Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Bedava Para Transferi EFT Havale Gönderme (Yurt Dışı Dahil)

Önceleri para göndermek için ödediğim işlem ücretlerini düşünüyorum da gerçekten çok ciddi maliyetlerin altına girmişim. Artık, 1 TL de olsa 150.0000 TL de olsa ücretsiz olarak her yere para gönderebiliyorum. İster aynı banka (Havale) ister ise herhangi bir bir banka (EFT) hiç fark etmeksizin bedavaya para göndermek gerçekten çok güzel. Banka müşterisi olmasam dahil bu hizmetleri cep telefon numarasına dahil gönderme için bana ömür boyu bedelsiz olarak sunan uygulamaların sahibi bankalara minnettarım.

Bedava Para Transferi EFT Havale Gönderme (Yurt Dışı Dahil)

Tabi, bedava hızlı bir şekilde para transferi işlemini sadece burada Türkiye için ele almayacağım. Özellik ile yurt dışında Almanya, Fransa, Amerika, Avusturya, Belçika ve Hollanda dahil ikametgah eden gurbetçilerimizin de bu hizmet geçerlidir. Ülkemize Avro veya USD nasıl aynı şekilde ücretsiz gönderebileceklerini de bu içerikte videolu bir şekilde yer vereceğim. 2022 yılına ait olan tüm bilgiler yazımızın içeriğinde mevcuttur.

Neler Var?

Ücretsiz Bedava Sınırsız Para Gönderme (Güvenilir EFT/HAVALE)

Türkiye’de ne yazık ki halen şayet sözleşmeli maaş müşterisi değilseniz para transferi için belli bir işlem ücreti bankalara ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu TL de olabilir USD (Dolar) yada Avro dahi olabilir hiç ayırt edilmeksizin ücretlendirilme ye bankalarca tabi tutulmaktadır. Ancak, artık dijital kredinin kendini göstermesi ile birlikte ortaya çıkan dijital bankacılık bu ücretlendirmeye ülke içinde bir dur dedi! Bu arada Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir? diye merak ediyorsanız onu da ayrı bir şekilde sizler için yer verdiğimi belirtmek isterim. Dijital bankalar yani bir diğer adı ile şubesiz bankacılık sistemleri müşterilerine ömür boyu işlem ücretsiz olarak para gönderme imkanı sağlamaktadırlar. İster maaş müşterisi olun ister ise olmayanın, hatta herhangi bir otomatik ödeme talimatı verme veya kredi kartı alma şartına dahil olmaksızın bu imkanlar ile para gönderebilirsiniz. Ben yaklaşık olarak 4 seneden fazla bir süredir bu yöntem ile güvenilir bir şekilde bir çok bankaya para gönderme işlemlerimi bu şekilde yaptım. Sizlerde yurt içi ömür boyu anında para transferi işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirmek istiyorsanız benimde kullandığım bu yolu içiniz rahat bir şekilde uygulaya bilirsiniz.

Bedava Ömür Boyu Para Göndermenin En Güzel Hali ENPARA!

QNB Finansbank ile hayatımıza dahil olan ENPARA yıllardır ücretsiz olarak para transfer işlemi için tercih ettiğim uygulamadır. Şuana kadar ülke içinde TL yada USD veya AVRO gibi yabancı para birimlerinin gönderilmesi için bu uygulamaya hiç bir işlem ücreti ödemedim. Sizlerde benim gibi herhangi bir bankaya bedava olarak EFT yada HAVALE yapmak istiyorsanız basit şu adımları sırası ile sağlamanız yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak ENPARA başvurusunu yapmanız gerekiyor. Onun için bu sayfaya giriş yapmalısınız.
 2. Açılan sayfada, ”Lütfen En Öncelikli Başvuru Nedeninizi Belirtin” bölümünde ”EFT/HAVALE İşlemeleri İçin para Ödemek İstemiyorum” bölümünü seçelim ve DEVAM diyelim.
 3. Sonra 4 adımdan oluşan;
  1. Kimlik
  2. İletişim
  3. Kişisel
  4. Adres bilgilerinizi giriniz.
 4. Tüm bu alanlar doğru bir şekilde doldurulduktan sonra belirtmiş olduğunuz telefon numarasından sizin ile adresinizde görüşülmek üzere bir gün alınacaktır.
 5. Randevulaştığınız gün ve saate size ENPARA memuru gelip bedava para gönderebileceğiniz kartınızı ve ENPARA uygulamasına giriş için şifrenizi teslim edecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık bedava para transferi için yapmanız gerekenler çok dahi basittir. Yine sırası ile yapmanız gerekenleri belirtir isek.

 1. Google Play üzerinden ENPARA uygulamasını cep telefonunuza indirin. (Hızlı işlem yapmak için)
 2. Uygulamaya görevlinin vermiş olduğu şifre ile giriş yapın.
 3. Daha sonra resimde de görmüş olduğunuz gibi menü işaretini tıklayarak ”Transferler” bölümüne girmelisiniz. blank
 4. Transfer bölümüne giriş yaptıktan sonra ise karşınıza yine aşağıda yer alan menüdeki gibi para gönderme seçenekleri çıkacak. Bu seçeneklerden tercihen ”IBAN NUMARASI İLE” bölümünü seçmenizi tavsiye ederim. Tabi para göndereceğiniz kişiye ait IBAN numarasını biliyorsanız. Bilmiyorsanız da öğrenmeniz lazım. blank
 5. IBAN numarasını seçtikten sonra ise alıcıya ait bilgilerin girilmesi gerekilen alan karşınıza gelecektir.blank
 6. Bu alanları yukarıda yer alan resimde gibi karşınıza gelen bu alanları doğru bir şekilde doldurup ”GÖNDER” demeniz ile ücretsiz para gönderme işleminin gerçekleşmiş olacaktır.

5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar içinde yer alan bu uygulama sayesinde kredi dahi isterseniz hemen kullana bilirsiniz.

Cep Telefon Numarasına Para Gönderme Nasıl Yapılır? (Bedava)

Cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri gerçekten bir çok şey oldukça basit hale geldi. Bunlardan bir tanesi de para göndermek istediğiniz kişiye ait mevduat hesabı olmasa dahi para transferi yapabilmenizdir. Yine arzu ederseniz bu bahsetmiş olduğumuz işlemi ücretsiz olarak kolaylık ile yapabilirsiniz. Küçük meblağlar için yapacağınız bu işlem için günde 2 defa uygulama olanağı 500 TL kadar sağlandığını belirtmek isterim. Eğer ki göndereceğiniz para miktarı 500 TL yada daha altında bir rakam ise bunu kolaylık ile şu adımları sağlayarak gerçekleştire bilirsiniz.

 1. Yukarıda ”Bedava Ömür Boyu Para Göndermenin En Güzel Hali ENPARA” de yer vermiş olduğumuz gibi ENPARA uygulamasına başvuru yapın ve CEP telefonunuza uygulamayı kurunuz..
 2. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra menüden ”TRANSFERLER” bölümüne giriş yapalım.
 3. Karşımıza çıkan para gönderme seçeneklerinden ”Cep Telefonuna” olanını seçelim. blank
 4. Daha sonra rehberime eklemiş olduğumuz alıcı numarası ile göndereceğimiz para miktarını girelim ve ”GÖNDER” diyelim. blank
 5. Bu işlem sonrasında girmiş olduğunuz cep telefon numarasına göndermiş olduğunuz para anında transfer bedava olacak şekilde olacaktır.

Peki, cep telefonuna gelen parayı karşı taraf nasıl çekecek? Gelin bunu da yine sizlere adımlar halinde anlatalım.

 1. Cep telefon numarasına para göndermiş olduğunuz kişi 24 saat içinde QNB Finansbank şubesine yada ATM gitmesi gerekir.
 2. ATM giden kişi;
  1. Giriş
  2. Para Çekme
  3. Cebe Gelen Parayı Çekme menüsüne girmelidir.
 3. Bu menüye giren para göndermiş olduğunuz  arkadaşınız kendi TC. kimlik numarasını ve telefonuna gelen 6 haneli referans numarasını ve gelen tutarı girmesi yeterlidir.

Daha sonra parasını hemen ATM den alabilir. Üniversite Öğrencilerine Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar bankalar içinde yer alan QNB Finansbank bu uygulaması ile

 • Günde 2 defa toplamda 500 TL
 • Haftada 4 defa 1.000 TL
 • Aylık ise 6 defa toplam 1.500 TL göndere bilirsiniz.

Yurt Dışından IBAN Numarasına Para Gönderme (Uluslararası)

Yurt dışında gurbetçilerimiz Türkiye’deki yakınlarına sürekli para gönderdiklerini bilmeyenimiz yoktur. Zaten yurt dışına çıkıp çalışmalarının tek nedeni ise birikim yapıp bu birikimleri ile sevdiklerinin daha refah bir hayat sürmesi nedenidir. Ekseri Almanya, Hollanda ve Avusturya’da çalışan gurbetçilerimiz bu para gönderme işlemlerini ücretsiz olarak isterlerse yapabilirler. Uluslararası para transfer işlemini şayet 24 saat sonra alıcının eline geçecek şekilde göndermeyi razı geliyorlar ise bu işlem için hiç bir ücrette ödemek zorunda değiller. Gün içi para teslimi için 2 Avro 30 dakika içinde para transferleri için ise 3 avro işlem ücretinin alındığı bu işlemleri şu şekilde kolaylık ile yapabilirsiniz.

 1. İster TransferGO uygulamasını indirin, isterseniz benim gibi doğrudan İnternet sitesine giriş yapın.
 2. İnternet sitesine kayıt oluş yada herhangi bir sosyal ağ üzerinden giriş yaptıktan sonra sizi 5 adımdan oluşan bir form sizi karşılayacaktır. Bu adımlar;
  1. Transfer Bilgileri
  2. Alıcı Ayrıntıları
  3. Alıcı Bilgileri
  4. Gözden Geçirin
  5. Para Gönderin
 3. Bu alanları doğru bir şekilde oluşturmanız durumunda 24 saat sonra hesaba geçmesini planladığınız para gönderme işlemi için herhangi bir bedel ödemezsiniz.

TransferGO uygulaması üzerinden ücretsiz yurt dışından para gönderme nasıl yapılacağını anlatan videomuz ise buradadır.

TransferGo Güvenilir Mi? Yorumlar!

TransferGO uygulaması yada İnternet sitesi üzerinden Türkiye’ye bir çok yurt dışı ülkesinden para gönderme işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Eğer ki göndereceğiniz para miktarı acil değil ve 24 saat sonra alıcının hesabına geçmesinde bir mahsur yok ise TransferGo sizin oldukça güvenilir bir uygulamadır. Paylaşılan yorumlar da sizlerinde göreceğiniz gibi herhangi bir şikayet şimdiye kadar bu uygulama almamış. Bize kalır ise sizler de güven içerisinde Almanya, Hollanda veya Amerika, Belçika, Fransa, Avusturya gibi ülkelerden paranızı Türkiye’deki sevdiklerinize göndere bilirsiniz. Ayrıca, Suriyelilere Yabancı Uyruklulara Kredi Veren Bankalar Hangileridir? de belirtmiş olduğum diğer bakalar üzerinden de ülkemizde ağırlamak istediğiniz yabancı misafirleriniz istedikleri an kredi kullanabileceklerini de hatırlatmak isterim.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Mine dedi ki:

  Enpara ile Ingiltere’den Turkiye’ye Sterlin gonderilebilir mi? Cok arastirdim hep EUR ve USD deniliyor hep

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Ücretsiz olarak gönderildiğini biliyorum. Sterlin olarak gönderebilmek için ENPARA da o birimin aktif edilmesi gerekilir.

Bir Yorum Yazın