Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Aile Bakanlığı İş Kurmak İsteyen Kadınlara 15 Bin Faizsiz Kredi

Aile Bakanlığı İş Kurmak İsteyen Kadınlara 15 Bin Faizsiz Kredi

Bitmeyen ev masrafları, zor yaşam şartları başta ev hanımları olmak üzere kadınları kendi ayakları üzerinde durmaya yöneltmiştir. Ev ekonomisine katkı sağlasın diye yeni iş yeri açmak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadınların ve ev hanımlarının hayalleri gerçek olsun diye 24 ay ödemesiz 15 bin kredi imkanı sunuyor. Sizlerde düşünceleriniz hayalde kalmasın istiyorsanız bu kredi fırsatını mutlaka değerlendirin. Nasıl mı? İşte bugün ki yazımızda derlediğimiz kredilerle ilgili tüm detaylar yazımızda mevcut.

Neler Var?

Aile Bakanlığı İş Kurmak İsteyen Kadınlardan Aradığı Şartlar

Artık kendi paranızı kazanmak fikrinde iseniz, kafanızda uzun zamandır tasarladığınız planları hayata geçirmek istiyorsanız siz hanımlar için hiçbir masraf ödemeden başvuracağınız faizsiz 15 bin kredi fırsatı kaçırılmaz bir fırsat. İşletme açmak veya evinde bu işi geliştirmek isteyen kadınlar Aile ve Sosyal Yardımlaşma Kurumuna ve vakıflarına projeleriyle başvuru yapmalıdır. Projeleri komisyonca onay gören ev hanımları 2 sene ödeme yapmadan 6 sene geri ödemeli bu krediye sahip olabilirler. Bakanlık tarafından Vakıflar üzerinden verilen bu destek başvuru için şu şartlara sahip olmanız yeterlidir.!

 1. TC vatandaşı olmak
 2. 18 yaşını doldurmuş birey olmak
 3. Başvuru için değer görecek bir proje taslağına sahip olmak
 4. Kredinizin onay görmesi için Aile bakanlığınca onaylanmış olması
 5. Herhangi bir sosyal güvenceye tabii olmamak (SGK- BAĞ-KUR gibi)
 6. Aktif esnaf olmamak
 7. Düzenli bir gelire sahip olmamak
 8. Banka kredileri için teminatın hiç olmaması yada küçük bir teminatı olması
 9. Proje konusunda eğitim almış olması
 10. Bu proje öncesinde hiçbir hibe desteğinden yardım almamış olması gerekli şartlar arasındadır.

Bu desteğin yanı sıra KOSGEB ‘de siz kadın girişimcilere +10.000 lira daha fazla hibe vermektedir.! İşte, detaylar..

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği 2021 ‘de 60.000 TL

KOSGEB 30 yaşını aşmamış genç girişimciler ile gazi, engelli, şehit yakını ile 18 yaşından büyük her kadın girişimciye yeni kuracakları iş yeri için 10.000 TL fazladan hibe vermektedir. ” Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ” ile vermiş olduğu bu destek oranı ilaveten şayet iş fikriniz ” İMALAT ” sektörler içerisinde yer alıyor ise o zaman bu miktar ” İleri Girişimcilik Destek Programı ” ile 370.000 TL kadar çıkmaktadır.! Eğer ki;

 1. Daha önce KOSGEB’ den hibe almadı iseniz,
 2. 18 Yaşından büyük okur yazar iseniz.
 3. Hiç bir terör örgütü ile bağlantınız yok ise,
 4. İş fikriniz KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alıyor ise
 5. Alacağını ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” ile aşağıdaki desteklerden sizlerde yararlana bilirsiniz.

blank

Destek tablomuzda siz kadın girişimcilerin de görmüş olduğu bir çok hibe oranları mevcuttur. Bu oranlar ne anlama geliyor hemen sizlerin de rahatlık ile anlayacağınız şekilde anlatayım.

 1. İş yerinizi kurduğunuz an kurum size şayet şayet ” Gerçek Kişi ” iseniz 5.000 TL, sermaye şirketi iseniz de 10.000 TL hibe vermektedir.
 2. 1. Performans dönemi iş yerinizi kurduğunuz 1. ay ile 12. ay arasındaki geçen süre zarfıdır. Bu süre zarfı içerisinde çalıştırmış olduğunuz işçi gün prim ödeme miktarı 1080 yada üstüne tekabül eder ise o zaman 20.000 TL daha hibe yıl sonunda alırsınız.

Yaşın 18 den büyük her kaç olur ise olsun ” Kadın Girişimci ” olduğunuz için ise yıl sonunda bu miktarlara ilaveten 5.000 TL daha hibe alırsınız. Toplam iş yerinizin ilk senesinde 30.000 TL hibe almaktasınız. Aynı şekilde iş yerinizi 12 ile 24 ay içerisinde çalıştırır ve prim gün sayısını yakalar iseniz yine 20.000 TL hibe performans dan 5 bin TL de kadın girişimci olmanızdan alırsınız. Toplamda en fazla 60.000 TL kadar hibe bu program ile ala bilmektesiniz.

 • Şayet iş fikriniz BURADA YER ALAN SEKTÖRLER içerisinde ise o zaman ” İleri Girişimcilik Destek Programı ” statüsüne girer ve aşağıdaki hibe miktarlarından da yararlana bilirsiniz.

blank

Sizinde görmüş olduğunuz gibi şayet iş fikriniz ” Yüksek Teknolojik Düzeyde ” yer alıyor ise 300.000 liralık harcamaların %75 oranı yani 225.000 TL geri hibe olarak alabiliyorsunuz. Tabi alacağınız makinelerin Resmi Gazete de yayımlanan yerli malı tebligatına uygun olması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru için yapmanız gereken adımlar.

 • KOSGEB’ e kayıt olmanız.
 • İlgili evrakları bağlı olduğunuz kuruma elden teslim etmeniz
 • Size verilen gün geldiği zaman KOSGEB İş Planı projenizi heyete sunmanız.

Hepsi bu kadar 😉

Ev Hanımları İçin Mikro Kredi Fırsatı Devam Ediyor..

İşini kurmak isteyen hanımlara bir destek de mikro krediden. Küçük ödenekler sağlayan bir sistem olsa da, ev hanımları için geri ödemesi kolay ve küçük işletmeler kuracaklar için ise deyim gereği biçilmiş kaftandır. Öncelikle tasarladığınız projeyi TGMF’ e tanıtmalısınız. Başvuru yaptığınız hafta içerisinde belirli bir tarih size verilerek yüz yüze görüşme sağlanır. Projeniz değerlendirilir. Projeniz ile ilgili 1 haftalık eğitim sonucunda yetkililerce krediniz temin edilir. Bu  krediyi almak için hiçbir  resmi belge, teminat, kefile gerek duyulmamaktadır. Eğer iş fikriniz komisyonca tutulmuşsa geliriniz düşükse bu kredi için kolaylıkla öncelik kazanırsınız.

Kadın Girişimcilerin Yapabileceği İşler Nelerdir ?

Şimdilik ülkemizde (Türkiye Gramcen Mikro Finans Programı) TGMF, Türkiye israfı önleme vakfı, Türkiye emeğini değerlendirme vakfı gibi kadın ve kadın emeğini destekleyen kurumlar bu krediyi vermektedir. Yeni iş alanları ile birlikte unutulmaya yüz tutmuş iş alanları da bu fırsatla hayata kazandırılmaktadır. Kısaca iş alanlarını sayacak olursak;

 • Halı dokuma
 • Toprak sanatları
 • Terzilik
 • Ev ürünleri( sarma, mantı, reçel, tatlı , makarna, tarhana gibi)
 • Organik bahçe ürünleri ( domates, biber, yeşillik gibi)
 • Oyma sanatları
 • Eski oyuncak sanatları üretimi
 • El işi, örgü işleri gibi alanlarda 100 lira ile 1000 lira arası ödeme yapılmaktadır. Miktar az olsa da ev hanımları sermayesi için iş görür  bir miktar olduğunu düşünüyoruz. Her 100 lira için haftalık 2.5 lira gibi bir bedel söz konusu olduğundan ev hanımları tarafından çok tercih edilmektedir. Sizlerde iş hayalinizi canlandırmak istiyorsanız en kısa zamanda başvurunuzu yapın. Düşünceleriniz hayalde kalmasın.

Başvuru için 0-312-436-90-90 numaralı telefonları araya bilirsiniz. Yada BURADA yer alan formdan iletişime ilgili birim ile geçe bilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 8 Yorum
 1. Dikiş dedi ki:

  Merhaba ben ev hanımıyım küçük ölçekli bir iş kurmak istiyorum nasıl ve maddi desteğe ihtiyacım var terzilik ve hazır giyim üzerine.

 2. FERHAT TORAMAN dedi ki:

  merhabalar ben ev hanımıym bende küçük ölçekli iş kurmak istiyorum maddi desteğine ihtiyacım var yardım edebilirmisiniz

 3. Selma dedi ki:

  Merhaba banada yardimci olabilirmisiniz

 4. Nuran dedi ki:

  Sosyal hizmetler bilgi veremiyor yardım almak istiyorum

 5. Büşra dedi ki:

  Bn sanliurfadan yaziyorum kucuk bi dukkan acip ev kadnlaryla maheretlerimizi dokerek bi para kazanmak istyoz yardmci olursanz zmcok seviniriz

 6. Hediye dedi ki:

  Merhaba ben evde kendi çapında dikişler yapıyorum çok güzel kredi imkanı sunuyorsunuz ama mesela benim eşim emekli maaşı alıyor kiraydi elektrik su telefon ve birde bunun üzerine sağ sol borçları yetmiyor krediye baş vurmak istiyorum eşimin emeklisi çıkıyor birde ben evde çalışmak istiyorum iki tane makinaya ihtiyaçım var şimdi kredi alsam bile dükkanı nasıl açılır dükkan kiraları almış başını gidiyor en ucuz kira iki bin üç binden başlıyor şimdi bu kredi alacağım makinalaramı yetecek dükkan kiralamaya yetecek tamam madem ev hanımları çalışsın istiyorsunuz bu evde yapılabilmelri için bir uygulama yapsanıs çok güzel olur mesela benim alacağım makinalar on beş bin TL tutarında çok istiyorum ama alamıyorum artık okadar çok istediğim den rüyada bile görüyorum sagılar

 7. derya dedi ki:

  Merhabalar ,kücuk bir iç camaşiri dukkani acmak istiyorum hic bir gelirimiz yok yanliz 2 kizimla beraberim lutfen yardimci olurmusunuz

 8. Güzel Kılıç dedi ki:

  Merhaba ben küçük bir iç çamaşırı dükkanı açmak istiyorum hiç bir gelirim yok eşimden ayrılmak istiyorum kendi ayaklarımın üstünde durmak ve iki çocuğumu bakmak istiyorum Allah rızası için yardımcı olun lütfen

Bir Yorum Yazın