DEVLET Kredi

Ziraat Bankası Tavuk Kredisi (60 Ay Vadeli 2020 Faiz Oranı)

Ziraat Bankası Tavuk Kredisi (60 Ay Vadeli 2020 Faiz Oranı)

Son yılların gözde mesleği olan gezen ( salma ) yada kapalı alan tavuk çiftlikleri devlet tarafından bir çok kurumu ile desteklenmektedir. Tavuk yetiştiriciliği kredisi için 2019 de sil baştan yenilenen Ziraat bankası 200.000 lira faizsiz siz çiftçilerimize tam 60 ay vadeli kredi olanakları sağlamaktadır. Ayrıca, sektöründe lider olmak isteyen yatırımcılarına ise sadece senelik %4 faiz ile kredi imkanları sağlanmaktadır. Tavukçuluk için destekler bunlar ile kalmayıp TKDK – IPARD programları ile de %70 varan hibeler siz çiftçilerimizi beklemektedir.

Tavuk Kredisi Veren Bankalar, Kurumlar ( HİBE )

Günümüzün en popüler mesleklerinden olan salma tavukçuluk bir çok girişimcimizin geçim kaynağı haline gelmiştir. Çok düşük sermayeler ile ufak olarak başlattığınız bu yatırımlar, ileri ki dönemlerde hırsınız ve azminizin bitmemesi ile birlikte çok büyük başarıları sektörde sizlere yaşatacaktır. Bunun örnekleri mutlaka gazete ve Televizyonlarda görmüşsünüz. Hiç sermayesi olmayan kadınlarımızın dahil rahatlık ile yapabilecekleri tavukçuluk için devlet ve özel, kamu demeden bir çok bankada düşük faizler de kredi olanakları sağlamaktadır. Özellik ile

 1. Ziraat bankası
 2. Şekerbank
 3. 2020 yılına kadar IPARD-2 ile TKDK ‘dan
 4. yada GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ ile Tarım İl Müdürlüklerinden sizlere verilmektedir.

Şartları sağlamanız durumunda alacağınız bu destekler ile isteğe bağlı olarak;

 • Süs tavuğu yetiştiriciliği
 • Mavi yumurta yumurtlayan tavuk üretimi
 • Etçil tavuk
 • Organik gezen yumurta üretimi
 • Yada yarka alarak kapalı bir çiftlikte ister et ister ise yumurta üretimi

gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 Faiz Oranları

Ziraat-Bankası-Tavuk-Çiftliği-Kredisi-Faiz-Oranları

Ziraat bankasından 2020 yılında 3.000.000 TL üst limitli %50 yumurta tavukçuluğu yapacak olan çiftçilerimize Devlet resmi gazete faiz desteği ile kredi imkanı sağlamaktadır. Bu destek sonrasında tavuk çiftliği kredisi faiz oranları 12 aylık vadelerde %8 oranındayken böylece sadece yıllık %4’de düşmektedir. Aylık olarak ise 0,33 oranına tekabül den kredi imkanlarından aşağıdaki şartlara elverişli olmanız  dahilinde sizlerde istifade edebilirsiniz. Ayrıca 7.500.000 TL kadar ise damızlık tavuk yetiştiricilikleri için alacağınız kanatlı hayvanlar için faizsiz kredi alabilirsiniz. Bu oranlar göre YATIRIM dönemi yani ilk defa tavukçuluk yapacaklar için bir hesaplama yaptık.

 • 12 Ay vadeli 20.000 lira kullanacak olan çiftçimizin 1.709,88 TL olacaktır. Senelik ödeme ise 20.508 TL dir.
 • 30.000 lira için aylık taksit ödemeniz 2.564,82 TL
 • 35.000 TL aylık ödemesi 2.992,29 TL
 • 40.000 TL yine 12 ay vadeli aylık taksit ödemesi 3.419,75 TL
 • 45.000 TL kullanacakların aylık taksiti ise 3.847,22 TL
 • 50.000 TL için aylık taksit ödemesi 4.274,69 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Tavuk Kredisi Şartları Nedir ?

Salma yada kapalı besicilik ile tavukçuluk yapmak isteyenler, sizlerden Ziraat bankası bazı şartları talep edecektir. Bu şartlar ise aşağıdaki gibidir.

 1. Mutlaka size ait ÇKS belgesi olması gerekmektedir.
 2. Devlete ait hiç bir şekilde vergi borcunuzun olmaması gerekmektedir. Dolayısı ile sizden vergi dairesinden borcu yoktur yazısı isteyeceklerdir.
 3. Kurulacak tavuk çiftliği için çekilecek olan kredi miktarına göre en az 2 tane eşleri ile kefil istenilebilir.
 4. KKB kredi notu değeriniz sorgulanacaktır. Bu neden ile en az 1.700 puanın üzerinde olması önerilir.
 5. Herhangi bir gelir belgesine sahipseniz bu sizin için + bir durum olacaktır.
 6. İşletme sahiplerinden ” İŞETME BELGELERİ ”
 7. İPOTEK değeri olan arazi, tarla vb taşınmaz.

Bunların yanı sıra bir de alacağınız tavuklar için bazı şartlar aranın bunlar ise aşağıdaki başlıkta yer aldığı gibidir.

Tavuklar’dan Aranan Nitelikler Nelerdir ?

Kanatlı hayvancılık alımı için kredi başvurusu yapan kişi ister faal olarak tavuk çiftliğini yapıyor olsun ister ise yeni başlayan bir girişimci çiftçimiz olsun aynı faiz oranları ile kredi imkanlarından faydalanırlar.  Başvuru işlemleri için gerekli müracaatlar ve istenilen şartlar sağlandıktan sonra alacağınız kanatlı hayvanın saysı da aranan şartların içinde yer almaktadır. Bu şarlat ise;

 • Yeni başlayanların en az damızlık veya etlik piliç olarak on bin adet alım yapması veya on bin adetin üzerine çıkması…
 • Damızlık hindi çiftliği kurmak isteyenlerin yine en az beş bin adet alım yapması veya beş bin adet üzerine çıkması
 • Kanatlı hayvanlar içinde desteklenen bıldırcın, kaz, ördek için en az bin adet alım yapılması
 • Deve kuşu yetiştiricilikleri için ise en az yüz adet alım yapılması

Gerekmektedir, bu limit şartları sadece Ankara Tavukçuluk Araştırma İstasyonu tarafından belirlenen bazı bölgelere istisna olarak bin adet olarak değişiklik gösterebilmektedir. Devlet sadece canlı tavuk alımı için destekleri vermekte ile kalmayıp, işletme masrafları içinde girişimcilere destekleri sağlamaktadır.

Tavuk Çiftlik Projesi Devlet Desteği Ne Kadar ?

Devlet canlı hayvan alımı yanı sıra tavuk çiftliği kurmak isteyenler için ihtiyaç duydukları alet ve edevatlar içinde çok uygun şartlarda kredi imkanı sunmaktadır. Yıllık veya 7 – 9 aylık aralıklar ile geri ödeyebileceğiniz canlı tavuk alımları için belirlenen kredi faiz oranları devletin desteği ile 12 aylık vade için sadece %4 oranındadır. Bu olanağın yanında senesinde resmi gazete yapılan düzenleme ile faizsiz kredi imkanı sektöre DAMIZLIK TAVUK alımı yapacak olan çiftçilerimiz için de ayriyeten sağlanmaktadır. Canlı yarka alımlarının yanı sıra yine çiftçimize sektörde ihtiyaç duyacağı şu alımlar içinde kredi imkanları sağlanır.

 • Kümes ve kuluçka hane yapımı veya tamiri masrafları
 • Gübrenin işlenmesi işlemleri
 • İşletmenin enerji masraflarının sağlanması amacı ile yapılan yatırımlar. Güneş enerji, elektrik santral yapımı gibi.
 • İşletmeniz için yapılmış olan diğer giderler

AtakS-En-Çok-Tercih-Edilen-Yumurta-Tavuk-Cinsidir

Devlet Tavuk Veriyor Mu ? İşte Cevap!

Devlet tavukçuluk yapan yada yapmak isteyenlere tamamen hibe olarak tavuk vermiyor. Verse dahi bunu ancak belli bir dönemlerde sektörü teşvik sağlamak amacı ile Tarım İl Müdürlükleri üzerinden sağlamaktadır. İsterseniz bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi Tarım Müdürlüklerinden alabilirsiniz. Bizim’de aşağıda belirtmiş olduğumuz gibi tavukçuluk sektörüne %70 varan hibe sadece TKDK üzerinden verilmektedir. O da canlı hayvan alımları için geçerli değildir. Sadece kuracağınız tavuk çiftliğiniz için geçerlidir.

Tavuk Çiftliği Devlet Desteği Hibe 2020 İmkanları Nedir ?

Şayet aşağıda yer verdiğimiz iller içerisinde tavuk çiftliği kuracaksanız size yaptığınız giderlerinin %70 geri alabilirsiniz. Devletin tavukçuluk sektöründe hibe olarak sağlamış olduğu en önemli proje TKDK üzerinden IPARD-2 programıdır.

2020 yılı arasında şayet kanatlı sektörün bu

iki kolundan herhangi birine yatırım yaparsanız, yapılan giderlerin %70 geri ödemesiz bir şekilde devletimizden alabilirsiniz. Başvuru yol haritası ve gerekli belgeler ilgili bağlantılarda yer almaktadır. Detaylı bilgileri danışma koordinatörlükleri başvurarak da alabilirsiniz.

4.000 m2 alana 250m2 yumurta saklamalı Tavuk çiftliği için örnek proje çizimleri:

3D Formatın’da bitmiş hali:

 

Anlık olarak bizlerden tavukçuluk hakkında bilgi almak için sosyal bağlantı sayfalarımızı beğenmenizi tavsiye ederim.

Ziraat Bankası Tavuk Kredisi (60 Ay Vadeli 2020 Faiz Oranı) HAKKINDA LÜTFEN SORUNUZU SORUNUZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DEVLETKredi.Com