Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Akbank Satılık Gayrimenkuller 2. El Araçlar (İcralık İhale Usulü)

Bankalardan 2. el araç, ev, iş yeri, dükkan gibi gayrimenkulleri satın alabileceğinizi biliyor muydunuz? Kredi çeken ve borçlarını ödeyemeyen kişilerin teminat olarak göstermiş olduğu mal varlıklarına bankalar haciz koyabiliyor. Akbank' ta bu bankalar arasında yer almaktadır.

Akbank Satılık Gayrimenkuller 2. El Araçlar (İcralık İhale Usulü)

Akbank’tan ihtiyaç yada herhangi bir kredi çekip ödeyemediğiniz halinde, teminat göstermiş olduğunuz araba yada gayrimenkullere icra takibi başlatılmaktadır. Bu sayede nakit paraların alabilmek için el koymuş olduğu araç yada gayrimenkuller için ihale hazırlanır. Düşük fiyatlar ile ihale açılır ve uygun fiyata ev, araba almak isteyenler teklif sunarak ihaleye katılırlar. Şayet sizlerde Akbank’ın değerinden çok daha uygun fiyatlar ile açmış olduğu satılık araba yada gayrimenkul ihalelerine katılmayı düşünüyorsanız. Yapmanız gerekenleri adım adım yazımızın içeriğinde paylaştık. 2023 yılına ait olan tüm detayları dikkatlice okumanızı öneririz.

Neler Var?

Akbank İhaleye Girerek Satılık 2. El Araba Nasıl Alınır?

Akbank’ ta diğer tüm bankalar gibi ipotekli kredi veren bir bankadır. Akbank ipotek olarak genelde ev, daire iş teri, dükkan gibi gayrimenkullerde tercihini kullanır. Araba ipotekli kredi imkanlarını ise çok nadir belli bir dönem aralıklarında müşterilerine kullanma imkanı verir. Dolayısıyla Akbank’ın kendi icralık satış sitesine baktığımızda genel olarak ev, arsa, iş yeri dükkan gibi gayrimenkulleri görmekteyiz. Sizlerin tek yapmanız gereken Akbank gayrimenkul sayfasını sürekli takip etmeniz olacaktır.

 • Akbank’ta bulamadığınızı diğer bankalarda bulabilirsiniz. O yüzden hemen pes etmeyin araştırmaya devam edin derim. Sizlere bu konuda yardımcı olmak adına Ziraat Bankası İcralık İkinci El Araç Satış İhalesi önerebilirim. Neden mi? Detaylarını yazımın devamını dikkatlice okursanız eğer cevap bulabilirsiniz.

Günümüzde ihale usulü ile icralık araba almak artık çok yaygın durumda olmaktadır. Nedeni ise sıfır arabalara bir den  çok fazla zam gelmesidir. Geçtiğimiz yıllara bakarak aramalara neredeyse hemen hemen 2 katı bir zam geldi. Bu durum karşısında araba ihtiyacı olan kişiler de haliyle icralık arabalara yöneldi. Bir çok markada farklı modellerde ve özelliklere sahip icralık araçlar bulunmaktadır. Bu hacizli araçlar çoğu zaman gerçek değerinin altında dahi satılmaktadır. Dolayısı ile ticaretle uğraşan kişilerde bu durumu değerlendirerek al-sat yapmaktadırlar. Sizlerde daha uygun fiyatlara modelli iyi bir araba almayı düşünüyor iseniz. Gerekli koşul ve şartları yerine getirmek sureti ile ihaleye katılıp icralık olan arabalardan almanız mümkündür. Peki bunu nasıl yapacağız? İhaleye girerek satılık 2. el arabalara nasıl fiyat verip alacağız diye soruyorsanız? İşte yanıtımız.

