Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Lise Mezunu Şart Mı?

A101 2022 yılında 1001. mağazasını açmıştır. Türkiye'nin en büyük 15. şirketi arasında yer almaktadır. 600 den fazla tedarikçi ile iş birliği içerisindedir. Bu denli büyük alış veriş mağazası sürekli olarak çalışan ihtiyacı duyulmaktadır. Mağaza daha çok kasiyer ve raf sorumlularına ihtiyaç duymaktadır. Başvuru yapılacak olan pozisyona göre aranan şartlar değişiklik göstere bilinmektedir.

A101 İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Lise Mezunu Şart Mı?

Bir çok A101 çalışanı işe ilk olarak kasiyer yada raf sorumlusu olarak başlayıp, daha sonra mağaza sorumlusu olmuştur. Hatta mağaza sorumluluğundan bölge sorumluluğuna kadar kariyer yapanlarda vardır. Sizler de bu güçlü ailenin bir ferdi olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken başvuru formunu doldurmanızdır.

Neler Var?

A101 Başvurusu Şartları Nedir? Lise Mezunu Şart Mı?

A101 Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer almaktadır. En çok kadın ve engelli istihdamı sağlayan şirketler arasında da yer alır. Market zincirleri içinde Türkiye’de lider konumdadır. Sürekli büyüyen A101 marketler zinciri iş başvurusunda bulunanlar için bazı şartlar talep eder. Bu şarlar başvuru yapılacak olan A101 mağazası pozisyonuna göre değişiklik gösterilebilir. Kasiyerlik için en az lise mezunu aranır. Depo sorumlukları için ise ilk ve orta okul mezuniyeti yeterlidir. 101 mağazası iş başvurusu için istenilen diğer şartlar ise şunlardır.

 1. 18 yaşından büyük olunması. En fazla 35 yaşını aşmamış
 2. Erkek adaylarda askerliğin yapılmış olması
 3. Adli sicil kayıtlarının temiz olması
 4. Takım çalışmasına uyum sağlaya bilinmesi
 5. Vardiyalı olarak çalışabilen
 6. Tercihen tecrübe sahibi
 7. İnsanlarla iyi diyalog kurabilen (diksiyonu düzgün)
 8. İş başvurusunda bulunan mağazada ikamet eden
 9. Şoför adaylardan C ehliyete sahibi olunması

Gibi şartlar aranmaktadır. A101 mağazası içi çalışanlar haricinde muhasebe, finans ve idari işler gibi porsiyonlara sahip çalışanlara da ihtiyaç duyduğunu bilmenizi isteriz. A101 haricinde farklı bir iş modelini düşünüyorsanız. Sizlere 5 Yoldan LCW İş Başvurusu Yapma FORMU doldurmanızı tavsiye ederim. A101 mağazasında çalışmaya kararlıysanız da başvuru işlemlerinizin nasıl yapılacağını aşağıda bulabilirsiniz.

A101 Başvurusu Nasıl Yapılır, Forum Burada!

A101 başvurularını şirketin kendi insan kaynakları değerlendirmektedir. İş başvurularını da 2 şekilde yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi İnternet sitesi üzerinden doldurulacak forumdan geçmektedir. Bir diğeri ise herhangi bir A101 mağazasına müracaat ederek iş başvuru formunun doldurulmasından geçer. a101 başvuru için adaylardan 3 farklı bilgi talep edilir. Bunlar 1. kişisel bilgiler 2. Eğitim bilgileri ve 3. İş tecrübelerin girilmesinden oluşmaktadır. Bu bilgilerin girileceği forum adresi ise aşağı da yer almaktadır.

A101 mağazası iş başvurusu formunun adresi https://www.a101.com.tr/kariyer de yer almaktadır.

Paylaştığımız adrese girdiğiniz de başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız yeterlidir. Başvuru formunda yer alan 3 alan için istenilen bilgiler ise şunlardan oluşmaktadır.

 • Kişisel Bilgiler
  • Adınız ve soyadınız
  • Cep telefonu numarasının girilmesi
  • Elektronik posta adresi
  • Doğum tarihiniz
  • Cinsiyet
  • Uyruk
  • Çalışmak istediğiniz il/ilçe
  • Engelli durumunuz var ise
  • Askerlik durumunuz
  • Adres bilginiz
 • Eğitim Bilgileri
  • Eğitim durumunuz
  • Eğitim seviyeniz
 • İş Tecrübesi
  • Toplam tecrübe yılınız
  • Şuanda çalışıp çalışmadığınız
  • İş tecrübesi bilgilerin girilmesi

Bu bilgilerin girilmesinden sonra kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında tarafınıza sunulan bu metni kabul etmeniz gereken kutucuğu işaretlemeniz gerekir. Daha sonra iş başvuru formunuzu gönder diyebilirsiniz.

A101 İş Başvuru Formu Çıktısı Nasıl Alınır?

A101 iş başvuru formu çıktısı almak için ne yazık ki sitesinde herhangi bir tuş yoktur. Peki nasıl alınır derseniz sizlere kesinlikle yardımcı olabiliriz. Başvuru formun çıktısını almadan önce mutlaka formu doldurmanız gerekir. Aksi halde boş bir başvuru formunun çıktısını almış olursunuz. 101 iş başvurusu formunu doldurduktan sonra çıktısını aşağıdaki bahsetmiş olduğum şekilde alabilirsiniz.

Başvuru sayfasında iken CTRL tuşuna basılı iken P tuşuna da basınız. Böylece, başvuru formunu printerdan yazdırma sayfası otomatik olarak açılacaktır.

Başvuru formunun çıktısı ekranı ise aynen aşağıdaki resimde olduğu gibi olur.

blank

Bu şekilde istediğiniz kadar A101 başvuru formu çıktısını almış olursunuz. Peki yapılan bu başvuru ne zaman sonuçlanır?

A101 İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

101 iş başvurusu ne zaman sonuçlanacağı net olarak bir iş gününe sahip değildir. Ama başvurular çoğunlukla 3 ile 5 iş günü içinde geri dönüşle sağlanır. Geri dönüşler ise iş başvurusunda belirtmiş olduğunuz telefon numaralarına yapılır. Geri dönüşler olumlu sonuçlanması halinde sizlerden yukarıda belirtmiş olduğumuz evraklar istenilir. Tam olarak talep edilen evrakların listesini ise A101 İş başvuru belgeleri evrakları da bulabilirsiniz. Başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa da boşuna üzülmenize gerek yok. Çünkü müracaatlarınız ilerleyen zamanlarda değerlendirmek için de duracaktır.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın