DEVLET Kredi

866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor

866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor

Son zamanların en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi seçeneği teminat göstererek çekilen kredilerdir. Bilhassa kredi notu düşük olanlar değerli bir gayrimenkulünü ipotek altına aldırıp dilediği miktarda kredi alabiliyorlar. Bu rehin gösterilen şeyler genelde ev, araç ve arazi olarak değerlendirilmektedir. Yapık Kredi bankası da yüksek miktarlarda kredi kullanacaklar için ipotekli olarak bireysel tüketim kredisi vermektedir. 4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları nelerdir detaylı bir şekilde sizler ile paylaştıktan sonra tüm Yapı Kredi fırsatlarını da burada paylaşmak istedik.

Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi 2020

Yapı kredi bankası dahil olmak üzere bilindiği gibi bankalar ana hat olarak 3 tane bireysel müşterilerine kredi olanağı sağlarlar. Bunların en çok tercih edileni ise ipotekli yada ipoteksiz genel tanımlaması ile ”İhtiyaç Kredisi” olmaktadır. Diğer tercih edilen kredi paketleri ise ”Konut Kredi” ile ”Araç Kredisi” olmaktadır. Tüketicilerin konut ve araç kredisi almaların aslında bakılır ise bir nedeni mecburiyettendir. Yani, vatandaş şayet istediği kadar bireysel ihtiyaç kredisi çekebilse ne konut nede araç kredisi kullanmak zorunda kalmaz. Böylece konut ve araç kredileri için yapmaları gereken ekstra harcamalar,

 • Konutlar için ekspertiz raporu, konut özel sigorta, DASK
 • Araçlar için mecburi kasko ve rehin edinme masrafları

gibi giderlere girmemiş olurlar. Bu neden ile şayet yüksek rakamlar ile kredi kullanacaksanız özellik ile de konut almayı düşünüyor ve kaskolu bir araca sahipseniz benim sizlere tavsiye ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmanızdır. Yapı Kredi bankası da bu amaç ile kredi kullanmak isteyen müşterilerini ipotekli olarak ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Peki, Yapı Kredi bankasının ipotekli olarak sağlamış olduğu bireysel kredinin detayları nelerdir?

Yapı Kredi Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Aslına bakılır ise adından da anlaşılacağı gibi ”İpotekli İhtiyaç Kredisi” bir nevi bireysel ihtiyaç kredisidir. Sadece ihtiyaç kredisinin önüne ”İpotek” kelimesi ilave edilmiştir. Hali ile Yapı Kredi bankasının ipotekli olarak vereceği ihtiyaç kredisinin faiz oranı mevcut bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı ile aynıdır. Tek farkı daha önceleri de belirmiş olduğum gibi yüksek tutarlarda nakit çekimi olacağı için bireysel kredinin teminatı için başvuru sahibinden ”İpotek” yani rehin istenilmesidir. Peki, Yapı Kredi Bankasının ev yada araç olarak vermiş olduğu kredinin faiz oranı ne kadar?

MAYIS ayı için 24 aya kadar %1.69 faiz uygulamaktadır. 36 Ay vade için %1.64 uygulayıp 48 aya %1.54 ve 60 ay içinde %1.39 faiz oranı uygulamaktadır.

 • 10.000 TL için 12 ay olarak geri ödemeniz aylık 943,74 TL toplam geri ödeme tutarınız ise 11.324,86 TL
 • 20.000 Lira için 36 ay yani 3 sene olarak geri ödemeniz 780,63 TL aylık olacaktır.
 • 30.000 TL için ise yine 60 ay olarak geri ödeme miktarınız 856,37 TL olur.
 • 50.000 lira için 5 yıl olarak aylık ödemeniz 1.427,28 TL olacaktır.

Bu faiz oranları ile Yapı Kredi İpotekli kredi başvurusunu ister BURADAKİ FORM üzerinden. İsterseniz de en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi üzerinden yapabilirsiniz. Yada,

 • SMS ile başvurmak için  ise bireysel ihtiyaç kredisi yazıp boşluk bırakıp TCKN yazıp boşluk bırakıp aylık maaş tutarınızı yazıp 4411′ e mesaj göndermelisiniz. Örneğin: Bireysel 12345678910 3000 yazmalısınız.

Müşteri hizmetleri 0-850-222-04-44 numarasından da ücretsiz olarak destek alabileceğinizi lütfen unutmayınız.

Yapı Kredi İpotekli Tüketici Kredisi Gerekli Evraklar Neler?

Hemen her bankanın resmi işlemlerde istediği evraklar birbirine benzerdir. Fakat konut, taşıt, ihtiyaç kredisi alırken eğer ki talep edeceğimiz miktar ipotek karşılığında olacaksa teminat gösterilecek mal beyanlarının farklı belgeleri istenebilir. Şimdi tek tek istenilen belgeleri sıraladık. Bu belgeler şu şekilde;

 • Kimlik belgenizin fotokopisi,
 • Aylık gelirinizi gösteren maaş bordrosu veya kira sözleşmesi,
 • İpotek konulacak gayrimenkulün tapu fotokopisi, Eğer ki bu teminat işletme ise vergi levhasının fotokopisi, gelir beyanı,
 • Emekli bir müşteri iseniz emeklilik cüzdanınızın fotokopisi başvuru yapılırken bankaya teslim etmeniz gereken belgelerdir. Gayrimenkul rehini gösterdiğiniz malın üzerinde icra veyahut farklı bir ipotek bulunmamalıdır. Tüm bunların yanı sıra dosya masrafı kapsamında kredi tahsis ücreti olarak sadece %0.5 i kadar ücret kesintisi yapılmaktadır. Ekspertiz değer ise 500 ila 1000 lira arasında değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda bu süreçte yapılması gereken hayat sigortası banka kapsamında bulunup. Kredi ödemeniz bitene kadar ipotek ettirdiğiniz malın deprem, yangın gibi doğal afetlere karşı banka sigortası ile koruma altında bulunmaktadır.

866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com