866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor

866 Şubesiyle Yapı Kredi İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor
17 Haziran 2019 tarihinde eklendi, 89 kez okundu.
Son zamanların en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi seçeneği teminat göstererek çekilen kredilerdir. Bilhassa kredi notu düşük olanlar değerli bir gayrimenkulünü ipotek altına aldırıp dilediği miktarda kredi alabiliyorlar. 866 şubesiyle Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi veriyor. Anlık Acil para ihtiyacı duyanların ilk başvuru yapmasını tavsiye edeceğimiz bankanın 2019 yılı ihtiyaç kredisi faiz oranları ve başvuru şartlarını sizler için inceledik. Yapı kredi bankası, gayet makul oranda seyreden faiz seçenekleri ve 48 ay vade imkanı ile sizlerinde yüzünü güldürecek. Sizde acil para lazım diyorsanız bu cazip kredi imkanını kaçırmamalısınız.

Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı

Yapı kredi ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı

Toplu bir paraya gereksinim duymak hemen herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Önemli olan böyle bir kriz durumunda kendinizi yüklü bir faiz borcuna sokmadan, ödemelerinizi kendinizin planlayabileceği uygun bir ödeme tablosu oluşturabilmektir. İşte aradığınız tüm bu kriterlerin hepsi Yapı Kredi bankası ipotekli bireysel finansman kredisinde mevcuttur. Yapmış olduğumuz incelemelere göre kredi vadesine göre faiz oranları da oldukça uygun. Diğer kredi türlerine bakarak tek farkı bankanın sizden istediği kredi notunun düşük olması durumunda teminat istemesidir. Sizlerde kendinize ait veya bir yakınınıza ait ev, araba, arsa, iş yeri gibi kıymet görecek mal varlıklarını rehin göstererek  kredinizi temin edebilirsiniz. Üstelik son düzenlemelere göre taksitlendirme süresi 48 ay dan 60 aya kadar uzatıldı. 12-36 ay vade süresi için en güncel faiz oranı % 2.53 dür. 48-60 Ay vade için faiz oranı ise %2.49 dur. Ne kadar sürelik bir plan oluşturacağınız yine sizin tercihiniz. Yapı Kredi bankası kredi hesaplama aracı için tıklayınız. Lakin önemli bir dip not olarak şunu da belirtelim. Teminat göstermiş olduğunuz mala değer biçecek olan eksperin gösterdiği miktarın sadece % 50 si kadar bankadan kredi alabilirsiniz. Buda demek oluyor ki çekeceğiniz miktarın tamamını alabilmek için gayrimenkul değeriniz oldukça önemlidir.

İpotekli bireysel finansman kredi başvurusu nasıl yapılır?

İpotekli bireysel finansman kredi başvurusu nasıl yapılır

Günümüz koşullarına bakıldığında artık İnternet üzerinden yapılacak her işlem çok kolay. Bunların başında da bankacılık ve kredi başvuru işlemleri gelmektedir. Herhangi bir bankadan size kredi çıkıp çıkmadığını merak ediyor veyahut kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız, akıllı bir telefon işinizi fazlasıyla görecektir. Yani şöyle E-devlet üzerinden risk raporu sorgulama işlemi ile bankalarla olan işlemlerinin kredi puanınıza rapor halinde görüntüleyebilirsiniz. Ancak Yapı Kredi gibi bankalarımızdan kredi almak istiyorsak. Yine telefonumuza indireceğimiz mobil bankacılık uygulaması ve sms yoluyla kolayca ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Telefona indirilen uygulamada aşamalar şu şekilde ilerliyor. Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu seçeneğine tıklayıp. TCKN ve kişisel bilgilerinizi girerek onaylıyorsunuz. Aynı gün içerisinde veya ertesi gün içerisinde bilgilendirme mesajı size ulaşır. Banka yetkilisi bir kimse sizi arayarak ödeme planınız ve limitiniz hakkında yönlendirecektir. Sms ile başvurmak için  ise bireysel ihtiyaç kredisi yazıp boşluk bırakıp TCKN yazıp boşluk bırakıp aylık maaş tutarınızı yazıp 4411′ e mesaj göndermelisiniz. Örneğin: Bireysel 12345678910 3000 yazmalısınız. Tüm bu bahsettiklerimiz yollar ile kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Ancak bizler bu işlemler için en garantili yöntem olan bizzat banka şubesine gerekli evraklar ile birebir başvuru yapmanızı öneririz. Müracaat esnasında istenilen evraklara da  liste halinde yer verdik.

Başvuru sırasında gerekli belgeler nelerdir?

Hemen her bankanın resmi işlemlerde istediği evraklar birbirine benzerdir. Fakat konut, taşıt, ihtiyaç kredisi alırken eğer ki talep edeceğimiz miktar ipotek karşılığında olacaksa teminat gösterilecek mal beyanlarının farklı belgeleri istenebilir. Şimdi tek tek istenilen belgeleri sıraladık. Bu belgeler şu şekilde;

  • Kimlik belgenizin fotokopisi,
  • Aylık gelirinizi gösteren maaş bordrosu veya kira sözleşmesi,
  • İpotek konulacak gayrimenkulün tapu fotokopisi, Eğer ki bu teminat işletme ise vergi levhasının fotokopisi, gelir beyanı,
  • Emekli bir müşteri iseniz emeklilik cüzdanınızın fotokopisi başvuru yapılırken bankaya teslim etmeniz gereken belgelerdir. Gayrimenkul rehini gösterdiğiniz malın üzerinde icra veyahut farklı bir ipotek bulunmamalıdır. Tüm bunların yanı sıra dosya masrafı kapsamında kredi tahsis ücreti olarak sadece %0.5 i kadar ücret kesintisi yapılmaktadır. Ekspertiz değer ise 500 ila 1000 lira arasında değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda bu süreçte yapılması gereken hayat sigortası banka kapsamında bulunup. Kredi ödemeniz bitene kadar ipotek ettirdiğiniz malın deprem, yangın gibi doğal afetlere karşı banka sigortası ile koruma altında bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git