Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Akbank Mobil Cep 6 Haneli İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Akbank mobil cep 6 haneli internet bankacılığı şifrenizi mi unuttunuz? Hiç ama hiç endişelenmeyin. Sizlere en kolay yoldan anında Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? İçeriğimizde resimli ve üstelik videolu bir şekilde anlatacağım. Bilgisayardan giriş yapabilmek yada Akbank mobil cep üzerinden giriş için nasıl şifre alacağınızı adım adım göreceğiz. Vermiş olduğumuz adımları uygulamanız halinde yeni şifreniz sadece 3yada 5 saniye için de SMS olarak telefonunuza gelmiş olacaktır. Akbank mobil internet bankacılığı şifre oluşturma için 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi e-Devlet üzerinden olanıdır. İkincisi ise Akbank Direkt yada browser üzerinden basitçe yapılanıdır.

Akbank Mobil Cep 6 Haneli İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Ayrıca burada sadece 6 haneden oluşan Akbank mobil internet giriş şifrenizi anlatmayacağım. Beraberinde birde ilk defa Akbank internet bankacılığı hesabı açmak isteyenler için bilgide vermiş olacağım. Hatta şubeye dahi hiç gitmeden gerekli olan vadesiz mevduat hesabını nasıl alacağınızı da içeriğimizin devamında bulabileceksiniz.

Önemli Bilgi: Akbank internet bankacılığı şifreniz yoksa eğer ilk defa oluşturmak isteyen kişiler kesinlikle bankada mevduat hesabı olması gerekmektedir. Yani bu hesap olmazsa olmaz. Bunun içinde değerli zamanınızdan harcamaya hiç gerek yok. Akbank şubesine dahi gitmeden adınıza mevduat hesabı oluşturabilirsiniz? Nasıl mı? İşte cevabımız https://www.youtube.com/ bu bağlantıdaki videomuzda mevcuttur.

Neler Var?

Akbank Mobil Cep İnternet Bankacılığı Şifresi 2 Yöntemle Nasıl Alınır?

Bilgisayar üzerinden veya  Akbank mobil cepten internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? Bu işlemlerin nasıl yapılacağını sizlere 2 yöntem ile burada göstermiş olacağım. Bu sayede hangi yol sizlere daha çok uygun ise şifre alma için o yöntemi deneyebilirsiniz. Daha önce şifresini unutan arkadaşlarımız Akbank mobil cep internet bankacılığı giriş şifresi almak için göstereceğimiz bu yöntemleri sizlerde uygulayıp yeni şifre alabilirsiniz. Kısacası şu demek oluyor ki Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? Konumuzda anlatacağımız her iki yöntem ister daha önce şifreniz olup unutanlar için isterse ilk defa alacak olanlar aynı işlemleri yapmanız sizler için yeterli olacaktır. Akbank mobil şifremi unuttum yada sıfırdan almak istiyorum diyenler için bu 2 yöntem şu şekildedir.

 1. ilk birincisi Akbank Direkt Mobil veya Bilgisayar üzerinden şifre almak.
 2. İkincisi ise e-devlet üzerinden şifre almaktır.

Burada önemli bir bilgi vermek istiyorum. Akbank mobil internet bankacılığı giriş için şifresini unutanlar yanınızda mutlaka kredi yada neo kartınız olması gerekmektedir. Bu önemli bilgiyi de verdikten sonra şimdi her 2 yöntem ile Akbank mobil internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? Gelin hep birlikte başlayalım.

1- Akbank Mobil İnternet Bankacılığı e-Devlet Üzerinden Giriş Şifresi Alma

Akbank mobil internet bankacılığı e-devlet üzerinden şifre alma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer var daha öncesinde var olan şifrenizi unuttuysanız dahi yeni bilgisayardan giriş şifrenizi veya Akbank cep şifrenizi oluşturabilirsiniz. Akbank internet bankacılığı şifresini unutan kişiler veya yeniden oluşturmak isteyenler e-Devlet üzerinden yapacakları işlemler için önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar ise mutlaka yanlarında kendilerine ait olan kredi yada neo kartı bulunması ve bu kartlara ait şifrelerini muhakkak bilmesi gerekmektedir. Şimdi geldik, Akbank kredi yada neo kartınız yanınızda bulunuyor. Bu kartlara ait şifreleri de biliyorsunuz? Hep beraber şifre oluşturmaya geçebiliriz.

 1. Öncelikle bu konuda atacağımız ilk adım https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine giriş yapmak olacaktır.
 2. Giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst tarafında bulunan ”İnternet Bankacılığı” butonuna basalım.

  blank

  İnternet-bankacılığı

 3. Daha sonra açılan sayfada ”Akbank” sekmesini bulup tıklayalım.

  blank

  Akbank

 4. Şimdi ”Şifremi Unuttum” yazan bağlantıyı tıklayalım.

  blank

  Şifremi-Unuttum

 5. 11 haneli T.C. kimlik numaranız yada müşteri numaranızı girelim. Arkasından kart numaramızın son 4 hanesini girerek yolumuza ”Devam” edelim.

  blank

  Şifre-Al

 6. Şimdi sıra geldi Akbank kart şifrenizi girmeye ve arkasından yine ”Devam” diyelim.

  blank

  Kartınızın-Şifresi

 7. Bu aşamaya geldiğiniz de sistemde kayıtlı olan aktif cep telefonunuza bir şifre gelmiş olacaktır. Cep telefonunuza gelen şifreyi istenilen alana girmeniz gerekecektir.

  blank

  Cep-Şifre

 8. Sizi tebrikler ediyorum. Akbank internet bankacılığı giriş şifreniz geçici olarak cep telefonunuza gönderilmiş oldu. Yani işlemi resimde de görmüş olduğunuz üzere başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş oldunuz.

  blank

  İşleminiz-Başarıyla-Gerçekleştirilmiştir

Şuandan itibaren geçici yeni şifreniz ile Akbank internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Giriş işlemini başarılı ile yaptıktan hemen sonrasında ise kendinize ait olan yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Tabi unutmayacağınız aklınızda kalan bir şifre olmak kaydı ile.😉

 • Benim Akbank üzerinden kullanmış olduğum bir kredi imkanı bulunuyor. Üstelikte gelir belgesi olmadan. Krediye ihtiyaç duyan arkadaşlarım için bunu paylaşmak istiyorum. Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım? tün detaylar bağlantımızda saklı! İncelemenizi öneririm.

Akbank internet bankacılığı giriş şifresini e-Devlet üzerinden nasıl alabiliyoruz hep beraber görmüş olduk. Nasılda kolay değil mi? Sıra şimdi geldi Akbank direkt mobil üzerinden şifremi unuttum diyen arkadaşlarımız için yeni bir şifre nasıl alabileceğimize. Haydi gelin o adımları yine hep birlikte atalım.

2- Akbank Mobil Şifresini Unuttum Diyenler İçin Yeni Şifre Alma (SMS Yoluyla)

Ben gibi Akbank müşterisi olanlar. Akbank’ın sağlamış olduğu tüm avantajlardan haberdar olmak ister misiniz? Tabi öncelikle bunun için Akbank mobil bankacılığı aktif olarak kullanmanız gerekiyor. Akbank mobil bankacılık giriş şifreniz yok mu? Yada şifrenizi unuttunuz mu? Bunu sıfırdan oluşturabilirsiniz. Yukarıda da anlattığım gibi ister e-devlet üzerinden isterse de Akbank Direkt uygulaması üzerinden yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Akbank mobil bankacılık üzerinden oluşturduğunuz yeni şifrenizde anında sistemde kayıtlı olan aktif kullanmış olduğunuz telefonunuz üzerinden SMS ile almış olursunuz.

Bu aşamada işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi adına Akbank Direkt uygulamasını kullanmış olduğunuz ce telefonunuza indirmenizi öneririm. Şayet Akbank Direkt uygulamasını indirmek istiyorsanız telefonunuz Android ise bu bağlantıyı kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz. IOS kullanıcı arkadaşlarımız için buradaki bağlantıyı kullanmaları yeterli olacaktır. Cep telefonlarına Akbank Direkt uygulaması bulunanlar yada uygulamayı vermiş olduğumuz bağlantılardan indirmiş olanlar şimdi yeni şifre oluşturmak için hazırlar mı acaba.

 1. Telefonumuzda bulunana ”Akbank Direkt” uygulamamıza giriş yapalım.

  blank

  Giriş

 2. Bizlerden istemiş olduğu ”Müşteri veya TC Kimlik” numarasını ilgili yerlere girerek ”Giriş” diyelim.

  blank

  Müşteri-veya-TC-Kimlik-No-ile-Giriş

 3. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan ”Şifremi unuttum” sekmesine tıklayalım.

  blank

  Şifreni-mi-Unuttun

 4. Şimdi bu aşamada ”Müşteri veya TC kimlik” numaranızı girmeniz gerekecek. Daha sonra hemen arkasından kart numaranızın son ”4 hanesini” girmelisiniz. Bizlerden istediklerini ilgili alanlara girdikten sonra hemen altında bulunan ”Devam” butonuna basalım.

  blank

  Devam

 5. İşte şimdi sıra geldi ”Yeni Kart Şifrenizi” oluşturmaya.

  blank

  Yeni-şifre-oluştur

 6. Kart şifrenizi oluşturduktan sonra sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza doğrulama kodu gelmiş olacaktır. Gelen bu  haneli cep şifrenizi  3 dakika içerisinde istenilen alana girmelisiniz.

  blank

  Yeni-Şifreni-Gir

Görmüş olduğunuz üzere geçici Akbank giriş şifreniz cep telefonunuza işlemin son adım sonrasında gönderilmiş oldu. Evet değerli arkadaşlar, gelen şifreyi kendiniz unutmayacak bir şekilde değiştirebilirsiniz. Akbank 6 Haneli  Mobil Cep İnternet Bankacılığı Şifresi Alma işlemi unuttum yada sıfırdan almak için Akbank Direkt üzerinden de nasıl yapılacağını sizlerle paylaştık.

Vermiş olduğumuz bilgilerden yararlandıysanız yada Akbank internet bankacılığına giriş için şifre oluşturmada sorun yaşıyorsanız lütfen aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşın.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın