Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

BTC Ne Demektir, Hangi Ülkenin Para Birimidir? (Nasıl Üretilir?)

BTC Ne Demektir, Hangi Ülkenin Para Birimidir? (Nasıl Üretilir?)

Bitcoin son yıllarda ülkemizde de çok fenomen olan bir dijital para alış verişidir. Günümüzde herkesin ek bir gelir arayışı olması ve işsiz birçok vatandaşımızın olması bu kripto para sistemi ile kazanmaya merak salmışlardır. Bu para sisteminin özelliğine bakılırsa tüm para birimlerini unutmanız gerekebilir. Çünkü bitcoin tamamen teknoloji ve borsa destekli bir oluşumdur. Aklınızda ki para birimlerinin aksine sağlam bir zeka ile tahmin gücü gerektirir. Peki pek çok kişinin de umudu olan, küresel piyasaların yeni gözdesi BTC ne demektir? Dolar ve Euroya kafa tutan bitcoin nasıl kazanılır sizlere bahsedeceğiz. Alternatif kazanç yöntemlerini bugüne dek  ele almıştık. Bugün yine siz hem kolay hem de çok kazanın diye bitcoin hangi ülkenin para birimidir ve nasıl kazanılır ? kaleme aldık.

Neler Var?

BTC Ne demektir?

BTC Ne demektir

BTC Ne demektir

Sembolü BTC ve B olan bitcoin para birimi esasında dijital bir paradır. İlk temelleri 2008 de atılan bitcoin, Satoshi Nakamoto adında bir kişinin İnternet üzerinden bir whitepaper ile bir grup kişiye bankacılık teknik çözüm önerileri atmasıyla başladı. Aslında bir kesim için bu bir icat gibi görülüyor olsa da bazı tartışma grupları için ise bilinen bir maildi. Geçen birkaç sene de bir iki kere maille tekrardan bağlantı kurarak para alış verişlerinde komisyona gerek olmadığı bahsettiği bu kripto paranın tüm bunların hepsini karşıladığından bahsetti. Kim olduğu bilinmeyen bu kişi sonradan ilginç bir şekilde ortadan kayboldu. Yaklaşık bir sene sonra yine bir mesaj ile bu sistem ile ilgili her uygulamayı yazılımı savunan ve destekleyen kimselere devrettiğini açıklayarak bir daha da bitcoin dünyasına katılmadı. Yani resmiyette merkez bankası gibi para değerlerinin bulunduğu kuruluşlara bağlı olmayan dünya piyasalarında ise alım satımda euro ve dolara kafa tutan ilk dijital para birimidir.

Bitcoin Güvenilir Olarak Nasıl Alınır?

Bitcoin nasıl alınır

Bitcoin nasıl alınır

Bitcoin dünya üzerinde işleyen para alım satım sisteminin yanlış olduğunun ve buna alternatif bir çözüm önerisinin ilk kez sunulduğunun delilidir. Alış veriş yapmış olduğunuz tüm İnternet ortamlarında kredi kartı niteliğinde bitcoin kripto parayı kullanabilirsiniz. Hatta para akışının artık gelecek vaad etmediği dijital paranın geleceğin para birimi olduğunu söyleyebiliriz. ⇒⇒Peki bitcoin nasıl alınır? nereden temin edilir bir bakalım. Bahsedildiği ilk günden bu yana dijital ortamda yer alan alış ve satışı da web üzerinden yapılan bir sistemdir. Almanya gibi büyük ülkelerinde bizzat tanıdığı bu dijital parayı alabilmek için kripto para borsalarını takip etmeniz bu siteler üzerinden kredi kartı, havale, eft ile kripto paranızı satın alabilirsiniz. ⇐⇐Ancak alış veriş yapacağınız bu sitelerin donanımlı, olumlu yorumların yapıldığı tecrübeli siteler olması gereklidir. Özellikle almış olduğunuz bu dijital paraları da sizden fazla miktarlar ödeyecek kimselere de satabilmeniz cüzdan hesabı ile mümkün.

Türkiye ‘de Bitcoin Nasıl İşliyor?

Türkiye de bitcoin nasıl işliyor

Türkiye de bitcoin nasıl işliyor

Ülkemiz bazı konularda teknolojik gelişmelere kapalı olsa da para ve borsa hususlarında dünyayı yakından takip ediyoruz. Bunun en büyük kanıtlarından bir tanesi de Bitcoin. Yaklaşık 100 yıl sonra şuan kullandığımız paranın tamamen kalkacağı ve dijital paranın tamamen hayatımızda yer alacağı var sayılıyor. 2013 yılında ülkemizde başlayan bu para akışı ile bu işe başlayan vatandaşlarımız da sayıca oldukça fazla. Büyük alış veriş sitelerinin İnternet üzerinden satış yaptığı bir sistemle işleyen BTC ‘nin bir borsası var diyebiliriz. Over the counter denilen kişiler arasında alış verişi sıklıkla yapılmakta hatta Türkiye de 3 bin bitcoin işlemi olduğunu biliyoruz. Türkiye de bu sistemi yakından takip eden en çok aktif olan borsa sitesi ise BTCTurk.com dur. Hızlı bir para akışına sahip olan bitcoin artık ülkemizde sadece borsa da değil birkaç önemli sektörde de yer alıyor. Bu sektörlerin başında da bilişim, teknoloji ve ticaret gelmektedir.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Bitcoin hiçbir ülkenin para birimi olmamakla birlikte dünya üzerinde kullanılan genel bir dijital paradır. Yani evrenseldir. Amerika da , İran da, Türkiye de de değeri aynıdır. Bu sebeple zarar etme riskiniz diğer piyasalara göre çok çok azdır. Sizde diğer borsa sistemlerinde zarar etmek yerine kripto para ile geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Başta bunu gerçekleştirmek için bitcoin nasıl üretilir bilmeniz gerekir. Sizlere kısaca açıklamamız gerekirse; Bitcoin üretimi için madencilik kavramından bahsediliyor. Yani bu dijital paranın üretimi için altın madenciliği çıkarma yöntemi ile aynı yöntem mantığı kullanılıyor. Düzenli bir bilgisayar kullanımı ve sıkı bir bitcoin borsası takibi şarttır. Bir anlamda madencilik olarak bahsettikleri mining olarak isimlendirdikleri para havuzu alım satımlarını takip etmek, uygun fırsat bulunduğunda BTC alıp biriktirerek üretime geçebilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın