Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Almanya İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? OBM Başvuru Formu

Almanya'da vasıflı yada vasıfsız olarak işçi olabilirsiniz. Nitelikli Eleman Göç Yasası imkanlarından yararlanarak nasıl iş başvurusu yapacağınızı bilmiyor musunuz? OBM gibi özel firmalar ile İŞKUR üzerinden başvuru yapacaklar için bunu videolu olarak dahi anlattım.

Almanya İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? OBM Başvuru Formu

Skilled Immigration Act yasasından yararlanarak 2022 de en az 1.614 avro maaş alarak Almanya’da işçi olmak isteyenler. Blue Card yani Mavi Kart ile çalışma izni için gerekli evrakları çıkarmanız bunun için il başta yeterli olacaktır. Sonrasında iş sadece başvuru formunu doldurmaya kalacaktır.

Neler Var?

OBM İŞKUR İle Almanya İşçi Alımı Nasıl Olur? Süreç Nasıl İşliyor?

Almanya hepimizin bilmiş olduğu üzere ekonomik anlamda gelişmiş ülkeler arasında yer almaktadır. Fakat bir çok meslek dallarında işçi açığı yaşanmaktadır. Nüfus azlığı ve farklı mesleklerin fazla olamaması nedeni ile eksiklikleri tamamlamak için Türkiye’den farklı mesleklerde işçi talep etmektedir. Bu nedenle bir çok firma bu işe el atmış bulunmaktadır.

blank

Almanya-İşçi-Alımlarında-İstenilen-Belgeler-Nelerdir

Bunların arasında da OBM firması da yer almaktadır. OBM firması Türkiye Almanya arasındaki işçi programını başlatan ve yöneten ilk firmadır. 2005’den 2022 yılına kadar Türkiye’den Almanya’ya farklı dallarda profesyonel işçi temini konusunda lider firma olarak bilinmektedir. Ve geçtiğimiz yıllarda İŞKUR ile yapmış olduğu anlaşma neticesinde Almanya’ya da çalışmak isteyen vatandaşlarımız isterlerse İŞKUR üzerinden müracaatta bulunabilecekler. Bu sürecin işleyişine gelecek olursak eğer,

 • İlk öncelik olarak OBM ye başvurunuzu formu doldurarak yapıyorsunuz
 • Sizlerden istenilen evrakları tamamlıyorsunuz
 • Kendinizi ifadece edecek kadar dil eğitimi alıyorsunuz
 • Evraklarınızı teslim ettikten sonra değerlendirme ve sözleşme süreci başlamış oluyor
 • Sonrasında Almanya’ya uçuşunuz gerçekleşmiş olur.

Kısaca sizi bekleyen süreç bu şekilde olmaktadır. OBM firması Ankara, Konya, İstanbul, Antalya, İzmir ve Almanya’daki Ofisleri ile bir çok vatandaşlarımıza imkanlar sağlamaktadır. Bu sayede Türkiye’deki işsizlik sorununa bir şekilde çözüm bulabilmek için iş imkanı arayana vatandaşlarımıza destek olmaktadırlar. Firma hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz yada aklınıza takılan sorular olduğunda vermiş olduğumuz adresler üzerinden iletişim sağlayıp bütün bilgileri daha fazla detayları ile alabilirsiniz.

blank

OBM-İle-Almanya’ya-Gidenler-İçin-Verilen-Destekler-Nelerdir

Birden fazla birçok meslek gurubunda tecrübesi olan vatandaşlarımız firmanın istemiş olduğu şartları taşıması halinde Almanya’ya çalışma imkanı sağlamak için gidebileceklerdir. Peki firmanın belirlemiş olduğu şartlara gelecek olursak.

Almanya’ ya işçi olarak giden vatandaşlarımız 2 yıl 24 ay olarak sözleşme imzalamaktadırlar. Bu 2 yıl içerisinde çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Ve Türkiye şartlarına göre yüklü miktarda para ile dönüş yapabilirsiniz. Türkiye’ ye döndüğünüzde kazanmış olduğunuz para ile burada kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu sayede kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İş imkanı olarak sizlere getirisi mükemmel iş fırsatları sunabiliriz. En Ucuz Çiğköfte Bayiliği Veren 10 Firma Hangisi? adresinden bilgiler alarak çiğköfte dükkanı açabilirsiniz. Yada diğer bir seçenek olarak 28 Tane Su Bayiliği Veren Firmalar Ve İletişim Adresleri üzerinden fikir alabilirsiniz. Tavsiyem 2 iş seçeneği de sizler için kaçırılmayacak fırsat olabilir. Çünkü kar marjı çok yüksek olan iş imkanlarıdır. Muhakkak vermiş olduğumuz adreslerden gerekli olan bilgileri almanızı şiddetle tavsiye ederim 😉

Yurtdışına Almanya'ya çalışmak için gittiğimde OBM firmasına para ödeyecekmiyim ?
Kesinlikle hiçbir şekilde para talep edilmemektedir. OBM adını kullanarak başvuru alıp danışmanlık yada sizlere aracılık yapmak isteyen kişilere yada kurum ve kuruluşlara kesinlikle para ödemeyin. Öyle bir şey olmamaktadır. OBM firmasının merkez ofisinde kendi el yazınız ile doldurulmuş ıslak imzanız olması gereken bir form doldurmanız gerekmektedir. Ofise gidemeyecek durumda olan vatandaşlarımız için karşı taraf ödemeli form kargoya verilmektedir. Sadece ödeyeceğiniz belli bir miktar kargo ücreti olur. Kargonun takibi firmaya aittir.
Almanya'ya çalışmak için gittiğimizde alacağımız maaş ne kadardır?
2022 yılında alacağınız maaş miktarı 3 bin EURO olmaktadır.

OBM İle Almanya’ya Gitmek İsteyenler Başvuruları Nasıl Yapacak? Şartları Nelerdir?

Türkiye’deki hayat şartlarında zorluk çeken, iş bulamayan yada işinden memnun olmayan vatandaşlarımız iş arama yollarındadır. Yaşam şartlarından dolayı Türkiye’de binlerce kişi, yurt dışına gidebilmenin ve çalışma imkanı sağlamanın yollarını aramaktadır.

blank

OBM-İle-Almanya’ya-Gitmek-İsteyenler-Başvuruları-Nasıl-Yapacak

Özellikle Almanya’ çok fazla Türk vatandaşımızın çalışması nedeni ile talep daha da artmaktadır. Bu nedenle OBM başvuru şartlarında biraz daha araştırmacı olmaktadır. Peki başvurmak için gerekli olan şartların neler olduğuna gelecek olursak.

 • Başvuruda bulunan vatandaşımızın herhangi bir yüz kızartıcı suç teşkil eden, adli sicil kaydı kesinlikle olmaması gerekmektedir.
 • Başvuruda bulunana kişi öğrenci ise ve herhangi bir iş tecrübesi ve deneyimi yoksa başvuruda bulunamaz. Bulunsa dahi değerlendirilmeye alınmamaktadır.
 • Gerekli meslek dallarında iş deneyimi ve tecrübesi olan vatandaşlarımız başvuruda bulunabilirler.
 • Engelli kadrosu bulunmadığından dolay engelli vatandaşlarımız başvuru yapamamaktadır.
 • En az  20 yaşında en fazla ise 45 yaş arası vatandaşlarımız başvuruda bulunabilmektedir.
 • OBM resmi sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
 • Formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanız istenilen bütün bilgileri vermek zorundasınız.
 • Formu doldurup onayladıktan sonra ”DEVAM ET” butonuna bastığınızda karşınıza çalışma alanını seçeceğiniz ekran açılarak karşınıza birçok meslek dalları çıkacaktır.
  • 3 hava limanında da yer hizmetleri sektöründen çalışacak eleman
  • Tır şoförü
  • Ulaştırma
  • Hemşire
  • Sağlık hizmetleri
  • Tesisatçı
  • İnşaat
  • Mühendislik
  • Kaynakçı gibi kategoriler karşınıza çıkmaktadır.
 • Verilen bu kategorilerin içinde sizlere uygun olan bölümü işaretlemeniz gerekmektedir.
 • Sonrasında en alt kısımda Kişisel Verilerin Korunması hakkında aydınlatma metni çıkacaktır. Metni okumanız dahilinde onaylamanız gerekmektedir.
 • Hemen altında ise, OBM sözleşmesi bulunmaktadır. Sözleşmeyi de okuyarak, imzalayıp onaylamanız gerekmektedir.
 • Böylelikle sonraki aşamaya geçmiş olursunuz o aşamada ise seçtiğini hizmetin alt bölümlerinden hangi dalla uğraştığınıza dair ve tecrübenizin olduğu bölümden biri seçilmelidir.
 • Son olarak en alt bölümde hangi dalda eğitimli yada tecrübeli iseniz alanınız, uzmanlık alanınızı belirten mesleğinizle ilgili yazı yazmanız gerekmektedir.

Bu işlemi de tamamladığınızda başvurunu formunuz firmaya iletilmektedir. Form incelemeye girdikten sonra alınan kararlar sonucunda Almanya’da Dışişleri Bakanlığı bünyesi altında özel birim görevlendirilerek, verilen şartlara uyum sağlayıp saklanılmadığına dair araştırmalar yapılacaktır.

blank

Almanya’-ya-Türkiye’-den-Binlerce-İşçi-Alınacak!

Araştırmalara sonucunda vermiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden sizler dönüş sağlanacaktır. Almanya işçi alımlarında genel olarak hangi mesleklerin bulunduğuna gelecek olursak.

Başvurular sadece web sitesi üzerinden mi yapılmaktadır?
evet www.obm-turkiye.com sayfasından ön başvuru yapılıp sonrasında ise görüşmek için OBM firmasının bulunmuş olduğu ofislere gidilmektedir.
Başvuruyu nasıl yapabilirim?
vermiş olduğumuz adres üzerindeki başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir. formu tamamladıktan sonra sizlerden istenilen belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu evraklar almaca olarak hazırlanması gerekmektedir.

Almanya İşçi Alımlarında Hangi Meslekler Bulunmaktadır?

Başvuruda bulunan kişiler başvurularının kabul edilmesinin ardından çalışmak isteyen vatandaşımız firmanın çalışanı olarak faaliyet göstermeye başlamış olacaktır. Bu nedenle başvuru masraflarının tamamı firma tarafından karşılanmaktadır. Bütün harcamalar firmaya ait olmaktadır. Toplamda 2 yıllık imzalana sözleşme sonucunda firmanın çalışanı olacaksınız.

blank

Almanya-İşçi-Alımlarında-Hangi-Meslekler-Bulunmaktadır

OBM şirketi  İŞKUR ile işbirliği içinde çalıştığı için İŞKUR tarafından sürekli şirkete yönlendirme yapılmaktadır.  Ayrıca İŞKUR sadece vermiş olduğu bu imkanlarla kalmayıp birçok vatandaşımıza iş imkanları da sağlamaktadır. 2022 Eski Hükümlüye İŞKUR KOSGEB Hibe Projesi (60 Bin TL)gibi. Yine İŞKUR aracılığı ile Almanya’ya çalıştırmak üzere bir çok farklı dalda olan meslek guruplarındaki kişiler götürülmektedir. Genel olarak tercih edilen meslekler ise aşağıdaki gibidir.

 • Elektrik işlerinden her türlü anlayan kişiler yada elektrik mühendisleri
 • İnşaat alanından her türlü anlayan kişiler
 • Kaynak işlerinden anlayan kişiler yani kaynakçılar
 • Maden işlerinden anlayan ve iş tecrübesi olan madenciler
 • Bilgisayar ve elektronik üzerine deneyimli olan kişiler
 • İnternet teknolojileri
 • Metal işleri ve ağır sanayi işleri
 • Aşçılık ve gastronomi
 • Muhasebe tecrübesi olan kişiler
 • Bilişim
 • Lojistik
 • Sağlıkçı

gibi bir çok sektör için işçi götürülmektedir. ilk öncelik olarak sağlık sektöründe bulunanlara iş imkanı verilmektedir. Diğer sektörlerde dahil olmak üzere Almanya’ya işçi olarak götürülecek olan vatandaşlarımıza 2 yıllık sözleşme imzalanmaktadır. Buda yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar dahilinde okumuş olduğunuz OBM sözleşmesinde bulunmaktadır. Yurt dışında çalışma izni almak için sizlerden istenilen evrakların neler olduğunu hep birlikte görelim.

İŞKUR’dan yine kaçırılmayacak büyük bir fırsat!!! 2022 İŞKUR Girişimcilik Kursu Başlangıç Tarihleri (Adresleri)gerçekten bu fırsat kaçmaz. Bilgi almanızı önemle rica ediyorum.

Almanya şartlarına göre çalışmaya gittiğimizde günde kaç saat çalışacagız?
Normal Türkiye imkanlarında olduğu gibi 8 saat çalışmış olacaksınız.
Sözleşme süresi ne kadardır?
2 yıl 24 ay olmaktadır?
çalışmak için gittiğimizde sadece diploma yeterli olmakta mıdır?
Hayır tabi ki sadece diploma yeterli olmayıp iş tecrübesi de istenmektedir.

Almanya İşçi Alımlarında İstenilen Belgeler Nelerdir?

Yurt dışına çıkmaya karar verdiniz ve Almanya için başvurunuzu yaptınız. Başvuru formunu doldurduktan sonra sizlerden bazı evraklar ve belgeler talep edilecektir. En kısa zamanda belgeleri hazırlayıp sunmanızı isteyeceklerdir. Yalnız istenilen belgelerin Almanca tercümesini yaptırmanız gerekmektedir.

 •  Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı
 • Ehliyetinizin fotokopisi ve aslı
 • Adli sicil sabıka kaydı
 • Pasaportunuzun fotokopisi en az 3 yıllık geçerlilik süresi olmalıdır.
 • Yerleşim yeri, ikametgah belgesi
 • Hangi okullardan mezun iseniz diplomalarınız son öğrenim durumunu gösteren diploma fotokopisi
 • Varsa eğer mesleki yeterlilik belgeleriniz veya sertifikalarınız
 • Sağlıklı olduğunuza dair verilen sağlık raporu
 • Nüfus kayıt örneği
 • Özgeçmişiniz yani CV’niz
 • Çalışmış olduğunuz dönemlere ait SGK hizmet dökümü
 • İş deneyimlerinizi gösteren mesleğinizi yapmış olduğunuz kurumdan alacağınız imzalı ve kaşeli çalışma yazısı
 • Son 6 ay içerisinde çektirmiş olduğunuz özellikle biometrik çekilmiş olan 6 adet fotoğrafınız

Evraklar Almanca olduğundan dolayı orada anlamadığınız bir nokta yada tercüme yaptırmak isterseniz eğer 0-850-307-38-60 numaralı telefon üzerinden Whatsapp hattından da iletişim sağlayarak bilgi alabilirsiniz. Tercüme işlemlerini gerektiği taktirde faklı sizin belirlediğiniz tercüman aracılığı ile de yaptırabilirsiniz. Yani firmaya yaptırmak sorunda değilsiniz. Eğer evraklarınızı farklı bir tercümanlık ofisine yaptırsanız kargo ile evrakları OBM firmasına göndermelisiniz. İletişim adresleri ise,

ADRES: Bağdat Mahallesi Mevlana Bulvarı No:139A Kat:3 Daire :14 Yelken Plaza ÇANKAYA/ANKARA

WEB ADRESİ: info@obm-turkiye.com

İLETİŞİM NUMARASI: 0-850-303-26-26

İstenilen belgeleri hazırlayıp teslim ettikten sonra, uygun görüldüğünüz halinde, mavi kart ve çalışma izni için diğer evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Yalnız şunu unutmamanız gerekir ki evrakların hepsi Almanca tercümesi ile beraber hazırlanmış olması gerekmektedir.

Çalışmaya gittiğimizde barınma ihtiyacımız ime aittir?
OBM'nin sağlamış olduğu imkanlardan yararlanmak isterseniz sizler için barınma alanlarında kalma imkanınız olmaktadır.
Almanya'ya çalışmak için gitmeye karar verdiğimde Almanca bilmek zorunda mıyım?
AYNEN bu şart koşulmuş mecburi olan bir şeydir. B1 seviyesinde Almanca bilmeniz ve belgelemeniz gerekmektedir. Vize işlemleri için gerekli evrak sayılması ve olası bir mülakat durumuna yönelik B1 seviyesinde eğitim aldığınızı TELC, Goethe Institut, Ösd gibi konsolosluk tarafından yetkili kılınan kurumlardan belgeleriniz olması gerekmektedir.

Yurtdışı Almanya’da Çalışma İzni Almak İçin Gerekli Görülen Evrak, Belgeler Nelerdir?

Evet arkadaşlar OBM firması tarafından İŞKUR ile Almanya’ya nasıl işçi olarak gidebileceğinizi. Başvuru şartlarını ve istenilen evrakların neler olduğunu açıkça tüm bilgileri ile aktardığımızı düşünüyorum. Şimdi gelelim Almanya’ da çalışmayı düşünen Türk vatandaşlarımızın başvuruları sonrasında çalışma iznini almaları da gerekmektedir. Bu izin için sizlerden istenilen bazı belge ve evraklarda bulunmaktadır.

 1. İlk olarak Almanca ile hazırlanmış olan detaylı bir şekilde anlatılan öz geçmişiniz. Buradan bakabilirsiniz. Almanca Özgeçmiş Hazırlama Evrakı
 2. En az 1 yıl süre ile olmak kaydı ile Pasaport
 3. Beyaz arka fonlu 3 adet son halinizle çekilmiş olan biyometrik fotoğraf
 4. E-DEVLET sisteminden çıkarttırmış olduğunuz vukuatlı nüfus kayıt örneği
 5. Yine e-devlet üzerinden çıktısı alınmış tüm ailenin nüfus kayıt örnekleri
blank

Yurtdışı-Almanya’da-Çalışma-İzni-Almak-İçin-Gerekli-Görülen-Evrak,-Belgeler-Nelerdir

 1. İkametgah yerleşim yeri belgesi bu belgeyi de e-devlet sistemi üzerinden çıkartabilirsiniz.
 2. Eğer almış olduğunuz elinizde varsa diğer sertifika ve eğitim belgeleri
 3. E-DEVLET sisteminden çıkarttırabileceğiniz barkotlu olarak SGK hizmet dokümanı
 4. Yabancı dil bilgisi belgesi
 5. Almanya’daki firma ile imzalanarak yapılmış olan sözleşme. OBM Türkiye tarafından bu belge sağlanmaktadır.
 6. Yine Almanya’daki firmanın Ticaret Oda Kayıt ve Kuruluş Belgesi. Bu belgede OBM Türkiye firması tarafından sizler için sağlanmaktadır.
 7. İyi niyet mektubu firma tarafından yukarıda vermiş olduğumuz iletişim adresleri üzerinden mektup hakkındaki bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.
 8. Son eğitim görmüş olduğunuz okula ait diplomanız
 9. Mesleki yeterlilik belgeleriniz

istenmektedir. Verilen bu belge ve evrakların tümü yeminli tercüman ile çevrilerek hazırlanmış ve Noter tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Bu işlemleri de başarılı bir şekilde bitirdikten sonra şimdi sıra geldi mavi kartın ne olduğuna ve nereden nasıl çıkartıldığına.

Mavi Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Mavi kart nedir sorusuna cevap verecek olursak. Türk vatandaşı olarak doğan çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenler ve bunların 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesinde belirtilen haklardan faydalanabileceklerini gösteren resmî belge olmaktadır. Bu belgeyi aldığınızda geçerlilik süresi yoktur yani geçerliliği süresiz olmaktadır. İş için Almanya’ da kendi mesleğinizi yapmayı düşünüyorsanız eğer, çalışmanız için mavi kart izniniz olması gerekmektedir. Bu izin için sizlerden istenilen gerekli görülen belgeler ise,

 1. En az bir yıl süresi olmak kaydı ile Pasaport
 2. Arka fonu beyaz olan 3 adet biyometrik fotoğraf
 3. İkametgah yerleşim yeri belgeniz
 4. Detaylı Özgeçmişiniz
 5. Nüfus kayıt örneği
 6. Diploma
 7. Transkript
 8. SGK hizmet dökümünüz
 9. Varsa eğer diğer sertifika ve eğitim belgeleriniz
 10. Almanya’daki firma ile imzalanarak yapılmış olan sözleşme. OBM Türkiye tarafından bu belge sağlanmaktadır.
 11. Yine Almanya’daki firmanın Ticaret Oda Kayıt ve Kuruluş Belgesi. Bu belgede OBM Türkiye firması tarafından sizler için sağlanmaktadır.
 12. İyi niyet mektubu

Belgeler yine yeminli tercüman ile çevrilmiş ve Noter tarafından onaylatılmış olması gerekmektedir. Mavi kart çalışma izni ile yurt dışına çıkacak olan vatandaşlarımıza verilmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra belirlenen niteliklere göre kontrol sağlanarak çıkartılmaktadır. Çalışacak olan vatandaşlarımızın Almanya firmasından alacakları ücret, öğrenim durumu, çalışma ile ilgili olan tüm detayla sıkı bir şekilde incelenmektedir. İkametgah ettiğiniz il veya ilçedeki Nüfus müdürlüklerine giderek mavi kartınızı alabilirsiniz. Mavi kartınızı çıkarttırdınız. Çalışma iznini de aldınız şimdi sıra geldi. Almanca dil eğitimine, tatbiki burada önemli olan Almancanızın sizler için yeterli seviyede olması gerekmektedir.

blank

Almanya-İşçi-Alımlarında-İstenilen-Belgeler-Nelerdir-

Yapılan tüm işlemler sonucunda OBM tarafından hazırlanan tüm evraklarınız çalışacağınız Alman firmasına iletmektedir. İşe başlayacağınız firma tarafından yapılacak olan sözleşme yine OBM firması aracılığı ile sizlere imzalatılmaktadır. Sözleşmeler karşılıklı imzalandıktan sonra, konsoloslukta vize işlemleri için yönlendirme yapılmaktadır. OBM firması tüm işlemler için sizden kesinlikle ücret talep etmemektedir. Sonrasında sizlerin Almanya’ ya uçuş işlemleriniz başlatılmaktadır. Yalnız şunu bilmeniz gerekir ki, uçuş için bilet ücreti, vize ve diğer masraflar size ait olmaktadır. Peki daha sonrasında OBM firması ile Almanya’ya çalışmak için gidenlere verilen desteklere gelecek olursak.

Pasaport, vize, uçak bileti ve diğer masrafları kim karşılamaktadır?
Sadece bu konu dahilindeki ücretler size ait olmaktadır. Diğer bütün işlemler ise OBM firmasına ait olmaktadır.

OBM İle Almanya’ya Gidenler İçin Verilen Destekler Nelerdir?

Çalışmak için yurt dışına götürülen vatandaşlarımızın dil öğrenmesine imkanlar sağlanmaktadır. Almanca dil eğitimi verilmektedir. Alınan işçi vatandaşlarımıza yerleşim ve barınma ihtiyaçları da şirket tarafından gerçekleşmektedir. Ayrıca sigorta ve bankacılık işlemleri dahil olmak üzere yapılan masraflar şirkete ait olmaktadır. 2022 yılında yurt dışına alınacak işçi sayısı  5 bin ila 10 bin arasında yapılacağının bilgisi verilmektedir. yapılan başvuru esnasında kesinlikle ücret talep edilmemekte ve komisyon dahi alınmamaktadır.

blank

Almanya-İşçi-Alımlarında-İstenilen-Belgeler-Nelerdir

Vatandaşlarımız tarafından en çok kafa yoran düşündüren konu paramızı kaptırıp dolandırılma düşüncesi olmaktadır. Bu nedenler doğrultusunda firma güvence vermektedir. OBM firma yöneticileri tarafından yapılan açıklamaya göre yurt dışına işçi olarak görülen kişilerin en düşün maaş ücreti 3 bin EURO olmaktadır. Bu ücrette bizim şartlarımıza göre mükemmel olmaktadır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın