Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

En Kolay Güvenilir Bitcoin BTC Nereden Nasıl Alınır? Satılır?

BTC yani Bitcoin sanal para bankalardan nasıl alınır? Konusunu sizlere bir trader olarak açıklamak istiyorum. Sadece bu konumuzda sanal paranın nasıl bankalardan alınacağını değinmekle kalmayacağım. Ayrıca, hızlı ve güvenilir bir şekilde 2022 yılı içerisinde al sat işlemlerinin nereden yapılacağını da açıklık getirmek istiyorum.

En Kolay Güvenilir Bitcoin BTC Nereden Nasıl Alınır? Satılır?

Konumuz da sadece lider kripto birimi olan BTC yer almayacak. Chanlink, Wawes, Chiliz (Chz) ve Ethereum (Eth) gibi alt coin olarak isimlendirilen diğer kripto paraların PARİBU ve BTCTürk gibi borsalardan nasıl alınacağını da göstereceğim.

Neler Var?

BTC Bitcoin Sanal Kripto Paralar Güvenilir Mi?

Hangi ticari işe girerseniz girin ilk olarak bence bu işin güvenilirliğini sorgulamanız gerekir. Bu nedenle sizlere BTC yani bitcoin sanal para nasıl alınır konusuna değinmeden evvel güvenilir mi? bunu bilgi ve tecrübelerime dayanarak açıklamak istiyorum. Her ticari işin mutlaka bir riskli vardır. Risk olmazsa zaten ticaret olmaz. Ticaretin temelinde risk yatar. Çok para kazanmak isteyenler de bu riski alması gerekir. Bundan ötürü BTC bitcoin tam olarak güvenilir mi derseniz buna kimse evet diyemez. Derlerse zaten bilin ki kesinlikle size yalan atıyorlardır. Sanal paranın güvenilirliğini bana sorarsanız şayet size sadece şu iki kelime ile bunu yanıtlayabilirim.

Mahallenizde bir market yada bakkal dükkanı açmak kadar güvenilir.

Bu nedenle BTC bitcoin alacaklar sürekli bir kazanç elde edeceğim diye kesinlikle bir rüyaya kapılmaması gerekir. Eğer ki! bu riski alacak ve özellikle de fazlası ile elinizdeki paranın katlaması için zamanınız varsa o zaman bu risk göze alına bilir. Tabi bu risk sadece BTC borsalarda artma ve düşmesi ile alakalı değildir. Al ve sat işlemlerini de icra ederken mutlaka güvenilir borsalarda bu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir. En güvenilir Türk borsaları hangileri derseniz ven PARİBU ile BTCTürk diye sizlere söyleyebilir. Ama yinede kesinlikle garanti veremem. Yine aynı şekilde en güvenilir yurt dışı borsası hangisi derseniz o zaman da BİNANCE tek geçerim. Türk ve yabancı borsaların arasında en büyük fark işlem ücretleridir. Her ne kadarda yurt dışı borsaları biraz karışık olsa da işlem ücretleri Türk borsalarına nazaran çok daha düşüktür. Sanal para alım satım işi için yeni başlayacak biriyseniz bu işe benim gibi sizlerde isterseniz ilk olarak Türk borsalarıyla başlaya bilirsiniz. 1 Defada Sanal Para Alıp Satarak Para Kazanma da daha önce elde etmiş olduğum bazı gelirleri sizlerle paylaşmıştım. Tabi sonraları iş yoğunluğundan ötürü kazançlarımı güncelleme yapamadım. Her neyse, artık BTC sanal para alıp satmanın ne denli güvenilir olup olmadığını biliyoruz. Şimdi BTC dahil olmak üzere bütün alt coinlerin nasıl alınabileceğini geçebiliriz.

Sanal Para BTC Hangi Bankalardan Satın Alınır?

Sanal kripto para alıp satarak para kazanmayı hedefleyenlerin en çok merak ettikleri hangi bankalardan alınacağıdır. Sizi hayal kırıklığına düşürmek istememe ama BTC dahil olmak üzere hiç bir kripto para bankalardan satın alınmaz. BTC, bitcoin dahil olmak üzere Link, Wawes, Chz ve Eth gibi alt coinler sadece oluşturulan borsalardan satın alınır. Ama şöylede bir durum var ki sizlere yukarıda bahsetmiş olduğum bu güvenilir borsalardan, sanal para satın alabilmeniz içinde mutlaka anlaşmalı bankalarla bu işlemi yapmanız gerekir. Bunun sebebi ise 7/24 olarak borsaya TL olarak para gönderebilmemiz ve olur da BTC den para kazanırsanız bunu yine TL olarak çekebilmeniz tir. Bu sebepten ötürü sizlere ilk tavsiyem işlem yapacağınız kripto para borsasının anlaşma yapmış olduğu bankanın hangisi olduğunu öğrenmeniz olacaktır. Daha sonra haliyle borsanın anlaşma yapmış olduğu bankadan bir mevduat hesabı açarak İnternet bankacılık uygulamasını indirmeniz gerekir. Böylece sanal para al sat işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde yayabilirsiniz. Peki size önerdiğim iki Türk kripto para borsasının anlaşma yapmış olduğu bankalar hangileridir.

 • PARİBU: Akbank A.Ş ve PAPARA
 • BTCTürk: Ziraat Bankası, VAKIFBANK, Denizbank, Akbank ve Fibabanka

Evet, sanal para BTC hangi bankalar aracılığıyla 7/24 satın alınacağını sizler için açıkladım. Daha önce de BTC Ne Demektir, Hangi Ülkenin Para Birimidir? (Nasıl Üretilir?) konusuna açıklık getirmiştim. Dolayısıyla en çok merak edilen bu konuya dahil olmadan nasıl Türk borsalarından BTC sanal para satın alabileceğinize değineceğim.

BTC Bankalardan Nasıl Alınır? Ziraat, Vakıfbank, Akbank

Doğrudan BTC sanal kripto parayı Ziraat bankası veya AKBANK yada VAKIFBANK üzerinden nasıl satın alabilirsiniz? Üzgünüm ama direk olarak ismini saymış olduğumuz bu bankalardan hiç bir aracısız olarak Bitcoin dahil olmak üzere alt coinleri satın alamazsınız. Ama, bu bankaları aracı olarak kullanarak BTC ve bir çok Türk borsasında yer alan diğer sanal paraları 7/24 olarak satın alabilmekte siniz.

Tüm bu işlemlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilmeniz için ilk olarak hangi borsayla çalışacağınızı belirlemeniz gerekir. Daha sonraysa borsanın anlaşma yapmış olduğu bankadan bir mevduat hesabı açarak İnternet bankacılığı hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Yukarıda sizlere önerdiğim PARİBU ve BTCTürk borsasının ortak olarak anlaşmış olduğu AKBANK bence en mantıklı olanı gibi gözükmektedir. Böylece hem hızlı hemde hiç bir havele/EFT ücreti olmadan her iki borsa için işlem yapa bilirsiniz. Peki, sırasıyla BTC ve diğer sanal paraları nasıl satın alabiliriz.

