Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Bayan Kuaförü İle Güzellik Salonu KOSGEB Destekleri

Bayan Kuaförü İle Güzellik Salonu KOSGEB Destekleri

Daha çok kadın girişimcilere yönelik bir müjdemiz var.! %10 daha avantajlı bir şekilde bayan kuaförü yada güzellik merkezi kurulumları için KOSGEB’den hibe desteği alabilirsiniz. Üstelik tam 60.000 TL kadar.! Pekala devlet tarafından kadın kuaförü veya güzellik salonu (lazer epilasyon dahil) açmak isteyenler için verilen bu teşvik için başvurular nasıl yapılması gerekilmektedir.? Şartları nelerdir ? İşte, merak etmiş olduğunuz sorularının yanıtlarını da verdiğimiz o içeriğimiz.

Neler Var?

Kadın Kuaförü KOSGEB Desteği Nasıl Alınır  ?

İlk olarak şunu belirtmek isterim ki KOSGEB tarafından verilen bayan kuaförü yada güzellik merkezi desteği olanaklarından 18 yaşından büyük nerede ise bütün vatandaşlarımız istifade edebilir. Şayet okur yazar iseniz ve daha önce aynı kurumdan hibe almamış herhangi bir yasa dışı suç örgütü mensubu değilseniz sektör için açmış olacağınız işletme için hibe alabilirsiniz. Bütün şartlara uygun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulan bu teşviklerden yararlana bilmeniz için bir kaç aşamadan geçmeniz gerekmektedir. Bu aşamalara geçmeden önce kurumun KOSGEB tarafından desteklenen sektörler ‘de olup olmadığını size kanıtlamam gerekmektedir. Bunun kanıtının sizlere kuruma ait NACE kodları ile kanıtlamam en doğru yol olacaktır. Buyurun, bayan kuaförü yada güzellik merkezine ait KOSGEB NACE üst ve 6 alt kodu.

KOSGEB Bayan Kuaför Salonu NACE Destek Kodu

Herhangi bir sektörün KOSGEB tarafından desteklenip desteklenmediğinin öğrenilmesinin ne garanti yolu sektörün KOSGEB tarafından oluşturulan destek kodları içerisinde yer alıp almadığının bakılmasından geçer.  Sizlerinde aşağıda gördüğünüz gibi KOSGEB kuaförlük ve güzellik salonu haricinde,

 1. Cilt bakımı
 2. Kaş alma ve ağda salonları
 3. Manikür ve pedikür

salonlarını da desteklemektedir. Sektörü  ” S DİĞER  HİZMETLER  ”  ana başlığı adı altında destek vermektedir. Sektöre ait diğer alt NACE kodlarını ise aşağıda tabloda görebilirsiniz.

blank

KOSGEB tarafından sektörün desteklendiğine emin olduktan sonra gelelim şimdi hibe olanaklarından nasıl yararlana bileceğinize.!

1- Girişimcilik Sertifikanız Olması Gerekmektedir.!

Bayan kuaförü yada herhangi bir ” S – DİĞER HİZMET FAALİYETLERİ ” ana başlığının altındaki sektörlerden herhangi birinde işletme kurmadan önce şayet KOSGEB desteği alacak iseniz mutlaka ilk olarak ” Girişimcilik Belgesi ” almanız gerekmektedir. Bu belgeyi artık İnternet üzerinden çok rahatlık ile hiç sıra beklemeden alabilmekte siniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alacağınız bir e-Devlet şifresidir. Şayet kendinize ait bir e-Devlet şifreniz varsa şu adımları sırası ile takip ederek girişimcilik belgenizi gün içinde alabilirsiniz.

 1. https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapalım
 2. En altta ” Öne Çıkan Eğitimler ” adı altında yer alan ” Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ” sekmesini için ” Eğitime Başla ” butonuna basalım.
 3. E-devlet şifremizi açılan pencereye girelim.
 4. Sırası ile bütün videoları izleyelim ve sonlarındaki testleri çözelim.

En son olarak sistem size girişimcilik belgenizi oluşturacaktır. Girişimcilik belgesi almak işte bu kadar basit.!

2- Bayan Kuaför, Güzellik Salonunun Kurulması

Girişimcilik belgesini aldıktan sonra artık iş fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. İşletmenize ait bütün harcamaları yapınız. Daha önceleri olduğu gibi illaki sıfır faturalı ürün almak zorunda artık değilsiniz. Bu neden ile dilediğiniz gibi iş yerinizi tasarlayabilirsiniz. Peki, yeni sistemde KOSGEB bayan kuaförü yada ismini saymış olduğumuz diğer sektörler için ne kadar ? ve nasıl destek veriyor ? gelin şimdide iş yerimizi kurduğumuza göre bu destek tablosunu bir inceleyelim.

blank

Yukarıda görmüş olduğun destekten yeni iş yeri kuracak olan bütün girişimciler şartları sağlaması durumunda istifade edebilmektedirler. Bu tabloyu daha anlaşılır bir halde sizlere tercüme etmem gerekirse.

 1. İşletmenizi kurduğunuz an başvurunuz onaylı ise 5.000 TL hibe alırsınız.
 2. 1 ile 12 ay arasında en fazla 1080 piri ödemesi yaparsanız 20.000 TL yine yıl sonunda alırsınız.
 3. işletmenin 2. yılında yine 5 bin TL daha ” Kuruluş Desteği ” alırsınız.
 4. 2. performans döneminde 1140 puan pirim ödemesi yaparsanız 20.000 TL daha hibe alırsınız.

toplamda 50 bin TL hibe alırsınız. Şayet kadın girişimci iseniz fazladan 10.000 TL daha alır ve bu hibe miktarı toplamda 60.000 TL kadar çıkmaktadır.

3-  Başvurunun Yapılması Nasıl Olmalıdır?

KOSGEB başvurunuzu girişimcilik sertifikanızı alıp iş yerinizi kurduktan sonra yapmalısınız. Başvuru işlemleri ilk olarak e-devlet üzerinden yapılır. Kayıt olma işlemini https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/KOSGEBRegistration buradaki sayfadan yapabilirsiniz. Kayıt işlemini vergi numaranız ile vergi levhamız da yer alan işletme kuruluş tarihi ile yapabilirsiniz. Kayıt olma işlemini yaptıktan sonra https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/KOSGEBRegistration adresinde yine yer alan ” DİĞER HİZMETLER ” sayfasındaki ” Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ” menüsünden destek başvurusu işlemini yapabilirsiniz.

blank

Daha sonra ” Girişimciliği Geliştirme Destek Programı Geleneksel Girişimci Desteği Başvurusu ” sayfasından destek başvurunuzu sağlamış olursunuz. Başvurunuz onay aldıktan sonra ise önünüzde son engel olan iş planı sunumu kalmaktadır.

KOSGEB Güzellik Salonu İş Planı Örnekleri

Başvurusu kabul gören girişimci için en son engel KOSGEB iş planı projesinin sunum yapılmasıdır. Kurmuş olduğunuz iş yerine ait bir iş planı projesi hazırlayıp bunu size verilen tarih de KOSGEB heyetine sunmanız gerekilmektedir. Sunum için sizlere daha önce söz verdiğimiz gibi onay almış bayan kuaförü iş planı projesi paylaşıyoruz. Sizde üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak istifade edebilirsiniz. Şayet, arzu ederseniz de yine bu projeye en fazla 1.000 TL ödeyerek danışmanlık firmaları tarafından yeniden oluşturtabilirsiniz. Lütfen konu hakkında sormak istediklerinizi bizlere çekinmeden sorunuz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 44 Yorum
 1. Kübra dedi ki:

  Merhaba desteklerden yararlanmak için devren kiralık güzellik merkezi alsak olurmu yoksa sıfırdan kendimiz mi kurmalıyız salonumuzu

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Devir almak için destek alamazsınız Kübra hanım, sıfırdan işletme kurmanız gerekir.

 2. sema kurt dedi ki:

  iş planı hazırlamak için kimden yardım alabiliriz

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Bunun ile ilgili danışmanlık firmalarına başvuru yapabilirsiniz.

 3. Beyza dedi ki:

  Kosgeb güzellik merkezi için destek sağlamıyor mu? Salon ya da kuaförden bahsetmiyorum. Lazer epilasyon, botoks, dolgu gibi işlemlerin yapıldığı bir merkez.

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Evet, sağlıyor.

 4. Svm Sgr dedi ki:

  Merhaba Bir sorum olacaktı hiç birikimimiz olmadan kadın girişimci olarak güzellik merkezi açmamıza yardımcı olunuyor mu kosgeb parça parça hibe veriyor anladığım kadarıyla

  1. Emre ADIN dedi ki:

   KOSGEB yatırımı siz yaptıktan sonra hibe verir. Ancak kredi kullanarak güzellik salonu hiç bir sermayesiz açabilirsiniz. HALKBANK girişimci kredilerini tavsiye ederim.

  2. Abidin dedi ki:

   2021 öncesinde örneğin bir fırça alınıyor faturalandiriliyor sonra kosgebe sunulduğunda dosyada ödemesi alınabiliyordu peki simdi güzellik kuaför salonu açınca bu şekilde hibe desteği veriyor mu yoksa sadece calisan işçi için prim desteği mi veriyor

   1. Emre ADIN dedi ki:

    Bu değişti, artık o hibe desteğini sadece üretime dayalı işler için veriliyor. Şuan sadece açılış ve pirim ödemenize göre hibe alabilirsiniz.

 5. GÜLÜZAR AYDIN dedi ki:

  Merhaba. Bayan kuaförü açıyorum.kosgeb desteklerinin kalktığı söyleniyor. Destek alabiliyormuyuz acaba

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Destek alabiliyorsunuz ama geçtiğimiz senelerde kadar çok değil. Değişiklik o olduğu için kalktı diyebilirler

 6. Nizam avşar dedi ki:

  400 bin TL lik bir salon açmayı düşünüyorum bana nasıl. Bi destek sağlaya bilir KOSGEB öğrenmek istiyorum stopaj ve vergilerden belli bir süre muhaf olma gibi bir imkanımız var mı ?

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Bu yıl için en çok 10 bin TL hibe verilir. Girişimcilik kredileri için de Halkbank şubesine danışmanız gerekir.

 7. Rosida dedi ki:

  Merhabalar bildiğim kadarıyla vergi lehvası çıkarmadan kozgepe bavurmamız gerek yani öyle biliyordum şimdi yazınızı görünce sevindim açıkçası vergi lehvamı çıkarmış olsam dahi başvuru yapabiliyor muyum?

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Rosida ilk bildiğiniz gibi, girişimcilik eğitimi iş yeri açmadan almanız gerekiyor.

 8. Esma dedi ki:

  Merhaba güzellik salonu acmak için birikim yaptım ama yetmiyor kosgebe başvuru yapsam olur mu yardımcı olur musunuz yada ne yapabilirim

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Üzgünüm, KOSGEB sadece işletme kurulduktan sonra sektörünüze destek vermektedir. Halkbank girişimcilik kredilerine başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

 9. Yağmur dedi ki:

  Merhaba benim adımı bir isletmem var kuaför salonu adı güzellik üzerine bir yer açmayı düşünüyorum destek olur mu bana KOSGEB belgemde tamam

 10. ekselans_06_26@hotmail.com dedi ki:

  kosgeb belgesı verılır destek saglanır 1 mılyon tlye kadar detaylı bılgı ıcın ekselans_06_26@hotmail.com adresıne yazmanız yeterlidir…

Bir Yorum Yazın