Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Bedavaya Devletten Tablet Bilgisayar Nasıl Alınır? (MEB Başvuru)

Bedavaya Devletten Tablet Bilgisayar Nasıl Alınır? (MEB Başvuru)

Devletimiz EBA TV de uzaktan eğitim görecek olan öğrencilere bedava tablet bilgisayar dağıtacaktır. Ücretsiz olarak verilecek olan tablet bilgisayarların ne zaman dağıtılacağının tarihi ise belli olmuştur. İlk olarak 500 bin adet olarak dağıtılması planlanan uzaktan eğitim tabletleri 12 ekim tarihi itibarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edilecektir. MEB tarafından organize edilerek verilecek olan tablet bilgisayarlara ihtiyaç sahipleri peki nasıl başvuru yapacak? Gerek duyulması durumunda ihtiyacınız olan dilekçe örneğiyle bu soruların yanıtını sizler için yazımızda yer verdik.

Neler Var?

Öğrencilere Bedava Tablet Bilgisayar Verilecek

Devletimiz ihtiyaç sahibi öğrencileri desteklemek adına bir çok örnek projeye imza atmaktadır. Bu projelerden belkide şimdiye kadar en iyisi SED yardımlarının sağlanmasıdır. SED yardımlarıyla bir çok öğrencilerimizin velilerine ekonomik olarak para yardımı yapılmış ve halen yapılmaktadır. Devlet Öğrencilere Para Veriyor da SED yardımından nasıl yararlanabileceğinizi bahsetmiştik.

blank

Şimdi ise devletimiz tarafında başlatılan başka bir projeden bahsetmek istiyorum. O da hepimizin de duymuş olduğu gibi ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak olan bedava tablet bilgisayarlardır. Peki, bir çok ihtiyaç sahibi öğrencilere EBA Tv üzerinden eğitim alabilmeleri için dağıtılacak olan ücretsiz tablet bilgisayarların başvuruları nasıl yapılır? İşte cevabı!

MEB Ücretsiz Tablet Bilgisayar Kimlere Verilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç sahibi öğrencilere uzaktan eğitim alabilmeleri için bedava tablet bilgisayar dağıtacaktır. MEB üzerinden dağıtılacak olan tablet bilgisayarların her ne kadarda markaları belli olmasa da büyük ihtimal özellikleri şu şekilde olacaktır. En az 2 GB RAM en ufak olarak 10 inç ekran boyutu ve en az 32 dahili hafıza. İlk, orta ve lise seviyesindeki öğrencilerimizin uzaktan eğitim alabilmeleri için gayet yeterli teknik özelliğe sahip olan bu bilgisayarları peki sahip olabilmeniz için ne yapmanız gerekiyor? Bedava verilecek olan tablet bilgisayarların kimlere verilecek sorununun yanıtı halen hiç bir resmi kurum tarafından bizlerle paylaşılmamıştır. Ancak, geçmiş dönem tecrübelerimize dayanarak bizler sizlere kimlere nasıl verileceğinin cevabı olarak şu üç ihtimalli yanıtı verebiliriz.

  1. Daha önce okul tarafından belirlenmiş olan öksüz, yetim kalan ihtiyaç sahibi öğrencilere doğrudan dağıtıla bilir.
  2. Diğer bir seçenek olması zor olarak gördüğümüz bütün öğrencilere doğrudan verilebilir
  3. Olası en büyük ihtimal ise tablet bilgisayar ihtiyaç sahibi olan veli bir dilekçe doldurmasıyla dağıtılabilir.

Bu olasılıkların için de şayet 1. madde yer alıyorsanız sizler için sağlanan Öksüz ve Yetimlere Devlet Yardımları Nelerdir? de yer alan imkanlara da bakmanızı öneririm. Olası en büyük ihtimal olan dilekçe üzerinden başvuru yapılması durumunda da sizler için oluşturmuş olduğumuz dilekçe örneğini okulunuza teslim etmeniz gerekebilir.

Bedava Tablet Bilgisayar Başvuru Formu Dilekçesi

MEB ilk, orta ve lise seviyesindeki öğrencilere bedava tablet bilgisayar dağıtacağı artık kesinlik kazandı. Ücretsiz olarak dağıtılacak olan tablet bilgisayarların nasıl başvuru yapılacağı ise halen merak konusu olmaktadır. Bizim bu konudaki ön görümüz ise ücretsiz olarak verilecek olan tablet bilgisayarlara form yada bir dilekçe ile başvuruların yapılacağıdır. Şayet bedava bilgisayarların başvuruları bir form üzerinden sağlanırsa sizin herhangi bir şey yapmanız pek gerek kalmayacaktır. Okul tarafından hazır olarak doldurulan tutanak formunu imzalamanız yeterli olacaktır. Eğer ki başvurular bir dilekçe üzerinden sağlanacak olursa şayet o zaman aşağıda yer alan örnek dilekçeyi doldurup imzalamanız gerekebilir.

Dilekçenizi okul yönetimine teslim ettikten hemen sonra bedava tablet bilgisayarlarınıza sahip olabilirsiniz. Peki, MEB haricinde ücretsiz olarak tablet bilgisayar sahibi başka türlü nasıl olabilirsiniz.

Belediyelerden Ücretsiz Tablet Bilgisayar Nasıl Alınır?

Ücretsiz olarak tablet ve bilgisayar sahibi olmanın diğer bir yolu ise yerel belediyeler den geçmektedir. Yerel belediyeler ihtiyaç sahibi ailelere bir çok yardımda bulunmaktadır. Bunların belkide en göze çarpanı ise Devletten Yakacak Kömür Yardımı Başvurusu da bulunan imkanlardır. Belediyelerin ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımcı haricinde yiyecek yardımları da yaptığını bir çoğumuz bilmekteyiz. Şimdi ise koronavirüs nedeniyle okullarına gidemeyen öğrenciler için bir çok belediye kampanya başlatmıştır. Başlatılan bu kampanya ile EBA Tv üzerinden eğitim almak isteyip ama tablet bilgisayarları olmadığı için bu eğitimi alamayanlar öğrencilere ücretsiz tablet verilmektedir. Bir çok yerel belediye tarafından başlatılan ücretsiz tablet bilgisayar kampanyasına başvuruları doğrudan yapıldığını belirtmek isterim. Sizde şayet gerçekten çocuğunuza tablet bilgisayar almakta zorlanıyorsanız bu başvuruları yerel belediyenize yapabilirsiniz.

MEB tarafından verilecek olan ücretsiz tablet bilgisayarlar hakkında gelişmeler oldukça sizler için burada içeriği güncelleyerek paylaşımda bulunacağız.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın