Bayan Kuaförü İle Güzellik Salonu KOSGEB Destekleri

Bayan Kuaförü İle Güzellik Salonu KOSGEB Destekleri
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 3.083 kez okundu.
Bayan kuaförü yada kadın güzellik salonu kuracak olan tüm girişimciler için sektör den daha önce onay almış KOSGEB iş planı projesi ile birim tarafından oluşturulan NACE listesindeki üst ve alt kodlarını sizler için yer verdim. Ayrıca devletten destek alarak kadın kuaförü kurmak isteyen yeni girişimciler ile sektör içinde yıllarını vermiş şuan için faaliyet içerisinde yer alan esnafımızın birimden destek alabilmesi için ne yapmaları gerektiğinde de yine bu sayfamda bahsettim.

Yeni Girişimciler Bayan Kuaför Salonu Devlet Destekleri İle Nasıl Kurabilir ?

Öncelik ile şunu bilmelisiniz ki kadın güzellik salonu yada kuaförü gibi bayan cilt bakımı üzerine kuracağınız yeni işletmeler devlet tarafından KOSGEB aracılığı ile desteklenmektedir. Kurum bu sektörü desteklediğini de KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer alan ve aşağıda sizler ile biraz sonra paylaştığım NACE kodları ile bizlere yıllar önce duyurmuştur. İleride de ihtiyacınız da olacak olan bayan kuaförü NACE kodu,

S-Diğer Hizmetler

 • 96.0 Diğer hizmetler faaliyetleri
 • 96.02 Güzellik salonları ile bayan kuaför faaliyetleri
 • 96.02.03 Kadınlar için kurulacak olan kuaför salonları

Artık kurumun kadın kuaförü yada güzellik salonu için devlet desteklerini yeni girişimciler ile KOBİ ‘lere yansıttığından emin olduktan sonra sıra geldi nasıl başvuru yapabileceğimize.

Kadın Kuaförü Devlet Destekleri İle Nasıl Açılır ?

Şayet belediyelerden kadın kuaförü açmak için işletme ruhsatı adına yeterli belgelere sahip iseniz, devletten de yaptığınız harcamaları geri almak için elinizde ciddi bir imkan olduğunu bilmenizi isterim. Bu imkan tüm girişimcilere eşit haklar ile verildiği gibi sizlere de aynı eşit değer de sunulmaktadır. Sizlere sunulan bu imkanın program adı ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” dır. Programa başvuru yapmanız için ise kurum sizden bazı şartları istemektedir. Bu şartların en başında kuşkusuz KOSGEB kurslarına katılım göstererek alacağınız Girişimcilik Sertifikası gelmektedir.

Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır ?

Kolay yoldan girişimcilik sertifikası almak için öncelik ile çalışmıyor olmanız sizin avantajınıza olacak. Şayet çalışmayan bir birey iseniz hiç zaman kaybetmeden size tavsiye İŞ KUR’ a kayıt olmanızdır. Bunun nedenini açıklamamız gerekir ise, bu eğitimleri bir çok devlet kurumu gibi İŞ-KUR tarafından da düzenlenmesidir. Yalnız diğer kurumlara göre İŞKUR ‘un eğitimlere katılım şartı olarak yeni girişimcinin işsiz ve kendilerine kayıtlı olması yer almaktadır. Çalışan kesimdeki girişimciler ise belediye ve halk eğitim merkezi kurslarına katılım gösterebilir. Eğitim tarihleri ve hangi kurum tarafından düzenlendiği http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adreste yer almaktadır. Bu adrese giriş yaparak kendinize uygun eğitim tarihini belirleyip ülkemizde istediğiniz il yada ilçede kurslara katılarak girişimcilik sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Kayıtlar ve Başvuruların Yapılması

Belli bir süre zarfı içinde girişimcilik sertifikası sahibi olduktan sonra işletme açılış giderlerini geri alabilmeniz için bazı başvuruları İnternet üzerinden yapmanız gerekmektedir. Bu adımları da sırası ile belirtmemiz gerekir ise,

 1. Öncelik ile KOSGEB e ilk kayıt başvurusunu sağlayınız ve kullanıcı adı ile şifre oluşturun.
 2. Oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile http://destek.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yaparak ” Yeni Girişimci Destek Programı ” alını altındaki tüm formaları doldurarak çıktısını alınız.
 3. İşletmenin imza sirküleri ve satın aldığınız yada alacağınız malzemelerin fiyat teklifleri yada faturaları ile birlikte bu belgeleri KOSGEB birimine elden teslim ediniz.
 4. Teslim sonrası kıs bir süre zarfında incelemeler neticesinde sizden kadın kuaförü iş planı projenizin sunum yapılması istenilecek tir.
 5. Yapılan sunum olumlu geçer ise size sunulan zaman zarfı içinde işyerinizi kurmanız ve kobi beyannamesi ile bilgi dokümanının çıktısını almanız gerekmektedir.

Söz verdiğimiz gibi sizlere daha önce kurum tarafından onay almış bayan kuaförü iş planı projesi paylaşıyoruz. Sizde üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak istifade edebilirsiniz.

Kadın Güzellik Salonu İşletme Sahipleri Nasıl KOSGEB den Yararlanabilir?

KOSGEB bayan kuaför destekleri nedir

KOSGEB bayan kuaför destekleri nedir

Kadın kuaförü işletmeciliği yapan esnaflarımız yeni girişimcilere nazaran biraz daha desteklerden istifade etmek adına şanslıdır. Tabi devlete herhangi bir vergi borcunuz yok ve yanınızda kayıtlı bir şekilde çalışanız var ise. Bu konumda iseniz kurum tarafından oluşturulan onlarca destek programlarından bir tanesini seçip aşağıdaki yolu takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 1. KOSGEB veri tabanına kayıt olunuz.
 2. Destek başvurunuzu KBS sistemi üzerinden gerçekleştirin.
 3. KOBİ beyannamesi doldurunuz
 4. Bildi dokümanı çıktısı alınız.

Hepsi bu kadar.. Şayet kendi meslek odanıza da kayıtlı bir KOBİ iseniz, rahatlık ile bir çok devlet desteğini sizlerde alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Apart ve Otel KOSGEB Devlet Desteklemeleri Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bayan Kuaförü İle Güzellik Salonu KOSGEB Destekleri Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Suna dedi ki:

  Benim kuaförlükle ilgili belgelerim yok. Alamasamda bu belgeleri, kosgeb desteğinden yararlanabilirmiyim.ama meb onaylı ismek sertifikam var cevap verirseniz sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Elbette yararlanabilirsiniz ama iş yerini açarken belediyeden ruhsat alamazsınız.

 2. Gamze dedi ki:

  Merhaba,bende şuan kuaförlük belgemi almak için kursumu tamamlamaya çalışıyorum peki kosgeb desteğinden yararlanmam için önce işyerimimi açmam şart ?

  1. Admin dedi ki:

   Elbette Gamze hanım…

 3. Songül Yeşilyurt dedi ki:

  Merhaba ben cilt cilt bakımı ve güzellik kuaför dalının on lisans olarak bitirdim elimde diplomalarim mevcut bu şekilde kosgep destekli iş yeri açma şansım olabilirmi lütfen cvp verin

 4. Ruken dedi ki:

  Merhaba ben Kuaförüm.kalkalim belge var ustalık ta 2 ay sonra elimde .aynı marka altında hem.kuaför hemde gelinlik kınalık satışı için İşletme açmak istiyorum.sizce olumlu olurmu.yoksa sadece kuaför için mi başvuru yapsam

  1. Samet dedi ki:

   Ruken hanım kosgeb belgem ile bayan kuaför ve güzellik uzmanı bir arkadaşa yada ortağa ihtiyacım var benimle iletişime geçebilir misiniz teşekkürler

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Akbank Kredi Kartı Yapılandırma 72 Ay İmkanları

Günlük hayatta ki harcamaların artması, yada önemli ihtiyaçlar için vatandaşlarımız bankaların kapısını kredi için çalmaktadır. Son yıllarda insanlar aldığı kredileri...

Kapat