Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Arsa Kredisi Veren En İyi Bankalar Hangileri? (%100 TAMAMINA)

Toprağa yatırım yapacak olanlar için harika bir haberimiz var. Bazı bankalar imarlı arsa alacaklar için ekspertiz değerinin %50 oranına kadar kredi sağlarken içlerinden bir tanesi tamamına kredi vermektedir. Bu bankanın hangisi olduğuna değinmeden önce sizlere ayrıca arazi alımları için en çok tercih edilen Ziraat ile VAKIFBANK tarafından sağlanan olanakların neler olduğuna açıklık getireceğim.

Arsa Kredisi Veren En İyi Bankalar Hangileri? (%100 TAMAMINA)

Ayrıca uzun vadeler ile arsa almak isteyenlere de özel bankaların başında gelen AKBANK ve Şekerbank faiz oranları ile birlikte yer vereceğim. Tabi helal kredi ile arsa alacakları da unutmayıp, bir katılım bankası olan ALBARAKA da şartları ile birlikte burada yer aldığını belirtmek isterim. 2023 yılında en uygun arsa kredisi veren bankaların faiz oranlarıyla birlikte hesaplama tablosunu dahi  tüm bilgileri yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Neler Var?

Bankalar Arsa Değerinin Kaçına Kadar Kredi Vermektedir?

Günümüz şartlarına göre arsa alım satımı karlı yatırım işlerinden biridir. Eviniz var, aracınız var ise yatırım amaçlı fırsatlar arıyorsanız kesinlik ile arsa alarak yatırım yapmak en doğur karar olacaktır. Yaşadığınız şehir metropol bir şehir olabilir, ancak unutmayın ki gün gelir köyden alınan bir arsa bile çok değerlenir. Bu açıdan yatırım için değerlendirilecek arsalar büyük karlı sermayelere dönebiliyor. Sizlerde arsa kredisi çekme niyetinde iseniz  imarlı ise arsa kredisi kullana bilirsiniz. Şayet, arsa imarlı bir pozisyonda değil ise bile bu alımlar için bireysel ihtiyaç kredisi imkanlarından yine yararlana bilirsiniz. Peki, arsa kredisi veren bankalar satın alınacak olan arsanın ekspertiz değeriniz yüzde kaçına kadar kredi vermektedir, biliyor musunuz?

 • TEB bankası arsa değerinin %60 kadar kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Ziraat bankası arsanın %50 değerine kadar kredi olanağı sağlar
 • Türkiye İş Bankası arsanın %50 derine kadar sizler kredi olanağı sağlamaktadır.
 • Şekerbank arsa değerinin %45 kadar
 • Albaraka Türk ise alacağınız arsanın %100 kadar yani tamamına kredi vermektedir.!

Arsa kredisi kullanacaklar için bankaların bilir kişi raporuna göre yüzde kaçına kadar kredi verdiğini sizler ile paylaştık. Şimdi sıra geldi bu bankaların sağlamış olduğu kredilerin faiz oranlarının ne kadar olduğuna.

blank

Ama bu faiz oranlarının ne kadar olduğuna değinmeden önce sizlere ufak bir tavsiyem olacak. O da mevcut borçlarınızdan dolayı şayet bankalardan arsa kredisi kullanamıyorsanız lütfen size tavsiye ettiğimiz 5 En İyi Banka Borç Kapatma Transfer Kredisi Veriyor konusunu incelemeniz olacaktır.

Bankaların Arsa Kredisi Faiz Oranları 2023

Arsa kredisi veren bankalar müşterilerine ”Bireysel İhtiyaç Kredisi” faiz oranları ile yardımcı olmaktadır. Ama, arsa kredilerin bireysel tüketici kredileri arasında bir fark vardır. O da satın alınacak olan arsa ipotek edildiği için çekilecek olan kredi miktarının üst seviyelere çıkabilmesidir. Anlayacağınız bu kredinin diğer bir adı da ipotekli ihtiyaç kredisi diyebiliriz. İpotekli Kredi Nasıl Alınır? En İyi 4 Bankanın Teklifi! neler olduğunu da zaten daha önce sizlere bu sebep ile belirtmiştim. Peki, 2023 yılında OCAK ayında arsa kredisi veren ismini saymış olduğumuz bu bankaların faiz oranları ne kadar?

 • TEB Bankası: 12 ay içim %1.64, 24 ay vade için %2.77(36 ay kadar ihtiyaç kredisi oranlarıyla %1.90 faizli olarak veriyor)
 • Ziraat Bankası: %1.89 (36 ay olarak ihtiyaç kredisi faizleriyle veriyor)
 • Vakıf Bankası: %1.55 ( 36 ay vadeli olarak arsa kredisi vermektedir.)
 • Şekerbank: %2.67 (120 ay vade güncel oran https://bit.ly/3iU47fd ) arsa kredisi kullandırmaktadır.
 • Albaraka: 12 ve 24 ay için %2.69 36 ay vade için %2.75 48 ve 60 ay için ara kredisi %2.85 faiz oranı ile arsa kredisi uygulamaktadır.
 • Akbank: 12ay için faiz uygulaması %2.23 24 ve 36 ay vade için ise %2.16 (84 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranları uyguluyor)

Arsa kredisi veren bankaların arsa değerinin ne kadar oranına kadar kredi verdiğini ve 36 ay için uyguladığı faiz oranı ne olduğunu birlikte gördük. Peki, arsa kredisi kullanacaklar için aranan şartlar nelerdir? biliyor musunuz? Hadi şimdi de bu şartları bir görelim, devamın da ise arsa kredisi veren bankaların faiz hesaplama işlemlerine geçelim.

Arsa Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Arsa kredisi ile tüketiciler tarla kredisini bir birine karıştırmaktadır. Tarla ile arsa kredisinin arasından gerçekten uçurum kadar fark vardır. Bu neden ile şayet bir çiftçi iseniz ve parselli olarak tek bir alanda yer alan tarlayı satın almak istiyorsanız size önereceğim banka kesinlik ile Ziraat bankasıdır. Ziraat Bankası Tarla Kredisi çünkü çiftçilere sübvansiyonlu olarak kredi sağladığın dan ötürü çok düşük faiz oranları sergilemektedir. Sübvansiyonlu arsa kredisinin şartlarını daha önce sitemizde yer verdiğim den dolayı buna burada çok fazla değinmeyeceğim. Bu ayrımı yaptıktan sonra arsa alacakların bilmesi gereken önemli husus olan imarlı ve imarsız arsanın ne olduğunu belirtip, hemen arkasından bankaların talep ettikleri şartların neler olduğunu paylaşacağım.

İmarlı Arsa Nedir? Belediye tarafından izin görmüş konut yapımı için uygun olan arazilere denilmektedir.

İmarsız Arsa: Tarla olarak imar planı olmayan arazilere denilmektedir.

Bankalar çoğunlukla çoğu imarlı arsaları ipotek ederek kredi vermeye yanaşmaktadır. Bunun kuşkusuz ki nedeni arsa değerinde gözüktüğü için olası taksit ödemelerinde sorun yaşanması halinde icra kanalı ile el konularak ihale ile çok daha hızlı satılmasıdır. Hazır konu icralık arsalardan da açılmış iken Ziraat Bankasından İcralık Tarla Arsa Alma İlanları için göz atıp buradaki satılık listesini görebilirsiniz. Peki, imarlı ve imarsız arsa alımları için bankaların aradığı şartlar nelerdir?

İmarlı Arsa Satın Alma Şartları:

 1. Almayı düşündüğünüz arsanın imarlı olması arsa kredisi almanın ilk aranan şartıdır. Arsanın imarlı olup olmadığını belediye ve tapu kadastro dan öğrene bilirsiniz.
 2. Kredi başvurusu yapacak olan şahsa ait gelir belgesinin olması
 3. Başvuru sahibinin kredi notu sorgulamasın da sicilinin temiz olması

Yeterli olmaktadır.

İmarsız Arsa Satın Alacaklarda Aranan Şartlar:

 1. İmarsız arsa alacaklara bireysel ihtiyaç kredisi kullandırılacağı için kredi notu istihbarat sorgulaması sorunsuz ise gelir belgesiz dahi kredi kullanabilirler. Bu neden ile başvuru sahibinin kredi notunun sorunsuz olması imarsız olarak arsa almak için kredi almalarına yeterlidir. 5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar hangileri olduğunu inceleyebilirsiniz.

Yine imarsız arsa alımları tarla vasfına girdiği için tekrar belirtmek isterim ki bunun için ÇKS belgeniz ile Ziraat bankasından çok daha imkanlar ile kredi kullana bilirsiniz. Arsa kredisi için faiz oranlarına, şartlarına ve kredi veren bankaların hangileri olduğuna da değindik. Peki ya geri ödeme planları bu bankaların ne durumda? hadi şimdi gelin içlerinde en uzun ve arsanın tamamına kredi veren bankalardan seçmiş olduğum bu bankaların olanaklarına bir bakalım.

Şekerbank En Uzun Vadeli Arsa Kredisi Veren Banka!

Arsa kredisi veren bankların hangileri olduğunu sizlere faiz oranları birlikte yer verdik. Bu bankaların ayrıca arsa satın almanız için ekspertiz raporuna göre % kaçına kadar kredi çıkarttıklarına da değindik. Listemizde yer alan bu bankaların bir tanesi hariç hepsi en fazla sizlere 60 ay vadeli olarak kredi sağlamaktadır. Ama içlerindeki o bir banka olan Şekerbank müşterilerine arsa almak için tam 10 yıl vadeli olarak kredi vermektedir. Gerçekten süper dimi? Şekerbank her ne kadarda 120 ay vadeli olarak arsa kredisi vermiş olsa da bu kredinin faiz oranının bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında sağladığını belirtmek isterim. Bu neden ile şayet Şimdi Al 3 6 Ay Yada 1 Yıl Sonra Ödemeli İhtiyaç Kredisi kullanma niyetiniz var ise başka bankalara da bakabilirsiniz. Şekerbank arsa değerinin %45 oranına kadar kredi çıkartacağını da zaten yukarıda yer vermiştim. Peki, bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları bu ay bankanın uyguladığı imkanlar nelerdir?

 • Şekerbank arsa kredisinin OCAK ayı için uyguladığı aylık faiz oranları 120 ay için %2.67 ve geri ödeme tablosu şu şekilde oluşmaktadır.  Güncel Faiz Oranları: https://bit.ly/31qBVJZ
Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 120 3.278,49 TL 393.416,48 TL
150.000 TL 4.917,73 TL 590.132,03 TL
200.000 TL 6.556,98 TL 786.836,40 TL
250.000 TL 8.196,22 TL 983.549,28 TL

120 aya kadar bu faiz oranları ile ŞEKERBANK arsa kredisi kullanmak istiyorsanız https://bit.ly/3ctEbCi buradaki formu doldurmanız kafi olacaktır.

Arsanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangisidir?

Gerçekten bu haber bomba gibi… Hiç bir bankanın sağlamadığı imkanı sadece tek bir banka sağlamaktadır. Evet, alacağınız arsa değerinin tamamına bu bankamızdan kredi kullanarak satın alabilirsiniz. Arsa ekspertiz değerinin %100 kadar kredi veren bankamız ise ”Albaraka Türk Katılım Bankası” tır. Albaraka Türk bankalarının yer aldığı belediye sınırları içerisinde imarlı arsalar için %100 kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Üstelik kullanacağınız krediyi 60 ay vadeli olarak geri ödeye fırsatı da tanımaktadır.800 900 1200 Puana Kredi Veren Bankalar bankaların da öncüsü olan ALBARAKA arsa alımları için uyguladığı masraf oranları ise şu şekilde yer almaktadır.

✔ Arsa kredisinin tahsis ücreti %2.5 olmaktadır. Buda 10.000 TL de 250 TL yapmaktadır. 100.000 TL için ise 2500 TL yapar

✔ Arsa için yapılan ekspertiz bedeli ortalama olarak 1.500 TL bulmaktadır.

✔ 250.000 TL kadar aşağıdaki kar payı oranları ile arsa finansmanı kullana bilirsiniz.

OCAK ayı için ALBARAKA arsa kredisi 60 aya kadar vadeler için aylık olarak faiz oranları şu şekildedir.

ALBARAKA 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%2.69 %2.69 %2.75 %2.85 %2.85


Geri ödemesi ise aylara göre tabloda olduğu gibidir.

150.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 14.630,15 TL 175.561,81 TL
15 12.122,10 TL 181.831,51 TL
18 10.457,72 TL  188.239,03 TL
22  8.954,33 TL 196.995,35 TL
24 8.394,34 TL 201.464,14 TL
36  6.446,86 TL 232.087,23 TL
48 5.535,72 TL 265.714,86 TL
60  4.995,48 TL 299.728,51 TL

Albaraka Türk Katılım bankasının ön başvuru formu ve farklı tutarlardaki hesaplama işlemleri https://bit.ly/2Mn3iMn adresimde yer almaktadır. Bizlere sormak istediğiniz sorularınız varsa eğer, aşağıda bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalamamız: 3]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın