Apart ve Otel KOSGEB Devlet Desteklemeleri Nelerdir ?

Apart ve Otel KOSGEB Devlet Desteklemeleri Nelerdir ?
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.887 kez okundu.
Öğrencilere yada günlük tarife üzerinden otel, motel tarzı konaklama tarzı işletme kurmak isteyenlere KOSGEB hibe ve faizsiz krediler ile desteklemektedir. NACE kodunun da dahil olduğu sayfamızda devletten her türlü konaklama tesisleri için nasıl destek alacağınızı sizler için örnek iş planı projesi ile sayfamızda yer verdik.

Apart ve Otel KOSGEB Devlet Desteklemeleri Nelerdir ?

Günlük olarak kiralık otel, motel yada pansiyon kurmak isteyenler yeni girişimciler ile var olan işletmelerini geliştirmek isteyen KOBİ ‘leri devletimiz KOSGEB üzerinden geri ödemesiz kredileri ile ve çeşitli hibe imkanları ile desteklemektedir. Devlete hiç bir vergi borcu olmayan KOBİ ‘ler ile yeni girişimcilere sağlanan tüm bu olanaklara başvuru yapmanız için iş planı projenizin olaması ve bazı adımları sağlamanız gerekmektedir. Sizler için konaklama sektörüne ait NACE kodu ve ihtiyacınız olacak olan başka KOSGEB iş planı projesini sayfamızda yer verdik. Bahsettiğimiz adımları sağlamanız durumunda yeni girişimciler için oluşturulan girişimci destek programdan ve kobiler için var edilen bir çok destek programdan rahatlık ile istifade edebilirsiniz.

Apart, Pansiyon NACE KODU

Apart ve Otel KOSGEB Devlet Desteklemeleri NACE Kodu

Apart ve Otel KOSGEB Devlet Desteklemeleri NACE Kodu

Yeni Girişimcilerin Konaklama Sektöründe Hibe Alabilmesi İçin!

Öncelik ile ellerinde mutlaka KOSGEB veya onun iş ortakları tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri tarafından verilen bir girişimcilik sertifikası olması gerekmektedir. Eğitimlere nasıl başvuru yapacakları bilmeyen arkadaşlarımız için bir yol haritası hazırladım.

  1. Öncelikli olarak http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine giriş yaparak, size uygun eğitim adres ve tarihlerini belirlemeniz gerekmektedir. Bahsettiğim sayfaya girdiğiniz vakit öncelik ile hangi ilde bu eğitimi almak istiyor iseniz o ili filtre bölümünden seçmeniz gerekir. Seçim sonrasında karşınıza bir çok kurs tarihleri de çıkabilir, hiç de çıkmaya bilir. Şayet hiç bir eğitim sayfanızda gözükmüyor ise başka civar illerdeki eğitimleri seçebilirsiniz.
  2. Eğitimler sonrasında eğitimi düzenleyen kurum tarafından size bir girişimcilik sertifikası verilecektir. Yeri gelmiş iken özellik ile belirtmek isterim ki eğitimi genelde yerel belediyeler, meslek odaları ve İŞKUR gibi resmi kurumlar düzenlemektedir.
  3. Eğitimler sonrasında kurmuş yada kuracağınız iş yeri için KOSGEB e başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Bunun nasıl yapacağınızı aşağıda detaylı bir şekilde anlattım.
Destek Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Girişimcilik sertifikası cebinde olan yeni bir konaklama tesisi kuracakların bazı yasal başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu başvuruların bir çoğu İnternet aracılığı ile KBS sisteminden yapılmaktadır. Güvenli bir başvuru işleminin sağlana bilmesi için sisteme girişimcinin mutlak suret ile üye olup kendine has bir parola oluşturması gerekir. Tüm bu bahsedilen işlemlerin yapılacağı sayfanın adresi ise http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/KOSGEBFirstApplication.aspx dur. Bu adrese girdiğiniz vakit siz yeni bir girişimci olduğunuzdan ötürü aşağıdaki iki kutucuğu işaretleyip başvur demeniz gerekmektedir. Daha sonra iki basamaklı formdan oluşan kayıt ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu kayıt işlemlerini de sağladığınız vakit ise sistem size belirtmiş olduğunuz mail adresine KBS sistemine giriş için bir kullanıcı adı ve şifre iletecektir. Lütfen şimdi sistemde belirttiğiniz mail adresine giriniz ve ardından da http://destek.kosgeb.gov.tr/ adresindeki alana kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş sağlayınız.

KOSGEB pansiyon destek programı

KOSGEB pansiyon destek programı

Giriş yaptığınız vakit sistem sizin bir yeni girişimci olduğunuzu algılar ve sadece ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvurusu programını sergiler. Orada ki bağlantıyı da tıkladığınız vakit ise yine doldurmanız gereken bazı alanlar karşınıza çıkacaktır. Bu alanları da doldurup önce kaydet deyip sonra ise çıktısını almalısınız. Almış olduğunuz çıktılara ilaveten lütfen imza sirküleriniz ve şayet var ise özürlü ve engelli gibi belgelerinizi de ilave ederek kendi birime iletiniz. Peki sonra ne olacak?

KOSGEB İş planının Projesinin Onaylatılması

Konaklama tesisi için yapılan başvuruyu kurum belli bir süre içinde değerlendirecektir. Yapılan başvuru şayet kabul görür ise size belli bir tarih ve saat verilerek hazırladığınız otel veya pansiyon için iş planı projenizi sunmanız istenilecek tir. Projenizi ister siz hazırlayın isterseniz herhangi bir danışmanlık firmasına hazırlatın ama mutlaka kendiniz kurula sunmanız gerekmekte siniz. Bunun için danışmanlık firmalarına hazırlatan girişimcilerin projelerini bir gözden geçirmelerini tavsiye ederiz. Yeri gelmişken elimizde daha önce konaklama üzerine onay almış bir iş planı projesini sunmak istiyoruz.

Projeniz onaylandığı artık hiç korkmayın. Size tanına süre zarfında iş yerinizi kurabilir. Yaptığınız harcamaları veri tabanına kayıt olup KOBİ beyannamesi doldurarak geri alabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan İŞGEM Desteği Nasıl Alınır Başvuru Şartları Nedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
KKB Kredi Notu Hayvan Kredilerinde De Çok Önemli sorgu
KKB Kredi Notu Hayvan Kredilerinde De Çok Önemli

Her türlü hayvan kredisi almak isteyenlerden kurumlar ve bankalar çeşitli evraklar talep etmektedir. İhtiyaç duyulan bu evrakları her ne kadar...

Kapat