 • Haciz işlemi uygulanmış olan araçlar otoparklara çekilir.
 • Arkasından bir süre sonra ihale usulü satış hazırlanır.
 • İcra dairelerinin satışa sunmuş olduğu bu haciz koyulmuş arabalar çoğu zaman gerçek değerinin altında dahi satılmaktadır.
 • İcradan herhangi birisi de araç satın alabilir.
 • Alım aşamaları ihale usulü olduğu için tek şart ihaleye girebilmektir. İhale girebilmek içinde icra müdürlüğüne bir miktar para yatırılması gerekmektedir.
 • Bu miktar her araca göre değişkenlik gösterir. Yalnız ihaleye girmeden önce istenilen parayı yatırmak zorunludur.
 • İhale öncesi istenilen teminatı yatıran herkes ihaleye katılabilmektedir.

Tabi ki şunu da söylemeliyiz ki icra yolu ile satılan araçlar her zaman değerinin altında satılmaz. Yani icralık diye bu anlama gelmez. İhaleyi belirleyen katılım sağlayan görevliler fiyat belirler. Ve belirlenen rakam üzerine teklif sunarak ihale devam ederler.

Finansbank Satılık İcralık 2. El Araçlar Evler Burada bu bankanın da ihalelerini değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Bu yüzden vermiş olduğunuz miktar en son sizde kalırsa istediğiniz arabayı alma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu bilgide verdikten sonra şimdi Akbank’tan icralık 2. el araba, dükkan, ev, arsa, iş yeri nasıl alınır? Haydi gelin hep birlikte şimdi bunun cevabını görelim.

Akbank İcralık 2. El Araç, Ev, Dükkan Nasıl Alınır?

Evet arkadaşım yukarıda sizlere 2. el araç alımlarında ihalenin nasıl ilerlediğini ayrıntıları ile anlattığımızı düşünüyorum. Şimdi sıra geldi Akbank icradan ev, dükkan, arsa, iş yerinin nasıl alındığına. Günümüzde icradan ev almak bana daha mantıklı geliyor? Neden mi aynı araba enflasyonu gibi evlere de birden aşırı denecek kadar zam geldi. Ve sıfır ev almak genel olarak herkesin hayallerinde kaldı. Bu yüzden 2. el yada icradan ihale usulü ev almak bizleri zorlamayacak diye düşünüyorum. Bu konuda da şuan Akbank’ın ağlamış olduğu imkanları değerlendirebiliriz. Neden mi? Çünkü Akbank şuan için icralık ihale yolu ile uygun fiyat açılışlarıyla gayrimenkul satışı yapmaktadır. Peki bu satışları nasıl yapıyor? Sizler nasıl alabilirsiniz? sorularına geçelim.

 • İlk olarak yapmanız gereken Akbank Gayrimenkul sayfasına giriş yapmanız gerekir.
 • Açılan sayfa üzerinde KATEGORİ bölümü var.

  blank

  AKBANK-KATEGORİ

 • Oraya istediğiniz KONUT, İŞYERİ, ARSA olarak içlerinden birini işaretlemeniz gerekir.

  blank

  AKBANK-KATEGORİ-SEÇİMİ

 • Hemen altında TÜRÜ bulunmaktadır. Oraya da istediğiniz türü resimdeki gibi girmelisiniz.

  blank

  AKBANK-GAYRİMENKUL-TÜRÜ

 • Daha sonra aklınızda bir fiyat aralığı varsa onu belirlemeniz gerekir.
 • Aşağıda resimde görmüş oldunuz üzere İL, İLÇE ve M2‘nide belirledikten sonra ARAMA butonuna basmanız gerekmektedir.

  blank

  AKBANK-İL,İLÇE-VE-METREKARESİ

Resimlerde de anlaşılır bir şekilde gördüğünüz üzere arama işlemini tamamladıktan sonra Akbank’tan satılık gayrimenkul alımlarında teklif ver yöntemi kullanılmaktadır. Eğer sizlerde teklif vererek belirlemiş olduğunuz gayrimenkulü satın almak istiyorsanız. Yukarıda verilen yöntemleri kullanarak, yayımlanan ilanları inceleyebilirsiniz.

 • Açık artırmada satışa çıkan gayrimenkuller için AKBANK Gayrimenkuller sayfasındaki TEKLİF VER butonunu kullanarak beğendiğiniz gayrimenkule teklif verebilirsiniz.

  blank

  AKBANK-TEKLİF-VER

 • TEKLİF VER butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resim çıkacaktır.

  blank

  TEKLİF-VER

 • Resimde de görmüş olduğunuz üzere kendi adınıza yapacaksanız TC numaranız ve şifreniz gereklidir. Eğer şahsi değil de tüzel kişi iseniz vergi numarası ile giriş yapabilirsiniz. Bunun içinde yapmanız gereken sizlere en yakın Akbank şubesine giderek teminat yatırmak ve karşılığın da da şifreyi almak olacaktır. Bunun içinde gerekli olan açıklamaları aşağıda sizlere yaptık.

Yapmanız gereken işlem gördüğünüz gibi sadece bu kadar. Yalnız sizlere şunu söylemeliyim ki teklif vermeden önce icra ile ihaleye girmiş olan gayrimenkulün özellikle açıklama kısmında yazan bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Çünkü orada o gayrimenkule ait tüm bilgiler içermektedir.

Farklı bankaların ihalelerini de incelemek isterseniz. Sizlere önerebileceğimiz üstelik sadece 7 Dk da Ziraat Bankası İcralık Evlerin İhalesine Katılma imkanınız bulunmaktadır.

Bu bilgiyi de atlamadan siz değerli arkadaşlarıma verdikten sonra Akbank’ın yapmış olduğu gayrimakul ilanlarının ihalelerine nasıl katılabileceğinizin bilgisini de verelim. Ne dersiniz.😉

Akbank Yapmış Olduğu Daire, İş yeri, Araba, İlanlarının İhalelerine Nasıl Katılabiliriz?

Evet arkadaşım Akbank’ asının Gayrimenkul sayfasındaki ihalelere katılmak mı istiyorsun? Yukarı da gösterdiğimiz yöntem üzerinden hangi gayrimenkule teklif vereceğine karar verdin. Şimdi yaman gereken nedir? Hemen söyleyelim. Bu banka üzerinden taşınmazlara teklif verebilmek için size en yakın Akbank şubesine giderek, taşınmaz mal için teminat yatıracağınızı söylemeniz gerekmektedir. Bu da ne oluyor ihale başlangıç bedelinin %10’u olmaktadır. Bu tutar üzerinden hesaplanan teminatı yatırmanız gerekir. Ardından yine Akbank şubesinde ” AKBANK GAYRİMENKUL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” belgelerinin hepsini imzalanması istenecektir. Tüm sayfaları imzaladıktan sonra sizlerden bazı belgeler talep edeceklerdir.

Akbank gayrimenkul ihalelerine katılmak için başvuruda istenen belgeler,

 • Şubeye yatırmış olduğunuz teminatın dekontu
 • İmzalamış olduğunuz gayrimenkulün şartnamesi
 • Eğer siz kendi şahsınıza alacak iseniz, nüfus cüzdanınızın fotokopisi
 • Kendi adınıza almayıp tüzel kişi iseniz, Akbank şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzalayan kişi eğer şirket yetkilisi ise, şirket yetkilisi olduğunu gösteren, en son tarihli olmak üzere imza sirküleri
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi

yukarıda verilen belgeleri hazırlayıp başvuruda bulunmuş olduğunuz Akbank Şubesine teslim etmeniz gerekmektedir. Akbank şubesi tarafından oluşturulan başvurunuz, hakkınızda gerekli olan kontroller ve araştırmalar yapıldıktan sonra bir sorun ile karşılaşılmadı ise onaylanmaktadır. Onaylama işlemi tamamlandıktan sonra vermiş olduğunuz iletişim adresleri üzerinden yani kayıtlı olan cep telefonunuza Gayrimenkul Satış Yönetimi Sistemine giriş yapabilmek için sizlere gerekli olan şifre gönderilecektir. Kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra istediğiniz gayrimenkul için ihaleye girebilir ve düşündüğünüz teklifi sunabilirsiniz.

 • Elinizde teminat için belli bir miktar paranız yoksa, sizlere yardımcı olmak adına bir yöntem gösterebiliriz. Üstelik hiçbir şekilde geliriniz olmasa dahi Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi imkanı sağlamaktadır. Bunu bizzat kendim kullandığım için sizlere öneriyorum. Bence mükemmel şarlar ile kaçırılmayacak bir fırsat. Bizden söylemesi. Bırakmış olduğum linkten bilgi almanızı tavsiye ederim. Değerlendirmesi sizlere kalmış.

Herkesin kafasında bir düşünce var sanırım. Ağlayanın malı gülene hayır getirir mi? Bence bu kişisel herkesin kendi düşüncesi, o kişi borcunu ödeyemezse eğer banka ne yapsın. Parasını nasıl tahsil etsin ki. Neyse konuyu uzatmadan Akbank’ tan ihale usulü gayri menkul almak mantıklı mı? Acaba.

Akbank’tan İhaleye Girerek Gayrimenkul Almak Mantıklı Mı?

Akbank’ın el koymuş olduğu icralık olan gayrimenkuller için yapmış olduğu ihaleye girmek mantıklımı? Bence bunun cevabı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ben kendi şahsi fikrimi söyleyecek olursam eğer, bankalar aracılığı ile 2.el araç yada ev, dükkan, daire, iş yeri arsa gibi gayrimenkulleri almak oldukça avantajlı olmaktadır. Çünkü gerçek piyasa oldukça uçuk bir durumda, sizler alacağınız gayrimenkulü gerçek değeri ile alabilme ve bazen hatta düşük dahi alabilme imkanına sahip olabileceksiniz. Tabi ki bu hepsi için geçerli olmamakla birlikte genelden bahsediyorum. Özellikle Akbank’tan ihaleye girip gayrimenkul satın almak çok daha büyük bir avantaj neden mi? Nakit paranız olmasa dahi sizlerin ödeyebileceği bir şekilde çok ta güzel kredi imkanları sunmaktadır.

Akbank üzerinden gelir belgeniz olmasa dahi kredi başvurusu yapma imkanına sahip olduğunuzu yukarıda sizlere söylemiştim. Şimdi yapmış olduğunuz kredi başvurusu onaylandığında, muhtemelen size uygulanacak olan kredinin 2023 yılı ŞUBAT ayı için faiz oranları da aşağıda hazırlamış olduğumuz tabloda mevcuttur.

12 Ay 24 Ay 36 Ay
%2.23 %2.26

Bu ayki faiz oranlarını gördük. Şimdi birde bunun hesaplamasını yapalım bakalım. Vadelerine göre ödeme imkanlarımız ne şekilde oluyormuş.

2023 yılı ŞUBAT Ayında 100.000 TL İhtiyaç Kredisinin Geri Ödeme Planı
Vade (Ay) Aylık Ödeme Toplam Maliyet
12 9.774,70 TL 117.296,47 TL
14 8.579,74 TL 120.116,38 TL
16 7.686,15 TL 122.978,41 TL
18 6.993,47 TL 125.882,37 TL
20 6.441,40 TL 128.828,10 TL
22 5.991,61 TL 131.815,36 TL
24 5.618,50 TL 134.843,88 TL

Sizlere yukarıda da söylediğim gibi Akbank’tan bu şartlar altında gayrimenkul bence mantıklı ya sizce? Sizlere elimizden geldiğince tüm ayrıntıları ile hatta gelir belgeniz olmasa dahi kredi alma imkanınızın olduğunu anlattık. Bu konu hakkında aklınıza takılan, sorularınız varsa eğer. Bizlere aşağıda bulunan yorumlar kısmından tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Sizlere en kısa süre içerisinde dönüş sağlayarak sorularınıza cevap verebiliriz. Lütfen sorularınızı yazarken bizim sizlere haber sağlamaktan başka bir amacı olmayan şahsi İnternet sitesi, olduğumuzu unutmayalım.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın