Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

ATM Üzerinden Bedava Para Nasıl Gönderilir?

Bankalar tarafından ATM uygulamaları ilk başlarda sadece para çekilmesi amacıyla kurulmuştur. Daha sonra banka personelinin üzerinden yüklerin alınması için bu sistem oldukça geliştirilmiştir. Eklenen onlarca özelliklerden bir tanesi de bedava olarak bankalar arasında para gönderme işleminin gerçekleştire bilinmesidir. Böylece sadece mesai saatleri olan 09: ile 17:00 arası değil 7/24 olarak para transfer işlemleri sağlana bilinmektedir. Tabi bu işlemleri doğru bir şekilde yapmazsanız belli bir işlem ücret kesintisi olmaktadır. Ama benim sizlere anlattığım şekilde bu işlemi yaparsanız ücretsiz yada çok az bir şekilde işlem ücretiyle alıcıya para göndere bilirsiniz.

ATM Üzerinden Bedava Para Nasıl Gönderilir?

ATM üzerinden para gönderme işleminin bir ayrı güzel yanının ne olduğunu da bahsetmek istiyorum. O da alıcıya gizli yani kimin gönderdiğini bilinmesini istemediğiniz şekilde para göndere bilirsiniz. Bu güzel bilgilendirmeyi de yaptıktan sonra 2022 yılında ATM den nasıl bedava EFT yada Havale olarak IBAN yada banka hesap numarasına para gönderilir konusuna geçebiliriz artık.

Neler Var?

ATM Üzerinden Para Gönderme Limiti Var Mıdır? Kaç TL’dir?

ATM üzerinden para gönderme yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu limit var mıdır? Var ise en fazla kaç TL olarak para göndere biliriz sorusudur. Cevabı ise; ATM üzerinden ücretli yada ücretsiz olarak para göndermenin herhangi bir limiti yoktur. Ancak! şöyle bir durumla karşılaşmanız muhtemeldir. O da ATM istasyonlarının tek seferde haznesine alabileceği bankomat miktarlarının limitidir. Bu miktar ise bankaların ATM özelliklerine göre değişmektedir. Kimi ATM tek sefer de fazla 30 bankomat alma özelliğine sahip iken kimi ATM ise 50 bankomatı bir seferde alabilmektedir. Durum bu şekilde olunca karşımıza şu şekilde bir hesaplama çıkabilmektedir.

Bankomat Sayısı Tek Seferde Alacağı Miktar
50 TL İçin 100 TL İçin 200 TL için
10 500 TL 1.000 TL 2.000 TL
20 1.000 TL 2.000 TL 4.000 TL
30 1.500 TL 3.000 TL 6.000 TL
40 2.000 TL 4.000 TL 8.000 TL
50 2.500 TL 5.000 TL 10.000 TL

Bu miktarların üzerinde tek seferde gönderim yapmak için tek çözüm ise mobil bankacılıktan geçmektedir. Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı Açma yada 3 Yöntemle VakıfBank Mobil Bankacılık Açma! da bu işlemlerin nasıl yapılacağını anlattığımı bilmenizi isterim. Yapılan işlemler ise farklı bankalar içinde aynı olduğunu bilmeniz isterim. ATM üzerinden para gönderme limitinin var mı? yok mu? sizlere açıkladıktan sonra başka bir önemli konuya değinmek istiyorum. O da tamam limitsiz olarak para gönderdik. Peki, karşı taraf gönderdiğiniz bu paranın ne kadarını çeke bilir? Hadi şimdide ATM üzerinden ücretsiz para nasıl gönderilir başlığına geçmeden bir de bu önemli detayı öğrenelim.

ATM Üzerinden Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ATM üzerinden yada mobil bankacılık üzerinden göndermiş olduğunuz parayı karşı taraf ne kadarını çekebilir? Öyle ya siz limitsiz bir şekilde alıcıya para transferini EFT yada havale olarak gerçekleştirdiniz. Alıcı ATM üzerinden göndermiş olduğunuz bu paranın ne kadarını çekebilecek? Hemen şimdide ATM üzerinden para çekme limiti ne kadar olduğuna bu nedenle geçmemiz gerekiyor. Değerli arkadaşlar, ATM üzerinden para çekme limitleri yine bankalara göre değişiklik göstere bilmektedir. Bu limit korona salgını öncesinde çoğunlukla 2.500 ile 3.000 TL arasında yer almaktaydı. Korona (covid-19) illeti ülkemize dadanmasından sonra bankalar bir karar aldı. Almış olduğu bu karar ile şubelerin yoğunluğunu azaltmak istediler. Böylece bir çok banka ATM üzerinden para çekmek isteyen müşterilerine 5.000 TL kadar çekim imkanı sağladılar.

blank

ATM üzerinden para çekme miktarının ne kadar olduğu olduğu biraz da sizin kesenize de bağlıdır. Çünkü bankaların belirlemiş olduğu limitin üzerinden bir çekim yapmak için ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Öyle ya bankalar ATM masraflarını bir yerden bir şekilde çıkartması gerekiyor. Bundan dolayı banka tarafından belirlenen günlük para çekme miktarının üzerinde çekim için cebinizden ekstradan para çıkabilir.

Limit Üzerinde Para Nasıl Çekebilirim?
Bunun için ne yazık ki banka şubelerinin veznelerine başvurmanız gerekmektedir.
Alıcı Kimin Para Gönderdiğini Görebilir Mi?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.

Kartınızla ATM üzerinden günlük para çekme limitini az da olsa ücretsiz olarak aşmak isteyenlere yine ufak bir tüyo vermek istiyorum. Sonra, ATM den ücretsiz para nasıl gönderile geçeceğim. Şayet, eşinize yada çocuğunuza burada Ek Banka Para İle Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır? bahsetmiş olduğum gibi ilave bir kar çıkartırsanız. Ortak hesaba bağlanacağı için günlük para çekme limitinizi biraz aşabilirsiniz. 😉

ATM’den Bedava Ücretsiz Kartsız Paran Gönderme Nasıl Yapılır?

Geçenlerde bir arkadaşıma para gönderecektim. Yanımda banka kartımın olmadığını fark ettim. Bu işlemin nasıl ATM üzerinden kartsız nasıl yapılacağını merak ettim. Gittim AKBANK ATM istasyonuna başladım menüyü gezmeye. Menü de dikkatimi kartsız işlemler çekti. Hemen kartsız işlemler menüsü başladım kurcalamaya. Karşıma tamda istediğim ekran çıktı. Çıkan ekranda para gönderme yazıyordu. Hemen IBAN numarasını bildiğim arkadaşıma para göndermek için kollarımı sıvadım. Sadece iki dakika içinde ATM üzerinden böylece kartız para göndermeyi gerçekleştirdim. Peki, ATM üzerinden kartız olarak para nasıl gönderdim? İşte adımlarıyla cevabı!

  1. ATM de Kartız İşlemler yada Kartım Yok seçeneğini tıklayalım
  2. Para Yatırma yada Para Gönderme seçeneğine girelim
  3. IBAN yada Havale seçeneğini belirleyelim
  4. Kendi T.C kimlik numaramızı girelim
  5. Göndereceğimiz kişinin IBAN yada Havale numarasını girelim
  6. İsteğe bağlı olarak açıklama girelim
  7. Göndermek istediğimi para miktarını ATM para haznesine koyalım
  8. Onaylayalım

Sadece 8 işlemde ATM üzerinden para gönderme işlemimiz böylece gerçekleşmiş olacaktır. Ücretlendirme şayet alıcıya ait ATM seçerseniz çok cüzi yada bedava olacaktır. Farklı ATM istasyonlarından gönderilecek olan para transferleri kesinlikle ücretli olacaktır. Bu nedenle ATM üzerinden para gönderme işlemlerinizi muhakkak alıcıya ait hesabın olduğu bankamatik üzerinden gerçekleştirmenizi öneririm.  Farklı bankalara mobil bankacılık üzerinden ömür boyu para göndermek istiyorsanız mutlaka Bedava Para Transferi EFT Havale Gönderme içeriğimi göz atmanızı öneririm.

 

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın