Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Antalya KOSGEB Kurslarına Nasıl Katılabilirsiniz? (Adres Telefonlar)

Turizm başkenti neresi denildiği zaman herkes eminim tek bir şehir söyler o da Antalya! Evet, bu harika ilimizde hem nüfus bakımından kalabalık oranı hem ise turizm bakımında ciddi ciroların döndüğü bir şehirdir. Sizlerde şayet bu harika ilimizde 2022 yılı içerisinde ticarete atılmak istiyorsanız? Bunu devlet destekli olarak sağlamanız en doğru yol olacaktır.

Antalya KOSGEB Kurslarına Nasıl Katılabilirsiniz? (Adres Telefonlar)

Bunun için de açacağınız iş yeri için devletten hibe alabilmek için KOSGEB’in kapısını çalmanız gerekir. Peki, KOSGEB den Antalya ve Alanya gibi diğer ilçeleri için hibe desteği devletten nasıl alınır? İşte destek devlet destekli iş yeri kurmanın ilk şartı olan KOSGEB Antalya kurslarının tarihleri ve kuruma ait olan adreslerin bilgileri.

Neler Var?

Antalya’da Devlet Destekli İş Yeri Nasıl Açılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı tüm ilçelerde devlet destekli olarak iş yeri açabilirsiniz. Bu açılışı nasıl yapacağınızın cevabı ise KOSGEB’den geçmektedir. KOSGEB binlerde yeni iş fikrine oluşturduğu ‘Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’ üzerinden hibe sağlamaktadır. Kurumun yeni açılacak olan işletmelere sağlamış olduğu hibe miktarlarını gösteren destek programı KOSGEB Girişimciliği Geliştirme Destek Programı da görebilirsiniz. KOSGEB tarafından oluşturulan bu destek programına nasıl başvuru yapacağınızı ise sizlere bizler rehber olacağız. Onun için bu programda yer alan hibe miktarlarını elde edebilmeniz için sizlerden bir ricamız olacak. O da hangi girişimcilik eğitimini almanız gerektiğini kendinizin bulmanızdır. Hangi eğitimleri alacağınızı nereden bulabileceğiniz ise de KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? de bulabilirsiniz. İş fikrinize göre nasıl eğitim alacağınızı ise sizlere aşağıda videolu olarak anlattım.

KOSGEB Antalya Kurslarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Antalya ilinde yada Alanya veya Manavgat gibi ilçelerinde devlet destekli olarak iş yeri açma niyetiniz var ise ilk olarak KOSGEB kurslarına katılmanız gerekir. İş fikrinizin içinde bulunduğu NACE kodlarına göre almanız gereken eğitimlerin herhangi bir başlama tarihi yoktur. Artık eskisi gibi daha önce belirlenen adresler de bu eğitimler verilmemektedir. Dolayısı ile KOSGEB’in Antalya kurslarına katılım başvurusu yapmak için herhangi bir tarih beklemenize ve adres öğrenmenize gerek yoktur. Tüm bunların hepsini istediğiniz zaman İnternet üzerinden e-Devlet şifrenizle kolaylıkla aşağıdaki olduğu şekilde yapabilirsiniz.

 1. İlk önce KOSGEB tarafından eğitim alacaklar için oluşturulan İnternet sayfasına buradan giriş yapmalısınız.
 2. Sayfanın sağ üstünde yer alan ‘GİRİŞ YAP’ bölümüne tıklayınız
 3. Açılan bildiriye ‘e-Devlet Üzerinden Gir’ deyiniz.
 4. Şifreniz ile giriş yapınız, sistem sizi doğrudan yeniden eğitimleri olduğu sayfaya gönderecek.
 5. En alta geliniz ve orada yer alan resimde de sizlere göstermiş olduğum ‘Öne Çıkan Eğitimler’ bölümünden ‘Geleneksel Girişimcilik Eğitimi’ de yer alan ‘Eğitime Başla’ deyiniz. blank
 6. Şimdi karşınıza bir çok eğitim videoların yer aldığı bölüm çıkacak. Bu bölümden videoları sırası ile izleyip sonralarında çıkan testleri çözmeniz gerekecek.

Bu adımları tamamladıktan sonra artık girişimcilik belgeniz hazır olacak. Daha detaylı bilgiyi isterseniz videoda öğrenebilirsiniz.

Peki, girişimcilik eğitimlerini bahsetmiş olduğum şekilde alındıktan sonra şimdi ne olacak?

Antalya’da Yeni Bir İş Yeri Açma!

Antalya merkez yada ilçelerinde yeni bir iş yeri açmak için KOSGE kurslarını tamamlayanlar artık ne yapmalı? sorusunun yanıtı veriyoruz. Bahsedeceğim hibe başvuru işlemlerine başlamadan önce ilk olarak eğitimler sonrası iş yerinizi açmanız gerekir. İş yerinin mutlaka GİB ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kanunlarına uygun bir şekilde açınız. Daha sonra KOSGEB desteklerine aşağıdaki bahsetmiş olduğum adımlara uygun olarak sağlayınız.

 1. KOSGEB’e ilk kayıt olmayı https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/KOSGEBRegistration bu adres üzerinden sağlayınız. Bunun nasıl yapılacağını ayrıca E-Kobi Giriş de bulabilirsiniz.
 2. KOBİ kaydınızı oluşturun. KOBİ Beyannamesi Doldurma da resimli olarak yer almaktadır.
 3. Daha sonra https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler de yer alan ‘Geleneksel Girişimcilik Destek Programı’ dan başvuru işlemlerini sağlayınız.

Başvuruları tamamladıktan sonra, işletmenize ait evraklar ve buradaki çıktısını aldığınız belgeler ile bağlı olduğunuz KOSGEB kurumuna başvuruda bulunun. Kuruma ait olan adresler bilgileri ise şunlardır.

KOSGEB Antalya Müdürlük Adres Bilgileri (Telefonlar)

KOSGEB başvuru işlemlerin tamamlanması için Antalya’da faaliyet gösteren müdürlüklere yukarıda bahsetmiş olduğumuz evrakları teslim etmeniz gerekir. Antalya da yer alan Müdürlük adres bilgileri ve telefon numarası ise şunlardır.

 • Yeni gün mahallesi, mevlana kavşağı, kızıl ırmak caddesi, numara:6 Antalya
 • Telefon numarası: 0-312-595-25-07

KOSGEB’in Antalya da bulunan bu adresine işletmenize ait ve çıktısını aldığınız evrakları teslim edebilirsiniz. Teslim ettikten sonra ise kurum size iş planını sunmak için bir gün verecektir. O gün geldiği zaman da iş planını sunarak hibe imkanlarından yararlana bilirsiniz. KOSGEB İş Planı Örneği sayfamızdan işletmenize uygun bir projeyi bilgisayarınıza indirerek gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın