Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Bim’de (İŞKUR) İşe Nasıl Girilir? Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır?

Ülkemizde en yaygın market zincirine sahip olan BİM, farklı pozisyonlarda istihdam etmek üzere personel alımı yapmaktadır. Almış olduğu personellere çokta güzel imkanlar sağlamaktadır. Farklı şehirlerde bulunan şubelerine 2022 yılı içerisinde çok fazla sayıda eleman alınacağının bilgisini verdi. Üstelik İŞKUR aracılığı ile BİM marketlerine işçi alımlarını gerçekleştirmektedir. Peki bu işçi, alımlarını nasıl yapıyor, BİM'de nasıl işe girilir?

Bim’de (İŞKUR) İşe Nasıl Girilir? Başvuru Kaç Günde Sonuçlanır?

Şayet sizlerde Türkiye’nin her il ve ilçesinde bulunan BİM marketlerine başvuru yapmayı düşünüyor iseniz? Alacağınız maaş miktarından çalışma saatlerine kadar tüm bilgileri sizler için araştırdık. Ayrıca BİM iş başvuru formunu şartları ile birlikte yazımızda paylaştık. BİM iş başvuru sonucu kaç günde kaç günde açıklanır. Gelin hep birlikte bu sorularınızın cevaplarını görelim. Ne dersiniz?

BİM’de İşe Nasıl Girilir? BİM İş Başvuru Formu

Herkesin bildiği üzere Türkiye’nin tartışmasız olarak en ucuz, en büyük, en güçlü ve sayısız market zinciri olan BİM, gerek çalışanına, gerekse de müşterisine çok büyük olanaklar sağlamaktadır. Türkiye’de yaklaşık olarak 10 bin mağazaya sahip olan BİM 2022 yılı içerisinde de daha fazla şube açma planları yaparak, çalışma arkadaşları aramaktadır.

blank

BİM’-de-İşe-Nasıl-Girilir

Daha fazla büyüme yolunda ilerleyen BİM marketlerinde sizlerde çalışmak ister misiniz? Yapmanız gereken çok basit. Şimdi sizlere BİM’de işe nasıl girildiğini anlatalım.

 • İlk yamanız gereken BİM’in kendi internet sitesine ”buradan” giriş yapmalısınız. Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki resim paneli açılacaktır.

  blank

  BİM-internet-sitesi

 • Açılan sayfa üzerindeki ”İş Başvuru Formu” yazan butona tıklamalısınız.

  blank

  BİM-İŞ-BAŞVURU-FORM-BUTONU

 • Daha sonra sizlerden istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.
  • Adınız
  • Soyadınız
  • Doğum tarihiniz
  • Cinsiyetiniz
  • Eğitim durumunuz
  • Askerlik durumunuz
  • Ehliyetinizin olup olmadığı
  • Başvurduğunuz bölüm, MAĞAZA, DEPO, OFİS
  • Çalışmak İstediğiniz İL, İLÇE ve MAHALLE
  • İkametgâhınızın bulunduğu açık adresiniz
  • Cep telefon numaranız
  • E-posta adresiniz
  • Son olarak açıklama kısmını varsa eğer daha önceden tecrübeniz yada önceki çalışmış olduğunuz yerlerin bilgisini yamanız gerekmektedir.
  • Son olarak sizlere verilen güvenlik konu girmelisiniz. Resimde de daha detaylı bir şekilde sizler için gösterdik.

   blank

   BİM-iş-başvuru-form-bilgileri

 • Tüm bilgileri resimde de görmüş olduğunuz üzeri doldurup tamamladıktan sonra en alt kısımda bulunan ”Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Bilgilendirmeyi Okudum Kabul Ediyorum” butonunu tıklamalısınız.

  blank

  Kişisel-Verilerin-Korunmasına-İlişkin-Bilgilendirmeyi-Okudum-Kabul-Ediyorum

 • Son olarak ”Gönder” butonuna tıklamalısınız.

Yapmanız gereken işlem sadece bu kadar basit adımlar ile yapılmaktadır. Talebiniz incelemeye alınarak vermiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden sizlere en kısa süre içerisinde bilgi sağlamış olurlar.

blank

BİM-İş-Başvuru-Formu

Arkadaşım eğer sen kendin bizzat cv verip başvuruda bulunmak istiyorsan yapman gerekenler. Hazırlamış olduğun cv’ni bulunmuş olduğun il veya ilçedeki bölge müdürlüğü olan BİM mağazasına gidip oradaki sorumlu kişiler ile görüşme ayarlamanız gerekmektedir.

Başvurunuzun sonuçlanmasını beklerken, İsterseniz evde boş boş oturmayın derim. Bu esnada evde yapabileceğiniz bir çok iş imkanları var. Üstelik gelirleri de sizleri epey bir tatmin edeceğine inanıyorum. Evde Maske Paketleme İş İlanlarıyla (İŞKUR Destekli)olmak üzere yapabilirsiniz. Neden olmasın ki bir düşünün evde, kaldığınız sürede en azından harçlığınızı çıkarabilmek için, sizce iyi bir fikir değil mi? Sadece bununla kalmayıp Evde Karton, Plastik Bardak Paketleme İşi Yapmak İsteyenlerde vermiş olduğumuz adreslerden bilgi alabilirler.

Yapılan görüşme esnasında eğer sizlerden istenilen şartları taşıyorsanız hemen orada sonucu size bildirirler. Taşımadığınız halinde ise, sizi arayıp bilgilendireceğiz diye gönderebilirler. Ayrıca bilmenizi isterim ki BİM marketlerine İŞKUR aracılığı ile de eleman alımı yapılmaktadır. Tüm detaylarını sizler için yazımızın devamında paylaştık. Ama tabi ki bundan önce isterseniz, BİM iş başvurusunda bulunabilmek için sizlerden istenilen şartların neler olduğunu görelim.

BİM İş Başvuru Şartları Nelerdir?

BİM marketlerinde çalışmak isteyen arkadaşlarımızın, en çok merak edip araştırmış oldukları bir konu var. Oda tabi ki başvuru şartlarının neler olduğudur. EEE haliyle hayatımız şartlardan ibaret değil mi ki. BİM marketleri başvuruda bulunan kişilerde şart aramasın. Sizce de bu kanı doğru değil mi? Neyse şartlara geçelim isterseniz.

 • İlk olarak istenilen şart Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız gerekmektedir.
 • İkinci olarak ise en az ilköğretim diplomasına sahip olmanız gerekmektedir.
 • Çalışmasına engel olacak herhangi bir hastalığınız olmaması istenmektedir.
 • Eğer engelli iseniz, engelli adalar için engel durumunuzu belirleyen heyet raporuna ihtiyacınız olacaktır.
 • Müşteriye saygılı, güler yüzlü ve diksiyonunuz düzgün olması istenerek, müşteri ve hizmet odaklı çalışma sistemi istemektedir.

  blank

  Müşteriye karşı daima güler yüzlü kaliteli ve yardımsever olmak

 • 18 yaşını doldurmuş ve 40 yaşından küçük olmanız gerekmektedir.
 • Esnek vardiya çalışma saatlerine uyum sağlayabilir olmanız gerekmektedir.
 • Bildiğiniz üzere hangi il ve ilçede olursa olsun BİM marketlerinde devamlı insan trafiği yaşanmaktadır. Sizlerin de bu tempoya ayak uydurup çalışmanız gerekmektedir.
 • Çalışmak istemiş olduğunuz departman hakkında daha önceden birazda olsun bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.
 • Erkek adaylarımızdan kısmi olarak istenilen askerlik görevini yapanlar tercih edilmektedir.
 • Çalışma arkadaşlarınız ile takım çalışması yapmanız ve müşteriye karşı iletişiminiz kuvvetli olması gerekmektedir.
 • Ekip çalışmalarına yatkın ve bir o kadarda iletişim becerisi yüksek olan çalışma arkadaşları aramaktadırlar.

Bu şartları taşıdığına inanan tüm arkadaşlarımız başvuruda bulunabilir. Bildiğiniz üzere BİM marketleri diğer marketlere göre epey bir düşük fiyatta ve kaliteli ürünlere sahip olduğundan dolayı oldukça yoğun ve kalabalık olmaktadır. Başvurunuzu tüm bunları düşünerek yapmanızı isterim. Çünkü bir daha geri dönüşü olmayabilir. Neden mi? BİM marketlerinin kurallarından biri de eğer işi kendi isteğiniz ile sebepsiz bırakırsanız bir daha hiç bir il ve ilçede yada başka bir bölgedeki BİM marketlerinde çalışma imkanınız olamaz. O yüzden bu önemli bir bilgi olmaktadır. Çok iyi düşünün ve ona göre kararınızı verim derim. Bizden söylemesi.

blank

BİM-Çalışma-Şartları-Nelerdir

Bu önemli bilgileri de verdikten sonra şimdi yukarıda bahsetmiş olduğumuz konuya geçelim. İŞKUR üzerinden BİM iş başvurusu nasıl yapılmaktadır. Şimdi hep birlikte bunu görelim.

İŞKUR Üzerinden BİM İşçi Alımı Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en büyük market ağına sahip olan, müşteri tercih bakımından hem maddi olarak, hem de kalite yönünden ilk sıralarda yer almaktadır. Sizlerde bu kadar büyük ve tercih edilen BİM birleşik mağazalar Anonim Şirketi bünyesinde personel olarak çalışmak istiyorsanız. Yukarıda normal şartlar ile internet üzerinden nasıl başvuruda bulunacağınızı detayları ile anlattık. Şimdi ise aynı başvuruyu İŞKUR üzerinden nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

 • Yapmanız gereken İŞKUR iş ilanları sayfasına giriş yapmak. Giriş yaptığınız anda karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır.
blank

İŞKUR

 • Sayfa üzerinde bulunan ”İş İlanları” bölümüne tıklamalısınız.

  blank

  İŞKUR-İŞ-İLANLARI

 • İş ilanlarına giriş yaptığınızda aşağıdaki form açılmış olacaktır. Bu formu istediğiniz bilgiler ile doldurmalısınız.

  blank

  İŞKUR-iş-ilanları-bölüm-formu

 • Formu aşağıda resimde gördüğünüz gibi doldurmanız gerekmektedir. En alttaki iş yeri unvanı yazan bölüme ”BİM BİRLEŞİK” yazdıktan sonra ara tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

  blank

  BİM-BİRLEŞİK

 • Böylelikle karşınıza resimdeki gibi vermiş olduğunuz il ve ilçedeki personel alımlarının duyuruları çıkacaktır.

  blank

  BİM-İŞKUR-ÜZERİNDEN-İŞ-İLANLARI

Aralarında tercihinizi yaparak yukarıdaki gibi aynı şekilde yine başvuru formunu doldurmanız gerekecektir. Form için İŞKUR’a üye olup sisteme isminiz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer başvurunuz İŞKUR aracılığı ile kabul edilmiş olursa BİM marketlerine anlaşmaya göre 2,3,6 ay gibi süre İŞKUR personel elemanı olarak çalışmış olacaksınız. Anlaşmanı sona erdiğinde eğer kendinizi beğendirdi iseniz, gerek çalışma , gerekse performans yönünden BİM sizi daimi personeli olarak devam ettirir. Yalnız sizden memnun kalmazlar ise, İŞKUR ile anlaşılan süre dolduğunda çıkışınızı elinize verir. Haberiniz olsun. Bu sonuç ile karşılaşmamak için yapmanız gereken sadece sizlerden istenilene harfiyen uyum sağlamak olacaktır. Çünkü girmeden önce sizlere tüm bilgiler veriliyor. Hızlı bir tempoda çalışabileceğinizi düşünüyor ve kendinize güveniyorsanız hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra peki başvurunuz kaç günde sonuçlanır.

BİM İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Yapmış olduğunuz başvuru kaç günde sonuçlanır sorusuna tam net bir bilgi veremeyiz. Çünkü kadro hangi bölümde eksik. Hangi bölüme eleman alınacak yapmış olduğunuz başvuruya göre değerlendirilecektir. Bakarsınız formu doldurdunuz başvuru talebinde bulundunuz o anda eleman açığı vardı hemen sonuçlanır ve işe alımınız olur. Ve yine formu doldurdunuz ama eleman açığı yok beklemeye alırlar ne zaman kadroda açık olursa o zaman değerlendirmeye alınırsınız. Ve vermiş olduğunuz doğru iletişim adresleri üzerinden sizleri kesinlikle haberdar ederler. Burada dikkate alınacak ön önemli bilgiyi sizlere verecek olursak.

blank

BİM-İş-Başvurusu-Kaç-Günde-Sonuçlanır

Başvuru yapan adayların, talep edilen çalışan profiline uygun olup olmaması bakılır ve incelemeye alınır. Sonrasında bilgilendirme yapılır. Şimdi gelelim BİM çalışma şartlarının nasıl olduğuna. İşe alındınız peki şartlar size cazip mi bakalım görelim.

BİM Çalışma Şartları ve Saatleri

Evet arkadaşım BİM çalışmak için can atıyorsun gördüğüm kadarı ile. Ve bunun için epey bir çaba da gösterdin. Peki şartlarından haberdar mıydın? Öncelikle şunu söylemeliyim BİM’de çalışmak için özverili ve çalışkan olman gerekmektedir. Yoğun bir iş temposuna ayak uydurmaya hazır olmalısın. Seni çok farklı iş görevleri bekleyebilir. Şimdiden haberin olsun. Yeri gelecek, kimi zaman marketi komple temizleyeceksin. Kimi zaman kasaya bakacak, kasadan sorumlu olacaksın. Bakmışsın bazen raf düzenliyor olacaksın. Bazen de kendini depoda bulup, depoya bakacaksın.

blank

BİM-İş-Başvuru-Şartları-Nelerdir

Evet bu söylediklerimde çok ciddiyim. Yeri geldiğinde bütün bunların hepsini birden aynı anda yapmanız gerekebilecek. Eğer BİM, personelinden maksimum fayda sağlamak istiyorsa, sizi de tam donanımlı, istediği gibi bir personel olarak yetiştirecektir. Haberin olsun derim. Peki şimdi BİM marketinde hangi iş olanakları vardır onları görelim.

 1. Kasiyer
 2. Reyon görevlisi
 3. Satış danışmanı
 4. Manav
 5. Engelli beden işçisi
 6. Perakende satış elemanı
 7. Fortklift elemanı
 8. Depo işçisi
 9. Beden işçisi

gibi her türlü iş imkanları bulunmaktadır. Bir BİM işçisi, her işi yapabilir! Buna hazırsanız BİM’de personel olmak için başvuru yapabilirsiniz. Hızlı, kuvvetli, güçlü, atletik ve hafızanız kuvvetli biriyseniz. Bu iş tam size göre! Kaçırmayın derim. 😉

blank

BİM-Çalışma-Şartları-ve-Saatleri

Şimdi gelelim diğer önemli bir konuya, personel çalışma saatleri. Çalışma saatlerinin de bilgisini verelim. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz Covid-19 hastalığı nedeni ile çalışma saatlerinde değişiklik yaşanmıştır. Buna rağmen genel olarak bir bilgi verecek olursak Türkiye’nin her il ve ilçesinde bulunan BİM marketlerinin müşteriye açılış saatleri 09.00 olmaktadır. Yine müşteriye kapanış saati ise 21.00 olmaktadır. Bunlar baz alınarak,

 • Tam zamanlı olarak  çalışan personel günde 8 saat çalışmaktadır.
 • Sabahçı gurubu, açılışa gelen personel 09.00’da mağazayı müşteriye açacak olanlar 08.30’da işe başlarlar.
 • Ve tam 8 saat sonra 16.30 da paydos ederler.
 • İkinci gurup olan vardiya is,  genel olarak 13.30 iş başı yaparlar.
 • 21.30 da işi bırakmış olurlar.
 • Eğer partime çalışmak istiyorsanız. Partime çalışan işçiler için çalışma saatleri 4 ile 5 saat arasında değişmektedir.

Sizlerin çalışma vardiyalarınız ve saatleriniz mağaza sorumlusu tarafından ayarlanmaktadır. Tam zamanlı çalışan personel için haftalık çalışma süresi 45 saati, kısmi süreliler için ise bunun 2/3’üdür. Belirlenen süreyi aşmış iseniz, bu süre üzerindeki çalışmalarınız için fazla mesai parası ödenmesi gerekir. Ya da fazla çalıştığınız sürelerin karşılığını izin olarak kullanabilirsiniz. Bu arada unutmadan hafta tatiliniz genelde hafta içi olmaktadır. Hafta sonu çok zor bir ihtimal. Şansınız varsa denk gelirse yaşadınız demektir.😉

2022 Yılı BİM Personel Maaşları Ne Kadar?

BİM’e personel olarak girebildi iseniz, maddi yönden şanslısınız demektir. Neden mi kesinlikle maaşlarınızda bir aksama yada problem yaşamazsınız günü gününe maaşlarınız ayın 10 dediğinde hesaplarınıza yatar. Eğer BİM marketlerine İŞKUR aracılığı ile girdi iseniz maaşınızı Halk bankasından almış olacaksınız.

blank

2022-Yılı-BİM-Personel-Maaşları-Ne-Kadar

İŞKUR değil kendi olanaklarınız ile iş başvurunuz kabul edilip personel olarak çalışanlar ise Garanti bankasına maaşınız yatmaktadır. Şimdi asıl can alıcı önemli konuya gelelim. BİM maaş ücretleri 2022 yılında ne kadar? sorununu hemen sizler için açıklığa kavuşturalım.

 • BİM personel maaşları asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Buna göre
 • Bekar ve çocuğunuz yoksa net 3.000.00 TL alacaksınız.
 • Eğer evli ve çocuğunuz varsa 3.200.00 TL ile 3.500.00 TL arasında almış olacaksınız.
 • BİM mağaza sorumluları 4.000.00 TL ile 4.500.00 TL arasında almaktadır.

Bence şuan ki yaşam şartlarına göre tatmin edici rakamlardır. Sizce de öyle değil mi? Aranızda BİM marketlerinde çalışan arkadaşlarımız varsa eğer. Daha fazla bilgiye sahiptirler. Bizleri de aydınlatmak adına bilgilerini aşağıda bulunana yorumlar kısmında paylaşım yaparsa. Bizleri mutlu eder. Bu sayede bilmediklerimizi hep beraber öğrenmiş oluruz. Başvuruda bulunan arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.😊

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın