Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

Açık Parfüm Bayiliği Karlı Bir İş Midir (HESAPLAMALAR)

Son zamanların en karlı işlerinden birisi de açık parfümdür. İnsanların yeri geldiğinde pazara gitmeyip gıdaya harcama yapmadığını ama parfüme para harcadığını biliyoruz.  Bu detay sizin neden  bu sektörü tercih ettiğinizin sebebi olmalıdır. Ayrıca günümüzde yüzde yüz kar marjı olan sınırlı işlerden birinin de açık parfüm işi olduğunu da belirtmeliyiz. Bu yüzdendir ki parfümeri dükkanı açarak iş yeri açma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Parfümeri açma işine basit bir iş gözüyle bakıyorsanız da maalesef yanılıyorsunuz. Çünkü her işletme gibi yatırımcının doğru adımları bu işletme için de önemlidir.

Açık Parfüm Bayiliği Karlı Bir İş Midir (HESAPLAMALAR)

Başlangıçta doğru tercihlere ve bir miktar sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Sizlere nasıl açık parfüm bayiliği alınır? Ve bu bayilikten ne kadar kar edebilirsiniz, tek tek açıklayacağız. Sıfırdan başlayacak bir kimse 2022 yılı için bahsedeceğimiz adımlar kazancınızı ikiye katlamanızı sağlayacaktır.

Neler Var?

Açık Parfüm Bayiliği Nasıl Alınır?

Küçük bir parfümeri deyip geçmeyin. Her işte olduğu gibi bu işin de bir takım inceliklerini bilmek sizin sektör de büyümenize yardımcı olur. Açık parfüm satışı yapmak istiyorsanız, ilk seçiminiz üretimi siz mi üstleneceksiniz yoksa hazır markalaşmış parfüm firmalarının ürünlerini mi satacaksınız? Bizim size ilk önerimiz bu hususta olacaktır.

 • Parfüm dünyasında yeniden bir isim kazanmak, tanınmak gerçekten zor bir iştir. Uzun zaman alır.
 • Çabuk kar etmek isteyen kimseler zaten belirli bir tanınmışlığı olan bir markanın bayiliğini almalıdır.
 • Tanınmak için harcanacak zamanı kazanca dönüştürmek için değerlendirmelisiniz.
 • Parfümün de hayatımızda ki yerini gözden geçirince mutlaka bilindik bir firma bayisini bir gün boyunca incelemelisiniz.
 • Gelir gider değerlendirmesi şahsen kendiniz yapmalısınız.

Gerekli değerlendirmeyi yapabilmek için sermaye, iş planı ve gerekli izinler sağlamalısınız. Seçtiğiniz parfüm markasının iletişim adreslerine ulaşarak yazılı veya bizzat kendiniz başvuruda bulunabilirsiniz. Şartlara uyum sağlamanız halinde, başvurunuz onaylandığında  bayiliğinizi bir ay içerisinde faaliyete geçirebilirsiniz. DP Parfüm Bayilik Maliyeti Ne Kadardır (ADRES BİLGİLERİ) ni sizlere yardımcı olmak adına araştırıp paylaştık. Bununla birlikte Loris Parfüm Bayiliği Nasıl Alınır, Kar Marjı Ne Kadardır? araştırmasını da yaptık. Vermiş olduğumuz adreslerden bilgi alarak kararınızı rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte parfüm dükkanı açtığınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlarda bulunmaktadır. Bunların neler olduğunu yazımızın devamında sizler içi paylaştık.

Parfüm Dükkanı Açtığınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kendinizi hangi sektör üzerinde bulmak istiyorsanız. Muhakkak dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Dikkat edilmediği taktirde sonuçlar hüsran olabilir. Yani kazancınız beklediğiniz gibi olmayabilir. Bu sebeplerden dolayı da parfüm dükkanı açtığınızda dikkat etmeniz gerekenler vardır. Onlar ise

 • Bir parfümeri de ön planda koku olmalıdır. Yani parfüm mekanı kalıcı, farklı, hoş kokmalıdır. Kapı önünde  geçerken parfümeri olduğunu belli etmelidir.
 • İnsanların en dikkat edeceği şey görselliktir. Dükkan vitrini göz alıcı, dikkat çekici olmalıdır. Parfüm şişelerinin temiz ve düzenli oluşu da önemlidir.
 • Satış personelinizin dış görünüşünün temiz, bakımlı ve çalıştığı yere binaen güzel kokması gereklidir. Yani parfümün sosyal bir unsur olduğunu kabul etmeli. Çalışanının bunu yansıtmasına önem verilmelidir.
 • Koku kartelanız geniş olmalıdır. Müşteri aradığı kokuyu kolaylıkla bulmalıdır Bu seçimi kolaylıkla gerçekleştirmesi için çalışanın yardımcı olması gereklidir.
 • Dükkanın konumu kar oranınızı etkileyen en önemli hususlardan birisidir.

Çünkü işlek bir cadde de bulunan şube ile tenha bir sokakta olan şubenin geliri asla bir olamaz. Merkezi yerde ki kalabalık nüfus geçiş güzergahında illa ki alış veriş yapacak ve bu alışverişlerden birisi de mutlaka parfüm olacaktır. Bu sebeplerden dolayı tüm bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

blank

Parfüm-Dükkanı-Açtığınızda-Nelere-Dikkat-Etmelisiniz

Genelde kullanıcılar tarafından tercih konusu olan Eyfel Parfüm olmaktadır. Şayet sizler de tercihinizi Eyfelden almayı düşünürseniz. Eyfel Parfüm Bayilik Ücreti Ne Kadardır? (Müdürlük Adresleri) üzerinden bilgi alabilirsiniz. Önemli olan bu bilgiyi de sizlerle paylaştıktan sonra şimdi geçelim. Açık parfüm bayiliği karlı bir iş midir? Haydi gelin hep birlikte bu sorunuzun cevabını  görelim.

Açık Parfüm Bayiliği Karlı Bir İş Midir?

Birçok yeni girişimcinin aklında ki ilk soru karlı bir iş midir? Evet kazanç elde etmek isteyen bir kimse için yüzde yüz kar bırakan bir iş olmaktadır. Parfümeri işi. İnsanların giyimi kadar, kokusu da sosyal hayatında ön plandadır. Bu sebeple giyim kadar parfümeriler de iş yapar. Marka bir parfüm alıp bir ay kullanmaktansa açık parfüm alıp, aynı fiyata 2 ay kullanılıyor olması da tercih konusu olmaktadır.

 • 2022 yılı şartlarında 200 liralık parfümü 50 liraya mal edilmesi hem müşterinin hem de sizin kazanmanız demektir. Markalaşmış bir açık parfüm şirketinin bayiliğini almak en az 25.000 bin sermaye gerektirir. Fakat bu sizin bayinin konumuna, dizaynına bağlı olarak 100.000 binlere kadar çıkabilir. AVM içerisinde bir bayii açmak size çok kazandıracağı gibi yüklü bir sermaye de gerektirecektir. 25.000 bin bayilik için başvurulsa, 10 binde bayii içerisine dizayn, tasarım, reklam gibi masraflar için harcanıldığını düşünürsek; aşağı yukarı 35 bin civarı bir sermaye size lazım olacaktır.

Şayet gerekli sermayeniz bulunmuyor ise bunun içinde sizlere yine önerebileceğim bir banka bulunmaktadır. Bizzat kendim faydalandığım için rahatlıkla önerebiliyorum. Üstelik hiç bir şekilde gelir belgem dahi olmadan alınan kredi imkanı olmaktadır.  Bankamız Akbank Gelir Belgesiz 100 Bin TL Kredi Nasıl Aldım. Sizlere tüm ayrıntıları ile vermiş olduğumuz adreste izlemeniz gereken yolu anlattım. Bence sizlerde hiç vakit kaybetmeden bu fırsattan yaralanmalısınız.

Açık Parfüm Devi Olan Bayilerin İsimleri

2022 yılında bir çok sektör bayilik vererek iş imkanı sağlamaktadır. Açık parfüm bayiliği de bunlar arasında yerini almaktadır. Tabi ki her sektörde olduğu gibi açık parfümde de bilinen, en çok tercih edilen firmalar vardır. Bu firmaların başında,

 • Loris
 • Bargello
 • DP parfüm
 • Elegance
 • Venilia
 • Romadin
 • Pien
 • Love
 • Smell
 • Rabarda
 • Eyfel

gelmektedir. Bizler sayfamızda bazı ileri gelen parfümeri firmalarının şartlarından tüm detaylarıyla bahsettik. Bu yazılarımıza buradan ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında size önereceğimiz şey, sermayenize göre bir bayi açmanız. Kar ettikçe büyümeniz ve iş planı yapmadan bu işe başlamamanız  olacaktır. Böylece zarar oranınızı en aza çekmiş olursunuz. Hem de kar oranınızı garantilemiş olursunuz.

blank

Açık-Parfüm-Devi-Olan-Bayilerin-İsimleri

İş planı hazırlamak için daha önce bayilik açmış kimselerden faydalanmanızı öneririm. Yada internetten üzerinden iş planı örnekleri çıkartarak ilk adımı atabilirsiniz. Bu planlamayı hazırlarken dikkat edeceğiniz hususların en başı müşteriyi çekebilmek olmalıdır. Harcamanızı ilk önce buna göre yapmalısınız. Tabi ki bayilik seçiminizi de buna göre yapmalısınız. Saha araştırmasına çıkarak en çok tutulanı, en çok kazandıranını tercih etmelisiniz.

Kar olanağını değerlendirerek attığınız adımlar sizi iş hayatında öne çıkaracaktır. İşinize bir bayi olarak değil şirket gözüyle baktığınız zaman daha çok çalışacak daha çok kazanacaksınız. Kazancınız şimdiden bereketli olsun. Umarım vermiş olduğumuz bilgilerden fayda görmüşsünüzdür. Aklınıza takılan sorularınız varsa aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.😉

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 3 Ortalamamız: 4.7]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın