntü
 2. Sonrasında kullanılan sigara
 3. Arkasından obezite rahatsızlığı
 4. Spor yapılmaması
 5. Yüksek kolesterol olması halinde
 6. Çok fazla yağlı yiyecek tüketilmesi
 7. Sağlıksız kötü beslenme
 8. Diyabet
 9. Hipertansiyon gibi

olasılıklar damar tıkanıklığına neden olabilmektedir. Böylelikle damar tıkanıklığı nedenlerinin ve sebeplerinin neler olduğunu da sizlere kendi ve genel olarak doktorların paylaşımlarını ele alarak yer verdik.

Sıra şimdi doktorum damar tıkanıklığı tedavisi için bana hangi ilaçları kullanmamı önerdiğine. Bu ilaçlar için nasıl rapor çıkartıp hangi ilaçları kullanmam gerektiğine.

Doktorum Damar Tıkanıklığı Tedavisi İçin Bana Hangi İlaçları Yazdı

Doktorum damar tıkanıklığı tedavisi için bana hangi ilaçları yazdığını sizlere isimleri ve görselleri ile birlikte sizlerle paylaşacağım. Özellikle belirtmek istiyorum. Yapacağım bu paylaşım sadece kendi doktorumun bana özel olarak vermiş olduğu ilaçların isimleri olmaktadır. Bu ilaçları alabilmem için bana rapor çıkarttı. Rapor olmazsa zaten isteyen istediği gibi bu ilaçları temin edemez. Ama sakın sizlerde doktorunuza gidip vay efendim Murat’ın doktoru Murat’a bu ilaçları vermiş sen neden bana bunu verdin deyip de doktorunuza hesap sormayın derim. Belki sizler bunu yapmazsınız ama bellide olmaz. Belki evet siz bunu yapmazsınız fakat illa yapan yada yapmayı kafasından geçiren birileri içinizden çıkabilir arkadaşlar. Kısaca sizlere bu hatırlatmayı da vermişken şimdi doktorumun bana bacağımdaki damar tıkanıklığından dolayı vermiş olduğu o 3 muhteşem ilaç isimlerine.

 1. Ecopirin 100 mg

  blank

  Ecopirin

 2. Xareltol 20 mg

  blank

  Xarelto

 3. Daflon 500 mg
  blank

  Daflon

   

Bacak damar tıkanıklığı için benim kullanmış olduğum doktorumun rapor yazarak vermiş olduğu ilaçlar bunlardır arkadaşlar. Ben sadece bilgilendirmek için isim verdim sizler sakın bu ilaçları doktorunuz yazmadan kesinlikle kullanmayın. Ayrıca, bir bilgi daha artık her ay bu ilaçları raporlu olsanız dahi tekrar doktorunuza giderek yazdırmanız gerekmektedir. İlaçların maliyeti ise bu içeriği yazdığım 30.05.2022 tarihte eczaneye özellikle sordum yaklaşık 1.000 TL civarında olduğunu söylediler. Ben tabi şok.😊 Eğer ki bu ilaçları doktorunuz yazarsa 30.00 TL geçmeyecek şekilde bu ilaçları ben gibi alabilirsiniz. Rabbim çaresi bulunmayan hastalık vermesin. Tabi ki birde devletimize zeval vermesin.😉

Doktorumun bacak damar tıkanıklığı için bana yazmış olduğu ilaçları sizlerle paylaştım arkadaşlar. Peki ya ilaç kullanmanın yanı sıra tedavi aşamasında yapılabilecek şifalı bitkiler de var mıdır? Bu sorunun yanıtını yine bizzat kendimin yapmış olduğu bir kaç şifalı bitkiler ile hazırladığım kür tarifi ile vereceğim.

Damar Tıkanıklığını Açan Şifalı Bitiler Kürler Neler?

Damar tıkanıklığını açan şifalı bitkiler kürler neler? Yukarıda söylediğim gibi ilk olarak bu konuya bizzat kendimin kullanmış olduklarımdan başlamak istiyorum. Fakat buna başlamadan önce sizlere bir şey söylemek istiyorum. Bu yolda şayet canınızın sağlığını düşünüyor iseniz yani açıkçası canınız kıymetli ise kesinlikle sigarı bırakmanız gerekmektedir. Neden mi? Doktorumun vermiş olduğu ilaçları ve damar tıkanıklığına iyi gelen o şifalı bitkiyi ben kullanırken sigara kullanıyordum. Fakat neredeyse hiç ama hiç bir faydasını göremedim. Sonrasında ise sigarayı bıraktım diyebilirim. Yani yaklaşık 1,5 ay kadar ara verdim. Sonuç olarak sizlere şunu söyleyebilirim. Sadece 15 gün içinde hepsinin faydasını şahsen gördüm. Bunu nasıl anlayabildiniz? diyorsanız. Doktorumun tavsiyesi üzerine almış olduğum hatta kesinlikle kullanmamı şart koyduğu varis çorabını giymiyorum. Giymeyince rahat edemezdim. Şimdi o kadar rahatım. Tabi bunun için sadece sigarayı da bırakmanız yeterli olmayabilir. Bununla birlikte dikkat etmeniz bazı hususlar da bulunmaktadır. Onlar ise;

 1. Öncelikle sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmelisiniz.
 2. Kesinlikle ama kesinlikle yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.
 3. Kilonuz çok fazla ise vermek için spor yada diyet yapmalısınız. Bunun içinde sizlere önerebileceğim Zor Kilo Verenler İçin 7 Günlük Ücretsiz Diyet Listesi bulunmaktadır. Muhakkak bilgi almalısınız. Hem de ücretsiz.
 4. Her gün düzenli olarak spor yapmanız gerekmektedir. Özellikle yürüyüş en iyi ilaç.
 5. Tansiyon gibi bir probleminiz varsa tansiyon hastası iseniz tedavilerinizi aksatmamalısınız.
 6. Şeker hastasıysanız çok dikkatli olup kan şekerinizi düzenli bir şekilde tutmaya özen göstermelisiniz.

Damar tıkanıklığına iyi gelen ilaç ve şifalı bitkileri kullanırken dikkat etmeniz gerekilen şeylerin de neler olduğundan bahsettik. Evet arkadaşlar şimdi sıra geldi şahsen kendimin de kullanmış olduğum damar tıkanıklığına en iyi gelen şifalı bitkinin ne olduğuna.

 • Yapacağınız tek şey uyanır uyanmaz aç karnına tek bir sarımsak yutmak olacaktır. Evet arkadaşlar doğru duydunuz tek bir diş sarımsak. Bir bilseniz sarımsak nelere kadirdir. Sarımsağın içeriğinde harika bir kan sulandırıcı olduğunu biliyor muydunuz? Kanın sulanmasıyla birlikte kan dolaşımı daha hızlı olacağı için damar tıkanıklığı rahatsızlığına da bire bir en iyi gelen şeydir.

Diğer bir damar tıkanıklığına faydalı olarak halkça bilinen diğer şifalı bitkilerin neler olduğunu sizler için şimdi aşağıda sıralayacağım.

 1. Zencefil
 2. Guggul
 3. Alıç sirkesi ve çayı
 4. Karnıyarık otu
 5. Yaban mersini
 6. Keşiş külahı
 7. Zerdeçal

Gördüğünüz üzere bu bitkiler damat tıkanıklığına faydalı olan en iyi bitkiler olmaktadır. Son olarak sizlerle şimdi damar tıkanıklığına faydalı olan bir kür tarifi paylaşmak istiyorum. Paylaşacağım bu kür tarifini değerli hocamız Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU tarafından paylaşmış olduğu bir programda almıştım.

Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Lahana Kürü:

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU çıkmış olduğu bir programda damar tıkanıklığı tedavisi için lahana kürünü önermişti. Derdinize deva deyip tarifi bizimle paylaşmıştı. İlk olarak malzemeler ile başlayalım.

Lahana Kürü Malzemeleri:

 • 1 adet taze yapraklı lahana
 • 750 ml su
 • Yarım limon

Lahana Kürünün Hazırlanışı:

 • Lahana kürünü yapımı ilk önce taze lahananın dış yapraklarının bir kaç tanesini ayıralım.
 • Bol suda iyice yıkayalım.
 • Sonra bir tencereye alalım üzerine 750 ml su ilave edelim.
 • 15 dakika kaynamaya bırakalım.
 • Kaynadıktan sonra altını kapatalım ve ılımasını bekleyelim.
 • Daha sonra ılıyan lahana suyunu süzgeç yardımı ile süzelim.

Lahana Kürünün Kullanımı:

 • Sabahları uyanır uyanmaz aç karnına tüketmeniz gerekecektir.
 • Tüketeceğiniz zaman ise içerisine  6 yada 7 damla kadar limon suyu veya yarım limonu sıkalım.
 • Bu kürü hiç aksatmadan düzenli bir şekilde 15 gün boyunca uygulamaya özen gösterelim.

Emin olun ki kullanmaya başladığınızda kendinizde ki farkı sizlerde görmüş olacaksınız. O kadar diyorum. Ayrıca lahana kürünü bizzat doktorumuzun ağzından anlatan videomuzu da sizler için aşağıya 👇 bırakıyorum. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın