DEVLET Kredi

Çok Düşük Bütçeler İçin İş Fikirleri

16.05.2018
1.265
Çok Düşük Bütçeler İçin İş Fikirleri

Ülkemiz de düşük gelirli birçok vatandaşımız kendi gücü ile ek iş yapmaya çalışmaktadır. Hal böyle olunca çok cüzi miktarlar da bütçeler az da olsa kişiler için gereklidir. Birbirinden farklı iş fikirleri ile kazanç eden milyonlarca kişi için bugün detaylı bir araştırma yaptık. Öyle ki ev hanımlarımız başta olmak üzere, öğrencilerimiz, emeklilerimiz için  de kolaylıkla yapılabilecek iş seçeneklerini sizler için kaleme aldık. Eğer maaşım yeterli gelmiyor çalışmalıyım, evde kendim ne iş yapabilirim diyorsanız, aşağıda yer verdiğimiz konular size yol gösterici olacaktır.

Az Sermaye İle Nasıl Para Kazanılır?

Ülkemiz teknolojik olarak hızla gelişen, her geçen gün farklı bir iş seçeneği ile yeni bir sektörde karşımıza çıkmaktadır. Bizler de dar gelirli vatandaşlarımızı düşünerek bugün az sermaye ile hangi işlerden para kazanabilirsiniz derledik. Öyle ki vereceğimiz iş fikirleri ev hanımı, emekli, işçi gibi her telden kişinin kolaylıkla yapabileceği işlerdir. Peki bu işler neler? Evde mantı üretimi yapıp satmak, Organik ev ürünleri yaparak pazarlamak, solucan gübresi üreterek satışa sunmak ve istiridye mantarı yetiştirmek gibi birkaç alanda çok cüzi miktarlara iş olanağı sağlayabilirsiniz. Bu fikirleri nasıl hayata geçireceğinizi tek tek anlattık. Aşağıda detaylarıyla yer verdik.

Evde Mantı  Yaparak Ayda En az Bin Lira Kazanın

Biliyoruz bu iş seçeneği size çok tanıdık geldi. Fakat ev hanımı olup az sermaye ile yapılabilecek işlerin başında mantı gelmektedir. Hem masrafı az hem de güzel getiren bir iştir. Üstelik elinden başka iş gelemeyen hanımlarımız mutfakta ki hünerleri üzerinden evine katkıda bulunabilirler. Az gelir getirir gözüyle bakmayın. Çünkü yarım kilo mantı 20 liradan alıcı buluyor.  Vakti olan bir ev hanımı için gün içerisinde iki tepsi mantı yapmak oldukça kolaydır. İki tepsiden bir buçuk kilo mantı çıktığını hesap edersek günlük 60 liraya tekabül eder. Buda ev hanımı bir bayan için gayet iyi bir miktardır. Aylık hesaba vurduğumuzda 1800 lira gelir elde etmiş olursunuz. Malzemelerini kendiniz aldığınız bu el emeği mantıları İnternet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Ya da ev ürünleri satan dükkanlara günlük satabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üreterek Cebinize Katkıda Bulunun

Son yıllarda üretimi ve satışı tırmanışta olan, her kesimden vatandaşımızın kolaylıkla yapabileceği bir iştir. Sadece tek sıkıntı üretim için bir alana ihtiyacınız olacaktır. Onun dışında çok yüklü bir sermaye gerektirmez. İstediğiniz mekanı kiralayarak işe başlayabilirsiniz. Yaklaşık beş bin liralık  üretime geçeceğiniz  sermayeniz üç ay sonrasında  10 bin lira olacak. Hiç zarar etmeden kazancınız katlanacaktır. Nasıl yapacağınız konusuna gelince tüm detayları burada bulabilirsiniz. Zamanla bu üretim ile kendi üretim tesisinizi açma şansınız olacaktır. Önceleri küçük bir yer kiralayarak başlayacağınız üretime ürün satışı sonrası toplu paralar ile kendi yerinizi satın alabilirsiniz.

Organik Ev Ürünleri Yapıp Satarak Para Kazanabilirsiniz

Sağlıklı yaşama geçiş yapmaya çalışan birçok vatandaşımız artık gıda ve temizlik maddelerin de doğal ve ev yapımı olanı tercih ediyor. Kendisi çalışan hanımlarımız ücreti karşılığında el ürünlerini satın alarak temin ediyor. Bu ürünlerin başında salçalar, reçeller, turşular, zeytin ve zeytin yağları gelmektedir. El becerisi olan kişiler az bir birikimle  pazardan ya da kendi ürettiği malzemelerle  ev usulü salça, turşu yapabilir. Bunları lokanta  tarzı mekanlarda ev ürünü organik adı altında satılan turistik yerlerde satışa sunulabilir. Bu tamamen sizin inisiyatifinize kalmış bir durumdur. Elinizden her ne geliyorsa artık. Örneğin bir arkadaşınız çok iyi erişte yapıyor satıyorsa  belki de sizin de turşularınız çok meşhurdur. Sosyal medya hesaplarında çok rastladığımız bir konuya da değinmek gerekirse, ev hanımlarının birkaç arkadaşı ile birleşerek ev yapımı ürünleri reçel, salça gibi yapım aşamasını canlı yayınlayarak doğal ve temiz oluşunu kanıtlayarak satış yapmaktadırlar. Bu şekilde sipariş aldıklarını hatta kazanlarla yaptıkları halde ürünlerin anında tükendiğini söyleyebiliriz. Neden sizde günlük yaptığınız el emeği ürünlerinizi  İnternet aracılığıyla sat mayasınız ki. Severek yapacağınız yiyecek türü ile emeğinizin satışını üstlenebilirsiniz.

Organik Ev Ürünleri Yapıp Satarak Para Kazanabilirsiniz

Organik Ev Ürünleri Yapıp Satarak Para Kazanabilirsiniz

İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği ile  Kazanın

Son bir yılda hem üretimi hem de tüketimi bakımından girişimcilere  ekmek kapısı olan bu sektör. Evinizin bodrumunda , ahırında yapılabilecek bir iş seçeneğidir. Yaklaşık 4-5 bin liralık bir sermaye ile bir alanda başlanan bu işte  iki ay içerisinde hasat sağlarsınız. Bu hasatın sonunda abartısız koyulan paranın tam tamına 2-3 katını alırsınız. Şuan pazarlar da kültür mantarından çok tercih edilen bu ürün size iyi paralar kazandıracaktır. İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili tüm detaylar burada.

Konu Videomuz

Z

Çok Düşük Bütçeler İçin İş Fikirleri HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com