Çalışmayana 5 dakikada anında kredi veren bankalar

Çalışmayana 5 dakikada anında kredi veren bankalar
7 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 44 kez okundu.
Gelir belgesi kredi almak oldukça zor bir işlemdir. Lakin bankaların sağlamış olduğu kolaylıklar vesilesi ile çalışmayana 5 dakika da anında kredi artık çok kolay. Sigortalı bir işte çalışmayan, düzenli bir maaşı olmayan kimselerin ödemeleri her daim sıkıntılı olacağından bankalar hep tedbirli bir yaklaşım sergiliyordu. Ancak bazı teminatlar dahilinde maaş bordrosuz kredi almak mümkün. Bizlerde bugün acil nakit ihtiyacı olan kimseler için. 2019 yılında kefilsiz en kolay kredi veren bankalar hangileri araştırdık. Kredi notu düşük olan, işsiz vatandaşlarımız ve ev hanımlarımız için detaylı bir yazı hazırladık. Ayrıntıları ile birlikte hepsini kaleme aldık.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019

Kredi kullanıcıları genellikle faiz oranı, uzun vade gibi detaylarla oldukça yakından ilgilenirler. Fakat düzenli bir maaşınız olmadığında bu ayrıntılar çok da anlamlı olmaz. Çünkü banka vermiş olduğu kredinin karşılığında kendisini güvenceye almak ister. Bilhassa ipotek ve kefil şartı olmadan kredi verecekse maaş bordrosu muhakkak ister. 2019 yılı kapsamında yükselen faiz oranları müşteri sayısını yarı yarıya düşürmesinden kaynaklı bazı bankalar bu ağır şartları esneterek çalışmayan kimselere de kredi olanağı tanıdı. Bu bankaların başında devlet bankamız olan Ziraat bankası, Türkiye Ekonomi bankası, ING bank, Garanti bankası, Odea bank ve Ak banktır. Bu bankalar maksimum 60 aya kadar ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Ancak ödemelerin düzenli yatması ve verilecek olan paranın geri ödeme teminatı için her bankanın aramış olduğu farklı koşullar vardır. Kısaca bunlardan da bahsedelim.

Çalışmayana hangi şartlar dahilinde kredi verilir?

Çalışmayana hangi şartlar dahilinde kredi verilir

Çalışmayana hangi şartlar dahilinde kredi verilir

Günümüzde işsizliğin haf safhada olduğu bu dönemde banka geçmişiniz yani kredi notlarınız çok önemlidir. Bir nevi banka ödemelerinizin referansı olan bu durum banka memurlarının en çok dikkat ettiği husustur. Buna göre;

  • Kredi notunuz en az 1000 ila 1300 arası olmalıdır.
  • Üzerinizde başka bir kredi borcu veya takip işlemi olmamalıdır.
  • Gelir belgeniz olmadığı için değerli bir gayrimenkulünüzü (ev, araba, iş yeri) teminat yani ipotek göstermelisiniz. Eğer bu imkan yok ise banka sicili düzgün maaşı olan (memur, emekli) bir kimsenin kefil gösterilmesi,
  • Ya da kira geliri olan, düzenli nafaka veya sosyal yardım alan bir kimsenin (kira sözleşmesi, boşanma belgesi gibi) belgeleri taahhüt olarak göstererek gelir belgesiz, bankaların ihtiyaç kredisi işlemlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun gerçekleştirirken teminat şartı olan bu evraklarınızın ve kimlik belgeniz ile banka şubelerine müracaat edebilirsiniz.
Ziraat bankası maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi

Ziraat bankası maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi

Ziraat bankası maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi

Maaş bordrosu sizin aylık düzenli bir gelirinizin olduğunun göstergesidir. Ancak insanlık hali çeşitli sebeplerden dolayı çalışamıyor olabilirsiniz. İşte bu noktada bankalar size anlayış göstermektedir. Peki bu nasıl olur? Şöyle ilk önce mobil İnternet bankacılığı üzerinden veya SMS yoluyla kredi alabiliyor musunuz onu ölçmelisiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj kısmına TUKETICI yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı kredi miktarını aylık gelir miktarını boşluk bırakıp yazarak 4747’ye gönderin sonrasında gelen onay mesajı ile banka şubesine giderek ipotek veya kefil koşulunuz ile gelir belgesiz %1.75 faiz oranı ile 30 bin lira ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

  • Bu miktar aylık ödeme tutarınız 48 ay vade için 884,06 TL dir. Geri ödenecek toplam para ise 53.043.55 Liradır.

Odea bank gelir belgesiz ihtiyaç kredisi

Çok fazla bilinen bir banka olmamakla birlikte hızla büyüyen müşteri memnuniyeti yüksek olan bir bankadır. Düzenli bir geliri olmayan vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayıp, gelir belgesiz 35 bin liraya kadar kredi vermektedir. Bankanın online bankacılık işlemlerinden başvuru yapabileceğiniz gibi kısa mesaj yoluyla da ön başvuru yapabilirsiniz. Telefonun mesaj kısmına NAKIT yaz boşluk bırak TCKN yaz 8444 e gönder. Başvurunuzun onay görmesi halinde ertesi gün paranızı alabilirsiniz. 60 ay vade seçeneği ile en güncel faiz oranı %2.37 dir. Kısa bir hesaplama yapacak olursak;

  • 35 bin lira kredi için %2.37 faiz oranı ile aylık ödemeniz 1.222.69 Liradır. Toplam geri ödeme ise 73.361.32 liradır.

TEB çalışmayana ihtiyaç kredisi imkanı

TEB çalışmayana ihtiyaç kredisi imkanı

TEB çalışmayana ihtiyaç kredisi imkanı

Türkiye Ekonomi Bankası CEPTETEB kampanyası ( başvuru için tıklayınız) ile müşterilerine büyük olanaklar tanımıştır. Konut, taşıt kredisi başta olmak üzere ihtiyaç kredilerinde uygun faiz seçenekleri sunmaktadır. Çalışmayan vatandaşlarımız düşünüldüğünde 2 adet kefil göstererek veya bir adet kredi karşılığı ipotek ile 5 dakikada başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer temiz bir siciliniz varsa ertesi gün bankadan kredinizi alabilirsiniz. 60 ay vade ile en güncel faiz oranı %2.89 dur. Ancak vermiş olduğu ihtiyaç kredisi 12.500 Liradır.

  • Kısa bir hesaplama yapacak olursak; bu faiz oranları ile aylık ödemeniz 497.88 Liradır. Geri ödenecek toplam para ise 29.873.26 Liradır.

Garanti bankası maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi

Maaş bordronuz olmadan kredi almanız güç olsa da sağlam bir sicille kolayca alabilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden ön başvurunuzu gerçekleştire bileceğiniz gibi nüfus cüzdanı ve teminat ile birebir başvuru yapmanız işlemlerinizi hızlandıracaktır. Şuan güncel faiz oranı %2.48 olan banka 60 aya kadar vade imkanı sunar. Avantajlı olan kısmı ise 500.000 liraya kadar başvuru yapabilir. Ödemelerinizi bu şekilde planlayarak kredi alabilirsiniz.

  • 30 bin liralık başvuru için aylık 1.048.42 liradır. Toplam tutar ise 64.705.35 Liradır.

Akbank işsize kredi veriyor

Eskisi gibi şube şube gezip kredi aramanıza gerek yok. Artık telefonunuza indireceğiniz bankacılık programı ile bu sorunu aşabilir. 5 Dakika da maaş bordrosuz kredi alabilirsiniz. AK BANK DİREKT uygulaması ile anında 20 bin lira ihtiyaç kredisi alabilir. 48 ay vade imkanı ve %2.52 faiz oranı ile araç ipotekli, konut teminatlı veya kefil göstermeniz yeterlidir.

  • 20 bin liralık ihtiyaç kredisi için aylık 795.07 Liradır. Toplam ödenecek tutar ise 38.162.92 Liradır. En güncel banka faiz oranlarına aşağıda ki tablomuzdan ulaşabilirsiniz.

[table id=1 /]

Bir önceki yazımız olan En iyi 6 Mini kredi veren bankalar hangisi ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git