 • Size en yakın AKBANK şubesine gidiniz. Eğer bankada bir sizin adınıza ait bir mevduat hesabınız var gitmeniz gerek yoktur. AKBANK şubesinden İnternet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Ayrıca, AKBANK kredi kartınız yada mevduat hesabınız bulunuyorsa İnternet bankacılığı şifrenizi https://bit.ly/3hl0MUY adresine girerek resimde olduğu gibi ‘ŞİFRE AL’ bölümünde TC ve kart numaranızla alabilirsiniz. blank
 • AKBANK İnternet bankacılığı hesabını oluşturduktan sonra sıra PARİBU hesabını oluşturmaya geliyor. Bu hesabını oluşturmak içinde https://bit.ly/31bhRei adresine giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafından yer alan ‘ÜCRETSİZ HESAP OLUŞTURUN’ bölümünden kendi bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek hesap oluşturun. e-Postanıza gelen onay mesajınızla PARİBU hesabınızı oluşturduktan sonra bir sonraki adıma artık geçebiliriz.
 • Şimdi yine aynı PARİBU ana sayfasından, sağ üst tarafta yer alan ‘GİRİŞ YAP’ butonuna tıklayınız. Karşımıza gelen ‘HESABA GİRİŞ YAPIN’ bölümünden ‘Cep Telefon Numaranız’ ve ‘Şifreniz’ girilerek ‘GİRİŞ YAP’ diyelim. Cep telefonumuza giriş yapmak için bir onay kodu gelecektir. Bu onay kodunu girelim.
 • Artık PARİBU sistemine girmiş bulunmaktasınız. Yapmamız gereken işlemse ‘YATIRMA İŞLEMLERİ’ bölümüne gelmektedir. blank
 • Yukarıda yerde olduğu gibi karşınıza bir sayfa belirecek. Bu sayfadaki TL bölümünü tıklamanız gerekir. TL bölümüne tıkladığımız vakit PARİBU IBAN numarasını göreceksiniz. Bu IBAN numarasının altında size özel olarak beliren ‘SABİT YATIRMA KODU’ olacaktır.
 • Şimdi yapmanız gereken AKBANK DİREKT yada İnternet sitesi üzerinden bu IBAN numarasına açıklama kısmına size ait olan ‘SABİT YATIRMA’ kodunu girerek TL göndermeniz gerekiyor.
 • Göndermiş olduğunuz TL cinsinden paranız çok kısa süre zarfında ekranın sağ üst köşesine yansıyacaktır. Zaten sistem PARİBU hesabınıza TL geçişinin gerçekleştiğini sizlere haber edecektir.

PARİBU hesabınıza göndermiş olduğunuz TL cinsi para işlendiği zaman artık BTC yada diğer sanal kripto paraların alımını yapmaya geçebiliriz. Bunu da aşağıdaki dört basit işlemle gerçekleştire bilirsiniz.

 1. PARİBU’dan MARKET bölümüne gelelim.
 2. Sol taraftaki menüden almak istediğimiz sanal parayı belirleyelim
 3. Daha sonra + işaretlerini tıklatalım. (Almak istediğimiz değer ve yatırmak istediğimiz TL miktarını manuel olarak da belirleye bilirsiniz. Lakin, BTC fiyatını yada diğer sanal para birimini belirlerken fiyatının o miktara gelmesi gerektiğini lütfen unutmayalım.
 4. Son olarak aşağıda yer alan ‘BTC AL’ yada hangi sanal para birimini seçtiysek onu al dememiz gerekir.

Kısa süre zarfı içerisinde artık sol üst tarafta bakiyeniz de TL yerine almış olduğunuz coin miktarını göreceksiniz. BTC bankalardan nasıl alınır? bunu gördük. Peki, nasıl bankalardan geri çekebilirsiniz. Bunu da sizlere anlatarak konumuzu sonlandıracağım.

BTC TL Bozarak (Çevrilerek) Bankalardan Nasıl Çekilir?

BTC yada diğer diğer sanal paralarınızı bankalar üzerinden çekebilirsiniz. Bu işlem çok basit bir şekilde PARİBU üzerinden gerçekleşmektedir. Ancak bu işlemi sağlamadan önce satın almış olduğunuz kripto parayı TL cinsine çevirmeniz gerekir. Bunu da basit bir şekilde ‘KOLAY ALIŞ-SATIŞ’ menüsünde yapabilirsiniz.

blank

Bu menüye geldiğiniz zaman ‘KOLAY SAT’ demeniz gerekir. ‘KOLAY SAT’ bölünün den satmak istediğiniz kripto parayı seçerek ‘SAT’ demeniz yeterlidir. Bu işlem satın aldığınız sanal paranı alıcısı çıktığı gibi gerçekleşir. Hesabınıza da anında TL olarak yansır. Hesabına bozum sonrasında yansıyan Türk Liranızı çekmek içinde bu kez ana menüden ‘ÇEKİM İŞLEMLERİ’ bölümüne gelmeniz gerekir.

blank

Bu bölümde çekmek istediğini miktarı ve IBAN numaranızı girip ‘TÜRK LİRASI ÇEK’ demenizle girmiş olduğunuz IBAN numarasına paranız en kısa sürede yatar.

Hepinize bol sanal para kazanma dileklerimle.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın