Zübeyde Hanım Caddesi, Numara: 14 Bozüyük/Bilecik
trende

7 Bankanın Satılık İcralık Araç Listesi (Güncel İlanlar)

Bankalar ile olan bağlantılarımız her geçen gün hızla artmaktadır. Bunun nedeni ise, peşin para ile alınmış olan ev ve arabaların maalesef artık tarih olması tır. Kredilerin taksitlendirme seçeneği başlarda herkese çok cazip geliyor olsa da ödemeler zamanla zor bir hal alabilir. İşte bu noktada bankaların ne kadar acımasız olduğunu size anlatmamıza hiç gerek yoktur sanırım. Ödemelerinizin aksaması durumunda bankanın yapacağı ilk işlem ise, icra ile ipotek edip satın aldığınız mal varlığınıza el koymaktır.

7 Bankanın Satılık İcralık Araç Listesi (Güncel İlanlar)

Araç ipotekli ihtiyaç yada sıfır olarak veya 2. el araç alımlarına konulan ipoteklerin devlere geçmesi ile açık aktırma sistemi devreye girer.  İhale yöntemi ile satışı yapılan ipotekli (rehinli) araçlar artık günümüzde İnternet üzerinden yapılmaktadır. İhale başvuruları ise bankalara göre farklılık gösterilen adresler de yapılır. Peki, bankalara göre bu başvuru işlemleri nasıl sağlanır? 2023 yılı için 7 bankanın icra ile satılık araçlarına ait işte o güncel ilan ve satış listesi

Neler Var?

Banka Hacizli Araç Satışlarının Listesi 2023

Bildiğiniz üzere araç kredisi ile alınan kredinin ödemelerin düzenli yapılamaması durumu karşısında bankalar teminat olarak kabul ettiği mal varlıklarına el koymak hakkına sahiptir. 4 Bankanın Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Fırsatları da bunun detaylarını zaten vermiştik.  Araç kredisi kullananların hepsinde alınan araç ipotek edildiği için doğrudan haciz işlemi olarak rehin konulan araç işleme alınır. Ayrıca araç ipotekli olarak kredi kullanan banka müşteri için de bu durum aynıdır. Bankanın araca haciz koyma süreci ve satışa giden yol ise tam olarak şu şekilde işler.

 • Araç ipotekli kredi kullanan banka müşterisi kredi ödemelerini aksatması ile birlikte ilk olarak genel müdürlük tarafından aranarak sözlü bir ihtarda bulunulur.
 • Araç rehinli kredi kullanan banka müşterisi bu ihtara karşın halen kredi taksitini ödemiyor yada bankanın teklif etmiş olduğu yapılandırmaya gitmiyor ise icra işlemleri bağlatılır.
 • Banka avukatı başvuru ile icra müdürlükleri tarafından başlatılan işlemler neticesinde araca yakalama (bağlama) tedbirini konulur.
 • Araç ilk trafik sorgulamasında bağlanır ve yediemin otoparklarına çekilir.
 • Daha sonra ise bankanın var ise İnternet sitesi üzerinden açık arttırma yöntemi ile satışa çıkartılır.

İcralık sıfır yada 2.el olarak satışa koyulan araçların hepsinin farklı İnternet siteleri bankalara göre bulunmaktadır. Şimdi 7 bankaya ait icralık araçlarının satış sayda adreslerine yer veriyoruz.

Garanti Bankası Hacizli Satılık Araç Listesi

Tüm bankalar gibi Garanti BBVA da müşterilerine araç ipotekli kredi imkanı sağlamaktadır. Ayrıca, bu imkanlarının yanı sıra ise yüksek miktarda tüketici kredisi ihtiyacı bulunanlara da yine sahip oldukları araçları rehin ederek kredi imkanı sağlamaktadır. Garanti bankası tarafından sağlanan bu imkanlarda kredi kullanan müşteri sözleşme metninde yer aldığı gibi geri ödemelerini zamanında yapmaz ise o zaman devreye icra avukatları girmektedir. Banka avukatlarının devreye girmesi ile birlikte ise ”BANKA HACİZLİ ARAÇ SATIŞI” da bahsetmiş olduğum şekilde icra işlemleri devreye girmektedir. En Avantajlı 5 Kredi Kartı imkanı sağlayan Garanti bankamız haciz koydurulan araçların satışları için kendi İnternet sitesini kullanmaktadır. İcrada satış halinde yer alan araçların listesini görmek için ise şu adımları sağlamanız yeterli olacaktır.

 1. İlk olarak Garanti BBVA araç satış arama sayfasına bu bağlantıdan girelim https://bit.ly/2Zc9GOd
 2. Satın almak istediğimiz araca ait marka, model, yıl ve il bilgilerini girelim.
 3. Son olarak ise ”ARAMA” butonuna basalım.

Ben bütün Garanti Bankası satılık icralık araç listesini görmek için bu seçenekleri aşağıda sizlerin de görmüş olduğu gibi hepsi olarak işaretleyip daha sonra sonra ”ARAMA” demekteyim.

blank

Daha sonra karşıma Garanti bankasına ait bütün satılık araçlar çıkmaktadır. Detaylı bilgi almak için ise bu için kurulmuş müşteri hizmetlerini

 • 0-212-318-29-93
 • 0-212-318-20-51
 • 0-212-318-20-49

numaraları arayarak edinebilirsiniz. Hatta İdariİslerGrubu@garanti.com.tr  elektronik posta adresine dahi bilgi edinmek için irtibat kurabilirsiniz.

Vakıfbank İcradan Satılık Araçlar

Vakıfbank belki de icradan satılık araç listesine en fazla sahip olan bankadır. Bunun hiç kuşkusuz ki nedeni bankanın uzun vadeli ve düşük faizli olarak araç kredisi imkanı müşterilerine sağlamasıdır. 1 Dk’da Vakıfbank İpotekli Kredi Alabilirsiniz de üstüne basarak da belirtmiş olduğum gibi banka gerçekten müşterilerine harika olanaklar bu kapsamda sağlamaktadır. Ancak, ne yazık ki iş ipotek edilen araç kredisinin geri ödemelerindeki aksaklığa gelince diğer bankalar gibi kesinlik ile müsamaha göstermemektedir. Hali ile rehin konulan otomobiller hatta ağır vasıta taşıtları icra yolu ile satışa çıkarılmaktadır. Vakıfbank’ta icra yolu ile el koymuş olduğu araçların satışlarını ihale üzerinden kendi İnternet sitesi üzerinden yapmaktadır. Vakıfbank müşterisi olun yada olmayın satışına konulan bu araçlar için fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Bunu yapmanız için ise şu adımları sağlamanız yeterli siniz.

 1. https://bit.ly/3dXKRtk adresine girelim
 2. Karşınıza doğrudan bankaya ait bütün otomobil ve kamyon gibi ağır vasıta satılık ilanları çıkacaktır.
 3. Aracı üzerine tıklatınca da aracın ekspertiz raporlarını ve detaylarını ayrıca görebilirsiniz
 4. Daha sonra aracı beğendi iseniz aracın muhammen bedelinin en az %5 Vakıfbank şubesine yatırmanız gerekir.
 5. Bedel yatırıldığınız zaman banka size araç satış şartnamesini imzalatacak ve aynı zamanda İnternet sitesi sistemine giriş için bir şifre verecektir.
 6. Size verilen kullanıcı adı ve şifreniz ile daha sonra sisteme giriş yaparak fiyat teklifinde buluna bilirsiniz.

İstenilen belgeler ise;

 • Araç satış şartnamesi
 • Yatırılan teminata ait dekont
 • Nüfus cüzdan fotokopisi

blank

Araçlar hakkında detaylı bilgiyi almak istiyorsanız da aşağıdaki destek hatlarını ayrıca araya bileceğinizi bilmenizi isterim

 • İstanbul’da bulunan satılık araçlar için;
  • 0-216-724-12-74
  • 0-216-724-12-78
  • 0-216-724-12-82
  • 0-216-724-12-81
  • 0-312-455-77-05
 • Ankara’da bulunana Vakıfbank satılık araçları hakkında bilgi almak için ise
  • 0-312-455-77 25  (05)
  • 0-312-837-01-48

Numaraları mesai saatleri içerisinde hiç çekinmeden araya bilirsiniz.

Ziraat Bankası İcralık 2. El Araçlar Satışı

Ziraat bankası e-araç satış isimli İnternet sitesi üzerinden icra yolu ile el koymuş olduğu 2.el araçların satışlarını yapmaktadır. Banka ihale üzerinden yapmış olduğu icralık araç satışlarını sadece otomobil yapmak ile kalmayıp ayrıca kategorisine şu karoserleri de eklemiştir.

 • Hafif ticari araçlar
 • Ağır ticari araçlar (TIR, Kamyon ve Kamyonet)
 • Motosiklet
 • Traktör

Gibi motorlu araçlar ihale ile satılmaktadır. En yüksek ihale bedelinin verilmesi halinde satışı gerçekleşecek olan Ziraat bankası 2.el satılık icralık araç listesini https://bit.ly/2WIxesr buradan görebilirsiniz. Beğendiğiniz aracın başvuru işlemi için ise şu adımları sırası ile yerine getirmeniz şarttır.

 1. Beğendiğiniz araca ait muhammen bedelin %6 oranını banka şubesine yatırmanız gerekir. (100.000 TL muhammen değerindeki bir araç için 6.000 TL)
 2. Muhammen bedel yatırıldıktan sonra şu tarafından çıkarılan ve sizler için de burada paylaşmış olduğumuz araç satış sözleşmesinin her sayfasını imzalamanız gerekmekte siniz.
 3. Şu tarafından gerekli incelemeler yapılıp başvurunuz onay aldıktan sonra size sisteme giriş için kullanıcı adı ve şifre verilecektir.
 4. Sonra https://bit.ly/2TgTYgK adresinden verilen kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapınız.
 5. Geçici şifreniz değiştirilmesi istenilecek tir. Yeni ve kalıcı şifrenizi girerek bu işlemi tamamlayın.
 6. Yeni açılan ekranda kişisel ve iletişim bilgilerinizi kontrol ederek eksikleri tamamlayın
 7. Daha sonra teminat vermiş olduğunuz araç ekranınız da çıkacak ve fiyat teklifinde buluna bileceksiniz.

İhaleyi kazandığınız zaman ise banka size aşağıdaki görmüş olduğunuz gibi kısa mesaj ile bilgilendirme yapar.

blank

İhaleyi kazandıktan sonra araç satış şartnamesi ile muhammen bedeli ödediğiniz göstermiş olduğunuz dekont ile Ziraat bankası şubesine başvuruda buluna bilirsiniz. Detaylı bilgiyi İstanbul için 0-212-304-50-17 den Ankara içinde 0-312-584-48-88  numaradan öğrene bilirsiniz.

Denizbank Hacizli Araç Satışı

Kamu bankalarından daha çok şekilde Denizbank icralık araç listeleme yapmaktadır. Denizbank icralık araç listelerinde de ayrıca sadece binek otomobiller yer almamaktadır. 2.el icralık araçlarının yanında zengin icralık listesinde kamyonlar hatta otobüsler dahil yer bulmaktadır. Belli bir bütçeye sahip iseniz Denizbank icralık araçlarına mutlaka bakmanızı tavsiye ederim. Eğer herhangi bir bütçeniz yok ise de o zaman Senetle Araba Kamyon TIR Ticari Taksi Satan 10 Yer deki iletişim adresleri ile irtibata geçmenizi öneririm. Denizbank icralık araç lisesini nasıl görebileceğiniz ve teklif verme işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği ise şu şekildedir.

 • İcralık araç listesini görmek için ilk olarak https://bit.ly/2Tlbu3M adresine girmeniz gerekir.
 • Satın almak istediğiniz aracı listeden seçmeniz gerekir.
 • Seçim yaptıktan sonra ise aracın açıklamasın altında yer alan ”TEKLİF VER” butonuna tıklanmalıdır
 • Karşınıza aşağıda yer aldığı gibi bir form çıkacaktır. blank
 • Forumda yer alan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup ”GÖNDER” demeniz gerekir.
 • Sistem kapalı usul en yüksek fiyat teklifi veren müşteriyi belirler
 • Daha sonra Denizbank icralık araç satış şartnamesi içinde 3 madde yer aldığı gibi aracın kapora ödemesi yapana satışı gerçekleştirilir.

Diğer bankalarda olduğu gibi yine arzu ederseniz Denizbank icralık araçlar hakkında detaylı bilgiyi Tansu AVCI hanımdan 0-212-348-39-74 yada 0-553-308-11-93 numarasını arayıp da öğrene bilirsiniz.

Halk Bankası Bütün İcralık Arabalar

HALKBANK kendi bünyesinde yer alan araçlar ile icralık olarak el konulan araçları kendi İnternet sitesinden açık arttırma usulü ile satışa çıkarmaktadır. Türkiye Halk Bankası icralık araçlar listesinde sadece binek otomobiller olmak ile kalmayıp bir çok ticari statüsünde yer alan araçlarda bulunmaktadır. Ucuza araç sahibi olmak isteyenler için HALBANK tarafından sunulan bu imkanlar gerçekten harikadır. Türkiye’nin her yerinden bankanın sağlamış olduğu bu olanaklara sahip olabilirsiniz. Arıca esnaf iseniz bile HALKBANK Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu da yer alan faiz oranları ile bu araçlara isterseniz sahip olabilirsiniz. Bankanın satılık araç listesini görme ve fiyat teklifinde bulunma prosedürü su şekilde ilerlemektedir.

 1. İlk olarak Halk Bankası satılık araç listesini görmek için https://bit.ly/2XavKpI adresine giriş yapmalısınız
 2. Sayfada teklif vermek istediğiniz araca ait seri numarası ile plaka numarasını bir yere kayıt edin
 3. Daha sonra fiyat teklifinde bulunmak için size en yakın Türkiye Halk Bankası şubesine gidin
 4. Fiyat teklifinde bulanmak istediğiniz araç için satış ilan bedelinin %3 oranını yatırın. (100.000 TL için 3.000 TL olmaktadır.)
 5. Daha sonra oradaki memur yardımı ile yada daha önceden satış şartnamesi çıktısını alınız. (isteyen buradan da alabilir)
 6. Şartnamede yer alan ilgili yerleri doğru bir şekilde doldurun
 7. Şartnamenin bütün sayfalarını ıslak imzanız ile imzalayın
 8. Daha sonra ise şartnamenin 6 maddesinde yer alan yeri doldurup imzalayıp, kimlik fotokopinizi ve teminat makbuzunu memura teslim edin.

Son olarak ise https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr:8443/Araclar.aspx adresinde aşağıda resimde de görmüş olduğun yerden sisteme giriş yaparak fiyat teklifinizi yapınız.

blank

En yüksek araç için teklif vermeniz halinde ilan süresi 3 gün içinde dolduğunda sizde kalır ise bilgilendirme için kısa mesaj alacaksınız. İhaleyi kazanmanız durumunda ön ödeme makbuzu ve şartname ile kimlik belgenizle birlikte Türkiye Halk Bankasına başvuru yaparak aracın satış işlemlerini gerçekleştire bilirsiniz.

TEB Satılık Araçlar (İcralık Kamyon, Otobüs)

Türkiye Ekonomi Bankası olan kısa adı ile TEB de kendi İnternet sitesi aracılığı ile 2. el araç satışını ihale usulü ile sağlamaktadır. CETELEM adı vermiş olduğu satış sayfasında sadece bankaya araç 2.el araçlar olmak ile kalmayıp icra yolu ile el konulmuş olan taşıtlar da yer alır. TEB bankasının icra listesinde yer alan araçları görmek ve fiyat teklifinde bulunma işlemleri ise şu şekilde oluşmaktadır.

 1. TEB bankasının icralık araçlar listesini https://bit.ly/2X46kKq buradan görebilirsiniz.
 2. Araçların başlangıç kıymet bedellerinin %20 oranında nakit para
 3. Kimlik belgesi ile birlikte icralık araçların yer aldığı sayfadaki icra müdürlükleri tarafından düzenlenecek olan ihale adresine gidilmesi gerekmekte siniz (resimde örnekte olduğu yerde yazılı olduğu gibi) blank

Araç ihalesinin sizde kalması halinde 7 gün içinde geri kalan bedeli ödemeniz durumunda TEB icradan satın almış aracı teslim alabilirsiniz.

İş Bankası’ndan Satılık Hacizli Araçlar

Türkiye iş bankası araç ipotekli krediden ziyade müşterilerine ev ipotekli kredi vermektedir. Hiç Peşinatsız Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar içerisinde en başlarda yer alan bankadan icralık otomobil ilan sayfası olmadığı için ne yazık ki alamazsınız. Ama, diğer bankalardan çok daha fazla bir şekilde Türkiye İş Bankasının bünyesinde icralık satılık konutlar vardır. Yerinizde olsam mutlaka bu harika seçeneğe göz atmadan bu sayfadan çıkmazdım. Fikrinizi değiştirecek olan bu harika fırsatı görmek için ilk olarak https://bit.ly/2LBcufQ adresine girmelisiniz. Şayet icralık ilan sayfasına girdi iseniz bana kesinlik ile hak vereceğiniz eminim. İstanbul başta olmak üzere İş Bankası tarafından çok uygun fiyatlar ile satışa çıkarılan onlarca evi gördüğünüze göre bu ilanlara nasıl teklif vereceğinizi ise sizlere aşağıda açıkladım.

 • Türkiye İş Bankası tarafından satışa çıkarılan icralık evlere teklif vermeniz için ilk olarak yapmanız gereken size en yakın banka şubesine gitmeniz olacaktır.
 • Teklif vermek istediğiniz taşınmasın satış bedelinin en az %5 miktarını banka şubesine teminat bedeli olarak yatırmalısınız
 • Teminat bedelinde taşınmaza ait olan asa ve parsel bilgileri ile ihaleye girecek olan kişinin kimlik bilgileri açıklamada yer alması gerekir.
 • Daha sonra banka yetkilisi tarafından sizlere çıktısı verilen taşınmaza ait şartname ve teminat taahhütnamesi her sayfası okunarak imzalanması gerekmektedir.
 • Bu şartları yerine getirene banka yetkilisi tarafından sisteme girip teklik vere bilmesi için bir kullanıcı adı ile şifre oluşturulur.
 • Sisteme verilen geçici kullanıcı adı ve şifre ile giren kişi daha sonra kalıcı olarak yeni şifresini belirler.
 • Son olarak ise teklif vermek istediği ilana fiyat teklifinde bulunur

İhaleyi kazanması halinde ise nüfus cüzdanı fotokopisi, şartname ve taahhütname ile birlikte Türkiye İş Bankasına müracaat ederek satış işlemlerini başlatabilir. Türkiye İş Bankası İcralık Konut Satış Bilgilendirme Formu burada ayrıca sizler için yer almaktadır.

İcralık Araç Ev İçin Kredi Kullanılabilir Mi?

Bankalar sizin de yukarıda gömüş olduğunuz gibi icralık olarak araç ve taşınmaz ev, arsa ve dükkan satışları yapmaktadır. İcra kanalları ile banka üzerinden yada ihale ile herhangi bir kurumdan satın alacağınız bu mülkiyetler için kredi kullanabilir misiniz hep merak konusu olmuştur. Tarafımıza da sıklık ile sorulan bu sorunun cevabını ilgili içerik olduğu için burada sizler için yer vermek istedim. Banka yada herhangi bir kurumdan ihale kazanarak satın almış olduğunuz araç yada konut için bankalardan eğer ki şartlara uygun iseniz kesinlik ile kredi kullana bilirsiniz. Peki bu şartlar nelerdir?

 1. En önemli şart Findeks Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notu değeridir. 11 Haneli TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama e-Devlet üzerinden nasıl yapılacağını sizlere bahsetmiştim. İsterseniz mevcut kredilerinizi bu sayfadan göre bilirsiniz.
 2. Diğer en önemli şart ise kredi başvuruları banka şubelerinden yapılacağı için gelir belgeniz gerekir. Ama konut yada araç kredisi kullanmayacak iseniz gelir belgesiz olarak da şayet kredi notunuz olumlu ise bazı bankalardan bu krediyi temin edebilirsiniz. 5 En İyi Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Maaş Bordrosuz) hangileri olduğunu bu bağlantıdan bulabilirsiniz.

Bu önemli 2 şarta sahip iseniz kolaylık ile ihaleyi kazandığınız bankadan dahi kredi kullanabilirsiniz. Ekseri araç ihalesine girildiği için sizlere Denizbank tarafından sağlanan araç kredisinin faiz oranları ile geri ödeme seçeneklerini bahsedeceğim.

ŞUBAT ayı için Denizbank araç kredisi faiz oranları;

Denizbank Araç Kredisi Faiz Oranları
SIFIR 2. EL
48 AY %2.72 48 AY %2.72

geri ödemeler ise şu şekilde olmaktadır.

100.000 TL Geri Ödeme Planı
Vade Taksit Maliyet
12 9.967,21 TL 119.606,57 TL
24 5.821,10 TL  139.706,35 TL
36 4.490,61 TL 161.662,16 TL
48 3.861,91 TL 185.372,02 TL

Denizbank araç kredisi ön başvuru formunuzu ister kullanın ister kullanmayın onay alacağını öğrenmek için https://bit.ly/3cLbfq6 adresimden sağlayabilirsiniz.

LÜTFEN BİZİ DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalamamız: 0]
Ziyaretçi Yorumları - 7 Yorum
 1. turgay dedi ki:

  uygun araç bakiyorum

 2. Seyfi dedi ki:

  Uygun fiyata 7 koltuk lu araç almak istiyorum.

  1. Turkan yildirim dedi ki:

   3 arti 1 daire ariyorum en fazla 10 yıllık 140 m2 yuksek olursa asansör tericimiz var

 3. kemal dedi ki:

  arat sanı almak

  1. Emre ADIN dedi ki:

   Sorunuzu anlayamadık efendim. O neden ile icarlık araçlar listesi içeriğimiz hakkında size yardımcı olamadık.

 4. kemal dedi ki:

  çok kötü olmus

 5. Cemal dedi ki:

  Mersedes Sprinter veya grafter minibüs arıyorum 2019/2020/2021/2022

Bir Yorum Yazın